Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 |

Złamana narta HEAD. Proszę o pomoc.

~MarioG84

2008-02-26 09:27:03
80.52.150.22 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

3 tygodnie temu miałem nie groźną kolizję ze snowboardzistą, prędkość była naprawdę niewielka bo tyle co wystartowaliśmy, lecz efektem tej kolizji była złamana narta (z tyłu za wiązaniem), w czeskim serwisie i we wrocławskim powiedzieli mi, że to prawdopodobnie wina fabryczna narty ponieważ nie spotkali sie ze złamaniem narty w tym miejscu, a tym bardziej przy tak niewielkiej prędkości nie powinno dojść do jakiegokolwiek uszkodzenia. Narty zareklamowałem lecz producent reklamacji nie uznał stwierdzając uszkodzenie mechaniczne.
Czy ktoś z Was miał może podobną sytuacje, czy od tej decyzji można się odwołać? i jak dowodzić swoich racji?
W tym tygodniu odbiorę złamaną nartę i zamieszczę jej zdjęcia.
Z jakimi złamaniami nart się spotkaliście?
Jeżdżę trzeci rok, przed tym sezonem zakupiłem właśnie nowe narty HEAD-a i przeżyły zaledwie 4 wyjazdy.

Proszę o podpowiedzi co można zrobić z taka sytuacją i lekceważącym podejściem producenta do mojej sytuacji.

-------------------------------------------------------
mariuszgliniany@o2.pl

arkadoo

2008-02-26 09:39:55
83.27.209.163 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

http://ngt.pl/forum/?p=readTopic&nr=2407

http://www.federacja-konsumentow.org.pl/

IMHO trudno Ci będzie obronić wersję, że to wina producenta. On będzie wskazywał na mechaniczne uszkodzenie, a tego _raczej_ nie obejmuje gwarancja. Co masz napisane w dokumencie gwarancyjnym?

www.rower.fan.pl

rwąca rzeka

rwąca rzeka
2008-02-26 10:57:09
83.4.97.15 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

hmm a swoją drogą, nie uważasz ze to snowboardzista powinien poniesc koszty..? chyba ze uciekł z miejsca wypadku:)
p.s. oczywiscie o ile to była jego wina
---
Edytowany: 2008-02-26 11:09:54

~MarioG84

2008-02-26 12:21:07
80.52.150.22 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

snowboardzistą był mój szwagier, a wina była obustronna, na stoku było sporo muld i spotkaliśmy sie na jednej, ale było to zaraz po starcie przy bardzo niewielkiej prędkości.

mariuszgliniany@o2.pl

~dziobal

2008-02-26 13:30:32
156.17.201.103 Głosów: 0

a co napisałeś w reklamacji? Że słamanie powstało na skutek zderzenia? Jak tak napisałeś to żaden sąd świata Ci nie przyzna racji. Trzeba było napisać np. że pękła podczas zakładania lub coś w tym stylu

semow

semow
2008-02-26 13:42:08
83.29.7.136 Głosów: 0

Jak szwagier to ciężka sprawa ;)

To nie jest tak, że jeżeli złamanie nastąpiło na skutek zderzenia to z miejsca producent/sprzedawca nie odpowiada. Podstawową kwestią w tym momencie jest to, czy narta w pełni wartościowa (nie posiadająca wad technicznych wynikających z zastosowania niewłaściwych materiałów/niewłaściwej produkcji) również uległa by zniszczeniu w takiej sytuacji. Pracowałem krótko w federacji konsumentów i zwykle w takich sytuacjach konieczna jest opinia rzeczoznawcy - tym bardziej, że producent już odrzucił reklamację.

Proponuję następującą ścieżkę: skontaktuj się z najbliższym klubem FK, dowiedz się gdzie można uzyskać opinie rzeczoznawcy na temat tego uszkodzenia, porozmawiaj z rzeczoznawcą - czy warto w ogóle zabierać się za to. Rzeczoznawca będzie w stanie powiedzieć, czy tutaj mogła wystąpić jakaś wada towaru. Jeżeli jego opinia (po przebadaniu nart) będzie dla Ciebie pozytywna, idź z tym do FK i oni się tym zajmą dalej.

http://www.semow.cba.pl

~Maciej

2008-02-26 17:18:56
193.174.120.161 Głosów: 0

dobre rady dobrymi radami, ja pamietalbym ze ceizar dowodu spoczywa na osobie chcacej z dowodzonego faktu wyniesc korzysc prawna (czyli Ty musisz udowodnic ze wada byla fabryczna, lub przynajmniej ze nie wynika z kolizji), a tu juz o opinie bieglego sie ocieramy, ktora z kolei kosztuje. Jak narty byly Worldcupowe, to na pewno sie oplaci, ale jak to byla nizsza polka, to juz watpliwe.
sam musisz sobie pokalkulowac

Maciej

~Maciej

2008-02-26 17:22:45
193.174.120.161 Głosów: 0

a co do typow zlaman, to juz osobiscie zlamalem narty za wiazaniem, ale wynikalo to z kumulacji mojej slabej techniki (w krytycznym momencie zostalem za nartami) w bardzo trudnych warunkach i faktu, ze byla to zawodnicza narta skiturowa (w uproszczeniu mowiac z tekturowym rdzeniem).

przy nartach zjazdowych nie sadze, zebys na tekturowatosc rdzenia mogl wine zgonic :D:D:D

Maciej

Warzyn

Administrator
2008-02-26 19:40:58
83.10.67.78 Głosów: 0

A czy przypadkiem narta nie złamała się najpierw a potem był wypadek przez to spowodowany? to by ułatwiło reklamację.

Po burzy słońce wychodzi zza chmur i nad Krakowem

yaro1986

yaro1986
2008-02-26 21:14:12
83.31.173.211 Głosów: 0

"przy nartach zjazdowych nie sadze, zebys na tekturowatosc rdzenia mogl wine zgonic :D:D:D"
Nie wiem jakie narty sie zlamaly, ale niektore najtansze narty nawet renomowanych producentow maja rdzen z pianki/tworzywa i stosunkowo latwo je zlamac.

yaro

rwąca rzeka

rwąca rzeka
2008-02-26 21:21:38
83.4.89.51 Głosów: 0

ehh tak to juz jest , ze jak się chce odzyskac kasę w przypadkach podobnych jak opisny powyzej, to trzeba albo troche nasciemniac, albo nie mowic do konca prawdy;)

sprostowanie:powyzsze zdanie oczywiscie napisane jest w zartobliwym tonie, nie namawiam nikogo do kłamstwa;)
---
Edytowany: 2008-02-26 21:45:15

arkadoo

2008-02-26 21:41:16
83.27.242.214 Głosów: 0

Od gwarantów wymagamy uczciwości, a sami możemy oszukiwać....

www.rower.fan.pl

~Radek

2008-02-26 21:51:45
91.94.141.159 Głosów: 0

> lekceważącym podejściem producenta do mojej sytuacji.

Jak nie uznał to znaczy, że zlekceważył?
Jak Kali ukraść to dobrze...

Radek

~krzyluka

2008-02-27 02:57:10
213.134.179.131 Głosów: 0

może i sie nie znam, albo jestem nie miły ale o podobny problem pytałem na forum typowo narciarskim. Pomoc nadeszła szybko.

Mój problem - uszkodzone wiązanie, jak się okazało ludzie tam znali problem i też mieli podobne.

Zlekceważył producent? Czy sprzedawca który nie wysłał dalej produktu reklamowanego?

IMHO opinia rzeczoznawcy i to nie koniecznie od tego producenta (sklepu) i z praw konsumenta.

wrócił z pracy, myć się i spać

semow

semow
2008-02-27 09:38:14
83.29.6.11 Głosów: 0

arkadoo i radek -> nie chodzi o oszukiwanie, tylko wykorzystanie pełni swoich praw, prawda? Nie chcę rozwijać specjalnie tematu, ale naoglądałem się trochę jak sprzedawcy/producenci bezwzględnie wykorzystują niewiedzę konsumentów. Najczęściej zdarza się to w dużych sklepach sieciowych no i pewnie jest to tylko odsetek wszystkich reklamacji... ale zawsze.

Wracając do tematu - tak jak Krzyluka pisze, opinia rzeczoznawcy NIEZALEŻNEGO. Namiary można znaleźć w FK.

arkadoo

2008-02-27 10:03:20
83.27.213.253 Głosów: 0

Moja druga odpowiedź dotyczyła postu Warzyna i rwącej rzeki, czytaj całość ze zrozumieniem.

Zgadzam się z tym, że narty mogły mieć wadę fabryczną, w następstwie której uległy uszkodzeniu. Jeżeli MarioG84 jest przekonany o tym (jego odczucia, opinie innych uzytkowników tych nart) jak najbardziej powinien zrobić ekspertyzę.

Ekspertyzy w sklepach często wyglądają tak, że towar nie trafia do rzeczoznawcy, tylko pan Mietek z panem Jankiem oceniają "na oko" czy reklamacja jest zasadna.

www.rower.fan.pl

semow

semow
2008-02-27 10:23:57
83.29.6.11 Głosów: 0

Rozumiem, że jeżeli nie jest to odpowiedź na mój post to nie mogę się do tego ustosunkować? ;)

Ten temat chyba jest do zamknięcia...

~borys

2010-04-05 11:57:20
83.11.181.95 Głosów: 0

witam mialem podobna sytuacje zlamalem naret blizzard 10cmx iq tuz za wiazaniem (tzn przy ostrym hamowaniu -praktyucznie polozylem sie na stoku pekla i rozwarstwila sie narta za wiazaniem) Niestety rekalmacja nie uznana ... zlamanie na skutek niewlasciwego uzytowania lub zdazenia losowego" -bez komentaza Oczywiscie odwolalem sie od ich deczyzji ale mysle ze to walka z wiatrakami..

Chetnie przeczytam wasze rady co moge dalej zrobic w takiej sytuacji

borys
Strona: | 1 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 0c74b - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1