Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 |

Co zabieracie w termosie na zimowe trekkingi

~@rek

2007-02-11 23:23:20
212.2.99.42 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Cześć
Podczas dzisiejszego trekkingu po lesie pomyślałem ciekawe co ludzie mają w termosie do picia ???? Sam ostatnio sporo eksperymentuje z zawartością mojego termosu. Tak wiem gorąca mocna i słodka herbata z cytryną no dobra ale jak ktoś nie lubi herbatki ???? Po herbatce były izotoniki. Ale tu znowu pytanie czy izoplusa można zalewać wrzątkiem i co zostanie z mikroelementów zawartych w tych izotonikach ???? Nie od dzisiaj wiadomo co nosiły bernardyny w alpach pod szyją dla zmarzniętych turystów. No to potem herbatka z dodatkiem żołądkowej gorzkiej lub rumu. Była też kawa z dodatkiem whisky i grzaniec galicyjski, tego ostatniego nie polecam działa destrukcyjnie na motywacje do chodzenia.
Napiszcie swoje spostrzeżenia o wspomagaczach zabieranych w Waszych termosach oraz o ich działaniu.
Pozdrawiam.

-------------------------------------------------------
mam tylko jedną wadę genetyczną - GÓRY :-)

akacja

akacja
2007-02-11 23:39:45
83.29.36.142 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

ja czesto biore herbate malinowa z cukrem. malinowa - bo jest rozgrzewajaca...

~NDC

2007-02-12 00:02:09
213.238.90.154 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

a czerwony barszczyk:)))) to co? wysmienity gdy zimno

sesja blizej o kolejna kawe...

Spineless

Administrator
2007-02-12 00:04:46
83.175.191.52 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

grzaniec galicyjski działa demotywacyjnie ? oj @rek widać że na ostatnim zlocie nie byłeś :)) bądź na marcowym to zobaczysz jak fajnie się po nim biega po górach :))

bo ja tu w zasadzie jestem nikim ...

~kleszcz

2007-02-12 00:12:05
88.156.161.105 Głosów: 0

ja biorę czystą wodę - wrzątek i robię na co mam ochotę , jedyny minus to po kilku godzinach ok 6, woda zaczyna być chłodniejsza i nie zawsze da się dobrze zaparzyć herbatę czy rozpuści zupkę, kawa rozpuszczalna nawet w chłodniejszej wodzie smakuje OK.

~Wu

2007-02-12 00:59:29
85.221.148.223 Głosów: 0

wariant1 -herbata zwykla lub owocowa, miód plus cytryna.
wariant2-woda z miodem i z cytryna.
mniam, rozgrzewa i krzepi

Wu.

Barsus

Barsus
2007-02-12 01:25:02
84.10.249.74 Głosów: 0

Herbatę malinową

Oto nasz Myping, nazywa się Ping

~sasq

2007-02-12 09:25:02
83.5.22.104 Głosów: 0

Abstrachu jąc od extremalistów takich jak spin... ;-)

mały termos kawka z mleczkiem i stadem miodu lub cukru

duży termos cherbata z sokiem poziomkowym malinowym... albo z miodem i cytryną

*Na tym forum nie da sie abstrachować :-)

Munkas

2007-02-12 09:38:27
83.16.3.196 Głosów: 0

Zimą Red Bull w temp pokojowej i w drugi termos herbatka z cytryną

~sasq

2007-02-12 09:44:24

Z redbulem radze uważać zreszta z kawą też... Oba te srodki potrafia dać spręża ale tylko na krótki okres czasu!!!
Zimą w ciężkich warunkach można sie takim wspomagaczem załatwić (człowiek zajdzie za dalek by wrócić a zbyt blisko by osiagnąć cel...)

~Jarek

2007-02-12 10:07:29
83.16.192.178 Głosów: 0

A tak poważnie to problem stanowi zawarta w redbulu i kawie kofeina - żeby ją wydalić organizm potrzebuje dużo wody. w warunkach dużego wysiłku łatwo się odwodnić, chociaż bez przesady kubek kawy lub 1 puszka jakiegos energy drink nie powinna zaszkodzić!

Ja jestem tradycjonalistą - w termosie zimą mam herbatę z sokiem malinowym, cytryną i cukrem. W tym roku w trakcie eksplorowania:) Beskidów zamierzam herbatkę wzmocnić kropelką (dosłownie) rumu:)
(to juz za tydzień więc nie mogę się doczekać!! Gór nie rumu:)))

Spineless

Administrator
2007-02-12 10:23:53
83.175.191.52 Głosów: 0

sasq jaki tam ekstremalista ... ale na poważnie to po alko ni cholery nikogo w góry nie puszczamy, bo grozi to dotarciem osobnika/osobniczki aż do krainy wiecznej młodości...

ja zabieram herbatę z miodem tudzież jakąś malinową albo poziomkową - niczego lepszego jeszcze nie wymyśliłem :)

bo ja tu w zasadzie jestem nikim ...

Munkas

2007-02-12 10:46:22

sasq "człowiek zajdzie za dalek by wrócić a zbyt blisko by osiagnąć cel"

to jeszcze nie koniec świata. Szukasz wygodnego kamienia i robi się kibel :-))

~sasq

2007-02-12 10:56:42

munkas zimą w ciężkich warunkach bez sprzetu do kiblowania jest niewesoło (przeżyłem na własnej skórze)
Co prawda byłem poziebiony, przeliczyliśmy sie mocno z trasą i noc wcześniuej niespaliśmy wogóle (sylwester) ale stresiku zaznałem i nie zycze nikomu.

A co do kawki redbula chodzi mi o maksymalny wysiłek i długie trasy... człowiek jest letwożywy to wpomagacza wspomagacz pozwala napierać na maksa jeszcze godzinke a potem człowiek ma wrażenie jakby mu wszystkie mięsnie zanikły

A jak wiadomo młodzi ambitni... Idą aż padną

Munkas

2007-02-12 11:26:32

A jak wiadomo młodzi ambitni... Idą aż padną

ju to mam dawno za sobą;-)

kiedys kible były dość powszechne i niehonornie było bez poważnej potrzeby wzywać ratowników. Raczej zawsze jestem przygotowany na niespodziewany nocleg. Ale cóż czasy się zmieniły. W dobie komórek jak sie na paluszku pęcherzyk zrobi to za telefon i po śmigłowiec

~Doczu

2007-02-12 11:35:57
81.210.105.147 Głosów: 0

ja najcześciej noszę herbatę z miodem, cytryna i w zalezności od tego co mam w barku, to dolewam rumu, Jagermeistera lub śliwowicy. Bardzo smakowąła mi tez herbata z cukrem, cytryną i spirytusem w proporcjach 30% spirytusu i 70% herbaty. Ale tą ostatnią kombinację polecam już raczej po dotarciu na miejsce.
Kiedyś jak jeszcze wedliny były robione w sposób normalny, to do termosu zabierałem 2 lub 3 parówki zalane wrzatkiem, i z wrzuconą do środka kostką bulionu. Parówy wyciagało się drzazgą z zadziorem zrobioną z patyka i popijało się bulionem - pycha.

http://www.doczu.siec2000.pl

~Rzez

2007-02-12 11:45:55
88.156.65.8 Głosów: 0

Mocno słodzona kawa lub herbata cytrynowa. Ciepły napitek zawsze poprawia nastrój :)

Rzez

sERo

2007-02-12 12:10:50
217.116.100.239 Głosów: 0

Ja mam dwa termosy po 0,5 litra: do jednego slodka herbata z cytryna, a do drugiego czekolada rozpuszczalna z mlekiem. No i taki zestaw latwiej rozplanowac na dwa plecaki :).

Co ja robię w mieście? :(

~jan

2007-02-12 13:00:46
83.28.200.164 Głosów: 0

Ja jako, ze jestem Polakiem biore zawsze alkohol tj. spirytus lub vodke :)

~@rek

2007-02-13 22:26:35
212.2.100.190 Głosów: 0

Dzięki bardzo :-)

sok malinowy + woda + miodek + dosłownie "kropelka" ummmmmmmm

barszczyk i inne też mi się podoba :-)

Pozdrawiam

mam tylko jedną wadę genetyczną - GÓRY :-)
Strona: | 1 | 2 | 3 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 86b12 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3