Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 |

Test skarpet by NGT.pl dzięki X-socks.pl

gumibearMarcin

2007-10-31 21:45:41
84.38.210.73 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Tak więć moi mili rozpoczynamy małe testowanko 7 par skarpetek x-socks dzięki x-socks.pl.
W tym wątku (na wzór testów bielizny NORDRE: http://ngt.pl/forum/?p=readTopic&nr=4262 i innych) osoby, które bedą aktywnie uzywac skarpetek będą opisywały swoje uwagi, spostrzeżenia, etc.

Mam nadzieje że opinie będą rzetelne i cenne, na tyle by potem z x-socks.pl mieli nas dość. A powaznie opisujcie wady, zalety....po prostu co Wam leży na wątrobie podczas testowania, czyli wszystko!

No to do roboty!

A więc paczka na pokładzie, tzn. wala mi się to to po chalupie (wysle w najbliższy weekend bo kurier dowiózł mi to dziś dość późno), zaszły pewne zmiany:

Do rzeczy:
@rek - rower
Producent wysłał ów skarpetki rowerowe z info by Ci dorzucić jeszcze treking dla porównania.

wasyl - bieganie , jest bieganie
simba - treking, jest treking
Spineless -treking, jest treking
idziaczek - tu zaszła mała pomyłka bo zamiast do biegania przyszły s.trekingowe ale mysle że z Tobą kłopotu nie bedzie bo tez chadzasz tu i ówdzie dość często.

Skarpetki, technologie i inne takie możecie podejrzeć na stronie http://x-socks.pl/

Jest jeszcze jedna para rowerowa w rozmiarze 42-44. Pisać uczciwie kto zimą zarzyna rower tak by porządnie oblecieć temat. (najlepiej ktoś z listy powyżej tak by było porównanie)

-------------------------------------------------------
gumi

yaro1986

yaro1986
2007-10-31 21:54:05
83.31.201.166 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Ja bym sie pisal na skarpetki rowerowe (ostatnio rower jest katowany niemal codziennie i mam zamiar jeszcze sporo pojezdzic) ale rozmiar moze byc ciut za maly. Nosze 45 w porywach do 46.

gumibearMarcin

2007-10-31 21:56:34

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

yaro1986 z wielką przyjemnością ale boje sie że bedą za małe. tak patrząc na te skarpetki to za rozciągliwe to one nie są. A ten rozmiar 42-44 jest bliższy 42.

gumi

mihal

mihal
2007-10-31 22:49:28
85.14.94.30 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

a dlaczego nie było nic ogłoszone i kto wybierał osoby do testu. też bym chętni ecoś sprawdził
mam nogę 42.5 to bym sie zmieścił, a rowe na sniegu też nie ma wytchnienia
---
Edytowany: 2007-10-31 22:50:28

GORE-TEX- quaranted to make you sweat

~Spineless

2007-11-01 00:00:06
77.112.34.91 Głosów: 0

mihal było na forum, widocznie przegapiłeś, osoby wybierał admin we własnej osobie :)

bo ja tu w zasadzie jestem nikim...

lexiu

lexiu
2007-11-01 07:02:41
217.153.241.133 Głosów: 0

już zalatwione
---
Edytowany: 2007-11-06 16:22:06

arkadoo

2007-11-01 08:07:58
80.53.206.186 Głosów: 0

Ja mam 44, jezdze na trekingu dluzsze dystanse i prawie codziennie po mieście. Jeżeli nikt z listy nie ma 42-44 to z chęcią przetestuje, mam już kilka par stricte rowerowych skarpetek więc będę miał punkt odniesienia.

http://www.rower.fan.pl

gumibearMarcin

2007-11-01 17:46:55
84.38.213.125 Głosów: 0

arkadoo jak zwykle na własciwym miejscu. wieczorem sie odezwe ale Twój adres chyba mam. To mamy temat zamkniety.

MooseDlb

MooseDlb
2007-11-01 20:11:38
213.25.69.1 Głosów: 0

to juz na skarpetki koniec zapisow...szkoda...:/:P

Jah Prayer by Izery Mountains - 9092914

@rek

2007-11-05 21:16:13
83.20.251.97 Głosów: 0

chyba lubię sposób myslenia producenta :-)

gg 3184682

gumibearMarcin

2007-11-05 22:15:25

Zaglądać do skrzynek oblatywacze.

gumi

~wasyl

2007-11-06 08:43:45
213.77.11.148 Głosów: 0

no ciekaw jestem tych skarpet biegowych. Przejrzałem pobieżnie ich stronę www i mam nadzieję, że nie dostanę tych krótkich, bo cos mi sie widzi, że leginsów na nie nie naciągnę. Zaczęło sie robić chłodno i wolałbym mieć łydkę całą zakrytą;). W miare możliwości poprosze może model zimowy, adekwatny do warunków

wasyl

gumibearMarcin

2007-11-06 11:33:42
156.17.201.2 Głosów: 0

wasyl, wysylka juz poszla, ale te do bieganie to chyba są ciut wyższe ale juz nie pamietam

gumi

gumibearMarcin

2007-11-07 11:33:55
156.17.201.2 Głosów: 0

i jak dochodzą przesyłki do was?

~wasyl

2007-11-07 12:18:40

nic nie przyszło. Mam nadzieję, że do piątku przyjdzie to od razu w teren wyskocze.

wasyl

Simba

Administrator
2007-11-07 14:45:50
83.5.242.218 Głosów: 0

Ja właśnie wyjąłem skarpetki ze skrzynki ;-). Jak nie będzie w Tatrach totalnej dupówy, to w weekend przejdą pierwszy sprawdzian.

Dwie rzeczy, które zdziwiły mnie najbardziej:
1. 36% Cotton
2. Cienkie jakieś ;-)

Poza tym wygląd jest kosmiczny, a z napisem "Air Force 1" to już w ogóle przesadzili - szkoda by mi było zużywać Cotton na takie coś ;-). Na pierwszy rzut stopy leżą dobrze.

Spineless

Administrator
2007-11-07 23:47:43
83.175.177.165 Głosów: 0

do mnie też doszły i także mam "prezydenckie" - Air Force 1 ;)

estetyczne, dobrze wykonane, czy cienkie to już sprawa względna - spód i okolice palców są grubsze niż reszta skarpetki, dostałem rozmiar 39-41 i pasują jak ulał mimo że zwykle noszę 42.
pierwsze testy po weekendzie.

i jeszcze ciekawostka - skarpetki są dopasowane do każdej stopy z osobna, o czym dowiadujemy się dzięki literkom R i L :)

bo ja tu w zasadzie jestem nikim...

@rek

2007-11-08 23:00:35
83.20.182.157 Głosów: 0

Witam
no więc doszły dwie pary :-)

pierwsza to:

- biking silver - opis dokładny tu http://tiny.pl/j7v6

druga to
- trek expe - opis dokłady tu http://tiny.pl/j7vv

Cechy wspólne:
- skarpetki na pierwszy rzut oka wyglądają na solidne i dobrze zaprojektowane - znaczy wszystko na swoim miejscu :-) a opisywane na stronie wentylacje, wzmocnienia itp faktycznie są na swoim miejscu
- raczej letnie ze względu na gramaturę materiału, kanały wentylacyjne itp.
- wykonanie dla lewej i prawej stopy opisane na każdej skarpetce
- faktycznie po założeniu jak druga skóra ale uwaga normalnie kupuję o rozmiar mniejsze i są idealne w tym przypadku rozmiarówka jest zgodna z rzeczywistością 42 to 42 i nie liczył bym że się naciągną :-) przykład: buty zazwyczaj 42 lub 42 i 2/3 skarpetki 39-41 a x-socks mam w rozmiarze 42-44 i są idealne

no ja nie mogłem się powstrzymać i zrobiłem tak:

buty trekingowe + trek expe i marszobieg po lesie ok 1,5 h:
- skarpetki utrzymują stopę w odpowiedniej temp :-) znaczy działają i stopa nie pływa w pocie ani nie marznie pomimo sporej ilości kanałów wentylacyjnych, do stania na mrozie raczej bym ich nie polecał :-)
- skarpetka ma kilka rożnych grubości materiału i wydaje się że wzmocnienia są dokładnie tam gdzie powinny być a system x na kostce faktycznie daje spory komfort
- po pierwszym użyciu bez śladów zużycia
- kolor czarny - mój ulubiony :-)

adidasy + biking silver i rower treningowy ok 1,5h czyli 50 km
- j.w. oprócz koloru rowerowe są jasne dla odmiany :-(
- nie zdecydowałem się na jazdę rowerem na dworze bo to zdecydowanie letnie skarpetki za to przy pedałowaniu na rowerze treningowym w ogrzewanym pomieszczeniu mogłem sprawdzić jak sobie radzą z odprowadzaniem potu i .... radzą sobie wyśmienicie :-)
- buty z siłowni to zdecydowanie największe wyzwanie dla włókien silver i bez wątpienia można "poczuć" różnice :-)

to tyle po pierwszym kontakcie z wyrobami x-socks

cdn.

Pozdrawiam

gg 3184682

arkadoo

2007-11-08 23:20:01
87.99.33.195 Głosów: 0

U mnie też zabawy z skarpetkami rowerowymi zostaną odłożone, zapewne do kwietnia lub maja.

http://www.rower.fan.pl

~wasyl

2007-11-09 08:54:18

Dostałem wczoraj przesyłke. Skarpetki biegowe sky run. Sądząc po grubości i długości model letni, ale co tam, da radę i teraz używać. Wykonanie bardzo staranne, wzmocnienia tam gdzie trzeba tzn. w okolicach kostki i palców. Leżą doskonale, szczególnie w okolicy palców. Przesiąde sie całkiem na nie i zobaczę kiedy uda się zajechac. Zazwyczaj najszybciej puszczaja z tyłu, w miejscu styku z zapiętkiem buta.
Po weekendzie opisze wrażenia z użytkowania w terenie. W składzie nie ma bawełny, powinny więc szybko schnąć, co jest dla mnie dużą zaletą. Zdążą wysychać przed kolejnym treningiem. No i włokna srebra na całej długości podstawy skarpetki
Aż żal mi ich zakładac w to błoto :)

wasyl
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: f7490 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1