Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

Buty ze skóry licowej

UriUs781

2017-12-02 16:33:05
83.4.52.14 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Na Hanzele i ich jakość wielu ludzi narzeka, ale też chwali. Dlatego szedłbym w coś bardziej sprawdzonego, chcę wydać te pieniądze raz, a dobrze.

Sam nie wiem czy wyjdzie mi coś ze sztywnych licowych butów bez GTX, bo ciężko takie dorwać dysponując ograniczonym budżetem.
Sklepy w okolicy może i miałyby takie Kinesisy, ale w oryginalnej cenie, zaś w internecie po dobrej cenie to duży niedobór rozmiarów jest.

Dużo prościej i taniej jest dorwać sztywne buty nubukowe z GTX, jak chyba będę musiał teraz zrobić.

Czysto licowe najprawdopodobniej będą moim kolejnym zakupem, ale to powinno kilka lat minąć do tego.
---
Edytowany: 2017-12-02 16:33:46

dave.

dave.
2017-12-02 18:02:58
46.149.152.86 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Zerknij sobie na Allegro na buty Lowa Munro. Można kupić nowe, nieużywane, z metkami za 400-500 zł. Skóra nubuk, gumowy otok. Umawiasz się na przymiarkę, bierzesz ze sobą raki i sam będziesz wiedział, czy siedzą OK.
---
Edytowany: 2017-12-02 18:03:20

UriUs781

2017-12-03 18:48:28
83.4.43.169 Głosów: 0

Ciekawe te Lowy, jak z ich sztywnością?
https://www.naostrzu.pl/8993,buty-lowa-munro-pl-brazowe--nowe tu np. piszą o nich ''buty przeznaczone są do zastosowania w terenach miejskich oraz umiarkowanych, idealne naletnie wędrówki''. Sprawdziłyby się w zimie z rakami? I z przymiarką też byłyby ciężko, na daną chwilę na olx to tylko jedna para 45 (ja mam ~43) na województwie.

A jak z butami Zamberlan Vioz Plus? Otok, skóra licowa, sztywne powinny być, tylko ten nieszczęsny GTX, ale buty te mają być na użytek jesień-zima-wiosna, na lato mam lżejsze, więc GTX mógłbym znieść. Mam możliwość przymiarki w okolicy, potem bym tylko czempił na ładną przecenę w okolicach 750zł (na daną chwile to najtaniej są za 850). Ale czy warto?
Jeszcze w okolicach 800zł to na daną chwilę siedzą Zamberlany Guidy, co prawda nubukowe, ale jakby była ładniejsza przecena to warto się na nie skusić? Czy lepiej na Viozy Plus? Wizualnie i odczuciowo (guidy jakby były do trochę wyższych gór) bardziej odpowiadają mi Viozy, ale czy będą dobre na nogę tego jeszcze nie wiem. Czy na żadne z wyżej wymienionych butów nie są warte uwagi?

I to tyle jest tych butów że głupieję ;)
---
Edytowany: 2017-12-03 19:16:38
---
Edytowany: 2017-12-03 19:36:12

Pim

Pim
2017-12-03 21:11:21
188.146.6.83 Głosów: 0

A w jakim terenie chcesz używać raków? Czy na wycieczce na Wołowiec? Czy na jakimś łatwym wspinaniu?

-------------------------------------------------------
Pim

UriUs781

2017-12-04 15:27:29
83.4.18.115 Głosów: 0

W różnym terenie - na razie to np. Śnieżka, Biabia Góra czy jakieś łatwiejsze szczyty w Tatrach. Systematycznie będzie coraz wyżej.

Jednak to jeszcze nie ten pułap żebym potrzebował sztywniaków na półautomaty/automaty (na to jeszcze przyjdzie czas), zaś miękka podeszwa w moich dotychczasowych butach trochę mnie ogranicza (w użyciu z rakami zbyt pracuje), dlatego potrzebuję czegoś po środku.

Pim

Pim
2017-12-05 22:43:28
188.146.40.30 Głosów: 0

Mam skórzaki z licówki : AdrewShoes Guida. Generalnie to jest but miękki. Sztywne są licówkowe modele meindla: Perfekty, albo Andrewshoes Baltoro. Ale w zamian masz ciężki but. Lowy, które pokazujesz też będą miękie.
Uważam, że to droga błędna. Szukałbym lekkiego buta alpejskiego pod półautomaty. Coś jak rozmaite wersję LaSportivt Trango. Miałem wiele lat i chwaliłem sobie za uniwersalność. Łącznie z użyciem ich jako buta narciarskiego z wiązaniami X-trace.
Ale w takim przypadku po za promocjami na wiosnę możesz nie mieścić się w budżecie. Dlatego Hanzel nie jest złym wyborem. Twardą śródpodeszwą masz szansę zbliżyć się do założeń o jakich piszesz.
---
Edytowany: 2017-12-05 22:45:49

Pim

UriUs781

2017-12-07 20:09:35
83.4.13.23 Głosów: 0

Lekki but alpejski pod półautomaty mógłby być trochę zbyt pancerny na dłuższe dystanse (czasem również przez tereny bardziej lesiste - bliżej mam do Sudetów niż Karpatów) w które planuję przechodzić.

Podeszwa jakiej szukam to takie Meindlowe B, może jakby się dało to B/C, ale nie wyżej (gdy przyjdzie czas kupię sztywniejsze buty).
Mimo wszystko wiem, że nie można mieć buta do wszystkiego.

Przeszedłem się po sklepach w okolicy to jedyny but licowy jaki znalazłem to Scarpa Revolution Active, jednak ten ich język mało mnie przekonuje.

Natknąłem się też na nubukowe Scarpy Khumbu, bez GTX: http://www.scarpa.net/khumbu-leather.html .
Warto byłoby w takie zainwestować? Sprawiały wrażenie dość sztywnych i w miarę lekkich.
---
Edytowany: 2017-12-07 20:11:19

Pim

Pim
2017-12-09 21:06:08
188.146.65.42 Głosów: 0

W Trango wędrowałem po górach świętokrzyskich nie zauważyłem problemów. Relatywnie lekki but, miękki w kostce, tylko dosyć sztywna podeszwa.

Pim
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: aa169 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2