Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |

Czołówka Petzl e+LITE

sołtys

sołtys
2009-03-31 16:55:07
83.15.200.66 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Jako awaryjna/na jogging da radę :) Jako jedyne oświetlenie w górach gorzej. Jeśli Twój facet zamierza chodzić nocą w lesie i wypatrywać szlaku to nie polecam - za słaby zasięg.
---
Edytowany: 2009-04-15 19:46:03

-------------------------------------------------------
http://www.lukaszsupergan.com

migot

migot
2009-03-31 22:20:41
83.11.137.166 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Moim zdaniem to dobry wybor;-) Jako chlopak powiem, ze taki gadzet nosze prawie zawsze przy sobie, kilka razy juz mnie uratowal. Fakt faktem - do codziennego wedrowania po gorach ta czolowka sie nie nadaje z wielu powodow. Ale ma swoje, bardzo cenne i wazne zalety. I przy tej cenie, zrobilem sobie sam prezent i ja zakupilem ;-)

Robert

panda

panda
2009-07-16 00:33:52
77.112.112.18 Głosów: 0

nabyłem i sprawdziłem... przez 2 tyg życia pod namiotem sprawdza się idealnie. potwierdzam zalety wymienione przez vick'a w jego (świetnej!) recenzji. ...

dorzucam jeszcze jedną wadę od siebie .... na nieszczęście okularników ;) ... drażniąca łuna światła to nic w porównaniu, do nocnego marszu w goglach do nurkowania.... takie uczucie miałem gdy latarka poza obszarem przede mną, oświetlała także ramkę okularów. na szczęście można przepiąć ją do pasa biodrowego... wtedy mamy biodrówkę ;)

nie ma produktów idealnych... mimo wszystko, przez długi czas chyba nic nie wyprze jej z mojej listy sprzętowej na wycieczki, biwaki etc.

~CrimsonJJ

2009-08-10 11:11:03
83.31.143.32 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Witam. Stoję przed następującym dylematem Tikkina 2 (58,90zł) czy E-Lite (79zł). Latarka będzie właściwie jedynym moim źródłem światła podczas 9 dniowego spływu kajakowego - czyli biwaki plus namiot. Generalnie działam wedle zasady "im mniej waży tym lepiej" ale w przypadku tak lekkich latarek różnica się zaciera.

Jako awaryjne źródło światła używałbym chińskiego breloczka z diodą za 6 zł. (kiedyś starczył mi z zapasem na 8 dniowy spływ - trafianie do namiotu, wyjście do wc'ta)

Myślałem jeszcze o zestawie Maglite Solitaire (35zł) + chińska czołówka za 15 zł ale kiedy przypomnę sobie spadające paski, samoistne włączanie się w plecaku, odpadającą zakrętkę baterii i zaprzestanie działania po jednym sezonie to mi się odechciewa..

Bardzo proszę o poradę (dodam, iż przeczytałem wszystko co możliwe na NGT o tikkinie2 (niewiele - recka dotyczy Tikkiny 1) i o E-lite i nadal nie wiem co wybrać :/

Ps. Dodam, że gram na gitarce i dlatego NIEZBĘDNA mi jest czołówka (śpiewniki itp)

~arkadoo

2009-08-10 11:56:19
90.156.119.136 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Niestety e+Lite świeci bardoz krótki - max 45h, a na maksymalnym poziomie 35h. Tikkina ponad 100h.

~CrimsonJJ

2009-08-10 12:04:48
83.31.143.32 Głosów: 0

W sumie to już nie potrzebuję rady znalazłem ENERGIZER HEADLIGHT LEDx3 za 24 zł w Warszawie (odpadają ceny przesyłki) i kupuję 2 (dla mnie i dla mojej dziewczyny) . Trójka moich znajomych ma takie latarki od kilku sezonów i się podobno dobrze sprawują. W sumie nie potrzebuję Pro sprzętu, jako niedzielny podróżnik wystarczy mi coś co nie będzie chińska tandetą, a ceny tej latarki są bardzo przyjazne dla mojego studenckiego portfela:) pozdrawiam!

Wielki E.

Wielki E.
2010-11-13 11:21:51
88.156.99.9 Głosów: 0

Przez przypadek trafiłem na tą recke tej latareczki. Sam potrzebuje jakiejś czołówki bo już mam dosyć latarek za 15zł z targu któe po 2 tygodniowym wyjeździe przestają działać. Poczytałem co nie co... to co było tutaj i tak sie zastanawiam czy mi taka czołówka wystarczy.? Potrzebuje czegoś właśnie na ewentualne dojścia do schroniska czy wieczorne szukanie namiotu i WC. Raz w roku może jakieś przejście nocą.... Znajomi chodzili całą ekipą z 1 czołówką za 15zł także myślę że i taka wystarczy na przejście nocne... tym bardziej że częstotliwość takich wypadów ogranicza się naprawde do 1 max 2 na rok.
Jakieś nowe spostrzeżenia co do trwałości?
No i czy po tylu latach nadal jest warta swojej ceny.?

:-)

ludz

ludz
2010-11-13 14:03:48
89.76.45.48 Głosów: 0

ta czołówka ma sens... ale nie zawsze i nie do wszystkiego ;)
Jako jedyna czołówka na nocny wypad... nie chciałbym. ;)

Wielki E.

Wielki E.
2010-11-13 14:33:48

Ale jako latarka dojściówka wieczorna czy jak prądu nie ma czy po prostu żeby widzieć kaj sie leje w nocy to chyba wystarczy.
Jak wspominałem.... na nocne wypady max 2 x na rok, już chodziłem po ćmoku z czołówką za 15zł z targu co prawda używana jedynie po to żeby znaleźć szlak, bo tak to bez latarki dużo lepiej było widać przy gwieździstym niebie ale dała rade to chyba i ta da rade.

~majk

2010-11-13 14:53:04
85.222.97.169 Głosów: 0

na awaryjne oswietlenie w gory lepiej wziac elite czy tikkine? chodzi o sytuacje gdy baterie padna w podstawowej czolowce i trzeba miec minimum swiatla.

pozdrowka , majk

Wielki E.

Wielki E.
2010-11-15 18:31:52

A jednak zdecydowałem się na tą latareczkę. Pierwsze wrażenie jest takie że jest jeszcze mniejsza niż myślałem. Pierwszy test.... kto wie... mam nadzieje że nie będzie potrzebna zbyt szybko. :-) Ale pewnie zimą na dojściówce się odbędzie pierwszy teścik.

kivak

kivak
2010-11-16 00:18:38
86.135.44.63 Głosów: 0

majk - Lepsza e-lite. Mniejsza, daje tyle samo swiatla i latwiejsza w uzyciu. Pokretlo mi sie lepiej sprawdza jak te francuskie przyciskunieczunki. Czerwona lampka przyda ci sie do prac na okretach podwodnych, a nawet jak sie nie wybierasz, to chociaz na plecak na rower. Pokrowiec do tego masz sztywny, dajacy sie wsunac do kieszonem na pasie biodrowym, albo do podpiecia na pasku plecaka.

Field&Trek

~Przemo

2010-11-16 11:42:13
83.14.178.226 Głosów: 0

Ja używam Petzla Mouyo XP. Całkiem lekka i swobodnie się z nią w nocy biega po lesie, chociaż mogła by dawać jeszcze mocniejsze światło. Wiadomo szybkich treningów w lesie z nią nie zrobisz (właściwe z żadną czołówką nie zrobisz) ale na asfalcie już pewnie prędzej. Stosunek jakości do ceny jak najbardziej pozytywny więc polecam z czystym sumieniem. Korzystam z niej nie tylko przy bieganiu ale i na rowerze co by być lepiej widocznym w mieście dla kierowców

Przemo

łojant

2010-12-01 20:14:35
153.19.226.134 Głosów: 0

Witam wszystkich. Mam prośbę do użytkowników e+lite i tikki. Jak się ma jasność jednej czołówki do drugiej? Zależy mi na jak najlepszym stosunku waga-jasność. Lepsza będzie e+lite czy tikka?
---
Edytowany: 2010-12-01 20:15:12

bacin

2013-05-05 23:47:20
83.218.97.92 Głosów: 0

Temat stary jak świat, ale zaryzykuję i zapytam:

Z racji zapotrzebowania na czołówkę do rzadkich, ale cyklicznych (7-14 dni w roku) wypadów typowo biwakowych, potrzebuję czołówkę typu E-Lite właśnie. Już miałem kupować, ale widzę, że pojawiła się jakaś nowa wersja, z gumką zamiast paska. Czy ktoś orientuje się, jak to leży na głowie/ręce i jak się ma ta nowość do wersji standard, opisywanej tutaj?

Mowa o tym modelu: http://8a.pl/czolowki/petzl-e-lite

bacin

carlosmuz

carlosmuz
2013-05-06 10:00:14
46.171.89.197 Głosów: 0

Z tego co widzę, różnica tylko w gumce, powinno być spoko, z tym, że poprzedni pasek na pewno wygodniejszy

kajtys

kajtys
2014-03-26 19:11:18
31.42.20.153 Głosów: 0

odkopuję, aby nie zakładać nowego wątku.
Proszę o poradę, która latarka będzie najlepsza:
petzl e+lite
petzl tikka 2
petzl tikkina 2
Wyjeżdżam na tygodniową wyprawę autostopową i będę nocować w namiocie, zależy mi, aby przez ten czas nie zachodziła potrzeba ciągłej wymiany baterii oraz żeby latarka nie świeciła tak licho jak jakiś jarmarczny breloczek... wszystkie 3 modele są bardzo malutkie i lekkie wiec pod tym względem wybór jest mi obojętny. Ważne żeby latarka się nie rozleciała, żeby w razie małego zalania wodą od razu mi nie padła, oraz fajnie by było pojechać na wyprawę z tylko jednym kompletem baterii, nie martwiąc się, że padnie po pierwszym wieczorze. A i fajnie by było, jakby umożliwiała dotarcie do wc w nocy bez utraty zębów na nierównej ścieżce... Dziękuję za ewentualną pomoc i pozdrawiam :)

kajtys

kajtys

kajtys
2014-03-27 09:01:44
31.42.20.153 Głosów: 0

ktoś, coś?

kajtys

PRS

2014-03-27 11:53:05
185.26.180.79 Głosów: 0

Każda z tych lampek da ci wystarczającą ilość światła by nie stracić jedynek w drodze do klopa i klop ten zlokalizować.
e+L jest fajnym gadżetem, na biwakach w zupełności wystarczającym. Jeżel cię stać... to czemu nie :)
Pozostałe dwie mają alternatywy cenowe i jakościowe wśród innych producentów. Poczytaj inne wątki.
Wybierając się na stopa jednak uzupełniłbym e+L jakąś latareczką rowerowo-kieszonkową za 30zł z mocniejszą diodą - bo nie zawsze chciało by mi się podchodzić te 30 m żeby przeczytać napis na drogowskazie ;)

PRS z PKP

Leśna

Leśna
2014-03-27 23:04:31
94.229.84.2 Głosów: 0

Mam e+lite i Tikkinę 2. W tym wypadku wybrałabym tą drugą, ponieważ świeci długo (zwłaszcza w trybie oszczędnym), w razie czego łatwiej dostać do niej baterie, a przypadku akumulatora core można sprawdzić stan naładowania. Do takich zastosowań idealna. e+lite traktuję awaryjnie na wyjazdach, na których w zasadzie nie potrzebuję światła - jest lżejsza.

Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 1a5b1 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3