Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 |

Karimaty Fjord Nansen...grubość czy warstwa alu??

Stopa

2004-06-23 10:08:55
Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Wiitam. Stoję przed problemem zakupu karimaty. Ma być ona 3-sezonowa, ale nie wykluczam spania na niej w zimie. Cena generalnie nie powinna przekroczyć 60 zł.
Odnalazłem takie maty w ofercie FN, ale mam pewną wątpliwość. Mianowicie mata UNI o gr. 1,4 opisywana jest jako 3-sezonowa, a model ALU LITE o gr. 1,2 cm (z warstwą alu) jako 4-sezonowa. Zawsze sądziłem, że największe znaczenie przy oznaczaniu parametrów izolacyjnych (czyt. "sezonowości") ma właśnie grubość, a dopiero na drugim miejscu warstwa alu.
Pani z e-horyzontu jakoś mętnie to tłumaczyła, że właśnie to warstwa alu ma największe znaczenie. A grubość?? Jak to właściwie jest?

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

p.s. link do UNI -> https://www.e-horyzont.pl/cgi-bin/index1.php3?p=produ kty&prodid=330

a poniżej do ALU LITE PLUS (to samo co ALU LITE tylko 10cm dłuższa

-------------------------------------------------------
stopa@ngt.pl

Stopa

2004-06-23 10:11:17

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

A może polecicie coś innego w tej katogorii cenowej??
Zapomniałem jeszcze zaznaczyć, że będę w niej sypiał głównie w namiocie, chociaż schroniska też się zdarzą.

Pozdrawiam

stopa@ngt.pl

agarete

2004-06-24 23:15:02

ja mam cieniutką alu i jej vplusem jest to ze zajmuje bardzo malo miejsca, jest leciutenka(oczywiste). Minusem-cienkość, nawet w namiocie. Ala da sie przezyc a podobno kobiety są delikatniejsze ;-)

Stopa

2004-06-25 00:02:56

agarete -> Korzystałem i nadal korzystam z alumaty, ale problem jest taki, że ma ona małą żywotność. Potrzebuję czegoś trwałego, bo w planach mam dalekie i długie wyjazdy:))

Pozdrawiam

stopa@ngt.pl

agarete

2004-06-25 00:20:21

To moze kup dwie?? :-) Małą zawsze gdzies wcisniesz a dużą na zewnątrz... ;-)

Stopa

2004-06-25 00:52:00

Małą mam, szukam czegoś konkretnego, bo tak jak pisałem alumata szybko sie sypie, chociaż tak jak piszesz, jej niewątpliwą zaletą jest mała objętość i niska waga...

Pozdrawiam

stopa@ngt.pl

gumibearMarcin

2004-06-25 07:47:52

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Hej.

Mam od 1,5 sezonu mniej wiecej mate ALU LITE 2 warstwową Fjorda Nansena.

Rzeczywiscie jest 4 sezonowa. Długa, szeroka i wygodna, a co najwazniejsze bardzo trwała i ogrzewa dupsko nawet gdy jest bardzo zimno. A przy tym wszystkim jest bardzo trwała. Wiesz jak to jest, czasami plecak wylatuje albo wlatuje przez okno pociągu lub upychasz graty w bagazniku auta. Ta mata Fjorda naprawde sprawdzila mi sie przez 4 sezony.

gumibearMarcin@ngt.pl

Stopa

2004-06-25 12:44:45

gumibearMarcin -> swoim stwierdzeniem upewniłeś mnie w postanowieniu kupienia tej maty. Rozumiem, że ALU LITE 2 to to samo co ALU LITE PLUS (190 długości).
Zamawiam:)

Pozdrawiam

stopa@ngt.pl

gumibearMarcin

2004-06-25 13:11:07
Głosów: 1

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Stopa, bierz nie pozałujesz. Im dłuzsza i szersza tym lepiej. ja sie na niej nie zawiodłem.

gumibearMarcin@ngt.pl
Strona: | 1 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 92977 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2