Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 |

Podgrzewacze żelowe i grzałki

~tadziu

2004-06-28 21:22:17
81.168.147.55 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Czy ktos spotkal sie polsce z żelowym podgrzewaczem. Wyglada to tak ze w woreczku plastikowym jest zel i po przelamniu blaszki ktora plywa w srodku zel twardnieje i wytwarza cieplo do okolo pol godziny z tego co pamietam. Pozniej wystarczy to wrzucic do garka z goraca woda i znowu zel robi sie plynny. Kumpel swoj kupil w niemczech. Czy ktos widzial cos takiego w polsce jak tak to gdzie i za ile?

-------------------------------------------------------
tadziu

vick grappa.pl

vick grappa.pl
2004-06-28 21:32:29
83.27.57.8 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

W Polszcze widziałem, ale niestety takie, w których ten żel robi się płynny, ale już nie krystalizuje się ta substancja indykująca, tylko pozostaje właściwość akomodacji ciepła podczas nagrzewania - czyli trzeba potrzymać ten podgrzewacz parę minut we wrzątku i on potem oddaje ciepło - bez wrzątku ani rusz... także ałtdorowo - jednorazówka, chyba, ze chcesz to przed wyjściem na szlak nagrzewać... a dostępne jest w sfpl.pl, ceny nie pamietam...

...w pewnych sytuacjach niecierpię mieć racji...

~tadziu

2004-06-28 21:35:23

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

ta blaszka wyglada jak kapsel i tylko wygina sie w druga strone a nie przelamuje do konca

tadziu

vick grappa.pl

vick grappa.pl
2004-06-28 21:38:02

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Moja kuzynka pracuje w salonie kosmetycznym i miałem w łapach taką maskę na twarz... ale ta "blaszka" niestety jest tylko na raz... potem tylko w tym pływa - może ten niemiecki patent jest lepszy - ta maska była chyba sprzedawana przez korporacje Tołpy...

~elfszept

2004-06-28 21:40:34
81.210.122.78 Głosów: 0

mam takie 4 woreczki mniejwięcej wielkości paczki fajek , kupiłem w niemczech ,
w zime używałem tego na nartach , nie raz rozgrzewało mi to dłonie i stopy , praktyczny wynalazek ,
na opakowaniu pisało że działa do 500 razy ,
na zachodzie są już porządne firmy zajmujące się produkcją tych sprzętów , produkty z żelu bardzo różnorodne np: grzejące wkładki do bótów lub ocieplacze na nerki ,

przeznaczenie głównie dla żeglarzy ale każdy zapewne używa tego do własnych celów ,
na piesze wyprawy niebrałem tego bo jak się maszeruje i tak jest ciepło a w nocy mam śpiwór , pozatym nie chce marnowac gazu żeby to przywrócić do formy żelowej bo żeby tego ponownie użyć trzeba gotować przynajmniej 10 minut ,

w polsce też już się pokazało , koszt mniejszych woreczków to około 40 - 60 zł

emil

~tadziu

2004-06-28 21:41:45

ten niemiecki byl na pewno wielorazowy ale juz nie pamietam na ile razy starczal ale grzal dosyc solidnie. Po przelamiu blaszki caly worek w ciagu chwili robi sie twardy

tadziu

HAMMET

Administrator HAMMET
2004-06-28 22:05:27
83.30.87.197 Głosów: 0

a wiec moze gdzie moge kupic taka grzalke katalityczna?..po tym jak mi sie zgubila teskno mi do niej:)

vick grappa.pl

vick grappa.pl
2004-06-28 22:34:20

>>HAMMET - poszukaj w sklepach dla wędkarzy, myśliwych i innych mało ruchliwych zimową porą...

Stopa

2004-06-28 22:54:26
83.27.153.117 Głosów: 0

Witam, wiem że takie zabawki są w Poznaniu w sklepie Woda - Góry - Las. Mają swoją stronę w internecie (adres poniżej), ale na stronie chyba tego nie ma. Na stronie jest kontakt do nich. Zadzwoń, albo napisz -> z pewnością coś ustalisz, bo pracują tam bardzo przyjaźnie nastawieni ludzie.

Pozdrawiam

stopa@ngt.pl

~kaviakos

2004-06-28 23:40:52
80.53.164.194 Głosów: 0

Widzialem cos takiego na stronie:

http://www.garuda.pl/

kaviakos@wp.pl

mephisto

2004-06-29 10:43:36
62.87.243.240 Głosów: 0

A ja proponuje kupic termofor (taki gumowy camelbag :) ) i jak ktos zmarznie to napelniac go wrzatkiem z termosu. Termosy wiekszosc z nas ma, pozostaje zakup termofora ( to zreszta tez niektorzy pewnie maja, mozna tez pozyczyc od babci lub dziadka ) - koszt zdecydowanie mniejszy niz worka z zelem i dziala wiecej niz 500 razy.

:)

~johnywalker

2004-06-29 15:43:50
81.190.208.23 Głosów: 0

ale jak wychodzisz na caly dzien a chcesz pic herbatke to lepiej nie wylewac wody z termosu :)
to jest dobry sprzęt...chociaż wydaje mi sie ze lepszym rozwiązaniem jest taki który coś spala/benzyna

~khoda

2004-06-29 19:05:28
195.205.114.113 Głosów: 0

z takich podgrzewaczy zelowych czy chemicznych nie ma sie co smiac skoro TOPR ich uzywa (albo uzywal, bo jak sie obecnie sprawa ma to nei wiem) do ogrzewania przechlodzonych delikwentow.
HAMMET>>>> taka grzalke katalityczna mozesz kupic na tej stronie: http://www.traveller.com.pl/ na tej stronei wystepuje pod nazwa grzalka benzynowa. pisales ze uzywales tej grzalki. czy nadaje sie ona np. do ogrzewania spiwora? na jak benzyne dziala? i ile pali?
pozdrawiam:)

HAMMET

Administrator HAMMET
2004-06-29 19:15:15
83.30.77.195 Głosów: 0

khonda, ja uzywalem benzyne zippo (taka jakiej uzywam do zapalniczki zippo), zuzywa naprawde bardzo niewiele.."butelka" benzyny zippo ma pojemnosc 125 ml-kosztuje jakies 15 zl i mysle ze wystarczy na jakies (strzelam bo naprawde dlugo) 300h grzania. Moja grzalka byla ciepla przez jakies 6 h...z tego co pamietam

That's the only way

HAMMET

Administrator HAMMET
2004-06-29 19:27:27
83.30.77.195 Głosów: 0

"Godna polecenia jest również grzałka katalityczna. Jest to metalowe pudełko wielkości zapalniczki. Zawieszone na piersi, albo najlepiej nieco niżej, na wysokości splotu słonecznego, skutecznie ogrzewa ciało nawet przez całą noc zużywając kilkanaście kropel czystej benzyny. Jej działanie polega na bezpłomieniowym spalaniu par benzyny na katalizatorze. Polecam ją szczególnie żołnierzom. Niestety jako urządzenie techniczne może w najbardziej potrzebnej chwili odmówić dalszej współpracy."

Znalalzem cos takiego na necie, chcialbym zobaczyc choc zdjecie grzalki na necie, ale jakos nie widze. Nie pamietam jakiego producenta mialem grzalke, a na trawers jest Herbetz-nie znam firmy,a zdjecia nie ma

That's the only way

~AdamL

2004-06-29 19:53:40
83.25.225.35 Głosów: 0

Używałem takiej benzynowej grzałki, całkiem fajna sprawa na duży mróz i mało ruchu - jednakże po pół roku używania zniszczyła mi się siateczka "palnika" no i się skończyła radość ciepła. Może kiedyś se sprawie nową, ale jakoś nie zauważyłem żeby była mi koniecznie potrzebna.

AdamL

straiker

straiker
2004-06-29 21:45:42
194.29.137.68 Głosów: 0

w zeszlym roku w krakowie na rynku lektrocieplownie krakow rozdawala takie grzejace serduszka z okazji dnia kobiet tak sei akurat zlozylo ze soebei se swoja tam szedlem i maszci los mam takei jest swietne przeginasz blaszke i przez jakies 20 minut grzeje i to pozadnie a potem tylko do wprztku przegotowac i znowu dziala i nawet jak sei zepsuje to to wale bo na prezenty sei nie nazeka:) a pozatym strasznei fjanai praktyczna zecz szlowiek docenia jak przemarznie

straiker

straiker

straiker
2004-06-29 21:47:38
194.29.137.68 Głosów: 0

a jeszcze jdno taki epodgrzewacze za jakies 20 zeta widzielm jakis czas temu w krakowskim alpinusie tym niedaleko polarsportu ale nie ma p ojecia jaka to ulica

straiker

~luis

2004-06-30 09:43:15
80.48.246.2 Głosów: 0

wiem ze mozesz to znalesc w kazdym niemal sklepie dla nurkow ... jest tego sporo rozmiarow ... tylko ceny sa dosyc wysokie .. ale to na prawde dziala ...

~khoda

2004-06-30 13:56:17
195.205.114.113 Głosów: 0

ostatnio widzialem na allegro chyba w cenie po 5 zlotych jakas wyprzedaz. i to jest cena jaka powinno sie placic za taki podgrzewacz bo te zelowe sa zrobione ze zwyklego utrwalacza fotograficznego a o ile mi wiadomo nie jest on rzecza droga.
pozdrawiam:)

Strona: | 1 | 2 | 3 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: eb163 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3