Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 |

Nóż Master Cuterly

~Tomo

2004-08-26 21:57:18
83.25.244.119 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Chciałem zakupić nóż firmy master cuterly (www.militaria.pl) na stronie jest napisane że klingę zrobiono ze stali 440 z innego znowu źroodła wyczytałem że to co jest napisane na stroni jest wierutnym kłamstwem i że nóż jest zrobiony ze zwykłej stali hartowanej. Jeśli nawet to jaka jest wasza opinia na ten temat jak z jakością, czy się za szybko nie tępi jak z ostrzeniem i takie tam. Jeśli ktos posiada takowy nóż to proszę o opinię na jego temat.

-------------------------------------------------------
Błagam

Arti

2004-08-27 15:47:43
80.55.154.98 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Nóż jest zrobiony ze zwykłej stali hartowanej. Taką odpowiedź dostałem od militaria.pl po napisaniu do nich mejla. Zapytaj o gwarancję. Jesli nóż ją posiada, to może warto zaryzykować - zawsze możesz go im odesłać, jeśli np. rozpadnie się rączka lub popsuje blokada ;)

Artur

~Tomo

2004-08-28 11:52:15
83.25.250.190 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Ja już chyba się zdecydowałem i będzie to Victorinox z dużym blokowanym ostrzem np: Rucksack. Mam jeden nooz tej firmy (Climber) i całkiem dobrze się spisuje więc wole postawić na szfajcarskich mistrzów od ostrza :D za rozsądną cenę

Tomo

~Tomo

2004-09-04 23:11:29
83.25.250.142 Głosów: 0

Jeśli ten nóż nówka na militaria.pl kosztuje 45 zydli to dlaczego na allegro http://www.allegro.pl/show_item.php?item=30594016 ten sam model nówka kosztuje tylko 15 (tzn cena jest oczywiście podbijana ale to 30 zydli róznicy i nikt mi juz nie wcisnie że ten nóż nie był robiony w Chinach.

Tomo

Tomisiek

2004-09-04 23:33:06
213.76.198.114 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Cena w aukcji, która jeszcze trwa (i nie jest aukcją z "kup teraz") nigdy nie jest miarodajna. Zazwyczaj cena ustala się w ostatnich minutach (lub nawet sekundach).
Zauważ, że sprzedawca na www. i Allegro jest ten sam. Wystawiając na licytację od 1 zł liczy na przyciągnięcie większej liczby zainteresowanych, a ryzyko, że psrzeda za tanio jest niewielkie.

pozdrówka

Tomek

~Tomo

2004-09-05 22:48:42
83.25.217.174 Głosów: 0

Może i zeczywiście masz racje ale jesli juz mam qpić nóż za 45pln made in china nieznanej mi firmy to już wole qpić nóż za 36 pln znanej mi hiszpańskiej firmy muela który notabene też jest made in china bo one wszystkie są teraz made in china (oprócz Victorinoxa) różnica jest jedynie w materiałach z których są robione.

Tomo

~Yoshiru

2004-10-17 22:14:26
83.25.235.113 Głosów: 0

Noże tej firmy nawet do kuchni się nienadają, jeśli ma to byc tactic folder (porządny) to szukaj dalej, ale ja raczej sqpiłbym sie na Victorinoxie z blokowanym ostrzem, kupiłem niedawno jestem zadowolony.

patron

2008-11-10 21:47:01
91.94.172.75 Głosów: 0

Osobiście polecam jakiegoś dużego wegnera gdyż ww porównaniu z vicami podobnymi vickami, wg mnie mają korzystniejsze rozwiązania. np. ostrza typu combo mają ząbki na poczatku ostrza (wegner Ranger) a w vicku jest na odwrót (w moim spowodowało to że przy intensywnym użytkowaniu szybko się stepiły, a jeden się wykruszył na konserwie). A przede wszystkim moj vick (model dla armii niemieckiej z zieloną obudową, O2 jeśli się nie mylę) nie ma korkociagu ;( porażka, bez komentarza... Wegner włączył do swojego oficerskiego Rangera korkociag. ;). Co do reszty funkcji to się dubluja i w obu firmach znajdziesz prawie dla kazdego modelu odpowiednik. Co zresztą nie dziwi zważywszy na fakt, ze vick przejał wegnera i da sie wyczuć podobną filozofie projektowania. Cena porównywalna z vickiem.

patron

devilll

devilll
2008-11-12 00:19:50
78.88.197.32 Głosów: 0

a ja polecam www.knives.pl i ten dział http://www.knives.pl/forum/index.php?board=10.0 tam można kupic bardzo dobre noże nie raz na głupie pieniądze

domwar

domwar
2008-11-12 08:49:50
83.3.130.29 Głosów: 0

~Tomo: jeśli masz jakąś inną alternatywę to omijaj z daleka firmę MAster Cutlery.
W opisie aukcji lub w ofercie sklepu nikt Ci nie napisze, że jest to wyrób chiński (nędznej jakości) i fakt, że na ostrzu jest napisane stainless 440 ze stalą 440 nie ma nic wspólnego.
Kupiłem jakiś czas temu nóż tej firmy (model Gentleman Folder):
wygląd ok, spasowanie materiałów też nie najgorsze, ale stal ..... bieda straszna. Na ostrzu wgniecenie (mowa o krawędzi tnącej) od stalowego linersa obudowy. Stal 440 powinna się co najwyżej wyszczerbić. Ponadto śruby mocujące ostrze i obudowę bardzo łatwo się luzują. Jeśli tego nie kontrolujesz, pewnego razu nóż może Ci się rozpaść w dłoni.

W zamian z czystym sumieniem mogę polecić Victorinoxy (model w zależności od uznania i możliwości finansowych). Sam mam model Climber (chyba , mam go tak dawno, że już nie pamiętam) i służy mi dzielnie już dłuuuuugo.
Mam zamiar zanabyć następnego tym razem dużego z blokowanym ostrzem.
Ostatnio nawet obrabiałem nim (Victorinoxem oczywiście) blachę o gr. 1 mm i nie zauważyłem żadnego uszczerbku na ostrzu poza nieznacznym (powtarzam: nieznacznym) spadkiem ostrości.

domwar

Mataj

Mataj
2008-11-12 11:35:28
194.181.0.66 Głosów: 0

Nie no, ludzie, nie zartujcie... Jak macie kupowac Master Cutlery, to juz lepiej zrobcie samolocik z banknotow. Przynajmniej troche zabawy bedziecie mieli.
Domwar - troche bym polemizowal nt. twojej wiary w trwalosc stali 440, ale fakt, ze MC nie uzywa tego do robienia swoich nozy jest faktem niezaprzeczalnym. Osobiscie polecam albo vic'a, albo wenger'a ewentualnie opinel'a jakiegos, albo poskladac troche kasy i kupic noz, a nie zabawke
(mowie to w oparciu o imitacje M16 wykonana przez MC).

TCU 69 proud owner

domwar

domwar
2008-11-12 14:52:53
87.204.75.168 Głosów: 0

Mataj: trudno się z Tobą nie zgodzić :)
oczywiście stal 440 to nie jest szczyt techniki ale z całą pewnością nie powinno być z nią takich jaj jak wgniecenia itp na krawędzi tnącej.
Całe szczęście, że to coś (bo jednak nożem to trudno nazwać) kupiłem za jakieś 20-25 zł z przesyłką (oni to nazywają allegro outlet czy jakośtam) i zostawiłem to jako podręczne narzędzie do cięcia kartonów, taśmy klejącej czy innych delikatnych rzeczy podczas prac domowych.
Gdybym wydał więcej kasy z pewnością odesłałbym to zaraz po otrzymaniu przesyłki i pierwszych oględzinach tego "cacka".
Podejrzewam, że zwykła stal 420 w nożach np. firmy CRKT będzie miała lepsze właściwości niż to coś co daje MC z napisem 440 (chociaż my myśłimy że to symbol stali a tak naprawdę może to nr buta chińczyka, który ów "nóż" składał :)))).

Reasumując, ja wróciłem do używania mojego starego poczciwego Vicka i zdecydowanie polecam, a następny nóż tego typu to będzie także Victorinox (dla wygody pewnie któryś z grupy One-hand).

domwar

-PITdoggy-

-PITdoggy-
2008-11-12 17:08:02
80.51.15.73 Głosów: 0

Napiszę krótko- nie warto inwestować w nóż tej firmy. Proponuję zakup fixeda lub folder np. gerbera, jeżeli nie zamierzasz inwestować większej kwoty. Lepszy będzie także stary dobry opinel.

Pies i nóż- najlepsi przyjaciele człowieka.

~Bren

2008-11-12 17:36:58
88.156.186.168 Głosów: 0

A może coś z Cold Steela, ostatnio ceny atrakcyjne.

Strona: | 1 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 5f0f5 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3