Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 |

Wojskowy podgrzewacz - kuchenka polowa turystyczna

~jahu

2007-06-03 20:15:28
83.18.241.206 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Jak to sie sprawdza w praktyce? Lekkie to, a ja nie potrzebuje na dlugo gora 3,4 posilki, zadne ekstremalne warunki, mocno sie to hajcuje? ;)
http://allegro.pl/item201211734_kuchenka_polowa_turystyczna_wojskowa_rewelacja _.html

Czekam na wasze opinnie - szczegolnie tych ktorzy mieli z tym doczynienia osobiscie :)

-------------------------------------------------------
pzdr

~M

2007-06-03 21:04:46
83.29.158.142 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

jeśli to jest spirytus w żelu czy coś takiego to spaliny są ponoć toksyczne i nie wolno gotować w namiocie czy zamkniętej przestrzeni (esbit też ma być toksyczny)

M

Baqqq

Baqqq
2007-06-04 15:30:47
150.254.84.128 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Używam to urządzenie drugi rok - działa dobrze, ale nic na nim nie gotowałem :-) Dla mnie jest to wspaniała, wielorazowa rozpałka do ogniska - podczas paru spływów kajakowych sprawowała sie wspaniale przy rozpalaniu ogniska z wilgotnego drewna. Z tego co obserwowałem raczej nie jest to urządzenie do gotowania przy silnym wietrze - nawet niewielkie podmuchy bardzo wpływają na położenie ognia. No i ta podstawka - wątpię czy utrzyma to coś więcej niż garnek z 0,5 l wody. Myślę że kubek 0,33 litra jest w stanie zagotować bez większego problemu, ale nie testowałem.

~jahu

2007-06-04 16:56:42
83.18.241.206 Głosów: 0

panie adminie sprawdzalem linki juz wczesniej - w uzyciu byla wyszukiwarka - watek o zelowych podgrzewaczach omawia temat ze tak ujme nowoczesnych zelowych termoforow - a tu temat dotyczy pseudo kuchenki na paliwo okreslane mianem zelu :D

A ze allegrowy link - fakt - ale ozna to dostac nie tylko na allegro wiec nie klasyfikowalbym jako hitu z allegro - poprostu ciekaw jestem opinni dotyczacych konkretnego rozwiazania technicznego problemu grzania kubka wody ;D

pzdr

Baqqq

Baqqq
2007-06-04 19:18:13
195.8.125.88 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Myślę że można temat zostawić. Jak rok temu szukałem opinii użytkowników o tym produkcie to nic nie znalazłem. (Wtedy to to się nazywało "awaryjna kuchenka armii szwajcarskiej").
Co do moich uwag co do używania tego sprzętu to przypomniało mi sie jeszcze coś - przed pierwszym użyciem trzeba wyciąć nożem folie aluminiową, otwarcie kuchenki otwieraczem do puszek (trochę bliżej boku puszki) uniemożliwia powtórne jej szczelne zamknięcie. Kolejna sprawa - właśnie sprawdziłem stan żelu - po około pół roku od ostatniego używania nic się z nim nie stało. Co do wydajności żelu - to chyba rzeczywiście wystarcza na co najmniej 2 godziny bo używam kuchenki już długo i zostało około połowy pierwotnej ilości żelu. Z negatywnych uwag - dołączone zapałki po zalaniu wodą nie nadają się do użytku - zamakają, robią się miękkie i schodzi z nich fosfor.

~Bren

2007-06-04 21:29:05
88.156.191.38 Głosów: 0

Robił ktoś testy porównawcze, bo na innym formu oceniono te kuchenki słabo. Interesuje mnie zwłaszcza zagatowanie kubka z wodą 0,25l i 0,5l. Chodzi o czas zagotowania i na ile gotowań starczy. Przydął by sie też test porównawczy ze zwykłą esbitówką i np. konserwą z nalaną bezyną i wyciętym dziurami.

akacja

akacja
2007-06-04 22:53:17
83.29.25.40 Głosów: 0

bren, ja tylko wiem ze na gazowej w normalnych warunkach zagotujesz litr wody w 3-4 minuty... tu masz 0,25 w 4 minuty co ozancza ze to jest minimym 4 razy dluzej... pomysl co bedzie jak bedziesz chcial gotowac litr nie wody tylko jakiejs zupy czy dania... ktore jest gestsze, masakra, postoj na obiad wydluza sie kilkukrotnie, jak dla mnie to ja eliminuje z uzycia turystycznego :(

~Gekon

2007-06-05 02:15:43
85.221.200.255 Głosów: 0

akacjo

a co powiesz na niemozliwosc przewozenia samolotami butli ani innych zbiortnikow pod cisnieniem?

ja wlasnie stoje przed takim problemem.
jedno rozwiazanie to stary wojskowy palnik na paliwa plynne
drugie to wlasnie dwie takie kuchenki.
dla mnie to propozycja w sam raz i lepszej nie widze.
oczywiscie sa multifuele ale nowe sa bardzo drogie.
pozdr.

Baqqq

Baqqq
2007-06-05 07:46:22

~Gekon - mimo, że używam ten podgrzewacz jako rozpalacz, jako podstawowego palnika bym go nie wziął. Może dla jednej osoby w miejsca gdzie jest ciepło oraz nie ma wiatru by się nadał ale i tak będzie gorzej niż z kuchenka gazowa.
A co do samolotu - z tego co pamiętam paliw wszelkiego rodzaju też nie wolno przewozić więc ten plus raczej też odpada.

akacja

akacja
2007-06-05 09:30:54
83.29.72.193 Głosów: 0

gekon>> tez mam ten problem, lece w 6 osob do norwegii i jedziemy tez w gory... ja jednak chce kupic kartusze tam, stad biore palnik... za dyza strata czasu z tym podgrzewaczem jak dla mnie

cantores

cantores
2007-06-05 10:13:43
89.151.30.17 Głosów: 0

Baqqq: Skoro posiadasz ten wynalazek może pokusiłbyś sie o mały jego teścik? Np. rzeczywisty czas podgrzania kubka wody itp. Sam zastanawiam się czy to kupić czy wydać więcej na palnik gazowy- kwestia nie pieniędzy tylko wagi w plecaku- pozdrawiam

Romek

Baqqq

Baqqq
2007-06-05 10:43:40

cantores - spróbuję, ale nie prędzej jak w weekend - podgrzeje kubek wody - z kubków blaszanych mam chyba jedynie 0,25 l i zmierzę czas.

~Zirkau

2009-05-24 20:09:57
83.3.24.18 Głosów: 0

Używałem tej "kuchenki"

Nadaje się do zagotowania max 0,5 l wody.

czas zagotowania 1l wynosi od 20 do 24 min.
Max czas gotowania to 40 min.

Przydaje się do jako podgrzewacz, ale nie jako kuchenka. Mozna ją nazywać "awaryjna".
na wypady dłuższe niż 1 dzień, wybieram jednak kuchenke gazową, albo licze na tą żelową i ognisko

Zirkau

devilll

devilll
2009-05-24 20:29:25
79.162.77.51 Głosów: 0

to pomyśl o kk

cantores

cantores
2009-05-24 23:47:29
83.13.184.2 Głosów: 0

Zirkau- jeśli tak wyglądają parametry użytkowe tej "kuchenki" to spokojnie można ją odradzać każdemu. Lepiej odżałować trochę kasy i kupić palnik gazowy :)

Zbynek Ltd.

Zbynek Ltd.
2009-05-25 00:26:46
195.3.220.146 Głosów: 0

Bodajże na tymże forum ktoś w zeszłym roku napisał, że jemu nie udało się doprowadzić wody do wrzenia :-D

Jachol

Jachol
2009-05-25 00:33:50
85.134.220.130 Głosów: 0

jahu<<<
a gdzie sie wybierasz bo moze ci na prawde wystarczy miniaturowe ognisko (kucharskie) do tych 3 posilkow a zapalki mniej waza od tego wynalazku :)

...ot powiew zdrowego rozsadku
Strona: | 1 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: d947b - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2