Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 |

Pranie, czyszczenie, konserwacja kurtki licowej

~Bruner

2006-12-06 12:17:36
83.22.149.20 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Witam. Temat odbiega trochę od tematyki forum, ale jest z nią pokrewny, więc odważyłem się zadać to pytanie tutaj, ze względu na, moim zdaniem, najbardziej kompetentnych ludzi. Kupiłem sobie zwykłą kurtkę do noszenia na codzień w warunkach miejskich z zewnątrz wykonaną ze skóry licowej. Kosztowała mnie ona dość sporo, chcę więc aby służyła mi jak najdłużej i wyglądała jak najlepiej. Jakich środków używać, aby to osiągnąć? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam!

-------------------------------------------------------
Bruner

Arni

Arni
2006-12-06 13:18:28
86.63.98.156 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

a w sklepie ci nie powiedzieli czym to czyścić/konserwować? Na pewno mają jakieś środki na stanie. Kurtka to duże powierzchnie więc środki do butów nie bardzo.

~Bruner

2006-12-06 14:15:29
83.22.149.20 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Kupiłem ją na Allegro, więc sklep odpada. Poza tym bardziej ufam opinii ludzi, którzy mają w tym temacie praktyczne doświadczenie, i na opiniach których się jeszcze nie zawiodłem, czego nie mogę powiedzieć o sprzedawcach z Allegro czy ze sklepów.

Bruner

braavosi

Administrator
2006-12-06 16:17:57
217.153.161.150 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

a metki tam nie ma żadnej?
myślę,że przeceniasz naszą wiedzę, zadaj to pytanie na forum odzieżowym, szybciej sie doczekasz odpowiedzi...;)

~glenio

2006-12-06 18:15:54
193.0.110.18 Głosów: 0

Ja bym tam pomazał woskiem Grangersa - na pudełku stoi: "for all smooth leathers"

~Bruner

2006-12-06 23:51:49
83.30.252.238 Głosów: 0

Przeglądnąłem bardzo dokładnie Allegro i zastanawiam się nad użyciem jakiegoś kremu do tapicerki samochodowej, cena około 20 zł za 500 ml. Co o tym sądzicie?

Bruner

~Bruner

2006-12-07 00:21:57
83.30.252.238 Głosów: 0

Hmmm są jeszcze środki do konserwacji tapicerki meblowej ze skóry. Środki przeznaczone dla tapicerki bardziej pasują do kurtki niż te przeznaczone dla butów na chłopski rozum, jednak nie są chyba przeznaczone do ochrony przed wodą. Chyba, że się mylę... Ma ktoś może lepszy pomysł?

Bruner

~atanor

2006-12-07 00:39:04
195.140.236.54 Głosów: 0

Środki do obuwia są przeznaczone do obuwia, a do tapicerki są do tapicerki. Pójdź do jakiegokolwiek wiekszego hipermarketu lub lepiej do sklepu ze skórami, szewskiego, jakiegokolwiek.
np. Balsam do pielęgnacji wyrobów ze skóry "ARA" jest w tesco
http://www.ara.szczecin.pl/

Arni

Arni
2006-12-07 08:24:44
86.63.98.156 Głosów: 0

Dokładnie, są sklepy które sprzedają tylko odzież skórzaną więc na pewno będą mieli jakieś kremy itp. - nie wierzę, że nie.
Poza tym możesz zawsze zastosować zwykły krem Nivea. Tak robili nasi dziadowie i ojcowie w trudnych czasach PRL i ich kurteczki przetrwały niejednokrotnie naście czy dziesiąt lat.
Np. Meindl zaleca do pielęgnacji wyściółki skórzanej wewnątrz buta właśnie zwykły krem Nivea czy jakiś inny nawet tłusty (choć w przypadku kurtki raczej okrutnie tłustego bym nie używał)
Skóra w butach czy kurtce tak samo wymaga odżywiania, natłuszczenia itd. co skóra człowieka aby pozostać elastyczną, miękką, nie pękać, z tym wyjątkiem że odzież czy buty nie potrzebują zapachów.

~Bruner

2007-01-09 12:49:53
83.22.159.136 Głosów: 0

Witam ponownie. A co sądzicie o zastosowaniu oliwki? Duzo osob mi to polecalo jako lepsza alternatywe srodkow konserwujacych ze sklepu. Jakie jest Wasze zdanie?

~Bren

2007-01-09 15:44:25
88.156.185.151 Głosów: 0

Oliwką konserwuje moje skórzane rękawiczki US Army. Najpierw dokłądnie umyłem je ciepłą wodą z mydłem (produkt z demobilu), potem miejsca gdzie kolor był wytarty, wpastowałem niedużo czarnej pasty do butów. A na koniec olikwa, najlepiej ciepła oliwka co by się lepiej wchłaniała. I uważam, że rękawice wyglądają 2x lepiej niż jak wyciągnołem je z paczki.
A czarne buty skórzane, potraktowałem kiedyś wazeliną, bo innym tłuszczem ani paste nie dysponowałem. I zanim się wchłoneła, wyglądały jak lakierki.
najlepsze jednak będa specjalne praparaty dedykowane do konserwacji kurtek skórzanych.

~ru

2007-08-21 12:55:20
172.200.62.109 Głosów: 0

A czy ktos zna jakis sposob, zeby kurtka ze skory sie odrobinke skurczyla? :)

ru

~gość

2007-08-22 17:56:04
193.138.140.17 Głosów: 0

Do konserwacji skóry świetnie nadaje się mieszanka lanoliny z woskiem pszczelim i jakimś olejkiem zapachowym.

~mis

2008-03-11 16:20:00
213.77.222.135 Głosów: 0

jeśli chcesz skurczyć kurtke ze skóry trzeba wystawić ją na chwile na słońce, sprawdzony sposób

mis

~gościu

2011-10-11 22:46:51
213.199.197.114 Głosów: 0

kupilem paste z dodatkiem wosku pszczelego do renowacji kurtek i obuwia rewelacja wosk zapobiega osadzieniu wody na licu kurtki polecam pisze instant shoe shine zaplacilem na bazarku 4 zl za opakowanie ale obleka jak nowa

gościu

~skrzyplocz

2011-10-12 08:13:54
213.172.175.222 Głosów: 0

Ja konserwuję (a w zasadzie czyszczę) płaszcz z czarnej skóry licowej zwykłym kremem nivea - taki tłusty, w granatowym pudełku. Jest z tym sporo roboty (robię to raz na 2-3 lata, przy jaśniejszym kolorze trzeba to pewnie robić częściej), wacikami wcieram po kilka razy krem miejsce po miejscu, aż na waciku nie będzie brudu - płaszcz jak nowy. Podobną usługę oferują pralnie chemiczne.

Strona: | 1 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: d3d94 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3