Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 |

Przewodnicy samozwańcy

Simba

Administrator
2007-10-27 20:05:19
83.5.230.150 Głosów: 6

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Cytat z http://www.wspinanie.pl/forum/read.php?7,334227 :

''Ostrzega się przed niejakim Zbigniewem Walczakiem który to nie posiadając uprawnień, prowadza w góry grupy zorganizowane, w tym także dzieci i osoby niepełnosprawne!''
Więcej szczegółów na http://www.turnia.pl/forum.php?fr=2113 .

Dawno nie zakładałem nowego tematu, ale tym razem chyba wypada. Jeśli admini uznają inaczej, oczywiście nie będę oburzony i się z tym pogodzę ;-).

A może by założyć jakiś temat, w którym moglibyśmy wymieniać podejrzanych ''przewodników''? Bo na NGT zagląda już teraz mnóstwo ludzi, którzy niekoniecznie muszą sobie zdawać sprawę z czym mają do czynienia pisząc się na ''wyprawę partnerską'' albo wynajmując ''przewodnika''. I może to im akurat uratuje zdrowie lub życie.

Pozdrawiam,
Simba
---
Edytowany: 2007-10-27 20:06:03

-PITdoggy-

-PITdoggy-
2007-10-27 20:18:36
80.51.15.73 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

http://www.turnia.pl/o_mnie/65.php_zbigniew_walczak

to przed nim ostrzegają?

-------------------------------------------------------
Pies i nóż - najlepsi przyjaciele człowieka.

Simba

Administrator
2007-10-27 20:19:57
83.5.230.150 Głosów: 0

Zgadza się, przed nim.

-PITdoggy-

-PITdoggy-
2007-10-27 20:28:41

przeczytałem jego wypowiedzi. Nie chce mi się wierzyć, że to dorosły człowiek. Zadnych argumentów na swoją obrone także nie przedstawił.

Zapamiętam sobie jego szczerą, oddana twarz:-)

akacja

akacja
2007-10-27 20:35:26
83.29.52.121 Głosów: 0

ale ja nigdzie nie znalazlam zeby sie podawal za przewodnika.. moze sie podawal, tylko nigdzie nic o tym nie znalazlam

-PITdoggy-

-PITdoggy-
2007-10-27 20:46:20

Tam chodziło o to, że ogłaszał iż zaprasza na zorganizowane wyprawy w góry- w tym dzieci i niepełnosprawnych. Jeżeli reklamuje się jako organizator takich wypraw-to powinien posiadać odpowiednie uprawnienia, zeby nie było tragedii. Gdzies był wątek, w którym się zagalopował pisząc o górach, i zadano mu pytanie o uprawnienia. Wtedy szybko usunął wątek...a dalej to już poszło.

Simba

Administrator
2007-10-27 20:49:53
83.5.230.150 Głosów: 0

Ależ ja podałem tylko cytat, z którego wynika, że ten Pan prowadza ludzi po górach. Też nie znalazłem publicznego oświadczenia "jestem przewodnikiem" (inna sprawa, że zbytnio nie szukałem), ale jak to mówią - nie ma dymu bez ognia ;-)

Simba

Administrator
2007-10-31 01:53:56
83.5.255.51 Głosów: 0

Jak to zwykle bywa, bagno okazało się głębokie i wielowątkowe. Oto ciekawa dyskusja:

http://forum.pttk.pl/index.php?co=wiadomosc&id=27796

W związku z powyższym mogę tylko stwierdzić, że dałem się ponieść emocjom i wobec braku dostępu do FAKTÓW, nie jestem w stanie zająć ŻADNEGO stanowiska w tej sprawie.

Jedyne co wynika z dyskusji, to fakt, że wspomniany człowiek nie przeszedł weryfikacji (czyli nie przedłużono mu uprawnień). Ale tu pojawia się wątek ''dlaczego'', a potem ''dlaczego dlaczego'' itd.

Tak więc akacja podeszła do sprawy najrozsądniej, a ja proponuję jednak usunąć wątek (i dlatego go zaraz załapkuję).

Pozdrawiam,
Simba
---
Edytowany: 2007-10-31 01:58:27

synchro

2007-10-31 07:14:19
83.29.48.158 Głosów: 0

Też nie mam wyrobionego poglądu na tę sprawę i właśnie dlatego dałem Ci plus(y). Sorry. Widząc jednak jakim powodzeniem cieszy się ten temat, pewnie admin go wrzuci do kosza albo wątek umrze śmiercią naturalną.

Pozdrawiam.

rumcajs

2007-10-31 09:26:22
192.193.245.14 Głosów: 0

nie byłem w stanie przebrnąć przez całą dyskusję na forum PTTK, być może czegoś nie doczytałem - nie przepadam za babraniem się w cudzych brudach
widzę jednak, że jest tam mowa, że Zbigniew Walczak jest przodownikiem PTTK, a nie przewodnikiem
funkcja przodownika jest wewnetrzną w PTTK i nie daje uprawnień państwowych do prowadzenia wycieczek w górach
zatem, pomijając żenujące przepychanki w PTTK, bez potwierdzenia, że Z.Walczak ma uprawnienia przewodnickie nadla "''Ostrzega się przed niejakim Zbigniewem Walczakiem który to nie posiadając uprawnień, prowadza w góry grupy zorganizowane, w tym także dzieci i osoby niepełnosprawne" jest uzasadnione

... nemo me impune lacessit ...

Maximus

2007-10-31 22:29:38
82.143.153.21 Głosów: 1

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Mnie śmieszy ta cała dyskusja na forum PTTK i turnia.pl do której włączył się niejaki Lechu, z którym miałem nieprzyjemność jakiś czas temu rozmawiac na pewnym forum internetowym. Powiem tylko tyle- takich rzeczy nie powinno roztrząsać się na forum publicznym tylko załatwić to szybko, skutecznie i przede wszyskim po cichu. Jeśli prawdą jest, że ten człowiek zostawił turystkę na szlaku to sprawa jest jednoznaczna. Powinien zostać pozbawiony wszelkich uprawnień wewnątrz petekekowskich i dyscyplinarnie usunięty z Towarzystwa.

pietja2

pietja2
2007-11-18 18:48:31
91.192.250.41 Głosów: 0

Jest przeciesz strona przewodnicy tatrzańscy gdzie można znaleść przewodników 1,2,3 stopnia i tam powinno się od razu takiego gościa sprawdzić.

Przemysław Witkowski

mountainguide

mountainguide
2010-07-08 17:37:45
91.150.220.157 Głosów: 0

Nie istnieje jak na obecny moment jedna spójna baza danych przewodników- są one dobrowolne na zasadzie ogłoszeń lub podlegają poszczególnym kołom, stowarzyszeniom, a w przypadku uprawnień państwowych nie ma obowiązku bycia przynależnym do jakiegokolwiek koła czy stowarzyszenia. Troszkę inaczej się to ma w przypadku uprawnień międzynarodowych- tutaj nadają je poszczególne unie(np.UIMLA), więc one prowadzą spis i publikują dane swoich przewodników.
---
Edytowany: 2010-07-08 17:40:27

www.fijak.pl
Strona: | 1 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 819f4 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg