Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |

Buty ze skóry licowej / w tym: konserwacja, impregnacja

vick grappa.pl

vick grappa.pl
2004-06-08 17:30:35
Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

no i znalazłem w Tagart'cie Borneo kosztują 580 zł...
Zaczynam myśleć...

-------------------------------------------------------
...w penych sytuacjach niecierpię mieć racji...

~plaski

2004-06-10 22:49:14

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

może już po temacie ale widziałem buty ze skóry licowej
Kaitek m.in. w sklepie turystycznym na Centralnym i oddziale tegoż sklepu w "Arkadach" koło pod Poniatowskim.nieszczególnie się prezentują ale może.., sam teraz testuje Lomery zze słabszą memb. Mertex

plaski

~vick

2004-06-11 14:34:29

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Na Meindle mnie jednak nie stać - włąsnie siedzę w Beck'ach Plateau - skóra nubukowa, w srodku cielęcinka, vibram i zero membrany (!!!) jak na pół dnia w butach przy takiej pogodzie - deszcz i 24 stopnie, to jest super, zero potu, troszkę gorąco i lekko gniotą ale sie nie ułożyły jeszcze :) po lecie dam znać co i jak - jak przetestuję w Bułgarii (mam nadzieję), pierwsze łażenie moze pod koniec czerwca - Tatry...

vick grappa.pl

vick grappa.pl
2004-06-11 14:35:19

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

to wyżej to ja, tylko mnie jakoś nie zalogowało automatycznie...

Jack

2004-12-07 23:22:18
83.27.9.112 Głosów: 0

co to jest skora welurowa?

winczacho

2005-04-11 22:18:46
82.197.34.173 Głosów: 0

nadeszedł czas zakupu nowych treków po przeczytaniu opinii na temat butów asolo TPS 535V już wiem że ich nie chce. chce buty ze skóry licowej i z gore i musza miec możliwość zamocowania raków cena do 800 zł na rynku jest tyle firm obuwia że już nie wiem co wybrać .

winczacho

harpagan ;]

2005-04-11 23:13:35
83.242.95.30 Głosów: 0

nie mam takowych ale moja uwage zwrocily akurat w tym przedziale cenowym Scarpa Manta. co prawda nie maja gtx ale w ich przypadku jest to niepotrzebne... no i maja wyglad lajtowego butka a wpiecia na automaty :) a no i nie wiem jaka to skorka... zczaj sam najlepiej na stronie Scarpy, tam jest wszystko dokladnie opisane... mnie sie nie chce :P

variety is the spice of life ;]

~Wolu

2005-04-12 14:36:33
194.29.158.24 Głosów: 0

Kotu, wsw>>
O jakim Wy modelu piszecie? Na stronach Meindla (pl i de) nie znalazlem takiego modelu. Moze chodzi wam o Hanwag Bergell top? Taki jak tu: http://www.hanwag.de/produkt_d.lasso?-token.Einsatz=Suche&-KeyValue=33455&-OperatorLogical=or
No i pytanie czy sa/byly rozmiary 44 i 47?

Wolu

winczacho

2005-04-12 20:13:10

mam buty becki sierra i po 2 latach uzytkowania rozwalily sie kompletnie po przeczytaniu opini na temat butów ze skory licowej to juz sama nie wiem co chce jest tyle butów i firm mam mentlik w głowie. co jest lepsze buty ze skóry licowej czy z nubuku? najlepiej jakby byly całoroczne

ciężko jest kupić buty

~rumcajs

2005-04-12 20:32:45
199.67.138.210 Głosów: 0

-> Wolu
na pewno im nie chodzi, bo pisza o sklepie Szustera, a tam HanWagów nie uświadczysz
-> winczacho
jak z liowej nie znaczy, że się rozwalą, no chyba że to marki Beck
:)
a tak poważnie, wybór jest kwestą preferencji, skóra licowa mniej chłonie wodę (ja wolę takie) nubuck teoretycznie jest miększy i ładniejszy
nubuck zawsze możesz sobie wylicować woskiem
a może nubuc olejowany (jak w Meindlach) - brzydki jak skóra licowa, miękki jak nubuck

... nemo me impune lacessit ...

winczacho

2005-04-12 20:45:29

rumcajs: skóra licowa wcale nie jest brzydka poza tym nie jestem aż taką estetką chce tylko dobre buty "całoroczne" gdzie mogę dostać buty meindla w wawie?

ciężko jest kupić buty

~rumcajs

2005-04-12 20:50:30
199.67.140.20 Głosów: 0

najtaniej MK Szuster
nie mają wszystkich modeli, ale jeśli niedostepny u nich Ci będzie pasował można zamówić i sprowadzą (ale nie ma gwarancji w jakim czasie: od tygodnia do ok. dwóch miesięcy)

oprócz tego Bezdroża na Al.Armii Ludowej obok Riviery i salony HM - niestety tu ceny ok. 150-200zł wyższe niż u Szustera

popatrz na modele butów w necie, a potem dzwoń do Szustera czy mają i za ile...

Kotu

2005-04-12 20:52:04
80.55.34.82 Głosów: 0

>>> Wolu - Moje bergelle to stary model (rok 2002 albo wcześniej). Kobitka u szustera mówiła że w ogóle się nie sprzedawały bo wszyscy chcieli goretex, a one mają skórkę:) no i dlatego były przecenione jak pamiętam o 40% chyba... ale to było już 9 miechów temu... rozmiar 44 był, 43 pewno też, może się jeszcze uchowały. Jak chcesz to daj maila, wrzucę ci fotkę.
Buty są ogólnie biorac super, bardzo wygodne, wytrzymałe i wysoce nieprzemakalne. Poza tym wykonane idealnie (moje zimowe karrimory Munro wyglądają przy nich jak siekierą krojone) i bardzo wysokie, a więc dobrze trzymają kostkę. Vibram Multigriff trzyma świetnie na skale i na błocie, cierpi na tym trochę ścieralność, ale nie ma dramatu - poza tym coś za coś.
Dobra, kończę bo trochę ten post OT, Bergelle nie są licowe:) Kosmos pomyłuj:)
zdrówka

~rumcajs

2005-04-12 20:52:31

tu jest niby-katalog
Larix (drugi dystrybutor na PL zaopatrujący Bezdroża i HM) ma solidną stronkę z Meindlami

winczacho

2005-04-12 21:02:39

dzięki rumcajs już oglądałą tę stronkę i tak na dobrą sprawę boję się że znowu kupię jakieś badziewie w zasadzie jest tyle opini co użytkowników jednym pasują takie a drugim inne i ciężko jest tak naprawdę doradzić. wiem jedno - chce buty ze skóry licowej bo mniej przemakają niż z nubuku ale latem może być niezaciekawie ze stopami no cóż nie można mieć wszystkiego

ciężko jest kupić buty

~rumcajs

2005-04-12 21:08:15

polecę Ci zatem ich lżejsze modele (z kategorii B lub B/C) ze skóry licowej lub olejowanego nubucku
akurat o Meindlach opinie są przeważającojednoznaczne - od pozytywnych po entuzjastczne
sam mam Engadiny, bardzo wygodne i nigdy mi nie przemokły
dla mnie jest Meindl i HanwWag a potem długo nic - i dalej zaczyna się LaSportiva, Scarpa, itd...
jedno jest pewne, oglądaj, mierz i kieruj się opiniami z ngt, a nie sprzedawców :)

~Wolu

2005-04-13 12:24:43
194.29.158.24 Głosów: 0

>>> Kotu - nie spojrzałem na datę poprzednich postów :)
Butów na razie nie potrzebuję, myślałem o kumplu, ale on teraz w długach. Tak więc na razie dzięki za zdjęcia. Podaj tylko lokalizację tego sklepu, to się do niego przejdę któregoś dnia. Prawie codziennie jeżdżę al.Waszyngtona, ale go nie przyuważyłem.
Pozdrawiam

Wolu

~rumcajs

2005-04-13 12:27:03
199.67.138.210 Głosów: 0

-> Wolu
w linku masz adres i mapkę

~Wolu

2005-04-17 10:04:49
217.99.19.125 Głosów: 0

Dzięki :)

Wolu

~furry

2006-07-25 13:05:12
83.5.150.144 Głosów: 0

~Punkofska: tak, skóra licowa jest ze zwierząt :(

był gdzieś na forum wątek o butach wege, Garmont takie robi, ale nie mogę znaleźć odpowiedniego wątku (były tam podane też inne marki, w tym firmy specjalizującej się w robieniu butów nie za skóry).

Tu masz link do butów zrobionych ze sztucznej skóry:

http://www.sfpl.pl/shop/view/Product/id/1771

fr
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: e7f8a - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg