Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 |

[Śpiwory] Outhorn

~passive

2007-06-21 16:14:13
213.134.180.69 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Witam!
Sprawa wygląda tak: w okresie wakacyjnym będę przebywał w krainie norweski fiordów. Zakupiłem sobie już dosyć ciekawy namiot : T3 ultralight pro (IMHO polecam bo naprawdę solidnie wykonany śmiesznie mało miejsca zajmuje no i waga - 3kg) - w którym będę kimał wraz z kolegą. Problem polega na tym że nie potrafię wybrać odpowiedniego śpiwora na tą 2 miesięczną wyprawę. Średnia temperatura dla regionu w którym będę przebywał wynosi od około +8 do +15 stopni w nocy. Ostatnio będąc w Tesco zaciekawił mnie te 2 produkty:
http://tiny.pl/fj2c <-- OUTHORN ORSARO
http://tiny.pl/fj25 <-- OUTHORN COCOON
Moje pytania:
Czy ktokolwiek z was używał już śpiworów marki OUTHORN ?
Jak je oceniacie ?
Może lepiej dopłacić i kupić coś porządniejszego - jeśli to proszę o typy i uzasadnienie oraz ewentualne koszta ?

z góry dziękuje za wszelkie sugestie
i pozdrawiam

-------------------------------------------------------
piotrek

~kardi

2007-06-21 18:30:04
87.96.82.2 Głosów: -1

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Daj sobie spokoj z tym czyms...lepiej doloz pare zlotych jak nie masz kasy i kup sobie coś takiego-
http://allegro.pl/item207739127_spiwor_lite_nowy_producent_loap.html

Dalamar

Dalamar
2007-06-21 22:33:47
62.21.106.131 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Ja uzywalem. Tragedia. WYpelnienie sie zbilo, przez co bylo cholernie zimno

jarlsg

jarlsg
2007-09-02 15:32:31
83.19.61.218 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

ja mam Outhorna Colorado -- i jest z nim roznie. wykonany jest o niebo lepiej od np. HiMountain Superpack 800 (bo to mniej wiecej te okolice; pracowalem w HM i troche sie na te spiwory napatrzylem). jest lekki i nieduzy -- i to tyle.
odczucia termiczne sa takie, ze ja moglem w nim sypiac latem w samych bokserkach i koszulce, a moja kobieta, z takim samym, zakladala na siebie wszystko co miala i bylo jej zimno.
kup sobie raczej Loapa, jakiegos FN czy cos -- zwlaszcza, ze wyprawiasz sie na dwa miesiace. tydzien zlego sypiania da sie przezyc, ale dwa miesiace to juz gruby nietakt.

romero

2007-11-17 23:25:55
83.27.221.213 Głosów: 0

czy ktoś coś wie na temat plecaków Outhorna - konkretnie chodzi o plecaki ze stelażem, jakaś 70tka np. Helium czy to w ogóle jest zdatne do użytku...wyraźcie swoje opinie - prośba

przeniesione przez admina

~Krogulec

2007-11-17 23:26:12

Tego konkretnie to nie znam, ale dziewczyna kupila sobie kiedys jakis mniejszy czarny plecak na rower. Po deszczu wszystko w srodku zafarbowalo na fioletowo... Wiec lepiej chyba uzbierac na plecak firmy ktora nie zawodzi.

jagular

2007-11-17 23:26:29

ja nieposiadam ale moja dziewczyna ma elanta to jest chyba jakies 20litrów i 65litrowy tez outhorn tyle ze modelu niepamietam. w małym plecaku zaczeły sie paski kompresyjne szybko odpruwać naomiast ten duży jest bez zastrzezeń wiec chyba to poprosu zalezy od szczescia jaki sie trafi

Dalamar

2007-11-17 23:26:44

Ja mam Oxygen 75. Klamra pasa biodrowego pekla. Obydwie szelki sie urwaly. Uzywalem go moze rok, albo nawet mniej.
NIE WARTO inwestowac w te firme. Mam (mialem) tez spiwor. Totalna pomylka. Wypelnienie sie cale zbilo i zkoltunowalo.

Marcoolio

2007-11-17 23:27:13

Co sądzicie o marce "OUTHORN" ??? Pytam tylko użytkowników którzy użytkowali jakie kolwiek produkty, a nie oglądali albo są odrazu uprzedzeni ! Mam zamiar kupić ich kurtke a nie wiem co to za firma ...

Krogulec

2007-11-17 23:27:35

Plecaki maja do chrzanu w kazdym razie.

mihal

mihal
2007-11-18 08:40:20
85.14.94.30 Głosów: 0

ile chcesz dasć za tą kurtkę?

GORE-TEX- quaranted to make you sweat

arkadoo

2007-11-18 10:42:55
83.27.196.213 Głosów: 0

Właśnie kiedyś chwaliłem ich kalesony, ale teraz w okolicach metek materiał zaczął się pruć. Zapewniają mniejszy komfort termiczny niż polartec powerdry. Zero stopni, deszcz, na te kalesony gore-tex paclite i przy większych podmuchach wiatru odczuwałem zimno.
---
Edytowany: 2007-11-18 10:50:45

www.rower.fan.pl

~Pablo

2007-11-18 14:31:14
83.17.187.234 Głosów: 0

Witam. Używam bielizny Outhorn i jestem zadowolony. Ale może jestem nietypowy (tzn. prawie zawsze mi ciepło ;-). To tak w nawiązaniu do wcześniejszych wypowiedzi jeśli chodzi o śpiwory na lato (przecież przy +10 stopniach w nocy nie potrzeba żadnego śpiwora ( ew. taki z Tesco żeby się komary nie przyczepiały :-). Pozdrawiam

Siste viator

braavosi

Administrator braavosi
2007-11-18 14:55:14
88.156.14.187 Głosów: 0

~Pablo
pozwolę się z tobą nie zgodzić, człowiek po całym dniu intensywnego wysiłku, odwodnieniu i w złym humorze;) może się nieźle wyziębić nocą w 10 st. C, a zamiast tescowej szmaty bardziej przyda się 300g puchu.Nie mówię już o kobitkach,które prawie zawsze inaczej odczuwają te 10 st.

~Pablo

2007-11-18 15:52:40
83.17.187.234 Głosów: 0

Braavosi
Jestem w stanie zgodzić sie tylko co do jednego - intesywnego wysiłku. na odwodnienie - browarek albo woda ze strumienia, zły humor na trasie - jeśli ktoś nie lubi chodzić - zostać w domu ;-), a jak jeszcze jest kobitka to już sam miód :-). Ale poza tym zgadzam się że lepiej mieć malutką puchówke niż Tesco. Do zobaczenia na szlaku ( i w dobrym humorze). Niestety piszę z pracy więc humor taki sobie

Siste viator

mr.morty

mr.morty
2007-11-19 12:54:39
83.142.112.126 Głosów: 0

romero
ja posiadam w/w przez ciebie plecak mianowicie model helium 70. Za te pieniądze (w promocji bodajże 140 zł) jest to całkiem ciekawy sprzęt. Jeszcze troche i bedzie miał staruszek 2 lata. Plecak jest pakowny a zarazem łatwo się kompresuje ściągaczami. czesto używam go jako rowerowego na kilka dni ale tylko w połączeniu z sakwami. Minusem jest to że czasem powyłażą gdzieś nitki a przy znacznym obciążeniu staje się niewygodny. na lekie kilkudniowe wycieczki polecam.

~sabol

2008-07-25 23:21:38
85.14.85.126 Głosów: 0

Ja mam 2 LOAP lite. Nie za drogie są i mają niezłe opinie.

Sabol

~Dziwadło

2008-07-26 11:43:34
80.244.140.95 Głosów: 0

Jak kiedyś kupiłem śpiwór Outhorn Patos w supermarkecie (potrzebowałem szybko i tanio), komfort termiczny +6 do +14 ekstremum 0C (o tu mi czołg jedzie), Waga 1,2kg.
To nie był dobry zakup, generalnie szycie jest OK ale wypełnienie się zbija no i ciężki. Dałem za niego 60zł a za dwa razy więcej kupił by jakiś 0,8kg z taką samą termiką. To jest prawie o połowę mniej wagi!

seraph

seraph
2008-08-29 22:44:11
94.42.12.131 Głosów: 0

Ja dzisiaj natrafiłem na allegro na śpiwór outhorna -1 +15 st. Trochę mnie dziwi (śmieszy) mała różnica między komfortem a ekstremum, ale zacząłem się zastanawiać nad tym śpiworem. Potrzebuję czegoś na Krym na październik do spania pod chmurką prawdopodobnie (stary dziadek no-name nie nadaje się już zupełnie), wcześniej rozważałem Hannaha scouta, tylko ta cena, 2 razy wyższa... ale pewnie mi zaraz napiszecie, że warto dołożyć (na to w sumie liczę).

rwąca rzeka

rwąca rzeka
2008-11-18 00:40:52
213.134.160.226 Głosów: 0

seraph, jeśli chcesz wiedzieć cokolwiek o scoucie to pytaj smiało :)

Rób rzeczy ważne a nie pilne.
Strona: | 1 | 2 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: eda80 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2