Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 |

AQUATEX VS ATX...

Gąciar

2004-08-19 16:25:22
62.87.198.67 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

witam, mam pytanko. Co jest lepsze?? Zastanawiam sie nad kupnem kurtki i podchodzą mi 4 modele. Imac i Mojo by Milo z Aquatexu i Zawrat i Jura z ATX produkcji WOLFgang'a.
Biorąc pod uwagę dane producenta to kurtka Wolfganga ma lepsze parametry, ale chciałbym to zweryfikować. Piszecie, piszcie i pomóżcie :)

horus

horus
2004-08-20 07:31:34
80.55.188.154 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Poszperaj na forum wstecz, dodatkowo w testach jest Chyba Imac i Zawrat jedynka z Wolfganga, choć do tych kurtek byłbym troche sceptyczny, U mnie w grę wchodziłby ewentualnie Zawrat II lub Mojo i tu raczej z tych dwóch skłaniałbym się chyba w kierunku Mojo (jest troche bardziej wypasiony), nie wiem jak się ma tkanina zewnętrzna Milo do wolfgangowej cordury (która jest na prawdę dobra). Ja mam wolfganga, tyle że model troszeczkę lepszy od Zawrata (Rysy) i muszę przyznać, że jestem z niego bardzo zadowolony, choć nie użytkuję go długo (niecały rok), ale z czasem (prawie jak wszędzie) na pewno również tu wyjdą jakieś minusy

-------------------------------------------------------
horus@ngt.pl

~Krzywoj

2004-08-21 00:42:40
213.199.221.2 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Od kilku miesięcy mam kurtkę Rysy Wolfganga, przedtem przez prawie pięć lat używałem dzisiaj już przedpotopowy model kurtki Milo z Aquatexu.
Co do Milo, to kurtka była bardzo mocna, na pewno trwalsza od Columbii z Hydrotexu Alpinusa, którą nosiła moja żona. Obie kurtki - Alpinus i Milo - padły po mniej więcej takim samym okresie użytkowania - w obu wskutek noszenia plecaka przetarł się materiał na gumie ściągacza (w pasie). Tyle tylko, że ja swoją kurtkę używałem nieporównanie częściej i intensywniej. Nigdy, w przeciwieństwie do Columbii, mi nie przemokła. Co do oddychalności, to była średnia. Zaletą jej też był niewielki ciężar i objętość. Bez problemu pakowałem ją do małego miejskiego plecaczka. Cordura Wolfganga to jednak cięższy kaliber - chyba będę musiał zmienić plecak na większy :-).
Natomiast minusem "milowej" kurtki była kiepska, łatwo zaciągająca się siateczka podszewki (tutaj Alpinus wykazał się wyższą klasą) oraz konstrukcja kaptura - jeśli z jakichś powodów nie chciałem zapinać jego gardy, a szedłem pod wiatr, to nie było mocnych - kaptur nadymał sie jak balon i mimo ściągacza ruchem pełzającym zsuwał się do połowy głowy. Oglądałem w tym roku kilka nowych modeli kurtek Milo - konstrukcja kaptura niewiele się zmieniła przez te kilka lat i obawiam się, że problem może być nadal aktualny.

Rysy Wolfganga sprawiają bardzo solidne wrażenie. Staranne wykonanie, przemyślana konstrukcja. Niestety jednak, cordura jest grubsza i cięższa. I na tyle sztywna, że chodzenie z kapturem schowanym w stójce jest niezbyt wygodne. Materiał ten też sprawia wrażenie jakby wiecznie lekko pogniecionego, co może irytować kogoś pedantycznego. Więcej minusów na razie nie zauważyłem, ale to dopiero pół roku...

Życzę przyjemnego zakupowania :)

krzywoj67@tlen.pl

Melfrod

2004-08-25 12:04:55
83.28.16.7 Głosów: 0

Witam!! Wlasnie stoje przed zakupem tzn nie stoje ale mam zamiar kupic kurtke. W moim zasiegu jest MOjo Milo lub kurtka Alviki nie znam dokladnie modelu. Cop mi mozecie jeszcze napisac na temat MOJO lub ogolnie o Milo i jego materiale aquatexie?? Bede wdzieczny za kazda opinie!!

gumibearMarcin

2004-08-25 12:53:42
62.87.253.237 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Melford przekop archiwum. Czy wybierzesz milo czy alvike bedziesz zadowolony. Moja połowica biegała w milo na spitsbegenie. Ja również chwalę sobie mój komplet milo z aquatexem. Mi to wystarcza.

Moja uwaga do osób zakładajacych tematy typu.........jakie buty, jaka kurtka.......

........piszcie do czego potrzebujecie danego produktu. Bo inaczej to temat rzeka

gumibearMarcin@ngt.pl

wyspowy

2004-08-25 12:58:10
80.55.233.10 Głosów: 0

Malfrod - od kilku miesięcy mam Milo Yash, na razie mogę powiedzieć że jestem z niej zadowolony co do nieprzemakalności to nawet solidna ulewa nie dała jej rady, oddychalność to chyba coś gorzej ale nie jest źle, wiatroszczelność powiedziałbym przyzwoita, materiał zewnętrzy dość mocny łatwo się czyści, szwy na razie trzymają, zamki też ok. Jedyne co mnie wkurza to jak rzepy przy składaniu jej czepiają się siateczki wewnętrznej ale to chyba tak musi być?

wyspowy

Melfrod

2004-08-25 14:01:54
83.28.4.44 Głosów: 0

gumibearMarcin>> Kurtka ma mi sluzyc na wypady w gory!! Do tego ja bede potrzebowal moze byc ??

wyspowy>> a jakiego polarka dopinasz do kurtki jezeli wogule dopinasz??

gumibearMarcin

2004-08-25 14:14:00
62.87.253.237 Głosów: 0

Melford spokojnie wystarczy. Znam modele mojo, yash, i jakis tam jeszcze z własnego doswiadczenia.

Mógłbym jeszcze pytac jakie góry ale domyslam sie ze nasz polskie. na cały rok spokojnie taka membrana jak dla mnie wystrczy

gumibearMarcin@ngt.pl

wyspowy

2004-08-25 14:28:54
80.55.233.10 Głosów: 0

Malfrod ''''''' jeszcze nie dopinałem bo ciepło ale pasuje dużo polarów ze standartowymi zamkami (Milo, Alpinus, Karrimor) i chyba jeszcze jakieś inne nie pamiętam dokładnie, ale sprzedawca na pewno udzieli Ci szczegółwych info.

wyspowy

Melfrod

2004-08-25 15:15:05
83.28.4.44 Głosów: 0

gumibearMarcin>> raczej polskie gory heh
WASPOWY>> podobno alpinus ma zamki Ykk i one nie pasuja do MILO?? wiesz cos o tym??

~Tomisiek

2004-08-25 15:28:12
195.205.181.194 Głosów: 0

Tak na marginesie... przypinanie polara do kurtki moim zdaniem nie ma większego sensu, lepiej się ubierac warstwami. I rozbierać też po trochu;-)
Miałem Mount & Wave w komplecie i po pierwszych próbach zrezygnowałem ze spinania ich razem. Powody:
1. jest to nieporęczne
2. tracisz dojście do wenętrznych kieszeni
3. możesz zdjąc tylko obie rzeczy na raz, czyli zostajesz od razu w samej koszulce (a jak jest zimno w schronisku?)
pozdrówka

Tomek

~Jack

2004-08-25 15:33:35
83.27.13.5 Głosów: 0

(racja Tomisiek) Co do zamkow- nei wiem jakie sa w polarach alpinusa, ale w mojej kurtce MILO sa YKK...

Jack

Krzywoj

2004-08-25 17:17:43
213.199.221.2 Głosów: 0

W mojej starej kurtce Milo są zamki SALMI. Takie same do niedawna stosowane były w kurtkach Alpinusa. Natomiast obecnie (dzisiaj kupiona Columbia 4 Alpin'sa) wszywane są zamki YKK. Sprawdziłem - nie pasują do siebie. Przy kupnie też trzeba sprawdzić długość zamka. Swego czasu sprawdzałem w sklepie, że kurtka Milo i polar Alpinusa w tym samym rozmiarze miały zamki różnej długości.

krzywoj67@tlen.pl

~Theurge

2004-08-25 23:33:28
83.31.177.36 Głosów: 0

khehe..jako ciekawostke powiem, ze nawet kupujac kurtke milo i "dedykowany" polar milo dlugosc zamka moze sie nie zgadzac :)
kupowalem dzis kurtke i dopiero trzecia z kolei sztuka polaru pasowala :)
chyba jakas partia sie trafila z blednym oznaczeniem rozmiaru...

Theu

turbo

turbo
2004-10-02 00:04:14
81.15.175.205 Głosów: 0

wydaje mi się ze zamki do podpięcia nie są priorytetem sam jeszcze nie sprawdzałem czy do Milo pasuje polarek Alviki. Zawsze można ubrać przecież kurtkę normalnie zapinając wszystkie zamik. Ja nie widzę różnicy.

...a skoro nie widać różnicy to po co przepłacać :-)))
Pozdrawiam

turbo
Strona: | 1 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 81448 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1