Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 |

Dobór sprzętu na 'Selekcję'

@rek

2010-09-23 19:43:18
89.230.50.211 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

mario - chłopie chcesz się sprawdzić na tej selekcji czy dać wynieś na tarczy bez walki ????
plecak transportowy na taką imprezę ????
popatrz za plecakiem z cordury max 30-35l wszystko co tam będzie Ci potrzebne musi się do niego zmiescić

powodzonka

i Kupsa pozdrów :D

-------------------------------------------------------
łobuz

~?

2010-09-23 19:54:06
89.171.160.14 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Ja się w sumie w temacie selekcji nie znam ale wydaje mi się, że do szybkiego poruszania się w ciężkim terenie warto mieć jak najlżejszy plecak, że tak się odkrywczo wyrażę. Tak więc może lepiej zaryzykować i kupić śpiwór lżejszy, np. Małachowski Kilówka albo coś podobnego. Ewentualnie w ramach docieplenia i ochrony przed deszczem możesz zabrać jakiś lekki nylonowy worek. Bezczelna prowizorka ale jak się takim czymś owiniesz to pewnie będziesz w stanie przeżyć w temperaturze o kilka stopni niższej. Pamiętaj też, że spał będziesz w ubraniu o ile nie będzie mokre. Może więc logiczniejsze byłoby wzięcie lżejszego śpiwora + dodatkowego kompletu ciepłej bielizny. Wagowo wyjdzie korzystniej.
Jednak to takie teoretyczne wywody raczej więc mnie poprawcie jeżeli szerzę herezję.

ludz

ludz
2010-09-23 19:59:10
89.76.45.48 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

@? : widział ty kiedy militarystę w lesie? ;) male plecaki? lekki sprzęt? a feeee ;)

wideł

wideł
2010-09-23 20:37:04
92.24.195.0 Głosów: 0

dopiero teraz przeczytałem ten wątek i szok !! Toć jak byłem w woju Wiosna 94 w Szczecinie 16 bat.rozpoznawczy to z kim mieliśmy rozprowadzenia i ze dwa poligony ?? Wtedy- Kapitan Kups !! Kurde !! Ale to dawno o jaa !! pamiętam że miał opinacze nie z dwoma rzemykami ale z jednym,jakieś customy chyba :) kurde,tyle lat..

~mario84

2010-09-23 21:00:28
87.206.154.246 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Z plecakiem to mnie już przekonaliście ale i tak kupie taki żeby mi się do niego wszystko zmieściło (wydaje mi się, że bedzie to 40 - 50 litrów)... tej selekcji nie organizuje major Kups.

pnd

2011-02-15 14:55:43
155.158.50.23 Głosów: 0

Odkopuję, bo w tym roku chcę wystartować. Mam pytanie co do bielizny: bokserek na dzień i kompletu góra+dół do spania. Poleci ktoś coś w miarę taniego? To samo tyczy się skarpet trekkingowych.

Biorę 2 pary butów : Adidas Mali i Reebok Loknesock, zwykłe krótkie szorty z Decathlonu, długie spodnie szybkoschnące (jeszcze nie wiem jakie), polar z lumpeksu i wiatrówkę HM Atmos. Koszulkę zapewnia organizator, jej zdjęcie = karne pompki, dlatego zamierzam zabrać tylko coś do spania na zmianę. Plecak Campus Enzo 35l, śpiwór Campus Extra Light (0.8kg), z pozostałego ekwipunku: nóż (nie wiem jaki, kompletnie się nie znam, a nie chcę wydawać $, ostrze max 15cm), dno od 5l butelki jako menażkę, niezbędnik nóż-łyżka-widelec, alumatę, myślę jeszcze nad siatką maskującą.

Jakieś porady szczególnie do tej bielizny i skarpet, bo resztę mam już skompletowaną? Z góry dzięki

robbasw

2011-02-15 15:38:26
195.34.211.167 Głosów: 0

Co do bokserek, to myślę że warto wziąć te z lidla http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl/hs.xsl/index_16678.htm . Są wygodne, tanie i schną szybciej od bokserek z coolmaxu.

CezarC

2015-04-14 22:05:04
89.65.50.32 Głosów: 0

Cześć!

Przewertowałem trochę tematów, jednak nie mogę znaleźć nic aktualnego i na temat.
W jesieni podchodzę do selekcji do wojsk specjalnych. 5-6 dni, teren to Bieszczady lub góry o podobnym charakterze. Niedożywienie, odwodnienie, wyczerpanie. Śpiwór może być, a raczej na pewno będzie przemoczony, a na 100% wilgotny.
Stąd odpada puchówka.

O ile o puchu mam pojęcie to syntetyki... jestem zagubiony.
Chcę śpiwór o komforcie w granicy 0 st C do max 1800 wagi. Cena do 600zł.

Na początku myślałem o śpiworze na primalofcie, do którego mam zaufanie poprzez kurtki których używam. Jednak nie mogę znaleźć nic oprócz śpiwora Montano o parametrach, które mi nie odpowiadają i nie ufam tej firmie w kwestii śpiworów (jakoś tak o..).

Myślałem o Deuter Exosphere natomiast nikt nigdzie nie pisze jak sprawuje sie ten śpiwór. Orbit?
The North Face też wydają się nie głupie ale co to jest do diabła ten ich Heatseekker? ;)
Co firma do inna ocieplina...
Patrzę już też tylko na certyfikakty pomiaru temp.

Czy są w ogóle śpiwory na primalofcie? Spędziłem sporo czasu na poszukiwaniach i rezultatów brak...

Jaką ocieplinę sobie cenicie i co polecacie, jakie firmy i czy faktycznie śpiwory jak exosphere (elastyczne) lepiej izolują?

Proszę o wypowiedź osób, które mają lub miały śpiwory o których piszą. Nie koniecznie zależy mi na opiniach "wydaje mi się" :)

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie,
Cezar

Barsus

Barsus
2015-04-14 22:05:37

Ja tylko wspomnę, że warmpeace szyło kiedyś śpiwory na primaloft.

PRS

2015-04-14 22:06:12

@CezarC jeżeli mając na myśli jesień sugerujesz, że będzie to np. 15 grudnia to rzeczywiście temperatury w nocy mogą być ujemne. Ale jeżeli ,,jesień" to wrzesień-początek października to... oczywiście też może być śnieg i ,,minus" ale raczej nie musi (nie będzie).
Nie mam pojęcia jak wygląda ,,Selekcja" od kuchni. Nie wiem czy każą wam wskakiwać w śpiworze do jeziora czy tylko spać w nim na deszczu a może wskoczyć z plecakiem do rzeki???
Jeżeli nic z tych rzeczy (lub/i bardziej lajtowo) to nie skreślałbym puchówki.
Syntetyk o wadze 1800 g będzie po skompresowaniu miał wielkość wiadra. Czy z tak dużym plecakiem i takim ciężarem chcesz biegać?
Być może za parę złotych więcej Yeti uszyje Ci Zerówkę z obiciem na nowym DRaYu. Nieprzemakalny worek (wyprawowy) zabezpieczy w 100% śpiwór w plecaku. Będziesz miał lekko, ciepło i mało objętościowo.
Masz obawy? To foliowy rękaw ogrodniczy na dokładkę.
Jeżeli upierasz się na Primaloft to kiedyś w ofercie takie śpiwory miał HiM oraz czeskie firmy (chyba Pingwin lub Husky).
Chcesz zrealizować swoje marzenie. Marzeniom trzeba pomóc.
Ja bym zainwestował w puch na DRY.
Zadzwoń do Yeti. Powiedz, że dostałeś namiar z NGT ;)

wynik mierzy czyny

Styguś

Styguś
2015-04-14 22:06:32

jezeli chcesz na Primalofcie to z Hima był model Magellan - 800g PrimaLoft One
dostępny np tu
http://www.cerrotorre24.pl/product-pol-17696-Spiwor-HIMOUNTAIN-Magellan.html

sprzedawca HiMa Rzeszów

Arni

Arni
2015-04-14 22:06:56

MODEL NIEDOSTĘPNY!!! :-)

Tak z ciekawości wszedłem na stronę Pingwina:
http://www.pinguincz.cz/cs/zbozi/topas/p-120
i tylko 380zł w Gamisporcie:
http://www.gamisport.pl/spiwory/-piwory-trzy-sezonowe/p/spiwor-worek-pinguin-t opas-bhb-micro/

Hmmm, ciekawe czy faktycznie testowali bo Tlim -7 to niezły wynik dla 1550g śpiwora?

m

2015-04-14 22:07:22

4-5 noclegów to i vapour barrier można zrobić na puchaczu workiem od środka + drugi worek/płachta od zewnątrz albo w ogóle użyć 400gramowego "BLIZZARD SURVIVAL SLEEPING BAG" i spokój

m

CezarC

2015-04-15 13:29:14
78.10.194.216 Głosów: 0

PRS- tak jak pisałem. 100% wilgotności. Kumpel podchodził do takiej imprezy i na starcie musiał wywalić śpiwór z wora do kałuży żeby było śmieszniej. Może tak będzie, może nie. Nie ryzykuje- musi być syntetyk. Raczej będzie to piździernik ;)
Nawet jeśli nie będzie mokry od takiej akcji to ode mnie bo nie będę miał czasu przebierać się w suche gacie itp więc każdej nocy będzie chłonął od środka pot ze mnie. Raz zimą w swoim yeti w komforcie -10 zrobiłem taką akcję i nie pomogło nawet spanie w kurtce puchowej i polarze i ciepłych skarpetach. A temp. była +/- 0 :) Po prostu byłem mokry i puch się obraził. WIęc odpada.

Co do reszty:

Hi Mountain- faktycznie brak, szukałem kiedyś. W ogóle jak działały te śpiwory? Jako sprzedawca może coś powiesz tylko obiektywnie pliz ;)

Pinguin- WTF co to jest bo pierwsze słyszę :)

M- ja chcę chociaż godzinę przespać się i wybić z hipotermii ;) Od zewnątrz mam bivy cover, w środku ma być śpiwór i mata. Nie chce się ładować jeszcze do środka z kondonem. Choć gadasz sensownie. Ale ja nie szukam rad co do JAKI JEST PATENT NA SPANIE tylko pytam Was o konkretne SPRAWDZONE modele śpiworów i będę wdzięczny jak czegoś się dowiem :)

Dzięki Panowie!

CezarC

2015-04-15 13:32:53

To wydaje się ciekawe faktycznie z PINGUIN ale czy coś co kolwiek wie o tym ? Wyssane z palca te parametry? Bo nigdzie nie widzę, aby się chwalili certyf.

http://www.gamisport.pl/spiwory/-piwory-trzy-sezonowe/p/spiwor-worek-pinguin-t opas-bhb-micro/

No i czy ktoś wie coś o Exosphere Deutera bo mam możliwość mieć ten śpiwór dużo taniej niż bazowo kosztuje. Jak to grzeje?
---
Edytowany: 2015-04-15 13:34:53

dwa razy

2015-04-15 13:39:26
89.70.238.154 Głosów: 0

cezar bystry chłopak jesteś, przegryź się przez watek o śpiworach 3-sezonowych, jak coś tam wyczytasz dla siebie ciekawego to poguglaj jeszcze w innych źródłach. parametry syntetyków są zwykle na oko, w tym wątku też ktoś o tym pisał parę razy.

http://ngt.pl/forum/spiwor-trzysezonowy,3250,35.html

sprawdź datę produkcji tego deutera, jak staroć to odpuść. syntetyki same z siebie z czasem też tracą parametry. USMC używa, albo używali wypełnienia climashield.
---
Edytowany: 2015-04-15 13:44:09

2x

CezarC

2015-04-15 13:50:47

No właśnie climashield jest też poszukiwany, ale oprócz kurtek to prawie nikt już chyba nie robi śpiworów na clima i na prima ..... A jak przeczytam tamte 35 stron to oci...eje i wypali mi oczy i zje mózg :-) Już za dużo i tak czytałem, częściowo przejrzałem. To tylko można zwariować.

Z deuterem miałeś coś do czynienia? Ja tylko z plecakami. Plecaki super jakość. Spiwory też wydają się porządne więc do materiału i konstrukcji nie mam wątpliwości, bo są świetne- pytanie jak to grzeje!

PRS

2015-04-15 13:54:20
193.0.116.29 Głosów: 0

@CezarC - oczywiście, że robi :)
Np. Cumulus http://cumulus.pl/news/spiwory-syntetyczne
oraz Yeti (na zamówienie)

dwa razy

2015-04-15 13:57:14
89.70.238.154 Głosów: 0

śpiwory lepsze/porównywalne można kupić taniej, koledzy wyżej podrzucili Ci parę typów. ja do gnojenia używam mammuta nordic 3 s ale deutera nie męczyłem.

polski cumulus robi na climashield, forowicz Lastfrontier nabył to cacko, pomęcz go. wrzucił post chyba na 35 stronie o 3-sezonowych workach. powodzenia.

EDIT: ooo i yeti też, dzięki PRS nie wiedziałem, a to cenne info.
---
Edytowany: 2015-04-15 19:30:23

2x

CezarC

2015-04-16 13:53:18

Cumulus fajny chociaż mógłby być trochę cieplejszy. Ale waga cudo. Tylko 700zł... Hmm :) Nie bardzo :P

Dzieki za info Panowie. A że yeti to zaskok faktycznie. Ktoś ma jeszcze jakieś typy? I coś o tym Pinguin?
---
Edytowany: 2015-04-16 14:08:23

Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: d709f - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2