Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | ... | 15 |

Czyszczenie, konserwacja, impregnacja obuwia górskiego

iamkret

iamkret
2006-11-02 20:07:43
193.219.28.144 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Polecam strone:
http://globtroter.onet.pl/739,655,2822,1075469,sprzet.html

~Knophi

2006-11-02 22:02:58
83.23.181.251 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Wosk i pasta to jest zdaje się pokrewne ustrojstwo - jedno i drugie natłuszcza. Natomiast wszelkie impregnaty to zazwyczaj substancje majace właściwości hydrofobowe, mają za zadanie nie dopuszczać do nasiąknięcia (w tym wypadku) skóry. Impregnaty w zasadzie nie ograniczają oddychalności, ale zwzyczaj b. szybko puszczają, a wtedy to woda może sie wlewać i wlewać. Ja jestem za woskami.

~Arni

2006-11-02 22:52:12
86.63.98.156 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Dokładnie, woski odżywiają skórę, powodują że staje sie ponownie elastyczna, mniej podatna na pękanie itd. podobnie do skóry człowieka. Te wszystkie płynne preparaty mają głównie za zadanie spowodować odpychanie wody od skóry i tylko w niewielkim stopniu ją odżywiają (z doświadczeń wielu użytkowników w tym i moim wynika że płyny to niestety szajs)
Meindl zaleca wosk także do zamszu lecz właśnie należy pamiętać o nieodwracalności koloru skóry i jej faktury która bardziej zacznie przypominać lico niż zamsz.

Co do Magnumów - spróbuj nałożyć wosk na ciepło (podgrzać nieco but i wosk w piekarniku i tak płynnym woskiem posmarować ciepły but) Może wsiąknie w skórę, jeśli nie to daj sobie spokój i stosuj zwykłą pastę np. Kiwi.

~iamkret

2006-11-03 19:57:22
193.219.28.146 Głosów: 0

Co do Magnumów, jak to sie mówi z g...a bata nie ukręcisz. Noski butków są zrobione z strasznie słabej skóry, wodą wsiaka w nią jak w watę. Przed zimą zaimpregnowałem i zakonserwowałem je woskiem na ciepło i pastą natłuszczającą Buffo tez na ciepło. Czy to zda egzamin to się okaże

~Gosia.

2006-11-04 10:22:24
193.151.64.69 Głosów: 0

Mam brązowe buty skórzano-zamszowe EMU i mają one ślady soli i raczej nic nie wymyśle Tylko oddam je do jakiejś "czyszczalni", bo innego wyjścia nie widze..? Od razu napisze ze gumki, skorki od chleba,"brąz w sprayu"itp nie pomogły ;/

Momok

Momok
2006-11-04 10:31:39
62.233.138.50 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

A probowalas odsalcza firmy Kiwi.

~leo

2006-11-05 15:23:23
83.18.148.186 Głosów: 0

Kiedy powinno sie przeprowadzić konserwacje obuwia trekkingowego ?

Przed 1 uzyciem czy po jakimis czasie ?
Chodzi o buty Raichle

~cania

2006-11-05 17:54:57
62.233.163.30 Głosów: 0

Czy impregnaty w sprayu do obuwia są faktycznie tak szkodliwe dla zdrowia jak ostrzegają z tyłu na etykietach? Ja użyłam tego wynalaku (Bufalo) pierwszy raz i teraz boje się o stan swojeo zdrowia i dziecka, bo było ze mną przy tej czynności w domu. Potraktowałam impregnat jak paste i opryskiwałam dwie pary butów w najlepsze. Niestety otrzeźwiło mnie dopiero jak synek spytał co robię i wtedy zapoznałam się z ostrzeżeniami i w panice wietrzyłam mieszkanie. Co za świństwa oni tam pakują. Będę wdzięczna za odpowiedż, bo widzę, że tu sporo fachowców.

-------------------------------------------------------
cania

~leo

2006-11-05 17:57:22
83.18.148.186 Głosów: 0

Kiedy powinno sie przeprowadzić konserwacje obuwia trekkingowego ?

Przed 1 uzyciem czy po jakimis czasie ?
Chodzi o buty Raichle z gore
prosze o opinie ???

~rumcajs

2006-11-06 13:04:44
199.67.138.84 Głosów: 0

->cania
jak przeżył prawie 20h, to nic nie powinno być
następnym razem ubierzcie się w OPCH i maski p.gaz

... nemo me impune lacessit ...

~sasq

2006-11-06 13:23:45
83.5.16.31 Głosów: 0

~cania z impregnatami podobnie jak z płynem do mycia okien naczyń.... wszystko cholera szkodliwe (ale bez przesady)

~leo Ja zawsze stosowałem zasadę że od pierwszych oznak namakania

~rumcajs lol

~Bull

2006-11-06 14:24:16
83.17.95.242 Głosów: 0

Ale macie problemy. kilka lat chodziłem w naszych beznadziejnych ogólnowojskowych "skokach''. Nie mieliśmy problemów z membraną - nie było jej. haha. Dobrze , że podeszwa była. Miały za to, w mojej opini, b. dobry system sznurowaniea - szybko i skutecznie. Nie wiem dlaczego inni go nie stosują. Ale wracając do tematu. zrobone są ze skóry licowej i pokryte rodzajem jakiegoś "barwnika". impregnowłem je w następujący sposób:
- trzeba poczekać aż zetrze się czarny lakier- pięknie wciąga impregnat.
-wymieszać pastę w puszce z parafiną i ze smalcem(bez soli!!!!!!!)
polecam przewagę pasty i smalcu (ideałem byłby łój barani) nad parafiną.
- Podgrzać to do konsytencji płynnej.
-podgrzać but
-nałożyć p+s+P
-kilka razy podgrzać- nie było litości -podgrzewaliśmy nad palnikiem od kuchenki , świeczką.
Raczej oddychalności nie będzie. Ale w skórzanych butach nie było źle.
TO DZIAŁA!!!

~cania

2006-11-06 15:19:58
62.233.163.30 Głosów: 0

Dzieki za odpowiedzi, mimo sarkazmu. Poprostu spanikowalam, bo ostrzeżenia gorsze niż na butaprenie, a mnie to nie kręci ;) Pozdrawiam

cania

~groh

2006-11-14 17:23:21
83.142.72.114 Głosów: 0

można konserwować cordurę w scarpach lite trek woskiem nikwax? jeśli nie to czym?
dzięki

groh

Arni

Arni
2006-11-15 00:01:26

nie można. Posmaruj ją środkiem z aplikatorem w gąbce lub popsikaj spreyem.

~Mark Kewlar

2007-02-02 17:04:32
83.9.47.191 Głosów: 0

"Białe buty zafarbowały mi na niebiesko od czarnego zamszu.
Tak mi napisał kolega i prosił, żeby mu pomóc. Pomóżcie więc.

Wiem, że to głupio brzmi, ale nie ja to wymyśliłem.
Chodzi o zwykłe, tandetne adidasy.

Z góry dziękuję!

~raffi

2007-02-03 00:02:28
217.116.100.229 Głosów: 0

Mark K>
a zwykłe pranie w pralce ? odplamiacz ? szare mydło "Jeleń" ? mydło do prania skór ? farbowanie na czarno ?
Niech napisze coś więcej o butach i jak to się stało. I ile są warte, jeśli są białe.

~sapi

2007-02-08 18:42:46
194.117.241.130 Głosów: 0

Witam. Możecie mi polecic jakies domowe sposoby na czyszczenie skórzanych butów ?? Są to pół buty całe ze skóry w środku tez. Chodziłęm w nich sporo w wakacje i dostał sie do nich piasek itp itd. Teraz po godzinie chodzenia gdy wyciagam z nich noge strasznie cuchną mi skarpetki tak samo i buty ( mimo zakladania czystych skarpetek na umyte nogie :) ) skóra wewnatrz wyschła i stała sie taka "pomarszczona" "powyginana" gdy pochodze w nich dluzej przestaje byc taka ale gdy je zdejme i postoją robi sie taka spowrotem. Reasumujac

Chce sie dwoiedzec jak moge je wyczyscic w środku czy moge je zamoczyc a jezeli tak to co potem musze z nimi zrobić?? szare mydło itp itd

sapi

Arni

Arni
2007-02-08 19:55:49

Umyj je normalnie pod bieżącą wodą z niewielką ilością mydła (są też spec. mydła glicerynowe do mycia skór dostępne w sklepach hippicznych) zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Umyte pozostaw do wyschnięcia ale nie pod żadnym kaloryferem, po czym posmaruj je wewnątrz jak i na zewnątrz szmatką nasączoną olejem do skór (nie przesadzaj oczywiście z ilością oleju) Olej kupisz w tym samym sklepie co mydło. Po wyschnięciu/wchłonięciu się oleju buty już tylko na zewnątrz posmaruj pastą Coccine dostępną na Allegro lub w sieci sklepów obuwniczych CCC

~Alcia

2007-03-02 16:43:20
80.51.52.125 Głosów: 0

mam maly problem z butami dokladnie dnia 30.09.06 kupilam buty z pumy . Buty te byly juz 7 razy w naprawie na gwarancji , bo podeszfa mi odpadla wielokrotnie i zaklejaja je caly czas stwierdzili ze buty sa do dalszego uzytku nie chca mi oddac pieniedze a ta podeszfa naprawde odpada ni wiem co mam w tej sytuacjii zrobić

gg; 9797258

Alcia
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | ... | 15 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 36366 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1