Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 |

Kwark Nordkapp Anorak

admin

admin
2019-03-01 16:18:21
79.189.247.217 Głosów: 1

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Zachęcamy do dzielenia się opiniami na temat: Kwark Nordkapp Anorak

Pim

Pim
2019-03-01 16:26:28
79.189.247.217 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Moje pytanie do Adminów - jest to z jednej strony test, ale też opis procesu od prototypu - do wersji dojrzałej. W razie uznania, że nie kwalifikuje się do testu, może wrzucić do nowego wątku ''Windshirt zimowy'' jako inicjujący dyskusję?

-------------------------------------------------------
Pim

Sted82

2019-03-02 01:12:19
195.74.51.131 Głosów: 0

Pim jako użytkownik i wielki fan wiatrówki Costabona przyznaję że kupiłem ją po rekomendacji Twojej i Sołtysa i jest to moja ulubiona i w 90 % używana warstwa wierzchnia. Koszulka Active Wool Brubecka i właśnie wiatrówka Costabona to mój podstawowy zestaw. Bluza grupowa Montano jako pośrednia warstwa jest przeze mnie rzadko używana ponieważ ten zestaw jest wystarczający w warunkach bez opadu tak do minus 10 bez dużego wiatru. Potem już w ruch idzie hardshell i czasami bluza Montano. Rozumiem że za wyjątkiem dwóch ściągaczy i ich umiejscowienia na dłuższych i bardziej wystających gumkach to sam kaptur i garda identyczna jak w Costabonie ? (piszesz że podwójny jak w Costabonie, ja mam jeden z seryjnej produkcji). W zimę przyznaję że złapanie ściągacza kaptura w rękawicach jest dość problematyczne. Wysokość gardy jest mega atutem tej wiatrówki, czego np. nie mogę powiedzieć o swoim hardshellu i czasami na grani przy dużym wietrze zakładam go bezpośrednio na wiatrówkę. Osobiście nie odczuwam potrzeby przechowywania czegokolwiek w kurtce i ten minimalizm Costabony jest dla mnie idealny. Co do preferencji posiadania kieszeni dla mnie ważniejszym atutem jest możliwość swobodnego zdejmowania a nade wszystko możliwość pełnego rozpięcia wiatrówki i zwiększenia wentylacji. Jestem typem któremu w ramiona jest zawsze zimnej niż w korpus i np. wszelkiego rodzaju kamizelki odpadają. Jedyne do czego mogłaby mi się przydać taka kieszeń to zdjęte rękawice ale często wkładam je za pazuchę wiatrówki żeby nie odfrunęły. Z uwagi że zawsze nocuję pod dachem i nie mam biwaków to na postojach sweter puchowy zakładam na wiatrówkę i nie muszę mieć odwrotnej konfiguracji. Nie mam długich rąk ale uważam że rękawy mogłyby być dłuższe ok. 3 cm.

PIM dobra robota :)

bax

2019-03-02 18:37:32
89.69.16.71 Głosów: 0

Dobra recenzja i ciekawa propozycja. Sam się zastanawiam nad nowym anorakiem/windshirtem (mam teraz coś podobnego od nastu lat, ale kaptur bez ściągacza, niższa garda no i nie na perteksie).Tak patrząc na prototyp i ostateczną wersję, to zastanawiam się czy zmniejszenie kieszeni i podniesienie jej do góry (kosztem krótszego zamka głównego, który wykorzystuję głównie do regulacji wentylacji, u mnie ten zamek sięga do mostka), był dobrym pomysłem. Jakoś bardziej mi się ''widzi'' prototyp pod tym względem (wysokość i rozmiar kieszeni wg mnie ok), ewentualnie pod samą kieszenią dać ściągacz (skracając boczny zamek). Teraz chyba ściągacz jest sporo ponad pasem (a dlugosc bocznego zamka bez zmian?)? Pim, nie masz teraz problemów ze zmieszczeniem tych samych rzeczy co przy prototypie? Pasek piersiowy plecaka nie przeszkadza w korzystaniu z wyzszej kieszeni? I jeszcze banalne pytanie - kurtka miesci sie do własnej kieszeni? hmm, hmm...
---
Edytowany: 2019-03-02 19:04:37

Pim

Pim
2019-03-02 20:04:26
188.146.55.210 Głosów: 1

Co do wentylacji: tę długość zamka wydaje mi się ok. Pamiętaj, że wentylację poprawisz rozpinając zamek u dołu. Takie rozpięcia ale dwustronne mają w swoich anorakach Paramo i Buffalo. To są jednak soft shelle pille + perteks. Generalnie cięższe. By nie komplikować konstrukcji tu przyjęliśmy pojedyncze.
Od początku traktowałem ten model jako ''zimowy'' . Latem używam Houdiniego (recenzja na NGT).
Nordkappa noszę albo na bieliznę, albo na bieliznę + stretch. Regulacja temperatury odbywa się przede wszystkim warstwami odzieży. A jak bezwietrznie to zawsze można iść w stretchu. Tak było na Przehybie w zeszłą niedzielę (było -6).
Co do lokalizacji kieszeni. Można by ją delikatnie opuśćić w dół. Obecnie ściągacz pod nią jest nieco wyżej niż linia pasa. Pełni rolę przede wszystkim ''podtrzymującą'' kieszeń. Do kieszeni da się kurtkę złożyć, choć u mnie zamek nie jest dwukierunkowy.
Dla mnie ważna jest kieszeń i wygoda jaką daje, oraz przedłużenie kurtki do linii tyłka.
Po prostu lubię mieć pod ręką parę rzeczy, które da się upchnąć po kieszeniach. Rzeczywiście kieszeń się zmniejszyła. Ale mieszczą się tam: łapawice, mapa, kompas, baton/czekolada. Foki trafiają za pazuchę.
Da się u Kwarka zamówić wersję Costabony przedłużoną (parkę). Damska wersja jest i nazywa się Lapponia.
---
Edytowany: 2019-03-02 20:05:05
---
Edytowany: 2019-03-02 20:07:48
---
Edytowany: 2019-03-02 20:14:23

Pim

Barsus

Barsus
2019-03-02 21:23:46
193.19.165.46 Głosów: 0

W mojej Costabonie też jest jeden ściągacz kaptura.
Ja chyba wolałbym, żeby te gumki do regulacji kaptura były masywniejsze. Łatwiej byłoby jej zlokalizować i obsłużyć w rękawicach zimą.
Zdaje się, że Helikon także ma w swojej ofercie anorak.

http://dasieda.blogspot.com/

m

2019-03-04 08:08:23
194.165.48.1 Głosów: 0

Nie mam wiatrówki Kwarka ale zastanawiam się czy przed przyszłą zimą nie wymienić aktualnej na lżejszą i (poprawcie, wytłumaczcie mi jeśli się mylę) wydaje mi się, że kaptur o ile ma wysoką gardę to brak nawet szczątkowego daszka ją upośledza. Jak wieje to gogle i jest ok ale jak prószy/pada ale nie zawiewa to generalnie lipa bo wszystko leci do oczu :/

m

Pim

Pim
2019-03-04 08:38:22

1. Miałem Bergansa Microlight anorak i miał daszek.
Uszycie go przy stosowaniu lekkich pertexopodobnych materiałów jest dosyć skomplikowane. Trzeba tam dać element usztywniający pod postacią elastycznego drutu, bądź wszywać sztywną płytkę stanowiącą podbudowę daszka.
2. Houdini Patagonii nie ma daszka, ma inaczej skrojony kaptur, który daje jego namiastkę.
3. Nie wiem jak jest w przypadku Arcteryxa - może Leśna napisze?
4. Natomiast wybierając gardę lub daszek wybieram zawszę gardę. (Mówimy tu o windshircie na zimę). Gogle rozjaśniające wożę ze sobą zawsze zimą, tak samo jak okulary przeciwsłoneczne.
Mnie prószący śnieg nie przeszkadza, natomiast mojej żonie tak i ona już przy takich warunkach zakłada gogle.
Po za tym stosowanie gogli gryzie się z daszkiem (W HS, gdzie materiał jest sztywny jest nieco inna sytuacja). Dla mnie brak daszka, to bardziej zaleta niż wada.
---
Edytowany: 2019-03-04 08:41:54

Pim

m

2019-03-04 09:20:25
194.165.48.1 Głosów: 0

Czyli generalnie dobrze mi się wydaje, że góra kaptura jest ''goła''.
W tej chwili mam norronę sydpolen więc kaptur jest nazwijmy to arktyczny, usztywniony drutem i zdaje sobie sprawę, że raczej niczego o podobnym stopniu osłony nie znajdę. Wiem, że kwark przyjmuje zamówienia na modyfikowane produkty i biorę to pod uwagę - chodziło mi o stan wyjściowej konstrukcji.

Pisałeś też o tym, że w nadgarstkach jest wąsko, ale pod kurtką mieszczą się wszystkie warstwy. Wszystkie czyli? Rozumiem, że można wziąć większy rozmiar ale kurtki projektowane do noszenia np na gruby polar mają niżej skrojoną pachę itd itp. szczególnie gdy materiał jest nienaciągliwy.

m

Pim

Pim
2019-03-04 12:53:18
188.146.55.210 Głosów: 0

Obecnie po modyfikacji mogę ją założyć na:
- bieliznę z Power Dry,
- PowerStretch,
- Sweter puchowy (Pająk Eskimo).

Pim

rytmar

rytmar
2019-03-04 13:56:52
78.8.118.68 Głosów: 0

Bardzo fajny test Pim. Świetnie się czyta :)

Problem z ''wąskimi nadgarstkami'' mogłyby rozwiązać rzepy. Takie zapięcia rękawów mam w Squamishu Arcteryxa i bardzo mi to odpowiada. Łatwo jest założyć kurtkę na cokolwiek (np. wystający zegarek) i zawsze można dopasować obwód rękawów do tego co pod spodem. Nie jest tak, że raz jest ciasno - kiedy indziej za luźno. Pewnie waga rzepów jest coś tam wyższa niż elastycznej lamówki, ale mi się wydaje, że - szczególnie w warunkach zimowych - jest to lepsze rozwiązanie.

Może kolejna wersja? :))

P.S.
A ile waży Twoja kurtka (w tej wersji ostatecznej oczywiście)?
---
Edytowany: 2019-03-04 13:59:48

cześć i czołem

Pim

Pim
2019-03-04 14:11:59

Rytmarze!

Założenie było takie by nie dodawać ściągaczy, rzepów itp...To samo jest u dołu kurtki. Tam zip rozpinający nie ma rzepu i działa dobrze. Brytole w Paramo, Buffalo zawsze tam rzep dają....Można ta i tak.
Model wyjściowy - Costabona jest prosta i surowa i chodziło o utrzymanie tej ''surowizny''.
Po dodaniu objętości rękawa, wszystko działa dobrze. Dokopywałem się do Suunto bez problemów i kombinacji.
Wieczorem podam wagę.

Pim

McTofik

McTofik
2019-03-04 16:06:34
89.64.41.84 Głosów: 0

Miałem rzepy na mankietach w wiatrówce Paramo i już po tygodniu leciałem do krawcowej, żeby mi to na gumki przerobiła. Po przeróbce działa tak samo dobrze założone na bluzę ze strechu jak i na sweter puchowy. Tyle, że nie muszę przy każdym zakładaniu zapinać i rozpinać rzepów.

Jedyny plus rzepów, to była możliwość naprawdę solidnego uszczelnienia mankietów, no i z punktu widzenia producenta że dopasują się do obwodu nadgarstka każdego użytkownika.

m

2019-03-04 19:44:33
78.11.247.99 Głosów: 0

no cóż, gumka się naciąga + rzep daje możliwość dodatkowej lekkiej wentylacji czy podwinięcia/podciągnięcia rękawów jeśli są wystarczająco szerokie. Ale to w gruncie rzeczy nieistotna sprawa. Ja bym wolał lepszy kaptur a jakiekolwiek mankiety ;)

m

Pim

Pim
2019-03-07 16:54:06

W odpowiedzi Rymarowi - waga kurtki 160 gr. Dodałem do zdjęć wersji aktualnej ujęcia kurtki spakowanej do kieszeni.

Pim
Strona: | 1 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: a516a - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2