Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ... | 22 |

Buty wspinaczkowe

salvador

2006-01-19 00:21:41
84.10.92.5 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

to i ja sie wtrace.. co prawda moab gym to zadna rewelacja, ale nie sposob nie zauwazyc skoku jakosciowego butow rock pillarsa. ot! sciankowy trampek a i na dlugich, latwych drogach sie sprawdzi. mysle, ze rozbijanie i tak jest stosunkowo "w normie" w przypadku tego modelu, w porownaniu np. z rapem triopa. molgby sobie np. kolega kupic pearl tej samej firmy, model bardzo ladnie skrojony, sprawia wrazenie solidnej konstrukcji a klienci, ktorym go doradzam wracaja zadowoleni albo, spotkani na sciance, ciesza sie z wyboru. a i w skalach powinien sie sprawdzic.
co do 5.10 i LaSportivy.. po modelach ktore ostatnio "zalaly" nasz rynek (5.10 coyote) jeszcze bardziej przekonuje sie, ze wybor lasportivy jest naj naj...

coolmic

2006-01-19 00:25:08
195.82.168.211 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

wybor lasportivy naj naj,o jakie modele dokladnie Ci chodzi :)

salvador

2006-01-19 00:27:25
84.10.92.5 Głosów: 0

np. nieprodukowany juz flash i mistral, z modeli produkowanych - mythos i miura..ew. katana, ale z tym nie mialem osobiscie doczynienia. polecalbym szczegolnie mythosa - naprawde uniwersalny but o niezby t radykalnym ksztalcie, ale to tylko podpucha, ten but naprawde duzo potrafi na ''dobrych nogach'' ;)

Wolf

2006-01-19 08:04:34
83.238.26.9 Głosów: 0

JUHU
Mam takie male pytanko a wlasciwie prosbe o pomoc. Kupielem od kumpla butki ( Mad Rock'i ) i po kilku wejsciach na scianke strasznie smierdza :( W jaki sposob moge wytepic ten przykry zapach ???

-------------------------------------------------------
wolf_86@o2.pl | KTK be loc Piekary Slaskie

~kciN

2006-01-19 16:58:16
83.22.17.161 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Dla mnie najlepszym butem na świecie jest Five Ten Anasazi Velcro. Tarcie nieziemskie, nie kapcieje, świetnie trzyma piętę, stoi na każdym gniocie. Przez 7 lat wspinania prówbowałem kilka modeli, ale Five Teny są dla mnie po prostu zajebi... i nie planuję dalszych eksperymentów. Dla początkującego pewnie zbyt katujące, ale już po kilku mesiącach przestaje się być początkującym:-)

~Comix

2006-01-19 21:14:08
83.5.125.137 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Coolmic - czy Ty widziałeś na żywo sharki i loco? Czy wiesz o czym piszesz? Jeżeli to mają być buty dla początkującego to wybór z fantazją :-)
Coolmic - jednak nie wiesz o czym piszesz :-)
To są buty naprawdę ekperymentalne, głównie Loco. Stopy Ci odpadną, chyba ze kupisz o trzy numery za duże.

> wiem wiem dadza popalic,ale po kilku miesiacach...
kupisz nowe bo te się rozpadną :-)

Kup sobie jakieś buty dla sredniozaawansowanych, do 300 zł znajdziesz kilka modeli o dobrych opiniach. Jak masz możliwość (to znaczy jak już odejdziesz od kompuera :-) to przymierz sobie kilka modeli bo buty nawet jednej firmy zdecydowanie sie różnią miedzy sobą i nie każdy musi Ci pasować - Loco czy Sharki - wątpię :-)

Comix

~mathe

2006-01-20 00:35:16
84.10.128.115 Głosów: 0

Ja się nie znam na wspinaniu, ale jakbym miał wybierać początkujące dobre butki to bym wziął LaSportiva cobry/mythosy, 5.10 mocassym, albo evolv defy. Zastrzegam że nie nosiłem tych butów, natomiast z opinii krewnych i znajomych taki mi się właśnie wniosek nasuwa.

mathe

~eeeeee

2006-02-03 15:58:34
83.25.228.104 Głosów: 0

na początek la sportiva cobra:)

~simba

2006-02-03 23:11:48
83.5.231.144 Głosów: 0

Witam wszystkich :). Noszę się z zamiarem kupna wypasionych butków wspinaczkowych. Generalnie mój dylemat sprowadza się do wyboru pomiędzy LaSportivą Miurą a FiveTenami Anasazi Lace Up. No i co radzicie? W tych ostatnich (pożyczonych) miałem okazję zrobić jedną drogę - jak dla mnie były megaprecyzyjne :-). Ale w miurach się nigdy nie wspinałem no i nie wiem które lepsze...

simba

~Korn

2006-02-03 23:19:48
83.5.117.230 Głosów: 0

Ja wspinałem się w obu modelach i wychodzę z załozenia - na Wescie obojętne; w Polsce Five Ten Anasazi. Chociaż myślę czy następne tonie będą 5.10 Galileo...

Korn

~simba

2006-02-03 23:28:21
83.5.231.144 Głosów: 0

Dzięki Korn :-).
A może ktoś jeszcze się wypowie? W końcu 400 zł wydaje sie tylko od czasu do czasu, więc je trzeba dobrze wydać ;-)
Korn a dlaczego uważasz, że FiveTeny są lepsze w polskich skałach?

simba

~kamini

2006-02-04 00:06:43
83.18.3.42 Głosów: 0

Witam:] zamierzam kupic moje pierwsze buty do wspinaczki - wOw;] chcialam sie zapytac, czy lepsze sa wiązane czy na rzepy? Zastanawiam sie, czy rzepy po pewnym czasie nie straca swoich własciwosci i zaczna sie odpinac:| bede bardzo wdzieczna za odpowiedz uzytkownikow takowych butów:]
p.s. czy Coyoty Lace-Upy 5.10. byłyby dobrym zakupem???

Edtheduck

Edtheduck
2006-02-04 00:46:02
213.73.26.184 Głosów: 0

kamini >>
Na rzepy z tego co wiem są wygodniejsze przy zakładaniu i nie tracę swoich właściwości z czasem. Osobiście mam buty wiązane i zakładanie ich zajmuje trochę czasu :)
Co do konkretnego modelu, to zależy ile chcesz na nie przeznaczyć.
Najważniejsze żeby but dobrze leżał Tobie na stopie, jeśli jesteś początkująca to najważniejszy czynnik.
Osobiście mogę polecić coś z oferty MadRocka, albo LaSportivy

~Korn

2006-02-04 01:05:29
83.5.117.230 Głosów: 0

Simba - Five Ten są dla mnie bardziej precyzyjne na małe, śliskie (czyt. polskie) stopnie i mają zdecydowanie lepszą gumę (tarcie).
Na Weście to w sumie wszystko jedno :-)

Korn

~Rafał

2006-02-04 12:39:58
83.7.8.35 Głosów: 0

Kamini jeśli to mają byc twoje pierwsze buty to najlepiej odpuscic sobie topowe modele i kupic jakies prostsze mniej katujace stope.
Na buty na malutkie krawądki przyjdzie jeszcze czas.

~myhair

2006-02-04 13:47:39
213.134.160.225 Głosów: 0

kamini, ja mam od miesiąca coyoty na velcro. JUż w nich spędzilem ze 30 godzin na ściance i póki co się nie rozbiły nawet o milimetr. To plus. Ciężko mi porównywać inne walory bo to sa moje pierwsze buty. Tarcie moim zdaniem jest dobre. Jestem poczatkujacy, wiec pewnie i tak nie wykorzystuje tych butów na tyle ile one potrafią ciezko mi więc oceniać ich prawdziwa jakość.

~kamini

2006-02-04 14:10:07
83.18.3.42 Głosów: 0

Edtheduck, Korn, Rafał, myhair dzieki za odpowiedz:)
jesli chodzi o finanse to w sumie mogalbym przeznaczyc na nie do 300zl, ale juz sie zupelnei pogubilam w tych wszystkich modelach i firmach;]
Edtheduck, a z LaSportivy i MadRocka co konkretnie proponujesz?
myhair, tHx za info o coyotach, skoro rzepy sa wygodniejsze i mowisz, ze sie nie rozciagaja to chyba moglyby byc oK:]
hm, w sumei to musze wyruszyc na spacer po sklepach;]

~Edtheduck

2006-02-04 17:25:05
213.73.26.184 Głosów: 0

kamini >>
Tak jak mówi Rafał, jeśli to pierwsze buty najważniejsze żebyś dobrze się w nich czuła. But ma być dopasowany, ale żeby nie katował stopy. Zwróc uwagę na modele: Mugen i Flash od MadRocka, albo Fuego i Katana Women od LaSportivy
Jeśli możesz w sklepie przymierz oba buty i pochodź w nich chwilę. Jak jest tam jakiś mini panel, to tym lepiej :)

Simba

Administrator
2006-02-04 17:51:19
83.5.248.179 Głosów: 0

A może ktoś jeszcze ma jakieś spostrezrzenia na temat La Sportiva Miura/Five Ten Anasazi? Bo chociaż po wypowiedziach Korna skłaniam się ku FiveTenom, to nadal nie jestem do końca pewien które wybrać ;-)

simba

~titu

2006-02-04 18:01:35
83.27.35.199 Głosów: 0

Mam La Sportivy Miury - b.dobry but, precyzyjny, świetne tarcie itp. itd. Jak dla mnie powinieneś przymierzyć oba buty i wybrać ten który Ci lepiej leży na nodze i nie patrzyć się za bardzo na opinie innych. Oba z wymienionych modeli to modele topowe i każdy ma swoich zwolenników i przeciwników.
Nad 5.10 bym się głęboko zastanawiał bo choć renomę ma bardzo dobrą to ostatnio pojawiały się głosy że spadła jakość i się rozklejają.

...ponieważ droga jest celem...
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ... | 22 |

Temat zablokowany