Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 |

Fjord Nansen Silda

admin

admin
2010-08-20 18:46:07
87.207.154.136 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Zachęcamy do dzielenia się opiniami na temat: Fjord Nansen Silda

JarekGd

2010-08-20 19:13:00
87.207.154.136 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Trzy słowa wyjasnienia odnośnie zaklasyfikowania do kategorii plecaki duże - otóż nie mam najmniejszych wątpliwości, iż nosidło tego typu jest dużym plecakiem - różnica polega jedynie na zawartości ;) Nonsensem byłoby umieszczenie tego testu w kategorii inne, pomiędzy ręcznikami i innymi gadżetami. Jeśli uznacie, że jednak jestem w błędzie, to nie mam nic przeciwko przeniesieniu we własciwe miejsce.
Osobiście wnioskuję o stworzenie odrębnej kategorii - nosidła dziecięce.

-------------------------------------------------------
JarekGD, raz, dwa, trzy próba nicka!

gumibearMarcin

2010-08-20 21:12:26
188.47.183.249 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

wniosek przyjęty, będą nosidła

Fox-trott

2010-08-20 21:25:39
89.79.192.6 Głosów: 0

nie wiem czy narzekanie na cenę jest właściwe. Koala II Salewy kosztuje 549, Deuterowskie nosidełko to 689 zł i daszek za 89 zł...

Polarsport

Barsus

Barsus
2010-08-23 08:12:33
193.19.165.46 Głosów: 0

Zgadzam się z przedmówcą, że cena jest jak najbardziej znośna. Atak gwoli ścisłości to najdroższy deuter kosztuje jeszcze więcej, bo prrawie 1000.

A takie pytanko jeszcze do autora, czy fjord nansen produkuje pokrowiec na nosidło?
Z doświadczenia wiem, że bardzo się przydaje nawet nie tylko w czasie deszczu. Jeśli mamy bardzo wietrzną pogodę a dziecko zaśnie w nosidle i nie mamy go jak ubrać taki pokrowiec jest jak znalazł. Zakładamy i maluch siedzi jak w lektyce osłonięty prawie z wszystkich stron. A i nogi mu nie latają jak wachadła bo pokrowiec dobrze jeprzytrzymuje.

JarekGd

2010-08-23 09:43:19
83.16.192.179 Głosów: 0

Wystąpił drobny błąd w komunikacji.
NIe chodzi o to, że to nosidło jest drogie w porównaniu do innych nosideł, bo tu odpowiedź jest oczywista - cena po obnizce jest atrakcyjna.
Na mysli miałem to, że zakup nosidła jest swego rodzaju fanaberią, biorac pod uwagę częstotliwośc użytkowania, sezonowośc oraz to, że można go używać przez max 3 sezony. To jednak nie to samo co wózek.

Z tego, co wiem pokrowiec FN na nosidło nie jest produkowany.
Trzeba pokombinować z jakims ponchem, pelerynką lub pokrowcem z wózka. Nie sądzę równeiż , aby pokrowiec przytrzymywał nóżki i zapobiegał bujaniu się. Bo nogi, mimo że zwisają swobodnie, to jednak nie mogą bujac się w przód i w tył, z uwagi na konstrukcję - z przodu plecy "nosiciela", z tyłu rama i kieszeń bagażowa. Natomiast w takiej pozycji półsiedzącej bujanie się nóżek w bok jest chyba niezgodne z anatomią. To tak jakbyś jadac konno próbował robić szpagat poprzeczny. U swojego dziecka takiego zachowania nie zaobserwowałem.

JarekGd - 1,2,3 - próba nicka

Barsus

Barsus
2010-08-23 10:24:44

POczekaj jak dziecko Ci podrośnie.
W sobote wruciliśmy z Biesów. Byliśmy tam z 3 letnią curą. Pociecha ma 102 cm wzrostu i jakieś 15 kg wagi. W momencie gdy zasypiała w nosidle na moich plecach nie była wstanie kontrolować tego jak trzyma nogi i zwyczajnie jej zwisały w dół. Co za tym idzie bujały się tył przód, co jakiś czas Kaja przez sen prubowała je gdzieś zachaczyć. Raz żona '' zaplotła'' jej nużki o ramę nosidła ale po jakimś czasie mała obudziła się z grymasem na buzi i ztwierdziła, że nogi ją bolą, poprostu rurka ramy ją zaczeła nieprzyjemnie gnieść.
W trzeci dzień byliśmy na Caryńskiej i wiało tak, że musiałem pochylać się z nosidłem w stronę z której wiał wiatr, wraz z bagażem ważyłem jakieś 105 kg, aby nie tracić równowagi. Curka swoim zwyczajem zasneła i nie było jej jak ubrać aby nie zmarzła w trakcie marszu. Jedynym rozwiązaniem było założenie pokrowca p deszczowego. I udało się rozwiązać dwa problemy za jednym zamachem. Kaja nie marzła a pokrowiec dobrze stabilizował jej nużki.
Także to co napisałem to czysta empirja
Pozdrawiam

JarekGd

2010-08-23 10:32:24

Nie wątpię.
Pewnie wiele zależy równiez od modelu nosidła, wzrostu dziecka, sposobu regulacji siedziska oraz osobistych predyspozycji noszonego "obiektu":)
Jakiego nosidła uzywacie i jak rozwiązaliście kwestię pokrowca?

gumibearMarcin

2010-08-23 10:32:51
156.17.201.68 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

barsus zlikwiduj podpis bo sie forum sypie

Barsus

Barsus
2010-08-23 11:04:51

Deutera, który produkuje bardzodobry pokrowiec, z wypasionym mocowaniem na sznurogumki z karabinkami. jak chcesz mogę podesłać fotki na emaila

JarekGd

2010-08-23 11:29:31

Poproszę.

Barsus

Barsus
2010-08-23 12:09:34

Ok, tylko, że wieczorem bo teraz wychodzę do pracy.
Pzdr

śnieżnyj Barsus

~re123

2011-06-01 14:01:30
212.160.172.70 Głosów: 0

Kupiłem niedawno Sildę - wszystko ok, syn w pełni zadowolony (2 latka , ok 12kg) tylko ja mam cały czas wrażenie , że szelki odpadną od reszty, gdy słyszę odklejające się rzepy, podczas dźwigania go na plecy

re123

Jarek_lubelskie

2014-05-03 09:25:43
94.72.104.115 Głosów: 0

Witam

Testuje obecnie ten model tj. Fjord Nansen Silda, stosuje sie do instrukcji czyli zapiecie pasa biodrowego przebiega powyzej pepka. Nie do konca jestem pewien czy ruchome szelki (na rzepy) odpowiednio dostosowalem do swojego wzrostu... Po 10 minutach chodzenia ból karku jest nie do zniesienia. Nie wiem czy jest to kwestia zlego dostosowania nosidla. W instrukcji czytam ze szelki powinny przylegac do ciala. W moim przypadku nigdy tak nie jest, bo jezeli chce aby przylegaly to musze naprawde mocno je naciagnac co powoduje natychmiastowy bol plecow i karku, prosze Was o porade co z tym zrobic? Natomiast jezeli szelki odstaja od moich plecow 2-3 cm jest mi zdecydowanie łatwiej, kark tak nie boli ale chyba tak nie powinno byc?

Tak to wyglada:
http://yarekshalom.wrzuta.pl/obraz/86QQbnPNtoV/fjord_nansen_silda

Widac ze mam 2-3 cm przestrzeni miedzy szelkami a plecami

jarek

Karion

2018-04-06 23:24:30
89.64.19.13 Głosów: 0

+cena
+duży plecak i sporo kieszonek zmieści się dużo jedzenia i picia dla 4 osobowej rodziny na cały dzień i jeszcze coś bluza,portfele,telefony w zależności od pomysłu.
+zamki YKK które są na lata
+wykonanie bez większych zastrzeżeń.

Jeśli chodzi o wygodę to jest wygodny ale młody waży ok 17kg i to już taka granica z piciem i jedzeniem wszystko już waży i wciska w nogi.
Warto zwrócić uwagę że ściągacze pasów dziecka bardziej są od 2 lat w górę, dla rocznego i 1,5 rocznego raczej nie bardzo gdyż mogło by mieć zbyt luźno, dla takiego wieku lepsze i dla kręgosłupa będzie raczej coś w stylu ergobaby.
Syn ma ok 3,5 roku i mówi że mu się podoba. Mi też odpowiada ale nie mam większych doświadczeń z innymi więc nie porównuje. Ogólnie nie żałuje.
---
Edytowany: 2018-04-06 23:27:46
---
Edytowany: 2018-04-06 23:35:17

Strona: | 1 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 202cb - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg