Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 |

headlux czołówka

~harry

2006-12-08 18:13:22
82.160.40.254 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Czy sa wsrod 'czytaczy' forum uzytkownicy takiej latarki?

Jaka jest jej trwalosc, walory uzytkowe, czy moca swiecenia zbliza sie do firmowych produktow?

Link jest do latarki 1W ale jest blizniacza 3W, ktora zamierzam kupic.
http://www.allegro.pl/item144310716_jedyna_z_oryginalnym_luxeon_1w_headlux_1_n ajlepsza.html

-------------------------------------------------------
www.maruderzy.com

Muminek

2006-12-08 20:29:27
213.227.73.201 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

to sa opinie ludzi z allegro ktorzy zaukupili ta czolowke (sam sie do niej przymierzam):

"A co do latarki to świeci duzo dalej niż kilkudiodowa ,aczkolwiek
strumień światła jest mnij rozproszony (z bliskich odległości oświetla mniejszym promieniem)
Ale za tą cenę to nie mam zadnych zastrzeżeń"

"- świeci mocmo (1 dioda tak jak ~50 szt. poprzedniego typu)
- na jakies 40 m cos widac (zasieg zadowalajacy)
- strumien swiatla skupiony
- jakosc wykonania - srednia (albo słaba)

ogólnie trochę za drogo jak za urzadzenie którego jedynym bajerem jest nowoczesna dioda"

"Krótko:) latarka nie była dla mnie więc nie wiem ile świeci na komplecie bat.
Świeci bardzo mocno - ładnie, skupiionym promieniem. Mocniej niż lat. na parunasty
zwykłych diodach. Jokość średnia, chińska"

"Jak na razie nie jestem w stanie Panu nic na ten temamt powiedziec oprócz wykonania, które jest w miare solidne ale za te cene spodziwalem sie lepszej jakosci. Czolowke ktora zakupilem musialem odeslac bo byla uszkodzona (nie swiecila w jednym trybie tym najmocniejszym zreszta) wiec nie mialem mozliwosci jej przetestowania."

"Mialem juz mozliwość przetestować tę latarkę i tak:
1. Jesli chodzi o o moc to świeci mocniejszym swiatłem niz latarka na 14 led
bo taka mialem.
2. Strumień jest lekko rozproszony ale jeśli chodzi o zasięg to jest calkiem
przyzwoity, jak na te klase latarek jest bardzo dobry.
3. Wykonanie nie jest rewelacyjne jak za te cene ale w umie nie sie do czego
przyczepic. Pp prostu prostota wykonania.
4. Nie moge odpowiedzieć na razioe ile wytrzyma na komplecie akumulatorków
gdyz na razie uzywałem jej przez ok 10 godz na pełnej mocy i nadal świeci."

"Czoloweczka swieci bardzo ladnie. Nie mam porownania do innych poniewaz jest to moja pierwsza czolowka. Swieci daleko i swieci tak jakby dwomma strumieniami 1 skupiony i 2 rozproszony. Jestem z niej zadowolony"

Muminek

2006-12-08 20:34:04

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

sorki pomylilem sie te opinie sa o modelu za 40 zl :/

Arni

Arni
2006-12-09 05:40:00
86.63.98.156 Głosów: 0

harry,
niby piszą, że źródłem światła jest oryginalny Luxeon Lumileds 1W ale czy jest to prawda? czy ma ona elektronikę wewnątrz? Nie wiadomo i osobiście w to wątpię gdyż za bardzo przypomina tę latarkę:

http://allegro.pl/item145769329_najmocniejsza_czolowa_latarka_luxeon_gratis_bat.html

To pewnie ta sama produkcja do której dodał bym latarki Termite.
Poza tym chcą za nią 99zł + przesyłka, wg. mnie się już nie opłaca. Lepiej w takim przypadku dołożyć 40/50zł i kupić oryginalną Tikkę XP Petzla.
Jeśli nie masz tyle kasy to kup tę z mojego linku. Świeci mocą taką jak oryginał ale ustępuje żywotnością diody z racji bezpośredniego podłączenia jej do źródła zasilania (wyjdzie pewnie nie 100000 a 50000 co i tak jest bardzo dużo) Jakość obudowy oceniam na 4. Jest w miarę solidna i bryzgoszczelna. Naprawdę warto za 40zł (a widziałem je już za 29,99)
Nie będziesz żałował.

Arni

Arni
2006-12-09 05:43:11

Ta powinna być jeszcze lepsza bo ma też tryb świecenia 50% mocy
http://allegro.pl/item147887638_czolowa_latarka_na_diodzie_luxeon_1w_gratis.html

Muminek

2006-12-09 12:23:08

tu masz ta sama jeszcze taniej - te opinie co wrzucilem to wlasnie tych czolowek dotycza

http://allegro.pl/item146978619_szok_luxeon_czolowa_za_24zl_baterie_gratis.html

~harry

2006-12-10 20:46:25

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

No tak, tylko, ze te latarki z linkow maja diode 1W...

Taka tez biore pod uwage ale dla kuzyna (chce cos budzetowego, a ta z cena ok. 30-40pln jest nie do pobicia), mialem takie latarki w rece,tylko an zwykle diody, jakosc wykonania rzeczywiscie "mocno" chinska.

Teraz zauwazylem, ze link jest spaprany... Ten dziala:
http://www.allegro.pl/item144310716_jedyna_z_oryginalnym_luxeon_1w_headlux_1_najlepsza.html

Ta obudowa na oko sprawia lepsze wrazenie i poza tym, ze jest 3W ma jeszcze regulowana ogniskowa, co jest w sumie dosc istotne.

Ale dzieki za uwagi.

Latarka zakupiona, czekam na dostawe. Jak przyjdzie moge zrobic test porownawczy z Myo XP, zobaczymy co jest warta.

www.maruderzy.com

Arni

Arni
2006-12-10 20:54:06

Przecież to też jest 1W dioda. Ta z 3W kosztuje z tego co pamiętam 150zł tylko link jest zły.
Moje zdanie znasz na temat tej z linka -
http://www.allegro.pl/item144310716_jedyna_z_oryginalnym_luxeon_1w_headlux_1_najlepsza.html
Nie opłaca się. Lepiej dołożyć 50zł. i kupić oryginalną Tikkę XP.
No ale OK. ktoś musi być pierwszy.

~harry

2006-12-10 21:25:53

Zgadza sie link jest do 1W ale ja kupilem 3W (150pln), co zaznaczylem wyraznie w pierwszym poscie ;)

www.maruderzy.com

Muminek

2006-12-10 21:43:05

ja kupilem dzisiaj ta za 25 zl 1W - jak przyjdzie to tez cos napisze - zobaczymy co to za wynalazek

~harry

2006-12-12 21:39:05

Latarka doszla, moge juz cos niecos napisac.

Jakosc wykonania lepsza niz w tych za 39.99, niemniej jednak petzl to to nie jest.

Zawiedzony jestem dzialaniem zmiany ogniskowej, dziala ale w waskim zakresie, nie ma mozliwosci ustawienia jakiegos szerszego pola swiecenia.

Dioda jest najprawdopodobniej 3W, jasnosc swiecenia podobna jak w petzl myo xp, na najbardziej skupionym promieniu zasieg jest nawet wiekszy, zarysy budynkow wylaniaja sie z odleglosci nawet 150m. barwa swiatla bardziej niebieska niz w myo.

www.maruderzy.com
Strona: | 1 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 01882 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2