Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

Czyszczenie plam (z żywicy, smaru) z odzieży trekkingowej

lucas_t

2016-05-18 11:49:58
83.8.28.102 Głosów: -1

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

@Yatzek
Wiadomo że co "agresywniejsze" rozpuszczalniki mogą "rozpuścić" kolor odzieży (a nawet i samą odzież), dlatego polecałem coś mało agresywnego - spirytus.

Sam WD jak najbardziej nadaje się do czyszczenia, ale raczej nie odzieży, tylko metalu, plastiku, itp.

bartolini

Administrator bartolini
2016-05-25 09:18:22
77.255.64.49 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

pytanie do posiadaczy odzieży z merino.
na moim techwoolu pojawiły się plamy. ich pochodzenie to najpewniej tłuszcz roślinny (oliwa). na razie tylko poddałem zabiegowi zaprania ręcznego oraz wyprania w pralce tak, jak zawsze piorę. plamy pozostały, niestety.
jest opcja pozbycia się tego, ale bez naruszenia/zniszczenia wełny?

zając

zając
2016-05-25 09:59:29
87.205.112.138 Głosów: 0

Bartolini, sama się dziwię że jeszcze nie musiałam żadnych plam z wełny usuwać, więc niestety nie podpowiem sprawdzonej metody, ale co bym ewentualnie zrobiła.
Tłuste plamy spróbowałabym w pierwszej kolejności usunąć płynem do mycia naczyń, a w przypadku braku rezultatu - odplamiaczem (Vanish - mam w granulkach). Oczywiście użycie odplamiacza jest ryzykowne bo może uszkodzić tkaninę, ale chyba bym zaryzykowała jeśli plamy by mnie bardzo wkurzały.

frulik

2017-03-13 15:36:49
81.219.14.130 Głosów: 0

Hej,
Mam kurtkę Mammut Crater. To ma membrane goretex 3L.
Mam na niej plamy z oleju napędowego (ropa). Pranie w 40 stopniach w płynie z impregnatem (coś z mountainwarehouse) nic nie pomogło.
Plamy przeszły już na wylot i wciąż czuć zapach ropy.
Pralnia nie chce się podjąć (znaczy mogą spróbować, ale bez gwarancji i na moją odpowiedzialność), a w kilku sklepach górskich też nie uzyskałem pomocy.
Jakiś pomysł - proszę.... ?

-------------------------------------------------------
frulik

MuzykMaciej

2017-03-15 15:55:19
87.205.62.201 Głosów: 0

Czym najlepiej waszym zdaniem usunąć wilgoć z namiotu. Niestety po sezonie nie wysuszyłem odpowiednio dziś postanowiłem go zobaczyć i okazuje się że jest grzyb...

-------------------------------------------------------
http://ulotkazdrowia.pl
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 1f508 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2