Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 |

Aura X1 / test rytmar'a dla Aura

admin

admin
2020-02-26 12:20:46
78.8.45.202 Głosów: 4

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Zachęcamy do dzielenia się opiniami na temat Aura X1:
- http://ngt.pl/1636,aura-x1.html

Zdjęcia z testu:
- https://photos.app.goo.gl/XMyuVvtLFdKfuBRDA

Wątek i relacja bieżąca z testu:
http://ngt.pl/forum/20.11-start-test-kurtki-aura-model-x1-rytmar,9286.html

piotr.r

piotr.r
2020-02-26 12:28:19
80.215.98.37 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Czekamy, czekamy. 😁
Przeczytałem i bardzo Ci Rytmar dziękuję. To bardzo dobrze wykonany test i jeszcze lepiej opisany.
Super. 👍
---
Edytowany: 2020-02-26 19:06:40

boguś b

boguś b
2020-02-26 13:24:28
94.254.209.213 Głosów: 0

Super recenzja 👋

rytmar

rytmar
2020-02-26 21:41:21
89.76.161.106 Głosów: 0

Dzięki chłopaki :)

-------------------------------------------------------
cześć i czołem

Barsus

Barsus
2020-02-26 22:09:55
194.36.19.46 Głosów: 0

👍

http://dasieda.blogspot.com/?m=1

gumibear

Administrator gumibear
2020-02-27 09:38:27
185.122.144.66 Głosów: 0

Rytmar X1 zostaje u Ciebie na własność. Info z firmy.

m

2020-02-27 09:45:55
194.165.48.1 Głosów: 0

Próbowałem porównać sobie wagę. Zauwazyłem, że przy zdj podana jest waga 410 czyli dla rozm S, chyba trzeba to dodać, bo domyslnie spodziewałbym się tam wagi środkowego rozmiaru czyli M albo L (475g).
Helikon z climashield apex trochę większej gramatury 67 ma ważyć 373g, Montano też zClShAp 67 - 370 (nie podana dla jakiego rozm. Więc trzeba się liczyć, że ta membrana na barkach, i wodotryski swoje ważą. A to wszystko chyba ma sens jak się tą kurtkę ma cały dzień na grzbiecie, szczególnie rozbudowany kaptur, jako postojowa raczej nie. Nie wiem czy przy takim zastosowaniu coś w typie polartec alpha nie byłoby lepsze.

Trudno tez uciec od ceny, która jest bardzo premium. Powyższe kurtki wyceniają na mniej więcej połowę ceny Aury. Nawet b. drogi Arcteryx jest tańszy.

carlosmuz

carlosmuz
2020-02-27 09:50:18
46.171.89.198 Głosów: 0

Montano z ClShAp 67 - 370 - waży w rozmiarze M 430 gr. Miałem to i odesłałem.... Sam ważyłem.

AURA by Yeti

AURA by Yeti
2020-02-27 10:11:50
31.186.207.58 Głosów: 1

W X1 zastosowaliśmy ocieplinę o gramaturze 67 g/m. Na chwilę obecną to niestety najlżejszy APEX CLIMASHIELD.

rytmar

rytmar
2020-02-27 10:33:29
78.8.45.202 Głosów: 2

@m
Powtórzę się - każdemu według potrzeb.

Spojrzałem na wspomnianego przez Ciebie Helikona na przykład i widzę od razu, że to inny typ kurtki.
https://www.helikon-tex.com/pl_pln/ku-wlh-nl-kurtka-wolfhound-hoodie-climashie ld-apex-67g.html
Tak, nadaje się ona doskonale jako postojowa, jako docieplenie pod harda i do całej masy innych zastosowań (tak samo jak Aura).
Nie jest natomiast tak skrojona, dopasowana, jak X1. Nie jest to kurtka ''techniczna''. Chyba nie trzeba rozwijać terminu, ale choćby fakty, że kieszenie są niedostępne po założeniu uprzęży, że kaptur nie wejdzie na kask, że brak wentylatorów, że nie widzę wstawek które pozwalałyby na wysokie podnoszenie rąk bez podciągania kurtki do góry (wyciągania jej spod uprzęży). Membrana na ramionach, barkach i kapturze jest fajna we wspinacze, bo asekurując na stanowisku często sypią się na tego u dołu grudy lodu, śniegu i pyłu śnieżnego.
Mi się kurtka Aury podoba, bo jak każdy waciak sprawdzi się w roli waciaka, ale daje też znacznie więcej niż tylko kurtka ocieplana.
Waga jest nieco wyższa i w teście wskazałem miejsca, które według mnie niepotrzebnie tę wagę podnoszą. Z drugiej strony to ok. 100 gram. Na plecach nie do wyłapania, choć w plecaku już gorzej :)

Cena? O tym nie dyskutuję. Nie, nie bronię jej. Jest taka, a nie inna - to decyzja sprzedającego. Nie mi to oceniać. Ktoś chce, taką właśnie kurtkę potrzebuje to kupi. Ktoś inny wybierze inny produkt. Jesteśmy dorośli i mamy wolny rynek na szczęście.

P.S.
Nie wiem, którego Arcteryxa masz na myśli, ale ja mam waciaka tej firmy i jak napisałem w teście nie jest on tak fajny dla mnie, jak Aura X1. Dlaczego zatem Aura miałaby kosztować mniej? Oferuje więcej (lepszy kaptur i garda, zamki pod pachami, membrana, dopasowanie, izolacja, itp.). To fajnie, że polski producent zrobił kurtkę na światowym poziomie. Czy cena powinna być polska? Fajnie by było, ale świat nie jest idealny niestety?

Tak samo, jak sama kurtka Aury nie jest DLA MNIE idealna :)))
A zresztą, czy istnieją rzeczy idealne? ;)
P.S.
Poprawiłem wartość gramatury ocieplenia. Teraz jest prawidłowe 67 g/m2 zamiast 60g.
---
Edytowany: 2020-03-03 13:36:41

cześć i czołem

m

2020-02-27 10:54:33
194.165.48.1 Głosów: 0

rytmar - oczywiście, że tak. Nie piszę, że to zła kurtka, tylko, że za tą specyfikę płacimy te 100g kary. Ja akurat waciaki noszę głównie w plecaku a taka konstrukcja nabrałaby być może sensu przy właśnie alphie.
Te 2 modele przytoczyłem porónując wagi bo mają identyczne wypełnienie. Ale moim zdaniem dwa waciaki z tym samym wypełnieniem, gdy jeden ma daszek w kapturze i membranę na barkach nie są innymi typami kurtki ;)
Od ceny nie mozna uciec oceniając produkt, szczególnie jeśli aż tak odbiega od produktów konkurencji w tej kategorii. Ale oczywiście każdy sam sobie musi odpowiedzieć czy kawałek mambrany na barkach i dodatkowe kieszenie są dla niego warte dołożenia 600zł.

AURA by Yeti

AURA by Yeti
2020-03-03 12:16:17
37.47.6.214 Głosów: 2

X1 to przede wszystkim kurtka stworzona do ruchu. Projektując ją zależało nam przede wszystkim na ergonomii. Większość naszych testerów, choć byli to głównie wspinacze, uznała tą kurtkę za zdecydowanie wybijającą się na tle konkurencji. Zaprosiliśmy do współpracy ponad trzydzieści osób. Recenzja na tym forum jest najmniej przychylną wśród wszystkich osób testujących X1, a i tak bardzo dobrze ocenia X1kę.
Tu jest małe zestawienie: https://tiny.pl/tv8hw

Podobne zarzuty usłyszeliśmy po wdrożeniu naszej kurtki ekspedycyjnej TORRE. Za ciężka, za droga w porównaniu do konkurencji. Teraz cieszy się opinią jednaj z najlepszych na rynku. Najłatwiejszym sposobem opisania komfortu kurtki jest pokazanie stosunku wagi do termiki. Liczby zawsze łatwo porównać i zawsze robią wrażenie. My jednak wierzymy, że komfort to także ergonomia, funkcjonalność, wygoda, łatwość użytkowania, wytrzymałość. Dlatego projektujemy rzeczy nie tylko po to by chroniły przed zimnem, ale także żeby realnie umożliwiały działanie w ekstremalnych warunkach.
---
Edytowany: 2020-03-03 12:34:50

gumibear

Administrator gumibear
2020-03-03 16:50:43
82.145.223.152 Głosów: 0

Aura zacne grono, piękne zdjęcia i nasz skromny rytmar w tym wszystkim.

Czy testy / relacje z uzytkowania tych osób można gdzieś przeczytać?

Z kom

AURA by Yeti

AURA by Yeti
2020-03-03 18:19:53
80.53.22.205 Głosów: 0

Od wdrożenia AURY rozbudowaliśmy i uporządkowaliśmy system testów. Głównie w oparciu o ambasadorów, których na chwilę obecną jest jedenastu, i stałych partnerów takich jak kluby wspinaczkowe i ratowników z Bezpiecznego Kazbeku. W większości są online ale niestety na razie używamy ich tylko w ramach wewnętrznego obiegu. Większość z nich to uporządkowane przez nas uwagi, które stopniowo spływały do nas w trakcie użytkowania, bo po prostu pozostajemy w stałym kontakcie z naszymi partnerami.
---
Edytowany: 2020-03-03 18:20:28

gumibear

Administrator gumibear
2020-03-03 22:53:10
5.173.232.217 Głosów: 4

Aura lubię Was ale będę krytyczny. Może i macie przekaz z testów jak to ujęte wyżej w wewnętrznym obiegu co na pewno daje Wam pewien obraz sytuacji - obraz niedostępny zwykłym zjadaczom chleba jak my. Za to jaki obraz z testów ów ambasadorów dociera do nas np przez fb??? szczątkowy i bardzo pozytywny zazwyczaj, wręcz o zabarwieniu marketingowym. Absolutnie nie kwestionuje ów osób - zacne grono i szczerze mocny team bez dwóch zdań na który patrzę z podziwem. Temat pod rozwagę.

Więcej pożytku w mojej ocenie sprawiłby przekaz że w wyniku testu, ciorania X1 podczas wyprawy tam i tam przez tego i tego poprawiono np. daszek bo to i tamto. Bo tak mamy wrażenie że ambasador równa się marketing tylko i wyłacznie.

Na takim ngt macie kawa na ławę dostępną dla wszystkich. Owszem amatorsko bez fajerwerków, bez wspaniałych ujęć i znanych nazwisk (sorry rytmar, choć ów tester na niejednej Aconcagua był a do testów na NGT podchodzi mega profesjonalnie z poświęceniem czasu i własnych środków, a jego relacje stały się wyznacznikiem jakości)

Ale jeszcze z kolejnej strony muszę przyznać co zawsze powtarzam osobom pytającym, że na 8-10 firm które chcą wejść we współpracę z nami, 2-3 zostają wiedząc że jak coś będzie nie tak to to zostanie opisane. Jedną z nich jesteście Wy. Szanuję
---
Edytowany: 2020-03-03 22:54:07

AURA by Yeti

AURA by Yeti
2020-03-03 23:53:45
5.173.136.177 Głosów: 1

Różne media służą do różnego rodzaju przekazu. Facebook jest narzędziem do opowiadania o marce, do prowadzenia naszej narracji, którą staramy się prowadzić jak najszczerzej i jak najuczciwiej. Wydaje mi się, że komentarze pod postem potwierdzają to. Ale każdy musi ocenić to samemu. Miejscem do publikacji recenzji są fora takie jak to, gazety czy blogi. Z tego też powodu oddajemy produkty osobom, które zrobią to rzetelnie, tak jak Wy i opublikują w miejscu, w którym będzie to wiarygodne. Dlatego nadal będziemy wysyłać rzeczy do testów i skrupulatnie porządkować uzyskany materiał, żeby potem przekuwać go w nowe odsłony oferty. Na pewno będziemy wdrażać zmiany w X1 i na pewno wtedy opowiemy o tym co i dlaczego zmieniliśmy. Jednak nie jesteśmy w stanie tego zrobić z dnia na dzień. Nie miałoby to sensu. Traktujemy projektowanie jako proces.

ps. Zresztą Wasza recenzja wskazuje zasadniczo jedną wadę projektową - wielkość kaptura. Pozostałe uwagi tyczą się raczej doboru odpowiedniego asortymentu do odpowiednich warunków. Więc tym bardziej dziwi trochę zarzut nieautentyczności.
---
Edytowany: 2020-03-03 23:54:31
---
Edytowany: 2020-03-03 23:55:07
---
Edytowany: 2020-03-03 23:56:42

gumibear

Administrator gumibear
2020-03-05 09:36:01
185.122.144.66 Głosów: 1

AURA by Yeti absolutnie nie podważam autentyczności, a poddaję pod rozwagę jeszcze większej transparentności.

Szczerze pisze jak to postrzegam. Do mnie przekaz marketingowy, zajawkowy to za mało.

Wierzę, że za tym stoi szerszy przekaz, który jest wam pomocny i czerpiecie z niego garsciami.

Mówię jak to widzę z perspektywy krytycznego klienta.

m

2020-03-05 12:26:16
194.165.48.1 Głosów: 1

gumi - myslę, że to nierealne bo chciałbyś, żeby firma działała jak forum. Przy wnioskach z testów producent podejmuje decyzję nie tylko na temat tego czy dana uwaga jest jego zdaniem zasadna i spójna z przeznaczeniem produktu, ale też jak dana cecha jest odbierana marketingowo i np jak zmiania koszt produkcji. A ty chciałbyś przekazu (poza pozytywnymi - poprawiliśmy to i to bo goprom pasuje) np - z tego rezygnujemy bo to za drogie a z tamtego bo się nie sprzeda a zwiększa koszt. A firmy wbrew temu co byśmy chcieli nie mają na celu spełniania naszych zachcianek, tylko zarabianie pieniędzy (tworząc nasze zachcianki a nie odpowiadając na nie ;) )
No i nie zapominajmy, że normalni ludzie nie wczytują się w np gramatury tkanin itp
---
Edytowany: 2020-03-05 16:17:15

boguś b

boguś b
2020-03-05 12:28:42
94.254.205.197 Głosów: 2

Czyli jesteśmy nienormalni 🤣
Wszyscy wiedzą jak się witają Ngtowicze 😉

m

2020-03-05 16:24:35
78.11.247.99 Głosów: 0

Zdecydowanie ''Equipment Measurbators, level hell'' ;)
https://www.kenrockwell.com/tech/7.htm

Strona: | 1 | 2 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 00411 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3