Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 |

Śpiwory Lafuma

~Fox

2007-04-07 22:32:08
194.0.102.1 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Witam!

Przymierzam się do kupna jakiegoś śpiworka Lafumy za przystępną cenę. Wpadły mi w oko dwa modele, jednak nie wiem na który się zdecydować. Czytałem test Patrouille i wygląda na to, że sprzęt nie wypadł najgorzej, ale Squad jest tańszy i niby ma lepszą termikę. Nie mogłem nigdzie znaleźć jego testu, a na opisach w sklepach internetowych raczej nie polegam. Zależy mi na tym by był to śpiwór na okres od wiosny do jesieni. Jestem zmarzluchem więc im cieplejszy tym lepiej (oczywiście bez przesady). Bardzo proszę, doradźcie!

Pozdrawiam!

-------------------------------------------------------
Fox

Maximus

2007-04-07 23:46:21
82.143.153.21 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

A do czego ma służyć Ci ten psi wór? Sam używam Patrouille i stwierdzam, że do schronisk jest zdecydowanie za ciepły i za gruby. Zajmuje bardzo dużo miejsca i to chyba największa wada

Pozdrawiam

~góre-tex

2007-04-08 11:45:25
83.20.149.108 Głosów: 0

Ja mam squad-a i też malutki nie jest... Mojej dziewczyny puchówka po skompresowaniu jest mniejsza (worek lafumy nie ma żadnych pasków kompresyjnych tak na marginesie). Jak na razie poważniej nie sprawdzany - raz spałem w nim na śniegu pod namiotem w beskidzie niskim i raczej nie zmarzłem... Spałem na zużytej karimatce i alumatce z horyzontu za 15 pln :) Ale to była tylko jedna noc. Niby nie zmarzłem, ale jakiegoś wielkiego komfortu też nie było. Jeśli znów miałbym coś kupować chyba bym próbował jakiegoś hannah-a...

ciężka sprawa...

~Fox

2007-04-10 11:15:44
194.0.102.1 Głosów: 0

Dziękuję za opinie! A co sądzicie o Hannah Trek II ?

Pozdrawiam!

~furry

2007-04-10 12:00:32
83.5.147.110 Głosów: 0

Patrouille'a używa moja dziewczyna
- ciepły ale i wielki - worek kompresyjny jest tylko z nazwy, da się go zgnieść na dnie plecaka, ale i tak zajmuje ~1/3 pojemności 50-tki
- przy ok. +2-3 stopniach nie marzła, (ale spała w lekkim ubraniu),
- do schronisk faktycznie za ciepły,
- nie ma kołnierza termicznego,
- jakość wykonania bez zarzutu,
- wypełnienie ne wiadomo jakie

- jak na 3-sezonowy jest dość duży, ale za to tani, a miał być jeszcze tańszy, ale mnie w Kanionie zrobili z promocją :-(

fr

rudydb9

2007-06-07 01:35:26
149.254.200.222 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

witam ja zakupilem Squad-a w schronisku za cieply. Uzywalem go tydzien w szkocji w marcu, temp oscylowala +- zero ze wskazaniem na plus worek cieplutki, a przy moim nikczemnym wzroscie 170 to schowalem sie w nim caly ai w berka moglem sie bawic.
Worek po kompresji i tak jest dosc duzy zajmowal ok1/3 plecaka campusa 60extreme. Orginalny worek wyrzucilem bo tylko 2 razy udalo mi sie go spowrotem w niego wcisnac

R J

pab66

pab66
2007-06-07 05:26:48
194.9.67.230 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Wypełnienie w patrouille to aeoro1-firmowe lafumy.Dobry loft i dobrze się kompresuje (wchodzi mi do worka od kilówki małacha i jeszcze daje się ścisnąć paskami ). Po 3 latach uzywania (ok 40- 50 dni w roku ) niewiele ''siadł''.Dla mnie minusem jest pollycotton w środku- zwiększa wagę i długo schnie.Ale ogólnie jestem zadowolony.
---
Edytowany: 2007-06-07 05:28:45

~batgirl

2007-06-19 15:28:15
83.13.205.91 Głosów: 0

Mam Patrouille od 2 lat, (czyt. - 2x wakacje po 2 tyg).
Mogę porównać tylko do starego Rocky Campusa. Ten drugi jest cieplejszy, a po skompresowniu - chyba o połowę mniejszy. Brak worka kompresyjnego jest chyba największą wadą tego śpiwora - poważnie zastanawiam się nad jakimś alternatywnym rozwiązaniem.

Kupiłam go głównie dlatego, że jako jedyny zsuwał się z w/w Rockym, ale uważam że nie był to najgorszy wybór. Bawełna w środku może i zwiększa ciężar, ale na pewno zwiększa też komfort snu. Jednak w chłodniejsze noce pod namiotem (latem, w Polsce) sam śpiwór nie wystarczał żeby ochronić przed zimnem - trzeba było się ubrać :P .

NDC

NDC
2007-06-19 17:02:29
213.238.95.114 Głosów: 0

Fox, a propo hannaha
http://ngt.pl/forum/?p=readTopic&nr=974

walcie po łapach aż spuchną, a nie po (_l_)

~wojtek

2009-01-24 13:52:18
83.175.177.165 Głosów: 0

A czy ktoś może mi powiedzieć coś o tej Lafumie Extreme 600? 169zł w Surfshopie, więc cena odpowiednia, a do tego jest super lekka i ma spoko temperatury. Ktoś jej używa, jakieś plusy, minusy? Czy ma te same wady co Lafuma Patrouille (http://ngt.pl/132,lafuma-patrouille.html)? Chodzi mi przede wszystkich o to, że łatwo chłonie zapach

porządki / przeniesione przez moderatora

~Gość

2009-07-04 17:40:13
213.192.75.2 Głosów: 0

Hej!
Chcę kupić sobie śpiwór. Myślę o Lafuma Trek 1000 co o nim sądzicie?
Ja się na śpiworach nie znam. Jaki śpiwór możecie mi zaproponować do kwoty 300 zł?

Gość

~fuxik

2009-07-22 15:33:30
89.79.146.209 Głosów: 0

To mój pierwszy post na forum więc się witam :).
Zastanawiam się nad kupnem śpiwora Lafuma Extreme 650 pro. Może ktoś z forumowiczów go posiada i chciałby się podzielić wrażeniami z użytkowania? Jeśli tak to byłabym naprawdę wdzięczna :). Z tego co się zorientowałam Lafuma podaje temperatury zgodnie z tą całą normą EN 13537, więc czy mogę liczyć na to że podane temp. tego śpiworka sprawdzą się mniej więcej w praktyce?

Proszę Was o radę, bo prawdopodobnie będę zamawiała śpiwór przez internet, zjeździłam już kilka sklepów w Trójmieście i go nie mieli :(.

~Nurek

2009-08-26 23:45:26
89.74.63.239 Głosów: 0

Jeśli chodzi o Lafumę 600 Extreme - kupiłem i uzywam jako letni śpiwór schroniskowy - w tej roli sprawdza się doskonale. Lekki, po spakowaniu niewiele większy niż butelka wody mineralnej, do jakości wykonania nie mam zadnych zastrzerzeń. W schronisku jest jak dla mnie nawet za ciepły, więc pewnie na letnie noce pod namiotem też by się nadał. Jak ktoś jest zmarzluchem to może sobie strzelic wersję lady - jest trochę mniejszy rozmiarowo i odrobinę cięższy (20 gramów), za to nieco grubszy. Taki właśnie ma moja żona i też jest bardzo zadowolona.
Ogólnie to przymierzałem się do Deutera Dreamlite 500, ale te lafumy były akurat w promocji po 149 zł w Cerro Torre. Jak za tą cenę to z superlekkich śpiworków (waga ok 500-600 gram) chyba nic lepszego nie znajdziesz.

~iro

2009-10-30 13:51:32
81.15.159.142 Głosów: 0

Nie polecam śpiwora Lafumy Extreme 650 Pro. Nabyliśmy z żoną dwa i żałujemy. Jasny materiał wewnątrz śpiwora jest niezwykle delikatny i ulega rozejściu się jak stary worek zwłaszcza w okolicach suwaka, szwów i kieszeni (tj. w miejscach szycia i to w obu egzemplarzach). Moim zdaniem źle dobrano rodzaj ściegu, materiał nici i ten że materiał wewnętrzny. Oba śpiwory nie przetrwały roku (4 wyjazdy). Mimo iż uznano mi reklamację śpiwór tylko naprawiono mimo iż żądałem zwrotu pieniędzy, bo wymiana na nowy też nic tu nie pomoże. Myślę że po kolejnych 2-3 wyjazdach znów oddamy śpiwory do reklamacji. Rozumiem teraz pracowników sklepów HORYZONT że nie polecają Lafumy.

:(

~hallotron

2010-07-19 10:09:22
62.225.185.18 Głosów: 0

Witam, poszukuje lekkiego śpiwora na rower (późna wiosna- lato - wczesna jesień). W sklepie polecono mi Lafume Extreme 800, czy ktoś ma i może podzielić się opinią na temat tego śpiwora. Ewentualnie, czy w tej cenie (~315 pln) można znaleźć coś lepszego?

pet77

2010-07-22 04:13:26
76.16.208.114 Głosów: 0

Moja żona jest zadowolona z Lafuma Patrol Light.Jest faktycznnie bardzo lekki - 1kg, super się kompresuje i ciepły na 3 sezony.Używany raczej często( ok. 30 nocy w terenie) przez 2 lata i nadal w bdb kondycji.
Proponuję zakupić w Europie lub za oceanem..., a nie jak w powyższym poście ;)
Egzemplaż o którym mówię zakupiony został w usa.

~kashpir_pl

2011-06-01 09:48:00
195.38.12.250 Głosów: 0

Ktoś posiada może model Extreme 1000? Prosiłbym o opinie, szczególnie jeśli chodzi o trzymanie norm temperaturowych. Planowane miejsce i czas użytkowania: Skandynawia, lato.

~romek

2011-06-20 13:26:07
81.190.34.144 Głosów: 0

Dołączam się do pytania powyżej. Ten sam śpiwór i i takie samo miejsce użytkowania.

~gemis

2011-06-21 20:42:07
178.37.54.99 Głosów: 0

również byłbym zainteresowany śpiworem Lafuma Extreme 1000.. co sądzicie ?
Miejsca nocowania różne.. od Gruzji po Bułgarię;)

gemis

~jazzzga

2011-07-10 10:17:07
178.180.52.38 Głosów: 0

Co do Lafumy Treki 1000 to moge spokojnie polecić ten śpiwór. W tatrach niżnych przy temperaturze okolo 1 do 4 stopni sprawdzal sie rewelacyjnie. Od środka jest ciemny, wiec nie nisaczy się tak szybko. Niestety w zestawie nie ma worka kompresyjnego, z moich obserwacji zmniejsza sie on jescze o około 1/3. Do schronisk zdecydowanie za cieply, przy temperaturze zewnetrznej powyzej 10 stopni człowiek mocno sie upoci. Zdecydowanym jego plusem jest waga (1 kg), więc idealnie nadaje sie na tego typu wypady. Małym plusem jes zewnetrzna impregnacja, ale co do niej byłbym ostrożny, pozwala ona tylko na szybkie znalezieniem lepszego schronienia. Śpiwór sprawdzil się też niedawno na mazurach w spaniu pod żaglami. Sumujc, śpiwór wart swej ceny, sprawdza się na trekingu i pod żaglami. Zalecam zakup worka kompresyjnego i jest raczej za cieply do spania w schroniskach, lepiej sprawdza sie pod namiotem i na przystanku autobusowym ;)

Strona: | 1 | 2 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: bd686 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3