Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | ... | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |

Czy warto inwestować w buty z gore-tex'em

Zbynek Ltd.

Zbynek Ltd.
2012-01-10 21:23:03
46.175.234.188 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Demar nie ma butów bez membrany. Wśród interesujących mnie modeli nie zauważyłem innych.

~greg

2012-01-12 08:33:43
194.114.62.72 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

A znacie jakieś modele firm z górnej półki ze skóry, z gumowym otokiem i zwykłą materiałową wyściółką bez membrany?

Blatio

Blatio
2012-01-12 08:46:03
91.193.211.187 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Podobne pytanie padło na poprzedniej stronie ;)

~greg

2012-01-12 10:38:36
194.114.62.72 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Padło, ale nie sprecyzowałem dokładnie, czego oczekuję. Z propozycji, które padły, to w zasadzie tylko scarpa manta by podchodziły, ale te mocowanie sznurówek... PS. Butki ze skórzaną wyściółką naprawdę tak długo schną?

Blatio

Blatio
2012-01-12 12:33:39
31.61.67.32 Głosów: 0

To zależy od rodzaju skóry, jej wyprawy i stopnia przemoczenia. Ale generalnie z moich doświadczeń wynika, że każda skórzana wyściółka jaką miałem w butach, schła nieporównywalnie dłużej niż materiałowa.

kivak

kivak
2012-01-12 12:43:12
86.145.208.71 Głosów: 0

Greg - mocowanie sznurowek? To powaznie jest powod by szukac dalej? Nie waga, ocieplenie, podeszwa, wytrzymalosc...

-------------------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia

Arni

Arni
2012-01-12 13:46:39
77.45.14.139 Głosów: 0

skórka wewnątrz może i dłużej schnie ale jest za to znacznie wytrzymalsza jeśli się o nią odpowiedni dba, a to jest dla mnie główny argument by wybrać cielaka.

~nieskórzane buty

2012-01-12 13:58:45
195.82.166.1 Głosów: 0

Czy istnieją buty na Vibramie wykonane w całości z materiałów tekstylnych? Szukam od paru lat, bezskutecznie.

Blatio

Blatio
2012-01-12 14:06:24
31.62.188.21 Głosów: 0

A na jakim Vibramie byś chciał? Bo Vibram Vibramowi nierówny, poza tym nie samym Vibramem świat butów stoi.
Co zaś się tyczy butów bez skóry, to ktoś chyba nawet kiedyś pytał o coś takiego jak buty dla wegan. Wiem, że coś takiego istnieje, ale trzeba poszukać, podejrzewam, że Google może pomóc.

Ivan Drago

Ivan Drago
2012-01-12 14:14:30
212.182.61.1 Głosów: 0

Od paru lat? Przecież tekstylnych butów na vibramie jest pełno!
Kevlarowe (takie sobie kiedyś kupię):
http://www.aku.it/en/scheda/prodotto/8/292/spider_kevlar_gtx.html
plastikowe
http://www.asolo.com/eng/prod_det.php?area=1&catid=2&itemid=6
z Cordury
http://www.sportiva.com/products/footwear/mountain/batura-evo
i czysto vibramowe, bo nie tylko z podeszwą vibram, ale caluśkie stworzone przez inżynierów Vibram
http://www.vibramfivefingers.it/eng/Classic.aspx?gender=M

No naprawdę pełno tego!;)
---
Edytowany: 2012-01-12 14:23:49

Blatio

Blatio
2012-01-12 15:55:00
83.230.4.82 Głosów: 0

Tak w ogóle, to ~nieskórzane buty nie sprecyzował w ogóle do jakiego typu aktywności potrzebuje takich butów w całości z tekstyliów, czy chodzi mu o obuwie wysokogórskie pod raki, czy też brezentowe trepy na pustynię i gorące klimaty latem.

Jeśli chodzi o lżejsze treki z materiałów nieskórzanych, to tutaj na pierwsze z brzegu przykłady jest coś takiego:
http://tiny.pl/hjjcn
http://tiny.pl/hjjck

Gdzieś tam znajdą się też jakieś modele na Vibramie, jeśli już tak bardzo chce się go mieć ;)
---
Edytowany: 2012-01-12 16:06:50

~Xentrix

2012-03-25 13:50:00
31.11.223.223 Głosów: 0

Cześć Mam pytanie czy waszym zdaniem mam dobry tok myślenia? ;-)

Wypatrzyłem buty typu podejściowego , Garmont Dragontail (http://ecx.images-amazon.com/images/I/51JjCG34CcL.jpg) , są jego dwie wersje w sklepiej, z goretexem i bez. Warto dopłacać i wziąć wersję z gore? To, co mnie zastanawia to fakt, iż przy zlewie i tak chyba takie butki z gore przemokną a jak nie ma deszczu to te z gore będą gorzej oddychać i noga się będzie pocić więc lepiej wziąć buty bez gore. Dobrze rozumuję? (buty chce nosić głównie na podejściach w Tatrach i skałach) z góry dzięki

Rafał

Borewicz

Borewicz
2012-03-25 16:36:39
83.5.245.108 Głosów: 0

Niskie buty zawsze lepiej kupić bez membrany. Przy zlewie może i buty z gore nie przemokną przez cholewkę ale w tym wypadku na pewno od góry się dostanie woda.

~kuusamo

2012-03-25 17:50:18
188.252.10.2 Głosów: 0

Uważam, że warto niskie buty kupić z membraną chociażby tylko na przypadkowe kałuże, mokrą trawę, podmokły mech i błotko. Oddychalność zapewniona "przez górę".

~Piter

2012-03-25 19:47:58
83.29.111.213 Głosów: -3

Nie rozumiem dylematu, czy kupować niskie buty z Gore czy bez Gore. Buty kupuje się zależnie od potrzeb, przeznaczenia. Kiedy potrzebuje butów z Gore, używam z Gore. Posiadanie dwóch par skutkuje tym, ze każda z nich zużywa się mniej, a używamy tego, co aktualnie potrzebujemy. Dylematy mogą mieć mieszkańcy Trzeciego Swiata, a nie kraju, ktory jest w pierwszej dwudziestce najbardzięj rozwiniętych krajów Swiata.

Piter

Piotrunio

Piotrunio
2012-03-25 20:12:32
193.203.56.11 Głosów: 0

No, to teraz kilka osób może się już zabrać do przeprowadzki...

Yeah Tea

Yeah Tea
2012-03-26 09:43:08
82.12.252.61 Głosów: 0

...znaczy się już można wracać...czy raczej nie? :D
...a z tymi wyliczankami z telewizorni to bym uważał, za Gierka byliśmy podobno nawet dziesiątą potęgą światową. Retoryka się niewiele zmieniła, a jak widać ludzi 'wierzących' nie ubywa.

post do kasacji

Ukłony YT

~Piter

2012-03-26 14:30:04
83.29.193.118 Głosów: 0

> ...znaczy się już można wracać...czy raczej nie? :D

Nie wiem czy musisz, czy nie musisz wracać. Ja nigdy wyjeżdzać nie musiałem, więc trudno mi się postawić w twojej sytuacji. Jestem zdrowy i to mi wystarczy, żeby sobie radzić, i być zadowolonym z zycia (mówię o czymś innym niż dwóch parach butów).

Jeżeli oceniasz to co widzisz wokoło na podstawie "wiary", to nie dziwię się, że wyjechałeś. Ja oceniam rzeczywistość na podstawie krytycznej oceny informacji oraz realnych przesłankach.

Więc nie rób ze mnie kretyna tylko dlatego, że mam dwie, czy wiecej par butów, i że nie wyjechałem z Polski za pracą.

Piter

kivak

kivak
2012-03-26 16:24:02
213.205.225.137 Głosów: 3

Szacun Piter.

Chcialbym jednak zauwazyc, ze dylematy maja ludzie bez wzgledu na kraj zamieszkania, kolor skory itp. Dlatego zadaja pytania, bo maja dylematy. Lepiej jest im jednak poradzic, jak ich dylemat rozwiazac, zamiast wrzucac rozwiazania w stylu - "kup kazde z powyzszych". Pytanie, czy warto "inwestowac" w buty z gtx mogloby sie pojawic np. na forum w Zjednoczonym Krolestwie (ktorego gospodarka, ze zjadliwie wypomne, jest w gornej siodemce swiatowej). Wybor "z gore czy bez" wcale nie musi toczyc sie na plaszczyznie li tylko finansowej. Dobra skora jest drozsza od gore, gore pochodzi z surowcow nieodnawialnych (znaczy sie, odnawialnych zbyt wolno), gore ma niska amortyzacje (nie wiem jak przetlumaczyc "maintenance"), gore sie nie uksztaltuje do ksztaltu stopy jak skora, gore nie "oddycha" jak szmata w trampkach. 26 stron jest na ten temat. Ameryki sie nie odkryje zdaniem, ze najlepiej jest miec dwie pary i sprawa rozwiazana, a argument, ze polski PKB jest tylko tuz ponizej (teoretycznej) wartosci Apple Co. nikogo, kto przeczytal czesc tych 26 stron, nie przekona.

PS. Na wszelki wypadek to cztery pary butow: polbuty z gore i bez, i buty wysokie z gore i bez.
PSPS. Sorki, szesc par: jeszcze buty pod automaty lekkie z gore i solidne ze skory.
PSPSPS. Zapomnialem o dwoch parach butow do trailu, w razie jakbysmy chcieli jednak pobiegac...

Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia

pet77

pet77
2012-03-31 03:16:41
76.16.208.114 Głosów: 0

Nie sądziłem,że zasoby obuwnicze w przeliczeniu na jednego mieszkanca mogą być powodem "nowej fali emigracji"...

Strona: | 1 | ... | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: f0adc - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3