Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 |

Honer 0,7 L

admin

admin
2016-11-21 09:18:13
31.182.65.33 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Zachęcamy do dzielenia się opiniami na temat: Honer 0,7 L

Arni

Arni
2016-11-21 11:00:06
77.45.108.9 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

A gdzie test temperaturowy w realnych temperaturach przewidzianych dla termosów? Przy +22st w górach raczej miał bym ochotę na coś chłodnego, a nie gorącą herbatę.

maciejfloyd

maciejfloyd
2016-11-21 11:16:05

Nie mogę znaleźć kartki z wymogami testu przysłanej z termosem przez Fjorda, ale z tego co pamiętam to wymagane były co najmniej 4 pomiary (po 2 z wygrzaniem i bez wygrzania termosu) w temperaturze pokojowej. Dodatkowo zrobiłem ten jeden pomiar na balkonie przy temperaturze około 2,5 st.C i wynik po 12 godzinach jest bardzo dobry. Do tego używałem go przez niemalże cały rok w różnych temperaturach. Pomiary są powtarzalne przez cały rok, w termosie ZAWSZE miałem gorący napój, więc nie widzę głębszego sensu robienia dalszych pomiarów. Udowadnianie na siłę jakichś różnic rzędu 1 st.C przy zmiennych warunkach jakie zawsze są w terenie jest bezcelowe.
Oczywiście dla upartych fetyszystów termosowych temperatur mogę porobić pomiary przy różnych temperaturach otoczenia...

-------------------------------------------------------
http://outdoormacieja.blogspot.com/

boguś b

boguś b
2016-11-21 12:19:42
94.254.162.240 Głosów: 0

Ja także wolałbym pomiar w temperaturze nazwijmy to bardziej minusowej.Przy 2,5 stopniach na plusie to pije wodę w przypadku gdy to jest najniższa temperatura danego dnia.

z kom

Arni

Arni
2016-11-21 12:46:49
77.45.108.9 Głosów: 0

Wymogi wymogami (rozumiem sponsora i ok, niech ma), szarego engietowca jednak nie będzie to interesowało, on będzie chciał porównać kilka termosów ze sobą i raczej nie w temp typowo letnich, a zimowych, bo na zimę będzie chciał sobie kupić taki termosik.

I druga moja uwaga praktyczna (także do wersji 1L). Co mi daje wiedza, że po 48h woda ma 45st, jak ja 10x do tego czasu wypiję zawartość? Typowy bełkot marketyngowy z tego powstał, a nie praktyczny test w realnych warunkach godzinowo/temperaturowych. Zobaczcie na to:
http://ngt.pl/1553,gsi-glacier-stainless-vacuum-bottle-1l.html
jak kolega fajnie przetestował swój termosik, jest +20 i -30 (lodówkowa zamrażalka). Wprawdzie rozpiska co 1h nie jest jakoś konieczna i odstęp 3h by w zupełności wystarczył, ale to pokazuje czego warty jest termos w realnych temperaturach zimowych, a uzyskane wyniki są w łatwy sposób do porównania ze sobą, a były by także z innymi termosami gdyby wszyscy trzymali się jednej, określonej zasady testu.

lucas_t

2016-11-21 21:57:27
83.4.65.167 Głosów: 0

Ano, oficjalne wytyczne były 20 stopni i raz z, raz bez rozgrzewania i powtórzyć (chyba) dwa razy.

Żal po roku że nie ma tego, a tego, czy że nie ma określonych zasad, jest ''śmieszny'', gdy się prześledzi zeszłoroczny Fjordowy wątek.

Co do testu GSI, to ''z góry głowy'' mam dwie ''praktyczne uwagi'':
- powtarzalność pomiarów, bo ''Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę'',
- jak to się ma do oficjalnych danych ze strony producenta, bo może jednak to tutaj jest ''bełkot marketingowy'' ?

Darek Fjord Nansen

2016-11-25 13:53:56
91.232.52.226 Głosów: 0

Maciek ten korek co ci cos tam wyskakuje denko możemy ci wymienić. Z tego co kojaże to takie cos sie zaczyna dziac jak ktoś raz bedzie sprawdzał co tam jest w korku :) Potem juz nigdy nie wcisniesz jak fabrycznie było zrobione. Z resztą od kilkunastu lat mamy częsci zapasowe do termosów, kubków i nawet je normalnie sprzedajemy bo klient np po 5 latach chce sobie wymienić korek.

Odnosnie testu w temp. 20 st C. Tak sie przyjelo w branży.
Ten parametr prawie wszyscy podają i jest on doskonałym punktem wyjscia do wszelkich analiz. Oczywiscie test w 0 st C i powiedzmy -10 tez powinny być standardem poprawimy się.
Tylko czasami ludzie i tak nie kumaja co oznacza 60 st C. Ale jak mówie że to taka goraca herbata którą juz mozna pić a nie parzy to rozumieją :)

Dobre termosy maja jeden minus , że przy piciu za 3-4H herabata jest za goraca. Ja jak ide pływać na kajak z samego rana to herbatę w swoim 0,7 robie wieczorem. Plus tego ze rano jestem zawsze w niedoczasie :) Na skiturze stosuje inny patent. Biore 0,5 lit termos a do super gorecego kubka herbaty dorzucam śnieg , zgodnie z Fast & L. dla spryciarzy :)

Maciej jeszcze x szacun za super wnikliwy test.

Darek

maciejfloyd

maciejfloyd
2016-11-26 00:29:53

Ten dekielek najpierw trochę się uniósł, potem za którymś razem znowu i wtedy postanowiłem go zdjąć i zobaczyć co jest w środku. Dobrze go teraz wcisnąłem i od jakiegoś czasu jest spokój, nic się nie dzieje. Także wymiana korka na razie nie jest konieczna. Zresztą w drugim półlitrowym Honerze też się nic nie dzieje złego z korkiem. Także dzięki, ale będę pamiętał że w razie awarii mogę się zgłosić po korek.
Termos spełnił całkowicie swoje zadanie - herbata miała być gorąca i zawsze była. Koniec kropka.

http://outdoormacieja.blogspot.com/

PRS

2016-11-26 09:35:26
31.179.219.222 Głosów: 0

Nadal korzystam ze swojego termosu (zamiennie z ULem Thermosa).
Szkoda, że nie da się zamienić korka ,,klik'' na ,,klasyczny''.

wynik mierzy czyny
Strona: | 1 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: ccb09 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2