Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 |

Rozkładanie i zwijanie namiotu w deszczu

zasiu

2004-07-09 18:17:15
62.87.135.30 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Witam:))

Jakie macie sposoby na zwijanie i rozkładanie namiotów w deszczu? Chodzi o to, żeby część przemakalna namiotu przemokła jak najmniej:))

Tadeus

2004-07-09 18:29:56
217.96.221.168 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Jak masz z zewnetrznym stelazem to nosisz osobno tropik i osobno sypialnie.. rozkladasz tropik.. wchodzisz do niego do srodka i w nim rozkladasz sypialnie..
Ale to metoda na naprawde spore ulewy bo przy malym deszczu to mozna wszystko razem rozstawic jak sie uwaza.. byle tropik byl z grubsza nad sypialnia..

~AdamL

2004-07-09 21:28:41
83.25.247.137 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

rozwiązanie jest proste - cza mieć marabuta, abo inny co tropik rozkłada się razem z namiotem

-------------------------------------------------------
AdamL

Wiking

Wiking
2004-07-09 22:20:15
217.83.40.18 Głosów: 0

Heh, wszystko spoko. Ale. Faktycznie rozstawisz namiot suchy, jeżeli masz na stałe podpiętą sypialnię do tropiku. I nie musi to wcale być Marabut. Tylko, że to działa tylko w jedną stronę. Rozłożysz, owszem, suchy namiot. Ale jeżeli złożysz taki namiot w deszczu połączony, to i tak i tak zmoczysz wszystko razem. Rozwiązanie, że tak powiem jednorazowe - wpięta sypialnia do tropiku, w razie deszczu rozkładasz sucho, szybko etc. Ale przy składaniu odpinamy. Chyba że wszystko zdąży wyschnąć. Ale generalnie najlepszy chyba sposób to tak jak powiedział Tadeus nosić jedno i drugie osobno. Rozkłada się trochę wolniej niż w przypadku sypialni wpiętej na stałe, ale na głowę przestaje kapać w tym samym momencie. Poza tym, noszenie sypialni i tropiku osobno ma wiele innych zalet - suchą sypialnię nosimy bezpiecznie zapakowaną, nie moknie ani od deszczu ani od mokrego tropiku, a w razie naprawdę nagłej potrzeby schronienia się przed nawałnicą, w zupełności wystarczy tropik postawić - można wtedy rozstawić jeden tropik dla całej ekipy i wszyscy mogą się spokojnie schować bez ryzyka, że ktoś ci wlezie z buciorami do sypialni.

Beware The Rage Of A Berserker

~tomek6

2004-07-16 20:53:55
153.19.204.12 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

No dobrze, ale co jeli sypialnia jest na stałe zamocowana z podłogą ??? Pałaków samych nie wbiję w ziemie, a oczka są zamocowane do podłogi i sypialni jednoczsnie) ???

tomek

~Kameleon

2004-07-16 23:44:46
80.244.144.141 Głosów: 0

Hmmm... w deszczu namiot i tak słabo oddycha, bo wilgotne powietrze nie przyjmuje już nic z naszych "wypocin" (nic nie daje maxymalne otwieranie wywietrzników bo wtedy leje do środka), a jak wiadomo podczas snu człowiek wydala troche wody z organizmu, wiec siateczka i tropik i tak sa mokre od wewnatrz i podczas składania i tak sie "przyklejaja" do siebie. Tyle zauwazyłem podczas uzytkowania, jesli ktos ma inne uwagi sam chetnie skorzystam

~elfszept

2004-07-17 01:58:04
81.210.122.78 Głosów: 0

zdecydoawanie jestem za rozstawiniem w deszczu tropiku i później podpiąć sypialnie,to oszczedza moknięcie plecaka , w składaniu trzeba się posłużyć podobną techniką tylko że w odwrotnej kolejności , pakując sypialnię mamy gwarancję że jest sucha a później tropik który i tak można zapakować osobno czyli jest tylko jedna szmata do suszenia nie dwie... wędrówki z głową , chyba że w niektórych namiotach tropik nie stoi sam bez sypialni , ale i tak to sie da załatwić...

emil

~AdamL

2004-07-17 11:52:53
217.97.28.100 Głosów: 0

No tak, ale co ma czas moknięcia plecaka do tego ze rozstawienie namiotu razem sypialnią trwa tyle samo co samego namiotu bez sypialni??

~elfszept

2004-07-17 12:22:12

wiekszość konstrukcji niemarabutowych jest oparta na sypialni która trzyma stelaż , więc chcąc nie chcąc trzeba najpierw rozstawić sypialnie ale kiedy uda ci sie postawić pręty na kształt namiotu i narzucić na to tropik to masz dach nad głową czyli nie mokniesz ty ani twój ekwipunek ,wtedy sucha sypialnia to realne marzenie , ale co do stawiania marabutów odrazu z podwieszoną sypialnią to jestem za , szkoda tylko że nie wyszyscy mają te marabuty :(

emil

Tadeus

2004-07-17 13:10:24

Hmm.. wlasnie.. ktos ma jakis patent do stawiania w Marabucie samego tropiku ? Bo bez bolcow z podlogi strasznie slizga mi sie goly stelaz po gruncie [szczegolnie jak jest mokro] i rozstawienie tropiku staje sie niezla akrobacja:)

~elfszept

2004-07-17 13:54:44

bierzesz taśme parcianą , (taką jak w trokach do plecaka) i inastalujesz w niej 2 remiski , to takie metalowe kułeczka zabijane tak jak nity o średnicy takiej żeby zmieścił się tylko bolec końca masztu( remiski do nabycia w sklepach żeglarskiech lub w niektórych pasmanteriach )teraz kiedy masz pasek z 2 ładnymi dziórkami , do jednej wkładasz szpike i mocujesz na ziemi a do drugiej bolec z masztu , i po sprawie , zostają tylko kwestie symetrycznego rozstawienia konstrukcji oraz późniejszego mocowania pasków do sypialni lub/i tropiku na co jest wiele patentów więc napewno coś wymyślisz

emil

Tadeus

2004-09-22 16:33:33

Tak wlasnie ostatnio skladalem w czasie deszczu mojego Marabucika i wpadlem na ciekawy pomysl . Mianowicie by ustawic sam tropik moznaby brac ze soba 4 sredniej dlugosci metalowe bolce (na przyklad szpilki z odcietymi glowkami) i wlozyc je jedna strona do srodka koncowki stelaza , druga wbic w ziemie.. to chyba powinno trzymac i zastapic parciane tasmy..
Pytanie oczywiscie czy to bedzie dzialalo.. poprobuje jak przestanie padac :)
Moze jeszcze inne pomysly ?

prosiakt

prosiakt
2004-09-24 22:28:52
195.93.33.10 Głosów: 0

Do tego i do wielu innych żeczy zawsze przydaje się cienki repsznur. ma on też więcej zastosowań niż w.w. taśma parciana a i z takim repem można to samo zrobić przy namiocie.

Rafi

2005-06-23 11:11:59
83.17.101.134 Głosów: 0

Temat dosyć stary, ale w radiu zapowiadano kapryśną pogodę na lato, więc się zainteresowałem.
Powyżej rozważane są metody na stawianie w deszczu namiotu ze stelażem wewnętrznym. Ja osobiście takiego nie posiadam i jedyna technika jaką mam wypracowaną, to rozbijanie go w panicznym pośpiechu, ale nie zawsze to pomaga. Inna metoda to rozbijanie w jakimś choć lekko osłoniętym miejscu (acz jednak rozbijanie pod drzewem w czasie burzy mogłoby być ryzykowne), a potem przeniesienie całej konstrukcji w miejsce noclegu.
Oczywiście jest też patent w stylu, sprzedać i kupić marabuta, ale w moim przypadku nie wchodzi w grę.

~sprit

2006-06-25 11:09:34
83.28.104.177 Głosów: 0

legionowo3-rozkladanie w deszczu-
Przetestowane przy sporej ulewie . rozkladam tropik, tak jak by byla sypialnia, ale jej nie rozkladam.Nastepnie pod bezpieczny tropik wnosze sypialnie.Otwieram sypialnie, lekko ja zwijam, tzn jej 2/3 z przodu, wyjmuje ostatni slupek tropiku, wstawiam do sypialni, nastepnie tak samo robie z przednim, napinam sypialnie, poprawiam od srodka tropik. niestety calosc operacji jest czasochlonna, ok 15 minut, ale zapewnia suchusienki namiot.

Minka

Minka
2008-05-28 16:12:52
83.26.162.147 Głosów: 0

Czy ktos ma jakies patenty na rozkladanie namiotu w deszczu gdy nie mamy namiotu marabuta z podwieszana sypialnia? angielskie lato przede mna i nie mam pomyslu jak to zrobic "na sucho"...

oneworld

oneworld
2008-05-28 18:10:02
88.199.44.189 Głosów: 0

mozesz zrobić np tak: na sucho rozstawiasz namiot, docinasz linki tak aby łapały końce masztów. Na końcu linek pętelki. W ten sposób uzyskujesz mozliwość szybkiego rozłożenia tropiku namiotu, który nie posiada stelażu zewnętrznego. Minusem takiegto rozwiązniaa jest brak możliwosci podpięcia sypialni. Trzeba rozebraćkonstrukcję i rozłożyć od nowa cały namiot. Coś za coś.

najlepsze przed Tobą

ptb

ptb
2008-05-29 10:24:02
145.237.55.160 Głosów: 0

Minka
Minusem rozwiązania oneworld'a jest przesuwanie się petelek po maszcie w górę, aż namiot padnie, trwa to przy wietrze 1s.
Powyżej już pisano o taśmie parcianej i remizkach. Pomysł ok, jedyne na co zwróć uwagę to by remizki były z nierdzewki lub zastąp je haczykami jak w podłodze (pewnie takie masz).
Natomiast taśmę przygotuj sobie w domu, najlepiej połącz taśmę w kształcie obrysu oryginalnej podłogi poprzez zszycie (kwadrat, trapez), w rogach gdzie przychodzą maszty zrób kilku centymetrowe wypusty z taśmy zakończone remizką lub haczykami. Na takiej pseudo podłodze rozbijasz maszty. Miejsca krzyżowania masztów obwiń na szybko repsznurem. No i rozkładasz tropik. Jeżeli masz sypialnię podpinana na zatrzaski/haki itp rozłożenie już nie powinno stanowić problemu (chyba że masz tunele, więc problem jak pisał oneworld), co więcej nie musisz nawet składać taśmy, nie koliduje ani z podłogą ani z system zaczepu podłogi w obu werjach (remizki/haczyki).
Namieszałem czy to jest w miarę zrozumiałe?

oneworld

oneworld
2008-05-29 19:31:36
88.199.44.189 Głosów: 0

fakt to rozszerzę swój pomysł, w namiotachw których stelaż jest zakończony zaokrągleniem z przewężeniem, wystarczy zaciągnąc pętelki, dla stelazy w które trzeba włożyć trzpień, trzeba na końcach sznurków dołożyć taki sam.

najlepsze przed Tobą

~wolf

2008-08-25 13:40:15
192.55.37.193 Głosów: 0

Witajcie

Tak sie zastanawiam nad namiotami z podwieszana sypialnia [1] - i klasyczne rozwiazanie bez niej - tzn tropik instalowany po rozstawieniu juz sypialni [2].

teoria jest taka [1] jest lepsza bo mozna rozstawic w czasie deszczu - nie moczac sypialni. Jednak zastanawia mnie jedno. Wiekszosc producentow stosuje tunele na pałąki. Technologia to powoduje czesto zacinanie sie pałąka w tunelu - i wydluza czas instalacji namiotu. Tak mi sie wydaje - a moze tylko mi sie wydaje.

Klasyczne namioty [2] ze wzgledu na to ze nie ma w nich tuneli - tylko zaczepy - rozklada sie znacznie szybciej - znowu - tak mi sie wydaje - a moze tylko mi sie wydaje ;)

Myslalem o namiocie
http://www.fjordnansen.pl/site/?mod=offers&kat=25&prod=267

Jakie jest wasze zdanie? Ktos ma doswiadczenie dokladnie z tym modelem?

Pozdrawiam

michal
Strona: | 1 | 2 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 8f532 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1