Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 |

system nosny Lowe Alpine TFX

~marko

2007-02-27 23:29:58
82.44.208.185 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Jestem zainteresowany opiniami na temat systemu nosnego Lowe Alpine TFX lub lecaka Lowe Alpine Wilderness 65+15 tej firmy? Może znacie inny plecak o podobnej pojemnosci do 180 GBP.Cene podaje w GBP ponieważ zakup będzie dokonywany w W.Brytanii więc prosiłbym o ewentualne opinie lub porady plecaków dostępnych na tym rynku. Napiszcie też co sądzicie ogólnie o Lowe Alpine. Pozdrawiam Marek.

-------------------------------------------------------
marek

quarol

2007-02-28 00:16:18
80.229.216.13 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Nie znam tego systemu, ale jak najbardziej polecam Lowe Alpine. Sam mam Skyline 65l - bardzo fajny, tzw. no-nonsense plecak, bez zbednych bajerow, a przez to lekki - 2,05kg. Waga to to, co by mnie odpychalo od Wilderness - 3kg. Generalnie plecaki Lowe Alpine sa naprawde mocne i solidne, ale stosunkowo ciezkie.
Jesli chcesz wydac taka kase na plecak, to obadaj sobie model Mountain Hardwear - Harrier (2,36kg):
http://www.mountainhardwear.com/Product.aspx?top=5&prod=279&cat=32&viewAll=False
Moze byc ciezko z jego znalezieniem (zeszlego lata byl w Ellis Brigham).
Nie wiem, czego oczekujesz od plecaka, ale calkiem niezly jest Osprey Aether 70l
http://www.ospreypacks.com/Packs/AetherSeriesMens/Aether70/
Naprawde lekki, sprawia wrazenie delikatnego (ponoc to tylko wrazenie). Lezy blisko plecow. Wersja 60l o dziwo nie ma dostepu od dolu do glownej komory - nie ma zamka.
Fajne sa tez wory Macpac - sprawa podobna do Lowe Alpine: solidne i ciezsze.

karol

Munkas

2007-02-28 07:15:45
83.16.3.196 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Mam od kilku lat plecak LA contour 3 z systemem nośnym torso. Plecak jest rewelacyjny a system nośny przy prawidłowej regulacji pozwala na dołożenie bez wielkiej różnicy 10 kg. Mam porównanie pnieważ zdażami się nosić karrimora i alpinusa. Systemy nośne LA to Maybach wśród plecaków

~Barsus

2007-02-28 09:54:16
84.10.249.74 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Czy tfx to ten system z pompowaną poduszką lędźwiową?

Oto nasz Myping, nazywa się Ping

~marko

2007-02-28 23:12:00
82.44.209.19 Głosów: 0

Barsus oglondałem i przymierzałem plecak w sklepie i nic mi nie wiadomo o pompowanej poduszce lędzwiowej więc to chyba nie to. Podaje link do krótkiego opisu TFX jaki znalazłem przed chwilą w nacie http://www.wspinanie.pl/biznes/200702/06ispo_winter_07_lowe_alpine.php

marek

~Barsus

2007-02-28 23:24:05

System Torso Micro Adjust – regulacja odbywa się z wykorzystaniem pompki zlokalizowanej na pasie biodrowym (fot. wspinanie.pl)

~Barsus

2007-02-28 23:25:15

Acha, to cytat ze strony podanej przez ciebie.

~Herkules

2007-02-28 23:30:08
62.121.103.8 Głosów: 0

system wygląda ciekawie jak Gregory, Macpac albo Bach pełne plecy a nie jakieś kanały wentylacyjne wentylacji. Te niższe systemy LA z drabinkami kolorowymi zbyt przypominają mi Campusa i jakoś z tego względu nie mogę się do nich przekonać chociaż leżą OK

pozdrawiam wszystkich polaczków

~marko

2007-03-01 00:06:00
82.44.209.19 Głosów: 0

Barsus masz całkowitą racje .Tak to jest jak się czlowiek spieszy i nie czyta napisów pod zdjęciami.Na małe usprawiedliwienie dodam że przymierzałem LA Wilderness 65+15 z systemem TFX7 czyli bez pompeczki.Pozdrawiam Marek

marek

~kapoost

2007-03-01 00:44:12
193.93.68.138 Głosów: 0

od dwu lat mam Lowe Alpine Saracen. To chyba najlepszy plecak na świecie :) Pomimo, że niektórym źle może kojarzyć się kamuflaż - to jest to świetny plecak turystyczno-wyprawowy. Logiczny, prosty, niezniszczalny pomimo nadużyć...
firmę szczerze polecam.

~Barsus

2007-03-01 20:19:22

To campus zerżnoł z LA swoje systemy Nośne.

~rumcajs

2007-03-01 20:23:25
199.67.138.84 Głosów: 0

nie, nie wiem czy nie odwrotnie
raczej LA z campusa

... nemo impune lacessit ...

~Barsus

2007-03-01 20:33:44

No stare porządki powracają wraz ze starym:" nemo impune lacessit ...".
A, że Campus z La to normalnie śmieszny pomysł. Wszyscy wiedzą, że jest odwrotnie. Tylko ja taki nierozgarnięty. :)

~Herkules

2007-03-01 21:05:04
62.121.103.8 Głosów: 0

:D

spotkajmy się pod murami troi

Waldas

2007-05-05 18:55:17
83.20.253.216 Głosów: 0

Mam Lowe Alpine FTX Summit od kilku dni i jeszcze nie przetestowałem go. W sklepie wybierałem między nim a Karakoram L.A. Nie byłem przekonany do bajeru z pompką, ale Summit przebił Karakoram pod względem wygody systemu nośnego. W skutek moich zakupów mam na sprzedaż Lowe Alpine Contour III 70+15,

Waldas

~marko

2007-05-08 22:12:00
80.194.5.170 Głosów: 0

Waldas napisz po sprawdzianie jak się sprawuje Summit . Ja kupiłem Wildernessa i za dwa tygodnie sprawdzian w terenie.W sklepie i potem w domu super wygodny ale zobaczymy jak będzie w dłuższych wędrowkach.

marek

Waldas

2007-05-12 19:42:03
83.20.220.2 Głosów: 0

~marko gdzie dostałeś swojego Wildernessa? Czy on jest na systemie ftx7?

Waldas

~marko

2007-05-12 21:44:48
80.194.5.170 Głosów: 0

Wildernessa kipiłem w Londynie, tu adres do sklepu; www.fieldandtrek.co.uk/ Tak system nosny to tfx 7.

marek

~Mossak

2007-06-21 05:03:36
86.153.0.182 Głosów: 0

A co powiecie o tym plecaczku: http://www.gear-zone.co.uk/eshop/Lowe-Alpine-Skyline-Nd-55.html ? Bardzo mnie korci, zeby go wziac. Jeszcze musze gdzies przymierzyc, ewentualnie sobie zamowie i jak rozczaruje, to odesle.

Nie ta polka cenowa, od ktorej watek sie zaczal, ale ja mam do wydania nie wiecej niz 100 funciakow. Polecicie cos z tego, co na wyspach mozna znalezc?

Potrzebuje czegos w miare solidnego i zeby duzo rzeczy mozna bylo przytroczyc ewentualnie, a zeby sam plecak nie byl zbyt wielki - tak, zeby na wycieczke na stopa sie nadal... no i czasem w gorki max. kilkudniowe wypady, raczej bardzo rekreacyjnie...

Mossak

quarol

2007-06-21 11:30:12
195.224.246.198 Głosów: 0

Zaczne od tego, ze nie jestem pewien Twej plci, a ten plecak to damski model. Kazdy damski plecak Lowe Alpine ma oznaczenie ND (Nanda Devi (chyba tak to sie pisze) - gora w Himalajach zwiazana w lokalnych wierzeniach/tradycjach z kobiecoscia).

Ja mam Skyline 65. Prosty, ale fajowy plecak. Stosunkowo lekki (65 wazy 2.05kg). Minusem dla niektorych moze byc staly system nosny, ale jesli pasuje dla kogos, to lepszy staly niz regulowany - stabilniejsze to.

Inny minus to klapa na stale przyszyta. Juz ich nie produkuja chyba, a to jeszcze byly czasy, gdy nie do kazdego duzego worka LA dawal 'rain cover' - Skyline'y ich nie maja.

Plecak jest waski (jesli nie napakujesz nic do bocznych kieszeni; ja ich prawie nie uzywam, bo nie lubie) i stosunkowo wysoki. Jest naprawde pancerny.

Polecam, jesli tylko pasuje na Ciebie.

Co do innych plecakow - LA 'zatapil' ten model bodaj Sierra (nie pamietam dokladnie; moze to byc nazwa modelu meskiego): ma dodatkowe troki/siatkowe kieszenie z przodu, regulowany system nosny, 'rain cover'. Cena ok 100 funtow. Moze byc w Snow+Rock, na pewno w Ellis Brigham, moze w Cotswolds.

(jesli masz dodatkowe pytania, to wal na watek o plecakach, bo stad moga Cie wyciac)

karol
Strona: | 1 | 2 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 3644a - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2