Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 |

Wkładki higieniczne do sandałów

~sandalus

2007-07-22 22:15:02
194.146.252.5 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Czy jakaś firma produkuje już sandały z odpinaną wkładką bawełnianą grubości
grubej skarpety i daje w komplecie conajmniej 7 takich wkładek by móc sobie
je codziennie prać?

Moim zdaniem takie rozwiązanie bardzo by się sprawdziło. Jeśli komuś pocą się
nogi (a komu one się nie pocą latem), to w zwykłych plastikowych sandałach
czuje dyskomfort (coś na zasadzie odparzenia (jeśli posiedzi gdzieś w gorącym
pomieszczeniu bez ruchu), lub ślizgania lub lepienia się). Zaś w sandałach
wyłożonych materiałami po pewnym czasie gromadzi się dużo startej skóry,
pyłów, potu, co jest doskonałym miejscem dla hodowli drobnoustrojów i innych
gadów. Te ze skórzaną wkłądką zaś, mają tendencjędo wydzielania przykrego
zapachu (to niemal tak jakby ni myć własnej skóry tygodniami).

Do kogo by tu ewentualnie napisać by zaczął produkować takei sandały? (bo
samemu mi sę nie chce szyć takich wkładek do każdych sandałów - poza tym
fabrycznie można by je przystosować tak, że byłyby łatwo odpinane, a zrobić
to samo dla sandałów już istniejących to problem). Wkładki mogłyby być
pokryte od spodu rzepem na całej powierzchni, lub być przypinane w około
sandała itp.
Gdybym miałfirmę obuwniczą pewnie byłby to hit następnego sezonu rozwiązujący
wielki dylemat facetów - chodzić w klapkach na boso i się męczyć, czy w
butach i się męczyć, bo nie pasuje zakładać skarpet do sandałów.

-------------------------------------------------------
sandalus

mihal

mihal
2007-07-22 22:42:38
85.14.94.30 Głosów: 1

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

to kup sobie sandały z wkładką a/bakteryjną. ja mam na przykład Tevę i ni ezauważam śmierdzenie/pocenia sie czy dyskomfortu :]

~bela123

2007-07-22 23:00:41
85.193.251.195 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Potrzeba matką wynalazków ;).

Możesz wziąć starą skarpetę, odpruć/odciąć z niej podeszwę i przyszyć po bokach kilka dłuższych płaskich gumek. Gumki przełożyć w okolicach centrum sandała, ew. jeszcze na przodzie czy tyle, jeśli sandał ma jakiś rozbudowany bieżnik :). Tylko czy jest sens... stopa podczas chodzenia nie rozciągnęłaby tej warstwy bawełny? Jeśli nie, to pewnie i tak by zmechaciła.

Rzepy chyba wymagają materiału mocniejszego od bawełny. No i sandał przystosowany do rzepów dałoby się nosić bez takiej wkładki? Jeśli nawet, to miękkie mocowania rzepów pewnie szybko by się zabrudziły od piachu czy jakichś tam traw czy włosów ;] i byłby problem z czyszczeniem.

~klem

2007-07-23 04:52:57
195.150.76.103 Głosów: 0

Co do Tevy, moim zdaniem można niestety dość mocno się przejechać na ichniejszej podeszwie nasączonej środkiem antybakteryjnym.
W moich Terra Fi 2 środek ten przestał działać po niecałym miesiącu używania sandałów (niewątpliwie miały w tym okresie wiele kąpieli). A gdy przestał działać, zaczeły się naprawdę poważne problemy z łapaniem "zapaszlów". Problemy te potęguje dodatkowo wierzchnia część podeszw zawierającej dużo zagłębień, w których bardzo szybko zbiera się wszelkiego rodzaju brud trudny do usunięcia.
W moim przypadku doszło do tego, że praktycznie po kilku godzinach od wyczyszczenia obuwia (może po dwóch dniach, w przypadku zastosowania płynu antybakteryjnego) przykry zapach powracał.
Początkowo problem sytuowałem w moich stopach, lecz teraz (m.in. po zakupie sandałów Source Stream - użytkowałem je w strasznych upałach) uważam, że po prostu firma Teva w sposób bardzo nieprzemyślany wykonała wierzchnią część podeszwy co, w moim przekonaniu, dyskwalifikuje te sandały.
Dodatkowo, muszę zauważyć, że sztywne platikowe elementy łączące paski w okolicy kostki mogą powodować uczucie braku konfortu, czasem nawet dość niemiłosiernie uwierając. Za to, gdy stopa "spasuje" zastosowany układ pasków daje bardzo dobrą stabilność stopy względem podeszwy buta, co przy dobrej przyczepności sandałów, pewnie wykonywać różniego rodzaju "ekwilibrystykę".

ludz

ludz
2007-07-23 12:48:12
83.22.166.132 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

hmmm... ja nie widzę problemu. wiem że to nietyopowe, ale w moich sandałach ACG pojawiają się zapaszki, owszem - wtedy po prostu do pralki, jak zwykłe szmaciane buty i problem znika....

~warzyn

2007-07-24 00:24:44
81.178.79.191 Głosów: 0

Ja mam troche inny problem, bo mam plaskostopie :D

Osobiscie robie tak, ze kupuje wkladki i przyklejam je tasma dwustronnie klejaca (taka super mocna). wada wkladki trzeba co kilka miesiecy wymieniac, zalezy to od tego ile chodzi sie po wodzie i jak sie noga paci.

pozdr.

~Wojciech

2007-07-24 10:59:31
91.94.57.141 Głosów: 0

Klem - mam Terra Fi, zona również. Kilku znajomych również posiada sandały Tevy i ani ja ani żaden znajomy nie skarży się brak komfortu czy obcieranie. Uważam te sandaly za bardzo dobre. Zresztą chyba niemożliwynm jest aby tak poważna firma miała coś nieprzemyslane :-)

W poprzednich karimorach i Sourcach wyleciały mi paski (w karimorach w pierwszym tygodniu). To dopiero dyskwlifikacja :-)

Wojciech

~rumcajs

2007-07-24 11:08:00
199.67.203.141 Głosów: 0

i to jest dobre podsumowanie tematu :)

... nemo me impune lacessit ...

~furry

2007-07-24 12:14:46
83.5.175.48 Głosów: 0

Ale IMHO bawełniana wkładka może odparzyć stopy...

A że brud i pot wchodzi w gumę sandała? Jest na to prosty sposób - umyć, najlepiej szczoteczką :-P

Sandały ze skórzaną wkładką można do pralki co jakiś czas, ale też takich nie lubię, dobre są, jeśli się chodzi w skarpetach :-P

Czyli uważam pomysł za trochę bez sensu.

fr

~piXelRider

2007-07-24 12:38:35
153.19.211.71 Głosów: 0

1. Panowie: nie nosimy skarpetek do sandałów!
2. [patrz pky. 1.]

Kumpel ma jakies sandaly NorthFace'a ze srebrem w podeszwie i mowi, ze jest ok.

Przydalyby sie takie "przyklejane" cienkie wkladki żelowe ze srebrem, jak np. Sholl ma dla kobitek podpiętki zelowe amortyzujace do pantofli/klapek/jakolwiek to sie nazywa.

Ja mam problem w sandalach NewBalance - faktura oparcia stopy powoduje zbieranie sie startego naskorka i brudu w zaglebieniach - wystarczy jeden dzien i sandaly sa istna bomba biologiczna... :/

[pR]

~mihal

2007-07-24 13:49:11
85.14.94.30 Głosów: 0

pixelrider - zobacz sobie na ulicy ile osób nosi skarpetki do sandałów. to istna plaga. obrzydlistwo i koniec!

~mihal

2007-07-24 13:49:11
85.14.94.30 Głosów: 0

pixelrider - zobacz sobie na ulicy ile osób nosi skarpetki do sandałów. to istna plaga. obrzydlistwo i koniec!

Ruda grappa.pl

Ruda grappa.pl
2007-07-24 14:03:19
83.7.224.26 Głosów: 0

~mihal >>> oni noszą nie skarpetki, tylko wkładki higieniczne do sandałów :))))

GRAPPA.PL Wyjątkowy Sklep Górski w Krakowie

~rumcajs

2007-07-24 14:06:59
199.67.203.141 Głosów: 0

tylko, że te wkładki okazują się niezbyt chigieniczne:D

... nemo me impune lacessit ...

~Bren

2007-07-24 22:52:36
88.156.191.38 Głosów: 0

A ja noszę bardzo często skarpetki do sandałów, bo na dłuższych dystansach ich brak powoduje u mnie obcieranie stopy od pasków. A, że nie jest to trendy, nie nalezy się za bardzo przejować modą. Japonscy kulisi np. nosza skarpetki do tradycyjnych japonek (tabi), a Rzymianie też używali skarpet do swoich sandałów.

~bela123

2007-07-24 23:21:18
85.193.251.195 Głosów: 0

Z tym obcieraniem na dłuższych dystansach to racja. Podobnie z opaleniem stopy w paski ;).
Ja skarpety na razie założyłem raz, żeby przyzwyczaić stopę do nowej pary. Najpierw poszedłem bez - i po godzinie pierwszy bąbel, krew i coś tam jeszcze :). Dzień później w skarpetach jakieś 14 km i następnego dnia ok, zamiast skarpet był jeden plasterek ;).

~higienista

2007-07-24 23:23:17
87.205.44.100 Głosów: 0

Chłopy, kurna trza nogi częściej myć...i między paluchami też.
Dobre mydło i szczoteczka najlepszym przyjacielem noszącego sandały - bez skarpetek - jest i basta
MYJCIE STOPY !!!

dyplomowany pielęgniarz-higienista

Mataj

Mataj
2007-07-24 23:25:28
217.197.165.189 Głosów: 0

Bren >>> Rzymianie smarowali nogi czosnkiem, ktory mial dzialanie bakteriobojcze...

Higienista ma racje - nogi trza myc kilka razy dziennie, stopy rowniez, zwlaszcza, jesli ktos jest podatny na wszelkiego rodzaju grzybice etc...
---
Edytowany: 2007-07-25 00:06:40

Quidquid latine dictum sit, altum videtur

~klem

2007-07-25 13:01:48
195.150.76.103 Głosów: 0

Wojtek:

cóz, ja mam odmienne doświadczenia - sandałów Tevy raczej już nie kupię, chyba, że jakiś niższy model z o prostszej konstrukcji podeszwy. Inna sprawa, że po zakupie sandałów Source Stream mam nadzieję, że problem zakupu sandałów sportowych pojawi się dopiero za kilka lat ;)
Prawdopodobnie Ty oraz Twoi znajomi posiadacie Terre Fi 1 a ja użytkowałem Terre Fi 2, w której podeszwie są te nieszczęsne zagłębienia. Przeglądając dokładnie to forum znajdziesz zresztą więcej krytycznych uwag o sandałach Tevy.
Jeżeli chodzi o system pasków zastosowany w Terra Fi, to rzeczywiście ma prawie same plusy. Tj. bardzo dobrze trzyma nogę, ma duże możliwości regulacji, wydaje się być trudny do uszkodzenia, jednakże w nielicznych przypadkach (pamiętam jeszcze jeden głos na ngt) może uciskać poniżej kostki. I w takim przypadku zbyt wiele zrobić się nie da, ponieważ albo noga się przyzwyczai do takiego a nie innego kształtu plastikowej częsci buta albo but jest do wyrzucenia jako, że sztywność tej części jest bardzo duża (co jest ogólnie zaletą). U mnie, po pewnym czasie (dość długim), problem z obcieraniem minął. lecz wtedy pojawił się problem z zapachem.
Chciałbym podkreślić, że problem "zapachowy" występował już po 2-3 dniach od porządnej kąpieli buta w płynie antybakreryjnym i np. po godzinnym, niezbyt forsownym spacerze, co moim zdaniem te sandały dyskfalifikuje.

Jeżeli zaś chodzi o firme Source, to sam (jak możesz przeczytać na ngt) rozwaliłem jedną parę sandałów Gobi po roku instensywnego użytkowania, jednakże wcześniej nie miałem z nią żadnych problemów. A starsze modele pozbawione są wady teoretycznie lepszych modeli Mojave i Gobi (problemu z przednimi paskami), a - jak wszyskie modele Source - posiadają też wiele zalet, m.in. bardzo fajną torbę transportową i ten zapach wanilii ;)

Posumowywując, każda firma (w tym i Teva i Source) potrafi wypuścić wadliwy model, lub po prostu wypuścić niezbyt przemyślane "ulepszenie". A moim zdaniem ngt jest od tego, by przeglądający je czytelnik mógł sobie wyrobić jak najleszą opinie tak o konkretnych produkach jak i zobaczyć róznego rodzaju sposoby i "filozofie" doboru oraz użytkowania i konserwcji sprzętu potrzebnego w podróżach oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy m.in. o nowinkach (np. dowiedziałem się stąd o buffie, z którym teraz się nie rozstaję). Za to sobię bardzo to forum cenię.

W moich wypowiedziach staram się podchodzić dość krytycznie do użytkowanego przeze mnie sprzętu by m.in. by równoważyć pojawiające się dość często, moim zdaniem zbyt entuzjastyczne wypowiedzi ludzi, którzy po kilku dniach lub tygodniach opisują sprzęt nie bacząc na to, że często różnego rodzaju problemy pojawiają się po dłuższym czasie lub po intesnywnieszym użytkowaniu.

ludz

ludz
2007-07-25 13:54:21
83.30.140.145 Głosów: 0

hmm... ja dalej nie rozumiem, dlaczego przelewacie z pustego w próżne?
śmierdzą sandały -> umyj/wypierz. to, kurdę, nie jest śpiwór żeby pranie im szkodziło.
ślizga ci się noga w sandale, bo się spociłeś? dociągnij pasek. w czym problem?
a nogi myjemy żeby nie śmierdziały same z siebie. ;-)

zaskakujące jak łatwo niektórzy stwarzają sobie problemy :)

Strona: | 1 | 2 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 258be - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3