Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 |

Plecak Pajak Kalahari /projekt kolejnej wersji - Wasze uwagi

sasq pajak/grappa.pl

2007-05-28 11:53:24
83.5.64.227 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Ech.... Kazali to robie:

Firma Pajak sport przymiaża się do stworzena kolejnej wersji plecaka Kalahari. Uwagi pomysły i sugestie mile widziane.

~kakato

2007-05-28 12:04:08
83.6.216.32 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

sugerowałbym skrócenie pasa biodrowego, tak żeby mierzył nieco mniej niż te 85cm, myślę długość rzędu 75 cm byłaby całkowicie wystarczająca tak żeby osoby nieco chudsze mogły się spokojnie wbić w plecak, przydałoby się nieco usztywnić pas biodrowy, jakaś grubsza pianka czy coś w tym stylu, wcięcie w pasie żeby lepiej "wchodził" na biodra, no i podstawowe pytanie, czy system nośny pozostanie ten sam czy firma zamierza zrobić coś nowego??

-------------------------------------------------------
gg:5838058

sasq pajak/grappa.pl

2007-05-28 13:10:45

Narazie bez zmian
System nie generuje reklamacji wiec zostanie na dłużej (jeśl;i chodzi o samą konstrukcje)

Założenia:

-Transportowy plecak o możliwie jak najprostszej ale niezawodnej konstrukcji( bezszwowa komora główna)
-Pojemność całkowita - 75l w tym:komora główna z czapką - 60 l i komin - 15l, Pojemność mieżona granulatem (widziełem mniejsze plecaki 90 litrowe)
-Waga :ok. 2400 g (przydało by sie go odchudzić... niestety nie zabardzo jest gdzie- tkanina ciężka)
-Tkanina zasadnicza: CORDURA DU PONT 1100D (w przyszłośći zejście z wagą do 750)
-Z klapy da się zrobić mini plecaczek

Zmiany ''zatwierdzone''

-boczne dolne kieszonki (bo trasery przelatują)
pokrowiec przeciwdeszczowy
pas biodrowy (jeśli starczy czasu)
D-ringi lub inne zmyślne coś jako możliwość dopięcia dodatkowych troków

Zmiany ''potencjalnie interesujące''

-zmiana szerokości taśm z 25 do 20mm (waga minimalnie w dół)
-dodanie trzeciego troka bocznego (przy spełnieniu punktu wyżej waga sie wyzeruje)
---
Edytowany: 2007-05-28 13:28:19

vick grappa.pl

vick grappa.pl
2007-05-28 13:20:38
83.7.216.73 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Wprowadzić krótszy, dzielony pas biodrowy, dorzucić pokrowiec, zmniejszyć litraż do 65+10 dla wersji damskiej - Gobi 55+10. No i zmienic nieco kształt samego wora - z tuby na lekko zwężony u góry.
Coś bym zrobił z klapą, ale nie wiem do końca co, jak przemyślę to dopiszę.

GRAPPA.PL Wyjątkowy Sklep Górski w KRAKOWIE

Barsus

Barsus
2007-05-28 13:20:59
89.79.115.32 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Dożucił bym do plecaka
1. na froncie gumową linkę taką jak w atacamie
2. Przynajmniej pierścienie na klapie do troków, jak nie poprostu troki na klapie.
3. pas biodrowy wykonał bym tak aby z krawendzią pionową plecaka nad nim tworzył kont rozwarty. Wydaje się mi, że dało by to, leprze przenoszenie na biodra ciężaru. równocześnie zapobiegałoby opadaniu plecaka na pośladki. Mogę co do tego punktu wysłać schematyczny rysunek na email.
4 Grubszy pas biodrowy, w sensie pianek.
5. krutrzy pas biodrowy, mam prawie 100 w pasie i mimowszystko obejmuje mnie prawie całego.
6. przesunołbym pas biodrowy nieco w dół. Obecnie jest on ciut wyżej niż dolna pozioma krawendź plecaka. Dzięki temu uzyskacie większą długość pleców i większe osoby będą mogły używać plecaka.
7. Dodajcie zintergrowany pokrowiec przeciw deszczowy. Najlepiej taki przypinany klamerką.
8. Zmieńcie stopery od komina na zwykłe taki jak w kurtkach tylko odpowiednio mocny.
9. ksztaut dna zmieńcie na prostokątny, obecnie jest to prostokąt ze ściętymi dwoma rogami, tymi od strony zamka dolnej komory.
10. Zostawcie to, że plecak jest uszyty z jednego płata cordury na froncie, myśle, że wiesz SASQ o co chodzi
11 Ładnie by było wprowadzić kolorki na odwrut niż teraz. Np: czerwono-czarny obecnie zmienić na czarny w tych miejscach gdzie traz jest czerwony a czerwony tam gdzie czarny.. I tak w pozostałych przypadkach
Jak się mi co jeszcze przypomni to dopiszę
Kiedy pajak zamierza wypuścić nowe kalahari?
---
Edytowany: 2007-05-28 13:27:58

Howk

sasq pajak/grappa.pl

2007-05-28 13:31:02

Zmiany klepnięte bede dopisywał tam wyżej

Nowe Kalahari ujży światło dzienne tak gdzieś koło lipca (jeśli się nic nie poślizgnie)

Barsus jedden kawałk zostaje bo to dobra opcja

~pajacyk

2007-05-28 13:36:41
83.27.217.169 Głosów: 0

sasq a czy taki plecak mógłby byc uszyty z takiej cordury w kamuflarzu jak miales na zlocie?

sasq pajak/grappa.pl

2007-05-28 13:41:50

OT
EEE
ale na zlocie miałem:
1. deutera E20 on był zielono zielony z zielonym nadrukiem w tatuazowym stylu
2. Rock'n'Ice w V przedprzemierowej wersji i on był zielono piskowy

Chyba ze hodzi o stringi?? Bo jak tak to to jest DPM i bedzie w standardowym zestawie :-D

pajacyk

2007-05-28 13:45:54
83.27.217.169 Głosów: 0

szukam po prostu powoli plecaka , mam kilka typow a po poprawkach tych co chłopaki wrzucili ten Kalahari byłby bardzo ok

Arni

Arni
2007-05-28 13:51:44
86.63.98.156 Głosów: 0

Barsus,
jeśli dobrze zrozumiałem twój pkt3 to ja poradziłem sobie z tym zjeżdżaniem plecaka na pośladki zwyczajnie prostując na samym dole listwy stelaża przez co, teraz mój plecak opiera się dobrze na górnej krawędzi pośladków i niżej nie opada (właśnie te kąty o których piszesz mają znaczenie)

~Pandres

2007-05-28 14:09:27
83.15.27.82 Głosów: 0

Ja mam taką małą uwagę co do sytemu nośnego który obecnie funkcjonuje w Kalahari, a mianowicie taśmy regulacyjne wysokości pleców co chwile mi się przestawiają co trochę jest denerwujące bo muszę je ustawiać co chwile.
Fajnie by było gdyby dało się je jakoś blokować (te taśmy regulacyjne).

Pozdrawiam Pandres

sasq pajak/grappa.pl

2007-05-28 14:16:09

Pandres Jesteś jedynym użytkownikiem który sie na to skarży ale wpisuje na liste
Przy okazji przed jakims najblizszym spotkankiem przypomnij to ci podżuce taki jeden tymczasowy patent

Zmiany ''zatwierdzone''

-boczne dolne kieszonki (bo trasery przelatują)
pokrowiec przeciwdeszczowy
pas biodrowy (jeśli starczy czasu)
D-ringi lub inne zmyślne coś jako możliwość dopięcia dodatkowych troków
-Możliwość całkowitego zblokowania systemu nośnego
---
Edytowany: 2007-05-28 14:18:41

Barsus

Barsus
2007-05-28 14:17:22
89.79.115.32 Głosów: -1

SASQ
masz nową ksywę: Źródło
:)
---
Edytowany: 2007-05-28 14:18:30

Howk

sasq pajak/grappa.pl

2007-05-28 14:19:34
83.5.64.227 Głosów: -1

OT
eee?!

Barsus

Barsus
2007-05-28 14:22:06

SASQ
Kożystając z okazji.
Czy jesteście wstanie wymienić pas biodrowy na indywidualne życzenie posiadacza plecaka? I oriętacyjnie ile będzie kosztowało?

Co to znaczy zmiana pasa biodrowego? Jakie zmiany w nim przeszły jak starczy czasu?
---
Edytowany: 2007-05-28 14:24:31

Howk

Barsus

Barsus
2007-05-28 15:31:16

Co do zmian w plecorku
Możnaby jeszcze zmienić klapę. Zamiast dwóch kieszeni zewnętrznych, jedną. Otwieraną zamkiem dwu maszynkowym takim jak w kurtkach. INaczej mówiąc, jak kieszeń będzie zamknięta to, żeby maszynki znajdowały się po dwóch przeciwnych stronach zamka. Izamek żeby miał długość taką by objąć trzy krawędzie dwie boczne i tą od strony głowy. A jeśli mniejszą to taką żeby zachodził przynajmniej do połowy bocznych krawędzi. Dzięki temu łatwiej będzie można wyciągnąć cokolwiek z klapy, niezależnie od umiejscowienia w niej.
Jeśli ktoś podniesie argument, że taką klapę ciężej się pakuję, bo może z niej wypadać, a klasyczna ma kształt wora i można do niej wżucać jak bądź rzeczy. To wyeliminować to można przez samoblokujące maszynki i przy pakowaniu rozsówać klapę tylko do połowy.

sasq pajak/grappa.pl

2007-05-28 15:44:59

Co do pasa to pogadajmy jutro na GG

Z klapą jak rozumiem coś na styl Atacam-y??
Samoblokujące sie maszynki niestety odpadją bo cena jest kosmiczna i YKK europe w rozmiarze 10 takich w ofercie nie ma :/ druga sprawa że ważą odrobinke za dużo (osobiście to ja bym w ogóle z klapy zrezygnował ale to jak wiadomo nieprzejdzie)

Barsus

Barsus
2007-05-28 15:50:54

Co do Gg to jutro raczej nie da rady. Może lepiej prze pocztę elektroniczną. Bo wtedy każdy z nas będzie mógł odpisać kiedy będzie miałczas na to. A z przeróbkami nieśpieszy mi się, także leprzą opcją chyba będzie Email.
Pzdr

~Pandres

2007-05-28 15:53:29
83.15.27.82 Głosów: 0

Mi generalnie klapa bardzo pasuje. I na pewno nie robił bym jednej kieszeni.
To że są dwie to jest chyba tylko zaleta (jak dla mnie). Jak będzie jedna to z klapy robi się taki wór.
No ale to jest takie moje skromne prywatne zdanie ;-)

Pozdrawiam Pandres

pajacyk

2007-05-31 22:59:52
83.27.108.223 Głosów: 0

sasq po głębokim i owocnym namyśle możesz odpowiedzieć które z tych propozycji wejda do konstrukcji plecaka?

Strona: | 1 | 2 | 3 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: ff4d5 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3