Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 |

Hipermarket czy firmówki? Oszczędnośc czy komfort?

~Gery

2007-01-17 13:26:05
62.233.129.83 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Hm, mam dylemat. Na nartach dopiero uczę się jeździć i całkowity koszt takiego wyjazdu mnie przeraża. Czy można poczynić oszczędniości na odzieży? Jadę tylko na tydzień. Zastanawiam się nad kurtka i spodniami z marketu. W sumie jakieś 300zł. Inną alternatywą jest kurtka http://www.sklep.iguana-poland.pl/?g=1&p=8 i spodnie http://www.sklep.iguana-poland.pl/?g=3&p=19 Iguany. Tylko, że łączny koszt tego ubranka to 1268zł - dokładając do tego polar i bieliznę wkraczamy w 1500zł. Dlatego pytam, czy przy moich marnych umiejętnościach lepiej zainwestować w drogą i dobra odzież czy może pierwszy sezon poświęcić na naukę i kupić ciuszki w markecie? Hm, a może poczekać na obniżki??? Czekam na rady od Was. Aha, jeszcze jedno pytanko, może jetsem niezoriętowany ale czy jest jakas lepsza firma od Iguany, która robi modne rzeczy za mniejsze pieniądze?

-------------------------------------------------------
www.iguana-poland.pl

Molu

Molu
2007-01-17 13:33:42
217.144.201.54 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

rada kupuj nie to co modne a to co sprawdzone i wygodne :D
a co do ubrania ja zakupy na 1 sezon robilem w makro, drogo nie maja ale do ubran najwyzszej klasy tez tego zaliczyc sie nie da, chociaz napewno ubrania lepsze od takich z marketu typu tesco albo cos takiego.
tez sie zastanawialem ale kupilem w markecie bo uznalem ze skoro zanim zjade ze stoku to przewroce sie ze 20 razy i tak bezie przez pol sezonu, a jak trafie na lod, albo kamien ... i spodnie za 800stow pojda na szmaty to uznalem ze sie nie oplaca, kurtke wzialem stara, bo na nowa narciarska nie bylo kasy a tej w ktorej chodze bylo mi szkoda :)

~sasq

2007-01-17 13:37:36
83.5.5.71 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

kup średniej klasy kurtczke sredni polar i jakieś spodnie wyjdzie ci poniżej 1000

~wasyl

2007-01-17 13:51:37
213.77.11.148 Głosów: 0

może spróbuj w Decathlonie, jeśli masz w pobliżu. można wyjąc dobrze wykonane ubranie za rozsądną cenę. a to co zaoszczędzisz, lepiej wydac na dodatkowy karnet albo instruktora -to Ci zaprocentuje. gleba w starych czy nowych ciuchach wygląda tak samo.
ja na swój pierwszy wyjazd na narty nic nie kupiłem z ubrania - wziąłem portki i kurtkę, w których łaziłem po górach. zreszta nadal tak robię, uważam, że jest to bez sensu kupować oddzielne ubranie na narty. no, chyba, że lanserka wchodzi w grę.

~Darek68

2007-01-17 13:52:38
212.160.132.53 Głosów: 0

Możesz poszperać też w outlet'ach. Ja nabylem drogą kupna spodnie narciarskie peak'a 10/10, mają wzmocnienia, wywietrzniki za ok. 300 zł. Teraz jest dużo wyprzedaży, można znaleźć coś ciekawego i nie zbankrutować przy okazji.
Osobiście wyznaję zasadę, iż nie stać mnie na kupowanie byle czego za niską cenę. Dlatego też poluję na okazje podczas wyprzedaży.

http://www.badgerbadgerbadger.com/

~dd

2007-01-17 13:59:45
83.10.202.17 Głosów: 0

kurtka
http://www.sfpl.pl/shop/view/Product/id/1065;jsessionid=01108AF6EAC386BB72C485AED4B58DF5?productReferer=Default&context=0

dd

~Matek

2007-01-17 14:00:14
87.249.196.54 Głosów: 0

himountain ma kurtke narciarska za 199zł. www.sfpl.pl

Matek

~raffi

2007-01-17 14:03:35
217.116.100.239 Głosów: 0

Jeśli masz kasę, to kup dobre.
Jeśli nie chcesz wydawać nie potrzebnie, to kup tańsze albo uniwersalne (ja używam na nartach ciuchów górskich, bo w górach spędzam dużo więcej czasu niż na zjazdówkach, a na biegówki to już w ogóle ciuchy górskie).
Jeśli chcesz jeździć dobrze i więcej niż tydzień w roku, to kup dobre, bo na jazdę wydasz więcej niż na ciuchy.
Jeśli kupiłeś albo planujesz dobre sprzęt, to ciuchy też kup dobre.
Reszta uwag w poprzednich postach.

~dd

2007-01-17 14:08:44
83.10.202.17 Głosów: 0

spodnie http://www.8a.pl/index.php?str=wyprzedaz&kat=&podkat=&subkat=&pok=2&sort=&kto=1&ban=1

jest również wyprzedaż w gosport - np. za ok. 200zł kupisz przecenione z 500zł. Za 199zł kupiłem spodnie Columbia - bardzo dobrze uszyte.

dd

~Gery

2007-01-17 14:27:26
62.233.129.83 Głosów: 0

Hm, właśnie, lepiej chyba jednak zainwestowac i mieć na długie lata... niż co roku wydawac po kilkaset złotych na marny sprzęt

~wasyl

2007-01-17 14:48:45
213.77.11.148 Głosów: 0

ja na pierwszy raz wolałbym jechac w jakichś starych łachach a spędzić więcej czasu z instruktorem. nie masz jakichś ciuchów "górskich"?

~Darek68

2007-01-17 15:02:14
212.160.132.53 Głosów: 0

@wasyl lanserka to by byla, gdyby kolega sobie na premierę nabył np. Descente, podjechal pod sam wyciąg Cayenne i z uwieszoną na szyi blondynką ... poszedł na espresso ;).

@Gery na pierwszy raz - wersja uniwersalna jesli już coś masz :
bielizna (meryl lub polartec power dry)
polartec 100
windstopper z wywietrznikami
spodnie 10/10 z fartuchem i wywietrznikami
10 zdrowasiek i ... możesz przemieszczać się w dól (jazda, turlanie itd. itp.)

http://www.badgerbadgerbadger.com/

~MM

2007-01-17 19:55:01
83.29.59.218 Głosów: 0

windstopper to pomyłka jak ktoś się uczy.
Ja pierwszy sezon śmigałem w dżinsach (jak większość) ale nie polecam mokrego tyłka. Spodnie warto kupić chyba, że zupełnie nie wiesz czy będziesz się w narty potem jeszcze bawił. Kurtka - jakakolwiek (ja śmigałem (i dalej śmigam) w starym małachu (dawno już bez membrany) i jest OK.
Jak się uczysz i tak będziesz mokry, albo od śniegu albo od potu ;)
Miłej jazdy:)

MM

~Luka

2007-01-17 20:26:39
83.144.66.128 Głosów: 0

a wersja najtańsza co do spodni: jakiś ciucholand czy inne używane :)
za grosze można dostać niezniszczone spodnie które Ci na pierwszy wyjazd spokojnie wystarczą i nie żal ich potem wymienić. a jak się nei spodoba śmiganie po śniegu bez straty praktycznie oddasz czy wyrzucisz.
kurtka - na początek to co masz, na zjazdówkach nie pracujesz jak przy podejściu z plecakiem (czytaj: nie wytwarzasz tyle ciepła co mała elektrownia :)), sporo moich znajomych jeździ np w swetrze i nie narzeka. moim zdaniem lepiej kupić dobre rękawiczki (kilkunastoletnie narciarskie doświadczenie poparte użytkowaniem różnego sprzętu :)) bo nie ma to jak odmarzające ręce na stoku :]
co do windstoppera się zgadzam, szkoda go na upadki i puści wodę pewnie.

~Luka

2007-01-17 20:31:10
83.144.66.128 Głosów: 0

właśnie przeczytałem mojego posta i wkradło się jedno niedopatrzenie.
sweter zamiast polaru oczywiście, a nie jako warstwa wierzchnia :)

Strona: | 1 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 5b8ad - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3