Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | ... | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |

Buty na lato bez membrany

Dwusłodowy

2018-04-04 18:54:22
87.105.137.255 Głosów: 1

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Jezeli ktos jest wysportowany to zwykle adidasy (nie miejskie do lansowania) lub cos trailowego z deca. Po co dzwigac ciezar na nogach i je zapacac. Ma byc wygodnie.

cobra

2018-05-21 22:01:46
46.77.90.59 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Czytam i czytam, przebijam się przez wątki :-) Wklejam co mnie zainteresowało z letnich butków: Buty trekkingowe SALOMON Lakewood oraz DAMSKIE BUTY SPORTOWE CERES WO'S HI-TEC. Obydwa rodzaje z siateczką. Które lepsze? Nie wiem, bom na dziś laik ;-)

m

2018-05-21 22:47:08
78.10.225.192 Głosów: 0

te salomony to takie trochę bardziej zabudowane sandały, hi-trc to taka sobie firma tak generalnie
ale jak na co dzień, spacery itd. to oba spoko, salomon jako producent pewniejszy

-------------------------------------------------------
m

cobra

2018-05-21 22:50:02

Dzięki m :-)

kriestof

2018-05-22 10:20:24
89.64.5.216 Głosów: 0

Cześć,

Mam od kilku lat jeden model butów, w którym przez cały rok jestem w stanie chodzić w naszym regionie -- BW 2005 (tylko, że na goretexie). W tym roku jadę na 2 tygodnie na trekking do Gruzji oraz Armenii. Normalne chodzenie z ciężkim plecakiem do 3500 m. Boję się, że temperatury tam mogą już być zbyt wysokie na komfortowe chodzenie w takim bucie. Rozważam kupno 2. pary nie droższej niż 500 pln (najlepiej w granicy do 300 pln), bo będę z niej korzystał okazyjnie.

Na tę chwilę najbardziej rozważam:
- http://armyworld.pl/product-pol-10032-Buty-Wojskowe-Bojowe-Francuskie-Brodeqiun-Zone-Chaude-Terre-ARGUEYROLLES-SAS-Desert-Nowe.html

Te mi się najbardziej podobają. Są względnie tanie, wyglądają na solidne i przewiewne. Nie mam niestety o nich za dużo opinii.

- http://armyworld.pl/product-pol-8846-Buty-Haix-R-SCOUT-Art-206302-Kampfschuh-Leicht-Brazowe-Oryginal-Nowe-II-Gatunek.html

Mam zaufanie do Haix'ów. Są droższe i są z membraną.

- https://www.decathlon.pl/buty-turystyczne-trek-100-mskie-id_8319097.html

O tym myślę w ostateczności. Nie do końca mam zaufanie co do jakości wykonania, mają membranę.

m

2018-05-22 11:00:26
194.165.48.90 Głosów: 0

BW 2005 nie mają membrany, ani gtx ani żadnej innej.
Może High Liability w wersji pustynnej (bez mambrany i z wstawkami z tkaniny)?

PeterMike

2018-05-22 17:46:02
89.64.14.78 Głosów: 0

Hmm, może Meindl Safari Mid, bezmembranowce z twardą podeszwą.

cobra

2018-05-22 20:50:04

A ja dziś nabyłam HI-TEC CERES z siateczką (rozmiar 38 na stopę 23,5 cm) w sklepie Martes za jedyne 92 zł. Cena przeważyła, ale i fakt, że mogłam je przymierzyć i okazały bardzo lekkimi i miękkimi butami. Podobne (pewnie i ładniejsze :-) ) Salomony kosztują jeszcze razy tyle. Jestem totalnym laikiem w obuwiu trekkingowym, zatem na błędach się nauczę. Na dziś, na początek, te są fajną alternatywą wobec droższego buta. Mam czas na szukanie i przymierzanie droższych zanim zakupię coś extra. Podzielę się później, jak ten but spisze się na letnich szlakach.

kriestof

2018-05-22 23:32:22
89.64.6.214 Głosów: 0

@m (co do tych BW 2005)

Masz rację, trochę uprościłem. W każdym razie chodziło mi o takie buty: https://sharg.pl/product-pol-104399-Buty-Haix-Bundeswehr-Kampfstiefel-Gore-Tex-110010.html

m

2018-05-23 08:18:36
194.165.48.90 Głosów: 0

Byłbym ostrożny, na zdj but ma żółtą kropkę (drugi gatunek) i też jako drugi (te?) buty ten sprzedawca sprzedaje na allegro za 40% tej ceny.
Były kiedyś:
http://armyworld.pl/product-pol-4041-Buty-Wojskowe-Tajskie-Model-2005-Gore-tex-Haix-Oryginal-Nowe-II-Gatunek.html
(trochę pewniejszy sklep) i były opisane jako Tajlandia - może to odpady (IIgat) po zamówieniu dla tajlandii??

kriestof

2018-05-24 09:06:23
89.64.4.174 Głosów: 0

Przekonują mnie te High Liability. Zastanawiam się tylko czy nie brać ich w wersji zwykłej zamiast desert. Na południe na trekking często się nie wybieram. Zwykła wersja byłaby bardziej uniwersalna na polskie warunki w sezonie wiosna-jesień. Do wszystkiego na wysokościach powyżej 2k będzie trochę chłodniej (choć czarny but ze skóry licowej z membraną wydaje mi się przesadą).

Buszek

2018-07-05 19:35:28
89.69.120.59 Głosów: 0

Pierwszy post także aloha!

Zgodnie z wątkiem szukam obuwia na lato. Założenia którym miałyby sprostać:
Wyjątkowo długa trasa tj. 2-3 tys. km więc jakby miały grubszą warstwę gumy może nie musiałbym ich łatać w między czasie.
Trasa względnie łatwa, w większości niziny niż góry. Niemniej będzie okazja wejścia tu i tam by zaczerpnąć widoczków więc fajnie jakby amortyzacją podołały lataniu po czymś na wzór Beskidów, a wszelkie nadprogramowe atrakcje wezmę na własne ryzyko.
Priorytetem jednak jest wentylacja i zarazem szybkie schnięcie. Wędrówka po płaskim asfalcie przez tydzień z rzędu potrafi zmęczyć. Wszelkie siateczki mile widziane.
Robiłem podejście do Moab Ventilatorów, jednak nie mogłem wpasować się w rozmiar.
Szukałem po sklepach i (niestety dla mnie) zakupiłem Salomon x ultra 2 model bez membrany. Buty świetnie leżą, świetnie trzymają, bieżnik dosyć głęboki więc zejść z trasy mogę, ogółem przekot pod każdym poza jednym względem. Mimo iż model jest w dużej mierze wykonany z siatki jest mi w nim po prostu zbyt ciepło. Może dlatego, że tak dobrze dopasowuje się do stopy może z innego powodu. Nie wiem.
Jest szansa, że uda mi się je zwrócić ewentualnie z racji popularnego rozmiaru odsprzedać, więc szukam czegoś w granicy 400-500 plnów do łażenia. Wszelkie sugestie z chęcią sprawdzę z racji iż to najważniejszy dla mnie sprzęt na trasie. (Głupi po szkodzie, mogłem wcześniej pytać ;) )

jareklie

jareklie
2018-07-05 20:14:25
89.64.251.138 Głosów: 0

Może buty biegowe trailowe?
np. Hoka One - mają b.grubą i dobrą amortyzację...

JL

ramol

ramol
2018-07-05 20:47:17
5.60.213.59 Głosów: 0

Buszek - La sportiva Bushido
Najtaniej można kupić i przymierzyć w Rysy.Sk w Popradzie - niestety
---
Edytowany: 2018-07-05 21:09:35

Buszek

2018-07-05 22:41:51
89.69.120.59 Głosów: 0

Jareklie-Zastanawiam się teraz właśnie nad jakimiś trailowymi. Wentylacja w nich z założenia powinna być na wysokim poziomie.. Buty wylądają kosmicznie jak poduszkowce wsród butów. :D Miałeś okazję z nich korzystać? Z którego modelu? Mam obawy, że tak gruba warstwa pianki nie będzie dobrze współpracować z 12-15 kg garbem na plecach.

Ramol- gdzieś tam wyszukałem, że je zajechałeś więc wnioskuję, że się sprawdziły skoro polecasz. Niestety z dostępnością tego modelu cienko. Obdzwonię sklepy, może gdzieś się trafią.

jareklie

jareklie
2018-07-05 23:58:39
89.64.251.138 Głosów: 0

Hoka (One) Challenger ATR 3
Szedłem k.VIII na Camino portugalskim, ok.250 km z Porto do Santiago, a więc w dość ciepłych warunkach; plecak ok.7-8 kg, natomiast moja waga ok.100 ;(
Pewnie z 50-60% to asfalt, 40-50% - utwardzone, leśne, kamieniste itp.
Wziąłem akurat te (rozważałem jeszcze ewent. Asicsy Cumulus), ponieważ obawiałem się ponowienia tzw. odbicia pięty (?) (kiedyś ''dorobiłem się'' tego w zwykłych - zbyt twardych - półbutach i leczyłem to z 0,5 roku)
Buty zdały egzamin, bez większych problemów; warto je jednak wypróbować, bo trzeba nieco się przyzwyczaić (o ile pamiętam 0 drop); bardzo dobra amortyzacja.
Polecam.

Leśna polecała też buty Altra (? - znajdziesz na jej blogu).
Hoka można dostać w Polsce (''sklep biegacza'' czy jakoś tak - w kilku miastach)
---
Edytowany: 2018-07-06 00:02:12

JL

Cvbge

2018-07-06 08:27:24
185.157.12.5 Głosów: 0

Cześć, na https://acrossthewilderness.blogspot.com/2017/10/appalachian-trail-sprzet.html przeczytałem coś takiego:

---------------------------
Buty

Wysokie trekkingowe buty skórzane ewidentnie odeszły już do lamusa. Prawie nikt już takich na długich dystansach nie używa - jedynie Niemcy :-). Na Appalachian Trail, gdzie wszelkie mody i nowości pojawiają się jako pierwsze, widać to było szczególnie.

Znakomita większość, podobnie jak ja, wędrowała w butach do biegania. Na temat wyższości lekkiego niskiego obuwia powiedziano już dość - stabilność, przyczepność, szybkość schnięcia i przeciwdziałanie kontuzjom uchodzą za główne argumenty przemawiające na ich korzyść.
---------------------------

Co o tym myślicie? Czy to odnosi się też np do Tatr, czy raczej tylko do prostszych szlaków typu Beskidy?

segfault

2018-07-06 08:41:30
89.64.16.63 Głosów: 0

@Cvbge
IMHO w Tatrach jeszcze długo będzie pokutował mit, że trzeba mieć wysokie, ciężkie, skórzane buty, żeby przypadkiem nie skręcić kostki. Szczególnie latem.

siedem

siedem
2018-07-06 11:26:12
213.25.166.82 Głosów: 0

Odnosi się to do każdych gór jeżeli nie potrzebujesz przypiąć raków.

7 trail runners team

marcink

2018-07-06 12:21:28
213.216.83.178 Głosów: 0

Niskie buty jak najbardziej ale z głową. Moim zdaniem mogą być biegowe/trailowe ale w teren skalny, przy naprawdę stromych zejściach, piargach itp. lepiej sprawdzą się sztywniejsze podejściowki (szczególnie jak się coś niesie na plecach)
Dodatkowo buty biegowe/trailowe mogą się zniszczyć już po jednym dłuższym treku w terenie skalnym.

Zapraszam: http://pomyslnawycieczke.blogspot.com
Strona: | 1 | ... | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 7380a - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2