Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 |

Snowboard - deski, wiązania, buty, i in.

Alicja

Alicja
2008-10-09 10:46:21
87.99.13.186 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Hej!
Właśnie chce zacząć się uczyć jeździc na desce, czy ktoś może mi poradzić jaką deskę kupić? Jakie buty czym się różnią i oczywiście wiązania?
Mam 165cm wzrostu szukam coś co będę mogła przynajmniej z 3 lata użytkować.
Dziękuję za wszelką pomoc~!

-------------------------------------------------------
Alicjaa

Jachol

Jachol
2008-10-09 11:25:56
85.134.162.53 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

uuu powinnas chyba odwiedzic inne forum
dla ciebie lepiej aby:
1. deska nie byla za miekka- do wykonania manewru wklada sie zdecydowanie mniej sily,
2. na dlugosc deski wplywa rowniez waga uzytkownika nie tylko jego wzrost
3. jezeli zaczynasz dopiero to radzilbym zakupic- dobre buty-(nie oszczedzaj na butach nigdy-to od nich zalezy komfort)
- niezle wiazania- na poczatku nie odczuwa sie tak bardzo roznicy pomiedzy wiazaniami dobrymi a tanimi, potem roznice robia sie coraz wieksze- polecam zakupienie wiazan nie najdrozszych ale tez nie najtanszych- nie zuzywaja sie tak szybko jak deska wiec mozna zainwestowac wiecej-dluzej posluza
- uzywana deske- nie inwestuj duzo w "blat"- zwlaszcza jezelui nzamierzasz uzywac jej w polsce- na poczatku deska jest katowana przez zwykla nieumiejetnosc. wazne aby pierwsza deska nie byla za miekka zwlaszcza dla dziewczyny- miekkie deskie sa bardziej "silowe"- duza czesc energii wywolanej przez ruch twojego ciala pchlaniana jest przez sprezystosc samej deski i nie jest przekladana tak latwo na ruch deski - efekt jest taki ze w wykonanie manewru trzeba wlozyc wiecej pary
o ile potem miekkie deski sa super to na poczatku moga powodowac zle nawyki
ja polecam poczytac wachowa literature, odwiedzic jakies "(do tego przeznaczone forum), warto wstapic do dobrego sklepu gdzie sprzedawca ci doradzi a nie okradnie- pamietaj na poczatku nie zauwazysz duzej roznicy pomiedzy sprzetem za 500 albo za 5000zl z czystym sumieniem polecam sprzet firmy Technine -
generalnie trzymaj sie z dala od Nideckera czy Burtona-chyba ze sie znasz i wiesz czego chcesz- tylko niektore modele Burtona to ardzo dobre deski- duzo z nich to tylko bardzo drogie deski
pzdr

...nic to

ptb

ptb
2008-10-09 11:48:25
145.237.68.67 Głosów: 0

Faktycznie nie żałuj na buty. Kup dobre wygodne buty, w skali do 10 o flexie około 5, dla początkującej wystarczy, dedykowane dla kobiet.
Np: http://tiny.pl/sxrp
Choć lepiej sama poszukaj i pytaj o konkretny model. Zależy też ile kasy chcesz wydać
I nie kupuj nowej deski.
Na stoku weź instruktora i pożycz deskę, jak już coś będziesz umieć potestuj kilka i wtedy myśl o zakupie.
W butach nie daj się wkręcić w system sznurowania BOA, czyli takie coś: http://tiny.pl/sxrl

Jachol

Jachol
2008-10-09 11:57:17

Buty polecam Northwave- najlepiej jakies ze skory licowej ze zwyklymi sznurowadlami
wiazania= technine (najlepsze jakie sa)-opinia subiektywna nie podyktowana zatrudnieniem w Technine- deski tez robia super ale to sprzet za nie male pieniadze- dystrybutora znajdziesz w Czestochowie
dodam ze nie jezdze na Technine tylko dlatego ze kupilem dobry sprzet zanim byl dostepny w polsce a firma daje np. dozywotni serwis na wiazania
pzdr

...nic to

ptb

ptb
2008-10-09 12:07:26

buty northwave- tak
wiązania też ze stajni northwave DRAKE (najlepsze jakie są:))
deski ich są bardzo przyzwoite, jednak podobnie jak burton za drogie w stosunku do tego co prezentują
edyta
Jachol, nie zgodzę się co do teori twardej deski na początku. Jakieś herezje opowiadasz. Dużo trudniej jest aktywować skręt na twardej desce. To że miękka decha bardziej poddaje się drganiom to fakt, ale mocne drgania zaczynają się przy większych prędkościach które początkującym nie grożą. Dużo więcej siły będzie musiałą również włożyć w twardą dechę by nad nią zapanować, zakończyć skręt wtedy gdy będzie chcieć. Często twarda decha potrafi zawieść nowicjusza gdzie jej pasuje. Jakie złe nawyki powoduje miękka deska?? Myślałem że to wina treningu, a włąściwie jego braku. Deska to deska, błędy robią ludzie.
---
Edytowany: 2008-10-09 12:22:46

~past

2008-10-09 16:23:48
62.181.188.84 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

polecam forum na stronie www.snowboard.pl
a myśle że pierwszy sezon może lepiej na pożyczonym sprzęcie ?? to koszt około 150 zł za deche i buty dasz pomiędzy 700 a 1000 najmniej
Weź 2-3 lekcje i wtedy zobaczysz czy to jest sport dla ciebie.
AA i z własnego doswiadczenia - weź lekcje po 2-3 godzinach bedziesz jeździła

Jachol

Jachol
2008-10-09 16:33:48

dobra ja sie juz nie udzielam- jezdze tylko 15 sezonow :) po 30 dni w sezonie a sam deske mam bardzo miekka
Drake to dobry wybor :) jak ktos nie widzial Technine :)
pzdr

...nic to

ptb

ptb
2008-10-09 16:56:49

Mój start to'93 hoogerbooger/wombat/raichle ale to był kibel.
A deska raczej z twarszych, ale na free w taterkach taka mi bardziej leży. Miękka dobra na stok. Mam taką ciekawostkę jak chcesz spróbować na dużym puchu, gunpowderowa decha rossignola, undertaker- testowy model do dużego puchu, jaskólka 199cm.

Jachol

Jachol
2008-10-09 17:09:58

no to widze ze bysmy sie dogadali ptb<<<:)
z ta twardoscia dechy to jest troche podobnie do amortyzatorow w rowerze (sprezystosc) - czesc sily z pedalowania "ucieka" w ugieciu amorow
analogicznie sprawa ma sie w desce- czesc sily powstalej przy wychyleniu do skretu pochlaniana jest przez deske a nie przekladana na snieg dlatego wlasnie do miekkich desek trzeba wkladac wiecej sily do wykonania skretu (teoretycznie -tak uczyli na kursie) dlatego deski zjazdowe sa tak twarde zeby naprezenia nie byly pochlaniane przez blat a przekladane bez straty na snieg
Sam jezdze na (mozecie sie smiac) Burton Custom ale ten "Handmade in the USA) kto wie to doceni... :)- mega miekka deska do freestylu
nie produkowane juz wiazania Ride Team Carbon (tez kto wie to doceni)
i buty Northwave jakas literka i cyferka (brazowe z licowki)
wiec sprzet typowo miekki do free- wiec cale moje pouczanie na nic... :)
Alicja<<< nie kupuj tylko deski nowej bo to strata pieniedzy ja nawet teraz nie kupilbym nowej deski wolalbym pojechac na zachod i wyrwac cos uzywanego (1 sezon) za dobre pieniadze i nie kupuj deski w markecie chocby pisalo wielkimi literami Burton czy Nidecker
"Nie deseczka lecz chec szczera zrobi z Ciebie Snowboardera"-
ja zaczynalem na sprzecie porzyczonym od kolegi :)

ptb tez czesto rakietuje z deska w taterkach moze sie spikniemy kiedys :) duze puchy mi nie straszne :)
pzdr
---
Edytowany: 2008-10-09 17:15:11

...nic to

ptb

ptb
2008-10-09 17:21:29

Chętnie
W tych carbonach to baza wciąż ta sama co od 8 lat? Strasznie to wąskie miałem właśnie w timach. Pasowały do nich butki ride, ale już northwave kevin jones pro dupa, przeskoczyłem na drake i lux. No ale to jedna stajnia

Jachol

Jachol
2008-10-09 17:36:51

ja mam te stare, pomaranczowe, w ktorych cala pieta jest z wegla a nie tylko wstawka w ksztalcie potkowy - dobze sie na tym smiga
jedyny minus to te zelowe poduszki pod stopa- wiele z nich nie zostalo :)
ale wiazania miod, - lekkie - caly spod jest z duralu nie tam jakies plastyki :) na poczatku wygialem oba talezyki- nie wiem jak przy jednym jumpie ale zamowilem i dostalem Gratis !!! druga pare

K Jeje sie ma...- no to juz na pewno znajdziemy wspolny jezyk... :)
a Drake-i spoko (klasyk niczym ten Custom) ale ja zachorowalem na Technine i juz... :)
pozdrawiam

...nic to

ptb

ptb
2008-10-09 17:49:44

KJpro padły po 4 latach, rozsypka. zastąpiły je CONCEPT SL2 z biomexem

~Alicjaa

2008-10-09 20:16:05
78.8.156.151 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

DZiękuję wszystkim za odpowiedzi i rady!
Może ktoś jest z WRocławia albo będzie się wybierał>?
Kurcze najlepiej bym poszła z kimś na zakupy , co do snowbordu jestem już nastawiona, że będę jeździć bo narty mi się po 22 sezonach znudziły:-) (ale taka stara nie jestem :P - wcześniej zaczęłam).
Ogólnie nie mam o tym pojęcia chociaż te buty bym chciała dobre kupić napewno będą nowe tego jestem pewna:-)

Alicjaa

Jachol

Jachol
2008-10-09 20:25:29

Alicjaa<<<
Buty- Northwave ci zostal jakis APX 5 albo cos innego ze skury licowej najlepiej- nie oszczedzaj na butach bo ja juz musialem jedne sprzedac za bezcen
Wiazania- Drake lub Technine ale nie te najdrozsze bo nie widze sensu
Deska- Kup ja z osoba co ma pojecie i nie sluchaj sprzedawcow(za bardzo) musi ona byc dostosowana tez do wzrostu ale bardziej do wagi, poczytaj, poszukaj i kup dobry model z przed paru lat sprowadzony z alp- deski uzywane w polsce maja tendencje do bycia w zlym stanie (polskie kamienie, ziemia i korzonki na stokach + nieumiejetnosc ich omijania) ale odradzam nowa bo jak sie nie umie to sie niszczy... :)
No i ktos ci to wszystko musi poskladac :)
pzdr

...nic to

~Alicjaa

2008-10-09 20:29:24
78.8.156.151 Głosów: 0

Same problemy szkoda, że nie można kogoś wysłać:)

Alicjaa

warzyn

2008-10-09 21:43:36
83.4.129.173 Głosów: 0

jak dla mnie to out.
Zapraszamy na fora branżowe o śniegodesce
Pozdrawiam

Strona: | 1 |

Temat zablokowany