Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 |

AKU Tribute II GTX

admin

admin
2019-11-05 13:58:52
88.220.120.115 Głosów: 1

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Zachęcamy do dzielenia się opiniami na temat AKU Tribute II GTX:
http://ngt.pl/1632,aku-tribute-ii-gtx.html

AKU Tribute II GTX w szafie sprzętowej NGT:
https://tiny.pl/t411v

AKU Tribute LTR w szafie sprzętowej NGT:
https://tiny.pl/t411z

Barsus

Barsus
2019-11-05 16:02:36
193.19.165.46 Głosów: 1

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Taka praktyczna uwaga, żaden bieżnik nie zapewni trzymania na mokrych korzeniach. To jest gorsze niż szklisty lód.

-------------------------------------------------------
http://dasieda.blogspot.com/

Pim

Pim
2019-11-06 10:51:26
79.189.247.217 Głosów: 1

Typ podeszwy, to też decyzja o jego trwałości.
Inny będzie w butach instruktorskich, gdzie ma dawać możliwość poruszania się w skalnym terenie (często do III albo i IV),
inny będzie w bucie ogólno turystycznym. A ten jest takim właśnie modelem.
Skoro jest skórzany, to zakłada się dłuższe użytkowanie. Skoro tak, wibram musi być trwalszy/twardszy tym samym gorzej radzący sobie w śniegolodku, błocie itp...
Wygląda na to, że jak ktoś szuka ''skórzaka ogólnego zastosowania'' to jest to zakup wart przemyślenia.

Pim

wp

wp
2019-11-06 13:18:23
88.220.120.115 Głosów: 0

@Pim - [i]skórzak ogólnego zastosowania[/i] - bardzo sympatycznie nazwałeś te buty:)

Wojtek

Pim

Pim
2019-11-06 15:07:59
79.189.247.217 Głosów: 0

Kiedyś ludzie takie ''skórzaki ogólnego zastosowania'' używali. But był do wszystkiego. Sam tak używałem buty m.in. budeswehry.
Teraz mamy buty do tego i tego i tamtego.
Obecnie mam: niskie, treki cordura/skóra i skórzaki na zimę (jako przede wszystkim but narciarski).
Jak się chce mieć uniwersalny, lekki but na 3 sezony, to ten model jest bliski takiej koncepcji.
Trzymając się ''stajni'' Aku:
Z jednej strony mamy Transalpline GTX, którą można potraktować jako model 3 sezonowy za ca 475-500PLN.
Z drugiej mamy bohatera testu, skórzaka, stosunkowo lekkiego, za podobną kwotę: ca 475-500PLN.
Jeden i drugi da się używać do ostrożnej zimowej turystyki (spacery, krótkie trasy między schroniskami)
Bardzo dobrze, że ten test pojawił się na NGT.
---
Edytowany: 2019-11-06 15:10:37
---
Edytowany: 2019-11-06 15:16:59
---
Edytowany: 2019-11-06 15:17:47

Pim

r-aven

r-aven
2019-11-06 16:39:15
188.125.248.50 Głosów: 0

Posiadałem do września tego roku poprzedni model aku tribute bez membrany. Po około 5 latach ciorania poodklejaly się podeszwy buty były używane tylko w górach. Bieżnik był inny nie robił problemów na bieszczadzkich błotach a i po orlej popylał. Gdyby ta wersja tribute II z gtx miała poprzednia podeszwę brał bym w ciemno. Jakość do ceny i komfort chodzenia mistrzostwo.

jacekws

2019-11-06 22:05:02
62.89.74.202 Głosów: 0

Ja posiadam od 3 lat te buty. Byłem w nich i w Tatrach i Bieszczadach i Beskidach przeróżnych.
Raz tylko puściła membrana (tak że wodę z butów wylewałem) po całym dniu maszerowania w mokrym śniegu po kolana, podeszwa moim zdaniem trzyma dobrze na większości powierzchni.
W warunkach zimowych (do -10 sprawdzałem) też dają radę z grubą skarpetą merino.
Jedyna wadą dla mnie jest brak gumowego otoka, przez co skóra na czubach jest już pokiereszowana przez skały i raczki. Poza tym za tą kasę to bomba.

RoKo59

2019-11-07 12:41:44
199.247.38.25 Głosów: 0

Mam wersję bez membrany, zrobiłem głupote bo bez rozchodzenia pojechałem w Izery - efekt - pod koniec pierwszego dnia powyżej kostki po wewnętrznej stronie nogi zerwany odcisk wielkości 50 gr. Widok 'żywego' mięsa w tym miejscu bardzo mnie zdziwił bo nigdy z innymi butami nie miałem problemu w tym miejscu. Buty powędrowały na plecak a dalej musiałem chodzić w sandałach. Buty trochę rozchodziłem i w nastepnym roku zaryzykowałem ponownie i znowu efekt mnie zadziwił - żadnych odcisków jednak palce stopy były tak ściśnięte, że mrowienie w palcach czuję do dziś. Chodziłem przez 8 dni po ok. 10-13 godzin. Wybrałem 'pełnoskórzany' but bo myślałem o trwałości i podatności skóry do dopasowania się do stopy. Być może powinienem użyć cieńszej skarpetki i częściej robić przerwy i zdejmować buty. Niestety mam szeroką stopę i wędrówka zwykle oznacza zmasakrowane palce. Buty polecam, są lekkie, skóra w środku jest sporą zaletą. W sumie ciekawa sprawa bo odcisk w nietypowym miejscu i mrowienie wystąpiły tylko na lewej stopie - albo moje stopy nie są symetryczne lub miałem pecha i lewy but jest faktycznie 'lewy'.

Robert

zeralda

2019-11-07 13:39:40
195.150.92.26 Głosów: 0

Ja mam zgoła inne doświadczenia. Mnie się podeszwa rozwarstwiła po 2 latach. Zdjęcia w wątku ogólnym o butach AKU. Dałem ok. 300 zł, więc nie narzekam ale za 500 zł wołałbym kupić Lowy Munro.

Doczu

Doczu
2019-11-07 16:24:17
88.156.133.174 Głosów: 0

Ja mam wersję pełnoskórzaną, bez GTX i to jedne z wygodniejszych butów. Na start pojechałem w nich w Retezat i Semenic i zero odgniotów, odcisków itp.
Zresztą wybierałem je świadomie po przymierzeniu modeli kilku innych producentów.

jacekws

2019-11-07 20:25:24
87.206.107.208 Głosów: 0

@RoKo59
Miałem nie aż tak drastyczne doświadczenia, ale buty mnie bardzo obcierały powyżej kostki z tyłu jak były zasznurowane na najwyższy rząd haczyków.
Zacząłem sznurować o rząd niżej i problem się skończył.

ludz

ludz
2019-11-07 22:35:34
87.207.106.39 Głosów: 0

@Barsus - z tymi mokrymi korzeniami to bieżnik nie pomoże. Ale porządnie wcięty obcas już i owszem.
Nie żeby zbawiał od wszystkiego, ale potrafi zrobić różnicę. :)

Strona: | 1 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 9232f - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3