Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |

Buty ze skóry licowej / w tym: konserwacja, impregnacja

dave.

dave.
2018-01-17 15:32:07
46.149.152.86 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Eee, to chyba nie pasta. Również używam tego tłuszczu, również mam skórzane buty bez membrany (ale nie licówka, tylko olejowany nubuk) i nie zauważyłem pogorszenia oddychalności. Używam dwóch par skarpet jednocześnie. Pierwszą warstwą jest coolmaxowy liner Expansive Runner i na to wełniana skarpeta Smartwoola z serii PhD Outdoor. Komfort termiczny wyższy, niż w niskich butach z gore. Co to za model buta?

Random220

2018-01-17 15:40:02
83.4.12.217 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Asolo 535

PRS

2018-01-17 15:57:24
193.0.116.9 Głosów: 0

Raczej nie używaj żadnych ,,pospolitych'' past do butów (chyba nawet już jedno użycie ,,załatwia'' buty).
Na temat ,,mitu'' bambusa, a dokładnie karbonizowania było na forum, nawet do niedawna miałem wydruk z tego artykułu (nie znajdę).
Bawełna to nie jest dobre rozwiązanie - podobnie jak wełna absorbuje wodę i wolno schnie z tym ,że przykładowo (żebyś zrozumiał) jak przepocisz bawełnianą koszulkę to chwilę po zaprzestaniu wysiłku odczuwasz zimny, mokry kompres a jak zapocisz wełnianą to tylko mokry ;)
Teraz strzelam bo nie wiem na pewno -
Może być tak, że wełna absorbuje wodę bardziej niż syntetyczna wyściółka, ale jakby jej nie oddaje tak jak bawełna która jak osiągnie 100% to moczy wyściółkę.
I jeszcze jedno - są buty (skórzane bez GTX) w których jakich byś nie użył hiper-super skarpet zawsze będzie ,,błoto'' np. niektóre ,,wojskowe''.

-------------------------------------------------------
wynik mierzy czyny

SebaZ74

2018-01-17 19:25:25
5.172.255.23 Głosów: 0

Czytając Wasze sugestie na temat pielęgnacji butów, doboru skarpet nasunęło mi się pytanie, skoro ubieracie czasem i 2 pary skarpet, to czy Hanwagi które mam nr. 43 na mój rozmiar 42 nie będą jednak małe? Jak pisałem wcześniej na grubą skarpetę jeszcze by były, ale na dwie?
Proszę o podpowiedź, być może mógłbym jeszcze je zamienić.

Pim

Pim
2018-01-17 19:56:34
188.146.37.96 Głosów: 0

To jest sprawa indywidualna. W moim przypadku:
Dwie grube skarpety, to już na mróz poniżej -15. Realnie więc rzadko w przypadku mojej aktywności.
Zdroworozsądkowo: jak zmieściś cienką skarpetę p.potną i na to grubą skarpetę np. Bridgedale Summit to powinno być dobrze.
Celowanie w dwie grube to szykowanie się na warunki sroższe niż takie -15. Ciekawe co powiedzą inni?

Pim

mnemonic222

mnemonic222
2018-01-17 21:09:29
5.172.255.187 Głosów: 0

Witam

Ja do skóry licowej przetestowałem dwa specyfiki wosk pszczeli z deichmanna i tłuszcz palc taki mały słoiczek 50 ml z głową konia na etykiecie grasa de caballo (coś że tłuszcz koński...). Stosowałem także zwykly nivea i nic mi nie zatkało. Noga oddycha, nogi mam potliwe mocno, po całym dniu chodzenia po mieście nie są spocone i pachną skórzaną wyściółką buta. Co prawda buty nie są trekkingowe a skóra dosyć cienka ale cholewka wysoka i sporo potrafię przejść dziennie, może to się komuś przyda.

Pozdrawiam
---
Edytowany: 2018-01-17 21:10:07

mnemonic222

Jaga

Administrator Jaga
2018-01-18 11:46:23
140.101.31.253 Głosów: 0

Random220, też mam Asolo TPS 535 (damską wersję) i traktuję je regularnie Tucan Mink Oil Dubbin Tarrago. Nie zauważyłam spadku oddychalności. Spróbuj zmienić skarpety :)

Butchy

2018-01-18 16:44:05
188.123.196.1 Głosów: 3

Naprawdę tak wam dobrze oddychają buty ze skory ponad 2mm grubości?

Pim

Pim
2018-01-18 20:22:54
188.146.104.199 Głosów: 1

Był kiedyś rysunek Sasa Nowosielskiego: idzie pod górę dwóch facetów z wielkimi plecakami. Jeden mówi do drugiego: '' ja nie sapię, to mój GoreTex tak oddycha!''.
Z oddychaniem skórzaków podobnie ;-)
W moim przypadku: mam but skóra/skóra bo z niego nie wali jak z buta z GTX. But skóra/skóra przy użyciu dobrego zestawu skarpet na pewno oddycha, ale skóra im grubsza tym gorzej. U mnie 2,4-2,6mm. But zawsze po całym dniu jest zawilgocenie.
But Skóra/wyściółka (np. Camberlle) wydaje się mniej zapocony, bo wyściółka akomoduje wilgoć, a wewnętrzna wyściółka skórzana nie.
Arni odpowie, że jak się chce mieć w środku suche buty, to trzeba zastosować skarpetę VBL i będzie miał racje.

Pim

Random220

2018-01-19 19:23:24
83.4.16.181 Głosów: 0

Kolejne wyjście, znów skarpety mokre. Plus tylko taki, że przez noc wnętrze buta wypchane gazetami wysycha.

Spróbuję jeszcze kombinacje syntetyka (tudzież lekko grubszego bambusa) z merynosem albo dwa merynosami, może akurat będzie lepiej w moim przypadku.
---
Edytowany: 2018-01-19 19:40:37

blady_jazz

2018-02-15 22:41:04
82.139.20.206 Głosów: 0

Może coś doradzicie?
Chcę kupić buty skórzane, bez goretexa, z gumowym otokiem, do ew. korzystania z rakami koszykowymi.

Oto 4-ech finalistów ;P
1) Meindl Engadin (http://8a.pl/buty-trekkingowe-meindl-engadin-mfs-brown)
2) Scarpa SL Activ (https://www.weld.pl/scarpa-sl-activ/)
3) Hanwag Ancash (https://www.trekkersport.com.pl/buty/buty-meskie/trekkingowe/buty-meskie-ancash.html)
4) Hanwag Yukon (http://8a.pl/buty-skorzane-hanwag-yukon-brown.html)

mNk

2018-11-27 17:32:21
5.173.240.53 Głosów: 0

Dzień dobry!

Trafiłem na forum szukając informacji o dwoinie. Może ktoś mógłby mi doradzić. Mam tego rodzaju dylemat, że nie wiem, czy dołożyć 200 zł i kupić buty trekkingowe z nubuku, czy pozostać przy tańszych z dwoiny właśnie, które tak właściwe sprawiają dobre wrażenie. Jednak czytałem, że dwoina jest gorszej jakości niż nubuk. Zależy mi na butach uniwersalnych w góry, wielosezonowych. Wybór konkretnie dotyczy Chiruca Mulhacen i Dynamic, które stanowią już poważny wydatek. Na szlaku często można uderzyć przodem buta o kamienie, obawiam się, czy dwoina się nie rozedrze. Inna sprawa, to temat konserwacji poruszany w tym wątku, nubuk chyba łatwiej konserwować podawanymi tu, alternatywnymi do Nikwaxów metodami?

pozdrawiam.
---
Edytowany: 2018-11-27 17:33:10

Arni

Arni
2018-11-27 21:06:57
82.145.221.242 Głosów: 0

Jedna i druga nie jest najlepszym rozwiązaniem na buty trekingowe. Nubuk wydaje się jednak lepszym i tak pomysłem, ale idealnie jakby był to nubuk olejowany, a nie woskowany.

Doświadczenie pokazuje, że butach trekingowych ze skór najlepiej sprawdza się konserwacja tłuszczowa. Co i jak z pewnością znajdziesz na forum.

nowart

2018-11-29 15:52:31
109.173.147.242 Głosów: 0

Nie tylko maindle się rozlatują po latach, nawet sporadycznego użytkowania... :(
Da radę coś z tym fantem zrobić? Przyklejanie odpada, podeszwa się rozlatuje, tylko jakaś nowa.

Arni

Arni
2018-11-29 19:31:42
82.145.223.20 Głosów: 0

i-szewc.pl
szewcpilski
...
może Hanzel

Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 82aa4 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg