Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 |

Czołówka Topex :(

~MacK

2004-07-21 20:17:47
83.31.139.239 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Już wachałem się między Petzlem, a Silvą a tu zakupiona została "do użytku domowego" taka oto czołówka(za ok. 30zl). Czy ktoś używał? Czy nie strach brać takiej na wędrowny (czy zamoknięciem/rozpadnięciem) nie grozi?
Mam do kupienia jeszcze parę innych rzeczy i te wakacje chciałbym jednak już z tą przetrzymać, skoro jest, ale obawy mam.

~MacK

2004-07-21 20:33:20

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

podają w opisie, że:wodoszczelna, nietonąca, turystyka wodna??. ma trzy diody ihalogen (możliwość tylko przełączania między nimi, żadnych trybów świecenia)

Walter02

2004-07-21 20:40:52
83.27.50.88 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

firma Topex kojarzy mi się z jednorazówami - kiedyś nabrałem ochoty do polakierowania mojego regału. Okazało się, że trzeba najpierw zedrzeć wierzchnią warstwę. Nie chciało mi się tego robić ręcznie papierem ściernym, więc poszedłem do sklepu kupić szlifierkę oscylacyjną. Po wyłożeniu problemu sprzedawcy, ten jasno powiedział:
topex - koszt 35 (chyba wszystko z tej firmy tyle kosztuje :) ) zł, starczy na tą pracę, a po 1 roku się zepsuje ale to tak, że nie ma co naprawiać. Pomylił się o 2 tygodnie (na moją korzyść).
Koniec opowieści:
rada ~MacK - zanim sam weźmiesz na obóz wędrowny - pożyć ją komuś niech przetestuje :)

-------------------------------------------------------
Walter02

Warek

2004-07-21 20:44:52
217.153.12.122 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Jeśli szkło tej czołówki to tzw "rybie oko" a żarówka to halogen lub ksenon - może być. Kwestią będzie jedynie zastosowanie odpowiednich baterii - minimum energizer. Sam znalazłem się w podobnej sytuacji - sprezentowano mi niemiecką czołówkę Mil-Tec Kopflampe T5-L . Wbrew pozorom dobrze sprawiła się w ruchu publicznym na jezdni (byłem z daleka widoczny dla kierowców), w wakacje podczas wędrówek po tatrzańskich szlakach (dobrze oswietlała szlak po zmroku). Ktoś powie pewnie że po co wtedy kupować Zooma czy Myo (Petzla)? Cytowana przeze mnie czołówka jest dosyć delikatna, zastosowana w niej gumowa opaska dosyć mocno uciska i przez niefortunne mocowanie ma tendencje do... rozpinania się i upadku. Jednak przy uważnym posługiwaniu się można temu zapobiec. Nie martw się Mack, dasz sobie ze swoim prezentem radę. Pzdr. :)

Warek

~MacK

2004-07-21 20:55:47

danke shyn. petzl za rok będzie

~MacK

2004-09-27 14:44:44
83.31.151.179 Głosów: 0

Po dwóch wyjazdach wędrownych (BN i Bieszczady) czołówka TOPEX sprawdziła się znakomicie. Biorąc pod uwagę stosunek możliwości/cena polecam po trzykroć. Nie trzeba od razu kupować petzla lub silvy. Topex może najwygodniejszy nie jest (baterie za lamką - bieganie praktycznie nie możliwe - lata w górę i w dół), ale do celów biwakowych zwłaszcza, jak i do spokojnego chodzenia po ciemku(nawet w ciężkim deszczu) jest OK. Polecam dla wszystkich, którzy nie posiadają pieniędzy na MYO 3 tudzież inny podobny model.

Pozdrawiam

M.

Wolf

2004-09-27 14:49:36
83.238.26.6 Głosów: 0

JUHU
Ta latarka to najwiekszy badziew jaki kupilem ;/ wszystko wysiadalo, najpier LEDy pozniej wlacznik i dlugo by wymieniac co. W sklepie Topexu bylem chyba ze 5 razy i zawsze ja wymienialem, az sie wkurzylem i sprzedalem ja. To byl jedyne dobre wspomnienie tej latarki.

wolf_86@o2.pl | KTK "be loć"

~MacK

2004-09-27 15:14:43
83.31.151.179 Głosów: 0

hmm. Daje to do myślenia. Mojej na razie nic jakby nie jest. Diody ok. Włącznik ok. Ale może to dlatego, że aż tak intensywnie jej nie używałem(choć jak piszę - tak znowu bardzo mało to też nie). I ulewę też przetrwała. Wygląda na to, że poprostu szczęście miałem(Wolf przetestował 5 sztuk ja jedną). Jak mi się psuć zacznie to dam znać.

M.

~bulaj

2004-09-28 21:03:29
82.143.152.18 Głosów: 0

Topex to typowy tani Daleki Wschód. Kiedyś ich wiertła skręciły sie. Prawdpodobnie były ze stali automatowej. Na cztery wkrętarki po tygodniu pracowała jedna. Jest coś czasami niskiej jakosći, ale to czym oni handlują zakrawa na oszustwo.Zero zaufania dla ich czołówek.

Rychu-TM

Rychu-TM
2010-03-23 23:15:29
212.51.199.210 Głosów: 0

Panowie, ale wiertarko-wkrętarka to jak najbardziej szpej:
http://www.wspinanie.pl/serwis/200605/20lyse_reaktywacja_marcin.jpg

gumibearMarcin

2010-03-24 12:18:08
156.17.201.68 Głosów: 0

skasowane 4 posty dot. wkrętarki

Strona: | 1 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 735b9 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3