Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |

Buty na lato w góry typu karpackiego/Tatry, Fogarasze itp.

orzechh

2013-05-16 09:58:25
89.71.156.29 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Dzięki, przejadę się i sprawdzę. Przeczytałem o tych butach, że szybko ściera się podeszwa. Czy u Was też to wystąpiło? Chciałbym, aby te buty posłużyły na dobre kilka sezonów.

-------------------------------------------------------
Michał

T25

T25
2013-05-16 10:10:47
194.30.179.208 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Co do podeszwy sie nie wypowiem, ale z perspektywy czasu myślę, że w Tatry lepsze byłyby buty posiadające gumowy otok zabezpieczający przed otarciami skóry o ostre skały etc. (zależnie, gdzie chcesz w nich chodzić).
W tej cenie możesz np: Lomery Borneo kupić.. całkiem przyzwoity but, skóra, gumowy otok, skórzana wyściółka..

Pozdrawiam.

DTH

DTH
2013-05-16 14:07:30
86.63.144.73 Głosów: 0

czy możecie polecić mi jakieś maksymalnie przewiewne, wysokie, bezmembranowe szmaciaki na polskie góry latem?
Chciałbym mieć jakąś alternatywę dla hanzeli na lightowe wypady - ze względu na podatność na urazy kostki wszelkie podejściówki, trialówki raczej odpadają. Ceny nie określam.

T25

T25
2013-05-16 14:20:26
194.30.179.208 Głosów: -1

@DTH
Napisałem Ci maila, ale w związku z innym tematem - zerknij plz.

Pozdrawiam.

PRS

2013-05-16 17:14:43
193.0.116.29 Głosów: 0

@DTH ja na poważnie rozważam zakup Kaczuch za 199 z Deca.
Masz w mieście , podskocz, połaź po sklepie.
U mnie argumentem na jednak ,,za kostkę" jest to, że wpada statystycznie mniej kamyczków.

-PITdoggy-

-PITdoggy-
2013-05-16 18:44:16
78.88.152.162 Głosów: 0

DTH, może garmont amica mid by Ci odpowiadał, ale nie wiem jak z dostępnością.

sharp

sharp
2013-05-16 19:26:28
83.28.148.2 Głosów: 0

Na te kaczuchy za 199 to trzeba się mocno przyglądać.., musiałem oddać bo dopiero w domu zobaczyłem jak krzywo są uszyte :/

boguś b

boguś b
2013-05-16 20:30:32
213.5.138.5 Głosów: 1

Już był ten temat wielokrotnie poruszany omijamy te china kupujemy ukraina i rumunia

orzechh

2013-05-17 11:45:51

Napisałem do Summit i okazało się, że brakuje im mojego rozmiaru Power Matic 250. Polecili dwie inne opcje - TPS 535V lub Fandango. Na pierwszy rzut oka cena idzie w górę w porównaniu do Power Maticów;)
Przeczytałem, że 535V są sprawdzonym modelem na 4 sezony, ci, którzy je używają są zadowoleni. Nie znalazłem info nt. Fandango, które bardziej mi się podobają, jeśli idzie o wygląd, mają też gumę z przodu, która zapobiegnie ścieraniu. Wiecie na czym polegają różnice między MM, GV a 551 w nazwie?
---
Edytowany: 2013-05-17 19:49:57

Michał

orzechh

2013-05-19 20:53:42

Ktoś wie coś na temat Asolo Fandango?

Michał

besson800

2013-08-06 13:50:52
88.199.138.14 Głosów: 0

A co sądzicie o tych bucikach?

Firmy nie kojarzę ale wydają się porządne
http://www.alpamayo.eu/kategorie/buty/buty-tundra-gtx.html

Mammut(Raichle)-według mnie najlepszy wybór
http://www.alpamayo.eu/kategorie/buty/mammut-impact.html

Crispi-sprawdzona firma i cena atrakcyjna:)
http://www.alpamayo.eu/kategorie/buty/summit-gtx.html

AKU-największy wybór ale czy są wytrzymałe?
http://www.alpamayo.eu/kategorie/buty/buty-camana-fitzroy-gtx.html

To są buty które wpadły mi w oko ale jestem otwarty na inne,nowe propozycje

Paweł

resmedia

2013-08-06 14:53:10
78.131.146.42 Głosów: 0

a mi wpadło w oko, że besson800 zarejestrował się na forum 2013-08-06 13:50 tylko po to, aby od razu (2013-08-06 13:50:52) zrobić wpis z 4 linkami do jednego sklepu i nawet nie prosi o radę, które buty wybrać, natomiast chce wywołać dyskusję (pytanie: A co sądzicie...?) Ciekawe zjawisko :/

Edyta: besson800 zapomniałeś dopisać to co w innym wątku:

"Jestem nowy na tym forum więc góry przepraszam jeżeli taki temat już był.W najbliższym czasie wybieram się w Karpaty Ukraińskie i potrzebuję zakupić nowe buty,jak dotąd miałem obuwie firmy Salomon z której byłem bardzo zadowolony jednak tym ram chciałem zainwestować w inną markę.Butów będę używał w sezonie późna wiosna-wczesna jesień i zależy mi aby noga nie"parzyła" się w nich i były wygodne w czasie długich wędrówek.Zastanawiałem się nad tymi bucikami(budżet to maks 600zł)"

I nie czepiał bym się ;)
---
Edytowany: 2013-08-06 15:19:54

Pozdrawiam

Jarek88

2013-08-22 18:55:04
89.74.155.43 Głosów: 0

Poszukuje obuwie w Tatry (wiosna, lato, jesień), na jednodniowe wycieczki z lekkim plecakiem. Budżet 1000 zł oczywiści im taniej to lepiej. Ważne, żeby dobrze sprawdziły się w najwyższych partiach Tatr. Początkowo myślałem o Meindl Island/Engadin, ale myślę, że będą one za ciężkie na jednodniowe wypady z lekkim plecakiem (jeśli się mylę to proszę wyprowadzić mnie z błędu). Obecnie zatrzymałem się na:
- ASOLO JUMLA GV (chyba trudne do dostania w Polsce)
- HANWAG BADILE MID GTX
- ZAMBERLAN MONSTER GTX RR
Proszę o rady i inne propozycje.

Jarek88

2013-08-29 23:01:16

Ponawiam pytanie - jakie buty głównie w Tatry Wysokie (wiosna, lato, jesień), na jednodniowe wycieczki z lekkim plecakiem?

El_Chupacabra

El_Chupacabra
2013-08-30 06:39:47
193.46.187.252 Głosów: 0

Mi wystarczają w zupełności Salewa MNT Trainer Gtx
Wczoraj w hudysport były w promocji ale poszły jak ciepłe bułki :)

Jarek88

2013-08-30 10:46:54

Zastanawiam się również nad niskimi butami, wiem że to już raczej indywidualne upodobania (niskie vs wysokie), ale z lekkim plecakiem na jednodniowe wypady nie powinno być chyba najgorzej? Jakieś inne propozycje oprócz tych Salewa MNT Trainer Gtx? Widziałem je w hudyspor.pl kilka dni temu, ale nie było mojego rozmiaru.

kickme23

2013-10-26 15:48:22
89.73.236.15 Głosów: 0

Cześć.

Szukałam, szukałam ale nie znalazłam niczego odnośnie najbardziej nurtującego mnie pytania.

Chodzi mi o opinię butów trekkingowych firmy Trespass (są drogie ale mam okazję kupić w niskiej cenie).
Firma specjalizuje się w produkcji odzieży zimowej ale nie wiem czy jest równie dobra jeśli chodzi o buty.
Macie może jakieś opinie, które podpowiedzą mi czy warto zainwestować w buty tej firmy czy polecacie inne firmy?

Poszukuję butów max. do 400 zł.
Za kostkę, całoroczne, więc bez ocieplenia.
Będę w nich chodziła po polskich Tatrach latem, czasem zimą, a także zimą służyć mi będą do poruszania się po mieście.
Najlepiej z możliwością podpinania raków(nie automatycznych), ponieważ tej zimy planuje wyjechać w Tatry.

Trochę czytałam i domyślam się, że membrana zapewni mi nieprzemakalność ale wpłynie latem na złą wentylację-coś za coś.
Podeszwa Vibram, membrana tylko Gore-tex czy inne też są warte uwagi ?

Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi, szczególnie odnośnie firmy Trespass, a także za propozycje/nazwy butów, które mogłabym zakupić w tej cenie.

Na koniec powiem jedynie, że miałam dopiero styczność z jedną parą butów trekkingowych, Campus, ale nie wiem jaki to model. Po 2 latach zaczęły mi przemakać. Nie wiem czy to wina membrany(Vapor-Tex) czy też złej impregnacji ??

Za wszelkie odpowiedzi, podpowiedzi i sugestie będę bardzo wdzięczna i z góry dziękuję. :)

barthas88

barthas88
2015-01-08 17:53:05
83.20.41.7 Głosów: 0

Witam, na przełomie kwietnia i maja szykuje mi się dłuższy wyjazd w Tatry podczas którego m.in. będziemy \"Zdobywać\" Rysy. W związku z tym muszę wymienić moje zajechane Campusy na coś lepszego :) Mogę wydać na ten cel max około 800 zł za w miarę wytrzymałe i lekkie obuwie. Mam 191 cm wzrostu i 95 kg wagi. Kolega alpinista polecił mi buty firmy Meindl, czy opłaca się wydać tyle kasy na buty tej firmy ? czy lepiej kupić połowę tańsze firmy Aku np. Trekker Lite II GTX lub Mammut Merlon GTX Inferno

Może polecicie jakieś ?

zamsz + siatka

m

2015-01-08 20:10:02
83.218.112.134 Głosów: 1

Na jedną wycieczkę nie opłaca.
Przede wszystkim leć do sklepu pomierzyć bo nawet Meindle za 8 stów nie do każdych stóp pasują.
Kup jak najszybciej i zacznij rozchadzać na całodniowych wycieczkach (niestety, krótkie spacery albo nawet całodzienne trasy ale po płaskim nie rozchodzą porządnie butów).
A przed kupnem butów kup ze 2 pary (żeby mieć na zmianę) przyzwoitych skarpetek trekkingowych (potrzebujesz ich do mierzenia butów)

m

barthas88

barthas88
2015-01-08 20:18:17
83.20.41.7 Głosów: 0

Pod koniec sierpnia jadę jeszcze w Sudety, i najprawdopodobniej w marcu/kwietniu również. Początek przyszłego roku znowu Tatry, więc nie na jeden wyjazd w góry
---
Edytowany: 2015-01-08 20:19:11

Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 6bc24 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2