Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 |

Wyształcenie projektanta sprzętu outdoor'owego ?

koza

2007-05-23 19:27:28
83.9.31.133 Głosów: 2

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Witam !

Od pewnego czasu szukam informacji dotyczących porządanego wykształcenia projektanta sprzętu. Nie od dziś wiadomo że nasza branża istnieje nieco od ponad 20 lat. Z tego co ja sie orientuję to nie ma analogicznych do tematu kierunków studiów itd.
Jest architektura wnetrz, budynków. Projektowanie kiecek i bielizny. A sprzetu... ???
Na codzień pracuje w sklefie firmowym BERGSON'a ze sprzętem mam doczynienia od 5 lat i nie jest mi to obcy temat. Mam kilka własnych pomysłów co do projektów plecaka i namiotów. Zawsze potrafiłem nieźle rysować... Cały problem tkwi w tym, że aktualnie jestm na V roku administracji. Obrona tuż tuż a ja od 2 lat wiem co chce w życiu robić. Projektować plecaki itd. TWORZYĆ JE.

Brak mi tylko wykształcenia w tym zakresie- choć mam sporo przydatnych w tym kierunku zdolności.

Jak mozna sie przekwalifikować ?? jakie kursy jakie szkolenia. Studium może??

Co robić??
W wakacje powstanie pierwszy projekt plecaka mojego pomysłu- ponoć dość oryginalny jak twerdzi moja szefowa i współpracownicy.

Nie wiem tylko czy jest jakiś schemat wg którego trzeba rozrysować zwymiarować itd.

Będę robił ręczne rysunki techniczne skanował i tworzył prezentacje multimedialną- może sie tylko okazać ze bedzie to tak jakbym CV napisał na papierze toaletowym- nieprofesjonalnie...

Podpowiedzcie coś !!!!!!!!!!!!

Prośbę kieruję do ludzi z firm czynnie działajacych na forum jak np PAJAK czy Wisport.

Swoja droga do waszych firm m.in. bedzie kierowany mój projekt.

pozdrawiam i mam nadzieje ze uzyskam troche cennych wskazówek.

Człowiek powinien robic to co lubi bo właśnie to będzie robił dobrze.

Dlatego pomóżcie !
---
Edytowany: 2007-05-23 19:36:20

-------------------------------------------------------
S.O.S. //// S.O.S. /// S.O.S.

akacja

akacja
2007-05-24 08:33:22
83.29.27.231 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

teoretycznie to pasuja do tego ''formy przemyslowe'', czy tez ''wzornictwo przemyslowe'' - to to samo, rozne nazwy dla dizajnu (designu jak kto woli)... to sa 5-letnie (teraz moze sie zmieni na 3+2 ze wzgledu na przepisy ) studia na ASP w roznych miastach w kraju, nielatwo sie dostac, ale to cos co TEORETYCZNIE jest najblizsze przygotowaniu w zakresie o ktorym mowisz....

dostac sie nie latwo bo to egzamin jak na wszystkie kierunki na ASP, trzeba miec swoja teczke, projekty, prace, egzamin rysunkowy jest, troche fizyczny, znaczy ze znajomosci praw fizyki, wyobrazni przestrzennej, historii sztuki i dizajnu (designu), wydarzen spolecznych i historycznych...

ale skadinad wiem ze nie wszystkie firmy sprzetowe maja od projektow kogos po chocby podobnych studiach....
---
Edytowany: 2007-05-24 09:02:42

a mialam sie uczyc a nie ngt-owac:/

k2cl

2007-05-24 08:52:01
80.135.233.176 Głosów: 0

> koza
Hm... moze sasq cos napisze?

Z mojej strony moge tylko napisac, ze chyba nie wysylalbym firmom gotowego projektu 'w ciemno'. Moze jestem nieufny wobec swiata, ale po jakims czasie moze sie okazac, ze najnowszy plecak na rynku bedzie zadziwiajaco podobny do Twojego projektu...
A studia - o ile mi wiadomo - beda obligatoryjnie dzielone na 3+2, wiec moze warto zastanowic sie nad jakims licencjatem???

Pozdrawiam,

K.K.

sasq pajak/grappa.pl

2007-05-24 11:28:03
83.5.37.58 Głosów: 2

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

koza
Najbardziej wskazany kierunek to krawiectwo i wzornictwo przemysłowe
Projektanci po samym wzornictwie wymyślaja często ffajne rzeczy których niestety nie da sięuszyć z drugiej strony ludzie po krawiectwie tworza plecaki które są całkowicie bez polotu. Optymalnie jest jeśli taka osoba ma duuże doświadczenie praktyczne oraz otwartość na koncepcje sprzeczne z własna (inaczej zaczynasz robić plecaki pod siebie które nijak się maja do reszty świata)

Ja jestem po ''zarządzaniu i mediach'' szyc nauczyłem się swego czasu sam

Jedna tylko uwaga outdoor jest mocno przesycona branżą w polsce...
kokosów nie ma się co spodziewac niestety.. ale to nie temat na forum.

Odnośnie projektu polecam zastrzec wzór towarowy to raz a dwa wspoółpracowac tylko z producentami majacymi całość produkcji w kraju. (w Przeciwnym razie bedzie jak z innymi firmami najnowsze modele chińczycy proponuja w tym samym roku w którym dana firma rozpoczyna ich sprzedaż... masakra i nie pomagaja prawa patentowe bo tam sa one nierespektowane)

Pozdrówki
---
Edytowany: 2007-05-24 11:30:50

koza

2007-05-25 14:15:15
83.9.67.222 Głosów: 0

"samłan els" ?

akacja

akacja
2007-05-25 14:49:28
83.29.9.135 Głosów: 0

koza... wiele wiecej nie zdzialasz... albo formy przemyslowe... albo samouctwo... tak jak mowi sasq: branza sie przesyca juz w polsce:/ a on jest zywym przykladem ze sie da bez papierka na wyksztalcenie stricte w tej dziedzinie:)

akacje.... znow kwitna akacje....

~prosiakt

2007-05-25 21:29:55
89.242.156.171 Głosów: -1

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

No kwiatek idziesz w dobrym kierunku , mi sie to nie udalo ale Ale moze tobie , sam nie mialem wiele pomysłow , ale mało mi który dalo sie zrealizowac , narazie moge zyczyc powodzenia

~ania

2007-05-26 00:10:06
217.153.167.4 Głosów: 0

Ty chcesz zostać projektantem czy konstruktorem?
Procedura powstania produktu jest bardzo długa:
-powstaje projekt („fanaberia projektanta” jego wizja )
-zostaje on przedstawiony osobie na stanowisku –konstruktor odzieży
-konstruktor tworzy formę podstawową (dodaje luzy konstrukcyjne, stopniuje na rozmiary)
-owa forma trafia do wzorcowni (krojowni)gdzie technolog produkcji opracowuje proces produkcyjny itp.
-efekt finalny to kurtka ,spodnie, koszula itp. produkty
Do projektowania potrzebujesz poczucia estetyki, pasji, wiedzy praktycznej to wszystko konstruktor i technolog przenoszą na formę ;)
Żeby zostać konstruktorem wystarczy Technikum Odzieżowe o specjalności Konstruktor odzieży.

ania

akacja

akacja
2007-05-26 09:35:13
83.29.24.65 Głosów: 0

ale to tak jak mowi ~ania dotyczy chyba tylko odziezy... sprzet, plecaki, spiwory, czekany, jakiec takie bzdety to nie wiem czy tez technik odziezy podoła, ale moze w wiekszosci tak... jak jestes z krakowa to mozesz ew. zerknac do eksplo - to jest taka firma wlasnie szyjaca odziezowe rzeczy i popytac cos u nich jak to wyglada, moze beda na tyle mili zeby pogadac z Toba o takich rzeczach... http://www.eksplo.com.pl/

akacje.... znow kwitna akacje....

~Ciapek

2007-05-26 09:38:53
89.229.15.168 Głosów: 0

według mnie to liczy się własna wiedza, doświadczenie a przede wszystkim pomysłowość - nie zastąpi Ci tego żaden papier.

pzdr

koza

2007-05-26 11:32:20
83.9.69.13 Głosów: 0

Jestem z Olsztyna (Warmia) a tu outdoor nie prosperuje zbyt dobrze.

Pomysły to ja mam. Wiedze praktyczna też w jakimś stopniu bo sam używam sprzetu. mam juz "enty" plecak i dostrzegam to i owo.

Potrafie rozrysowac to co sobie wyobreże, łatwiej mi to idzie niz opisac pomysł :)

Swoja droga to ciekawe jak odbywa się "rozmowa kwalifikacyjna". Ja mam projekt, i prawa autorskie, Oni ogladają ,oceniają i dostaje prace... czy Oni chca odkupić pomysł i dopiero mnie przy tym wszystkim zatrudnić.

Dobrze tak Was poczytać. Troche rozjaśnia sprawę. Piszcie dalej.

Swoją drogą chyba niezły temat na forum...

Pierwszy taki jak do tej pory.

koza

2007-05-26 11:34:15

Ania ja tak naprawde nie wiem co bym chcial. Najlepiej i projektowac i konstruować. Generalnie obsługuję maszyne bardzo bardzo amatorsko...

Ołówek natomiast duuuuuuuuuużo lepiej...

Czyli raczej projektować

~ania

2007-05-26 18:42:50

Ja kończyłam Technikum Odzieżowe prace pisałam ze stopniowania szablonów (tworzenie formy) a Ty chyba chcesz projektować. Możesz mieć monopol na całość, ale jeśli masz pasje tworzenia to konstrukcje zostaw ludziom (technolog produkcji itp.) To by powstał produkt i jego efekt finalny zadowolił projektanta potrzebny jest sztab ludzi ;)

ania

tytus

Administrator tytus
2007-05-26 18:46:18
195.160.185.135 Głosów: 0

~ania, edycja postów. Przypominam:D

tytusofm.fotosik.pl

koza

2007-05-26 19:46:41

Troche byłoby dziwnie pość po studiach do techniku. Jaka szkołę skończyłas i gdzie. Może sa jakieś formy wieczorowe czy cos takiego :)

~ania

2007-05-26 21:50:38

Ja robiłam technika w Mrągowie. Było tam Technikum Odzieżowe zaoczne, ale na podbudowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej.
http://sio.men.gov.pl/wykaz_szkol/00009.xls _ zobacz :)

ania

koza

2007-05-29 10:55:40
83.9.22.224 Głosów: 0

No a jakieś szablony wg których przygotowuje sie projekt; np jaki rzut, w jaki sposób zwymiarowac itd. Ile rysunków danego rzutu bryły plecaka, czy system nosny rozrysowuje się tylko jako widok "na wprost" itd- 1001 pytań i wątpliwosci...

~Kam

2007-05-30 14:58:41
83.30.250.236 Głosów: 0

Witam ! :) Przygotowuje projekt na temat produkcji plecakow moze ktos jest w stanie pomoc mi i powie mi jaak wyglada technologia produkcji...? Bede bardzo wdzieczna z gory big dzieki pozdrawiam

kam

~ania

2007-05-31 21:52:55

Tworzy się siatkę konstrukcyjną według przyjętych zasad konstrukcyjnych, podobnie jakby to miało miejsce w przypadku tradycyjnego konstruowania. Opracowaną siatkę konstrukcyjną dzieli się na odpowiednie elementy – wykroje, które będą stanowiły bazę do tworzenia szablonów. Po ustaleniu wymiarów i naniesieniu na siatkę powstaje forma podstawowa. Następnie na podstawie elementów tworzy się szablony, czyli wykroje powiększone o dodatki technologiczne, których wartości zależą od zakładanych w procesie technologicznym wielkości niezbędnych dla zapewnienia poprawności procesu szycia i wykańczania wyrobu. Proces technologiczny jest opracowywany bezpośrednio dla danego produktu!!!

ania

gumibearMarcin

2007-05-31 22:07:55
84.38.210.73 Głosów: 1

~Kam
zerknij na ten post i litanie ludzi co plecak posiadać musi:
http://ngt.pl/forum/?p=readTopic&nr=753

Strona: | 1 | 2 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: d09bf - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1