Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | ... | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | ... | 31 |

Czy warto inwestować w buty z gore-tex'em

~weteran

2010-11-05 11:43:46
175.116.237.180 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Tak tylko ku waszej rozwadze...zwróćcie uwagę na rodzaj terenu w jakim poruszacie się i zastosowany vibram w bucie.Vibram alpin w terenie skalnym czy po kilkudniowym podejściu rumoszem skalnym z worem transportowym tnie się jak jasna cholera/poduszki powietrzne zalane gumą w vibramie pękają/za to w terenie lodowym i śnieżno-lodowym jest super.
Druga sprawa/dla tych co to wolą buty ze skóry licowej/ jeżeli już decydujecie kupować się takie nowe buty/powyżej 1000zł/to nie kupujcie tego chłamu w Polsce.W każdej firmie produkującej porządne buty ze skóry licowej można zamówić buty szyte na specjalne zamówienie.Zamówienia takie zbierają i raz na kwartał puszczają produkcję tych butów.Są to modele perfekcyjne wykonane bez żadnych oszczędności na materiale czy robociźnie.Cena tych specjalnych modeli jest wyższa o 30-40% od tych sklepowych,ale są to arcydzieła sztuki szewskiej.Najlepiej je zamawiać w Niemczech,Austrii czy Szwajcarii/ale nawet i w Italii/ poprzez sklepy górskie o 50 i więcej letniej tradycji sprzedaży sprzętu wspinaczkowego,co prawda wymaga to czasami długiej i czasochłonnej wymiany korespondencji z 80letnim właścicielem takiego sklepu,ale jak was sprawdzi to przyjmie wasze zamówienie.
Jest tylko jeden problem:jak nie traficie z numeracją to macie pozamiatane-nie ma zwrotów.Jest serwis gwarancyjny,ale zwrotów nie ma,no i oczywiście przedpłata do zamówienia,a buty do odbioru lub wysyłki bywa,że za 3-4 miesiące.Tych butów nie znajdziecie w katalogach z masową produkcją.

-------------------------------------------------------
.

Jachol

Jachol
2010-11-05 11:50:24
85.134.142.210 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

weteran<<
tak z czystej ciekawosci
czy moglbys podac przyklady tych niemieckich, austryjackich, szwajcarskich, czy nawet wloskich firm, ktore robia buty seryjne i przyjmuja zamowienia indywidualne przez osiemdziesiecioletniego sprzedawce ze stuletnim stazem

dzieki

more chalk less talk

~weteran

2010-11-05 12:16:49
208.53.142.37 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Prawie trafiłeś z tym stuletnim stażem,bo u tego Pana w biurze wiszą zdjęcia z wypraw w Himalaje z lat 30tych,które zaopatrywał w sprzęt jego krewny prowadzący ten biznes przed wojną :-)
A buty praktycznie wszystkie europejskie firmy,które produkują buty ze skóry licowej -kto będzie chciał to znajdzie informację o nich w sieci lub na forach zagranicznych.Ja w tym roku zbierałem zamówienie od 8 osób i wydawało mi się ,że już wszystkie sprawy ustaliłem z takim znanym Panem K...właścicielem kilku sklepów górskich,po czym zgupiałem zupełnie gdy przelew na te zamówienie został odrzucony przez odbiorcę i wrócił z powrotem na konto w Polsce.
Okazało się,że przelew dokonywałem z opcją pokrycia prowizji banków w Polsce i wypłaty u niego,co uznał jako "niegrzeczność" -bo jego stać na dokonywanie wypłaty z własnego konta,kasy nie przyjął,zamówienie zrealizował bez przedpłaty,ale po sprzęt musieliśmy się fatygować pod Alpy osobiście i tam dopiero musieliśmy wpłacić kasę na dole w kasie sklepu,bo biuro też nie służy do tych celów:-)
Ale,podobno nie jest uprzedzony do Polaków tylko już tak po prostu ma.
Buty nadają się do półautomatów.

.

~weteran

2010-11-05 13:01:40
192.251.226.205 Głosów: 0

Poniżej macie przykład opisu takiego buta na zamówienie:
/nazwę znanej firmy wykropkowałem,bo nie płacą mi za reklamę/

[..........] - na zamówienie: buty do wspinaczki alpejskiej wykonane w tradycyjnej metodzie produkcji Gallo-Montanjuchten-vollnarbig-gewendet, podszewka skóra, skóra najwyższej jakości od 3 mm do 5 mm różnej twardości zależnie od strefy ugięcia.Podeszwa ze skóry, specjalna podeszwa Vibram ź trigenäht "Breithorn", raki. Miejscowe buty górskie duma rodzimego rzemiosła

Kategoria: ALPIN raki
Szerokość: W
Waga: 1.340g
Kolor: Brown
375,00 EUR

Tak tylko informacyjnie:butów tej firmy robionych na specjalne zamówienie uzywam od ponad 20lat.Żywotność buta/przy używaniu go ok 100dni w roku w terenie alpejskim zimą , ale również w błotnistych dolinach latem przy bardzo duzych worach/wynosi 10lat.Impregnacja na ciepło konieczna od 3 roku użytkowania raz w roku,widoczne zuzycie vibramu od 5-6 roku,od 8 roku już jest wyczuwalny dyskomfort na powierzchniach śliskich/zaokrąglone krawędzie wycięć vibramu/

.

~Filemoon

2010-11-05 13:26:02
195.7.32.218 Głosów: 0

Hanwag Mont Blanc - ?

Filemoon

Jachol

Jachol
2010-11-05 13:32:36

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

http://www.schuh-keller.de/Hochgebirgsschuhe-und-Kletterschuhe/Hochgebirgsschuhe -fuer-Herren/Hanwag-Mont-Blanc.html

wlasnie mialem wkleic ;)
a co bylo na zamowienie, oprocz butow, w tych butach
bo takich butow ''na zamowienie'' to moznaby znalezc jeszcze pare par

bo wychodzi na to ze ja tez mam buty na zamowienie
---
Edytowany: 2010-11-05 13:34:22

more chalk less talk

~Filemoon

2010-11-05 16:47:07
62.40.36.14 Głosów: 0

;) tez mam kilka par robionych na zamowienie ;)

Filemoon

pet77

pet77
2010-11-05 16:54:59
76.16.208.114 Głosów: 0

Jachol, weteran pisał wyraźnie o butach "custom made". Dostajesz towar najwyższej jakości z najlepszych materiałów oferowanych przed daną firmę, która ręczy za to swoją reputacją.Czego chcieć więcej?
Pokaż mi buty z masowej produkcji, które wytrzymają tyle samo?
Poprostu są ludzie, którzy lubią zapłacić raz a porządnie, żeby potem cieszyć się zakupem przez lata.Są i tacy, którzy lubią zmieniać swoje zabawki co sezon. Tyle z filofizofiwowania ;-)
---
Edytowany: 2010-11-05 16:56:46

northaunt

northaunt
2010-11-05 19:06:49
85.222.97.169 Głosów: 0

Jachol co o tym sądzisz:
Facet sprzedaje mój rozmiar LS NEPAL EVO GTX , pisze ze są w idealnym stanie , przymierzył w domu rozmiar nie ten i chce sprzedać.
Wytargowałem cenę za tysiaka, przesyłka w cenie czyli de facto jakieś 960 zł za same buty .
Ale facet mówi, że nie ma gwarancji (gdzies zgubił ) poprosiłem wstępnie, aby wystawił je za kilka dni na allegro to kupię, wtedy będzie jakas gwarancja co do zgodności towaru z opisem.
Myślisz że warto? Jezeli jest tak jak pisze to praktycznie nowki sztuki nie smigane ale bez gwarancji sklepowej będą.

aba aba aba aba aba

Jachol

Jachol
2010-11-05 19:38:04

northaut<<a ile te buty teraz kosztuja w sklepie dla bialych ludzi ?
zawsze mozesz zastosowac moj sposob, jedziesz, mierzysz, pasi, placisz, innej opcji nie widze ;)

pet 77<< ja nie kwestionuje istnienia butow custom, nie kwestionuje rowniez zaje....... hanwagow mont blanc
ja zadalem dwa pytania, na ktore nie uzyskalem odpowiedzi
1. co to za buty? (a dokladnie przyklady firm, ktore to takie buty na zamowienie- oprocz kolekcji seryjnej- maja) poniekat sam (z filemoonem) wykminilem ze chodzi o hanwaga mont blanc
weteran byl raczyl wkleic opis, prosto ze strony producenta ;) w jezyku przodkow szewcow co to te himalajskie ekspedycje zaopatrywali

2. jakie to modyfikacje mozliwe sa do zamowienia w hanwagu mont blanc?

i pytania nie sa uszczypliwe bo tak sie sklada ze szukam dla jednej osoby butow, specjalnie robionych pod lekko zdeformowana stope, po odniesionych obrazeniach i nie jest latwo znalezc buty robione na zamowienie, a nie zamawiane i spelniajace zalozenia

more chalk less talk

pet77

pet77
2010-11-05 20:08:48

Powinieneś chyba jaśniej zadawać pytania bo tamte brzmiały jak sarkazm...Jeśli ja odniosłem takie wrażenie to weteran też mógł no nie?Teraz się obraził i nic nam nie powie ;-)

Filemoon

Filemoon
2010-11-05 20:46:50
83.71.3.175 Głosów: 0

pet77 - nie stresuj sie.

Jesli ja kupie cos dobrego z czego jestem (mega) zadowolony to reklamuje firme lub produkt za free (bo uwazam ze warto).
Weteran podawal informacje trzymajac marke w sekrecie - nie rozumiem dlaczego. Ciekawostka - podal cene tych butow robionych na zamowienie ktora byla identyczna z butami dostepnymi w sklepie www!? Opis tez pasowal - a mialy to byc mega supe nigdzie niedostepne buty - opis butow seryjnych cena tez taka sama (miala byc o 30% wieksza).
Nie podal co wchodzi w sklad tego zamowienia szczegolnego (grubsza skora? lepsza podeszwa?). Sama podeszwe okreslil niemal mianem niezniszczalna (100 dni w roku w gorach i na 10 lat podeszwa starczy - pytanie - jak dobrze trzyma podeszwa ktora sie nie sciera? - ja odpowiedz znam).

Wiec ja sam mam lekko ironiczne podejscie do tego opisu bo informacje podane przez weterana na bazie moich (skromnych) doswiadczen nie trzymaja sie kupy.
---
Edytowany: 2010-11-05 22:10:17

Filemoon

~pitt

2010-11-05 23:02:33
89.73.139.199 Głosów: 0

Nie chcialem tworzyc nowego tematu, wpisuje sie w temat membran w butach.
Mam nadzieje ze ktos z Was mi pomoze
Chcialbym sie dowiedziec, jakie sa zagrozenia i ryzyko chodzenia w butach z wysokim poziomem gumowego otoku?
Podejrzewam ze guma ogranicza extremalnie oddychalnosc, dajac pelna izolacje przed wilgocia.
Czy ta guma peknie/odklei sie/wykruszy po 2 latach?
Moze ktos z Was ma doswiadczenie z tego typu butami.

Zastanawiam sie nad:
http://www.salomon.com/pl/product/toundra-mid-wp.html
http://www.columbiasportswear.pl/Men's-Bugathermo%E2%84%A2/BM1448,default,pd.html
Pozdrawiam

Piotrek

pet77

pet77
2010-11-05 23:04:28

Nie stresuję się, nie ma o co.
Również czekam na konkrety od weterana.Temat mnie interesuje bo sam kiedyś siedziałem w branży buciarskiej parę lat i jeździłem do małych fabryk(czek) obuwniczych w Italii.Niektóre z nich robiły na specjalne zamówienie z najlepszych materiałów,niestety nie było to obuwie górskie.

~zen

2010-11-06 02:00:27
141.227.1.2 Głosów: 0

Moja znajoma uzywa Columbi ,ale Bugaboot juz od kilku lat /lub cos cholernie podobnego/ i sprawuja sie jej swietnie.problemow z przemakalnoscia nie ma,marznacych stop nie ma.O oddychalnosc nie pytalem bo to dla niej pojecie abstarkcyjne,uzywa do chodzenia po miescie na mrozach..

Zbynek Ltd.

Zbynek Ltd.
2010-11-06 10:07:50
195.3.220.146 Głosów: 0

zen, fajnie że dobrze sprawują się podczas chodzenie po mieście na mrozach.

... aha, ale jakie chodzenie? Dom - samochód - praca - samochód - dom, czy też patrolowanie ulic przez 12 godzin dziennie?

Zwykle rekomendacja miejskiego użytkownika butów ma się nijak do używania takich butów w terenie przez całe noce i dni.

~pitt

2010-11-06 10:46:40
89.73.139.199 Głosów: 0

@zen - A czy ta "wysoka guma" zachowala plastycznosc, czy peka,kruszy sie? Czy "zgina sie wygodnie"?

@Zbynek Ltd. - Zastanawiam sie nad zakupem butow na amatorskie 1-3dniowe wyprawy w tatry, noce w schronisku. Czy dostrzegasz jakies przeciwwskazania?
Czy mozna do nich przypiac raki paskowe?

Mam Raichle z goretexem, ale ostatnio byla warstwa wody na morskim oku, i po 40metrach wyjscia w gore, wracalem bo woda:(

Piotrek

~Filemoon

2010-11-06 10:58:37
83.71.3.175 Głosów: 0

Wysoka guma jak to guma jak jest wystawiona na dzialanie slonca a nie jest konserwowana to moze zaczac tracic elastycznosc.

Filemoon

bozon

2010-11-19 18:31:28
91.149.207.199 Głosów: 0

Myślę, że butom outdoorowym z gore-texem wyrosła poważna konkurencja:
http://www.inike.pl/408152001/Product.aspx
Miałem już okazję przetestować, no i jestem pod wrażeniem. Solidne, trwałe i wreszcie dobra gruba podeszwa z dobrą przyczepnością. Zastąpili gore-tex własnym systemem water-shield, co jest lżejsze i tańsze. Warto przetestować.

sławo

2010-11-19 19:07:08
85.14.84.38 Głosów: 0

mam pytanie jak to jest, że w bucie chyba nie-najgorszej firmy - Garmont, po 8 godzinach chodzenia w mokrym śniegu, choć but nie przemókł to czuć juz było, że to jego granice wytrzymałości, a tymczasem wiele szanowanych marek oferuje buty, które opisuje jako alpinistyczne, do chodzenia po lodowcach itp (a więc rozumie ,że w takich warunkach w których śnieg to normalka) i są one również zabezpieczone gore-texem bez zewnętrznej skóry tylko wykonane z różnych innych materiałów. Dlaczego niby taki but miałby nie przemakać?c o miałoby dawać im przewage? tu gore i tu gore;-)

Strona: | 1 | ... | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | ... | 31 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 2b449 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3