Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 |

Jak zminimalizować wyłażenie puchu ze śpiwora?

~tedtoffi

2006-11-22 20:50:42
83.7.246.198 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Przed wrześniowym wyjazdem w góry(Gorce,Pieniny,Bieszczady) kupiłem sobie bluzę Lafumy Zermatt Polar.Miała pełnić rolę ubioru wieczornego (wraz z getrami lycrowymi) "wokół namiotu" oraz na noc do śpiwora w czasie zimniejszych nocy,bo choć śpiwór puchowy ale puchu tylko 450g.Na jesień wystarczający. To że puch wyłazi jest normalne, także w śpiworach syntetycznych. Może jednak są jakieś sposoby czy rady,jak zmniejszyć to zjawisko. Celowo wspomniałem o bluzie,bo ma ona powierzchnię meszkowatą i szczególnie skutecznie wyciąga puch ze śpiwora. Co gorsze: cholernie trudno potem ją oczyścić! Minęło już półtora miesiąca,jak wróciłem do domu a jeszcze wyciągam z niej pojedyncze "gałązki" puchu!!
Tak więc znalazłem już jedną radę jak zmniejszyć ilość wyciąganego puchu - trzeba włazić do śpiwora w jakimś "śliskim" dresie. Ale mam prośbę do doświadczonych forumowiczów,aby podzielili się swoimi uwagami w tym zakresie.
Interesują mnie dwie sprawy:
1.Co można jeszcze zrobić aby puch(czy syntetyk) siedział w śpiworze a nie wyłaził (poza poradami:kupić lepszy śpiwór). A na marginesie,czy jest już tkanina tak gęsta żeby puch nie miał szans?
2.Proszę o podsunięcie jakiegoś śliskiego dresu, oddychającego, lekkiego, małego po zwinięciu, raczej przylegającego do ciała, a co do ciepłoty to typu polar 200.
Uff! dziękuję za przeczytanie i za porady.

-------------------------------------------------------
Pusto w Gorcach jest jesienią...

Molu

Molu
2006-11-22 21:03:00
217.144.217.252 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

a moze spac w czyms cienszym a do tego spiwora wpakowac spiwor polarowy ?
taki pomysl mi wpadl do glowy :)

~tedtoffi

2006-11-22 22:24:50
83.7.246.198 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Czyli musiałbym nosić coś cieńszego do spania i jeszcze coś do chodzenia wieczorem koło namiotu i dwa śpiwory! Jestem minimalistą co do wagi i co do objętości i taki wariant nie wchodzi w rachubę, ale dzięki za radę.

~Snickers

2006-11-23 08:34:11
212.76.33.123 Głosów: 0

co do podsuwania takiego dresu... jack wolfskin ma cos co powinno ci sie spodobac sazczegolnie jezeli jestes minimalista w objętości i wadze :) http://e-horyzont.pl/site/?p=produkty&prodid=1295

odpisz 1% podatku pomóz realizowac marzenia

~raffi

2006-11-23 16:40:54
80.55.113.250 Głosów: 0

ale puch i tak będzie wychodził ...
jaki masz śpiwór i jak długo go używasz ?
najlepiej jeśli przeniesiesz się z problemem śpiwora i ew. zakupu ciuchów do dedykowanych wątków ...
DO KASACJI ?

smog wawelski

~tedtoffi

2006-11-23 20:10:43
83.7.234.244 Głosów: 0

Snickers
bardzo ciekawa kurtka! Może być tylko ciut za ciepła(piszą,że odpowiednik polaru 300), bo łażę głównie jesienią gdy temp. w górach oscyluje koło zera.
raffi
pewno, że puch będzie wyłaził - to wiem i przyjmuję do wiadomośći(chociaż mi się nie podoba). A śpiwór mam Małachowski Tourist 450 i jest OK! Nie o niego mi chodzi, tylko w OGÓLE o zjawisko wyłażenia puchu i wszelkiego innego wypełnienia, którego to zjawiska nie da się całkowicie wyeliminować ale pewno można zmniejszyć. Może ktoś zna sposoby na wredny puch??? (do którego wątku miałbym się przenieść? przejrzałem wszystkie na początku i nie znalazłem nic)

Munkas

2006-11-23 21:09:51
83.16.3.196 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

wyłażenie puchu czy piór to wina kiepskiej jakości materiału wierzchniego i tyle. Żadna filozofia. W śpiworach z pertexu jest to praktycznie niezauważalne. Tedtoffi nie oczekuj jakiejś cud porady tylko zrób to o co nie prosisz w pierwszym poście tzn. kup dobry śpiwór a nie jakiś szajs z Lidla

~tedtoffi

2006-11-23 21:18:17

Munkas
Mógłbyś dokładniej przeczytać to co piszę - nie wiedziałem,że śpiwory Małachowskiego to szajs z Lidla!

raffi

raffi
2006-11-23 21:42:10
217.116.100.240 Głosów: 0

myślałem o wątku śpiwory puchowe, nie wiesz zapytaj, zimowe spanie (czy coś takiego) itp.
nie ma sposobu, oprócz zmiany modelu/marki (a na skutki ew. zmiany pidżamy :-) )
pytałem o markę bo jestem na kupnie :-)

DO KASACJI ?

... ale tylko do rozpoczęcia zlotu NGT :-)

~Spineless

2006-11-23 21:54:09
83.175.180.177 Głosów: 0

tedtoffi pomyśl może nad czymś w rodzaju cienkiego prześcieradła do śpiwora, coś w stylu niegdysiejszych wkładek jedwabnych - widziałem takie w Decathlonach, ale też w innych sklepach outdoorowych - poszukaj może znajdziesz. Jeśli nie, zawsze możesz udać się do sklepu "materiałowego" wybrać odpowiedni materiał i zlecić robotę jakiejś domorosłej krawcowej, a na pewno drogo nie wyjdzie.

albo do jutra ... :-)

Munkas

2006-11-23 21:58:02

ted.. " A śpiwór mam Małachowski Tourist 450 i jest OK! Nie o niego mi chodzi, tylko w OGÓLE " a to co? schizofrenia? Puch wyłazi z małacha i stwierdzasz, że jest OK! czy ze śpiwora firmy w OGÓLE? już nic nie kapuję. Mam cumulusa alaskę, miałem inne śpiwory puchowe i nigdy nie wychodziłem jak kaczka. pojedyńcze piórka wychodzą ale sporadycznie.

~Spineless

2006-11-23 22:06:30

a co do Małacha to od śpiworów z Lidla różnią się chyba tylko jakością szycia, nawet wypełnienie jest gorszej jakości...

bo ja tu w zasadzie jestem nikim...

Munkas

2006-11-23 22:10:20

Spineless można kupić w Globetrotterze gotowe wkłady - kokon z satyny. zajmóje miejsca tyle co 2 paczki fajek a piękny odorek niemytych gir zostaje w kokonie a nie w śpiworze, którego nie trzena często prać

~tedtoffi

2006-11-23 22:37:37

No, no! A to mi się dostało z tym Małachem od Spineless... Nie wiedziałem że jest aż tak żle. A żeby była pełna jasność, to jest mój trzeci śpiwór: poprzedni był też Małach(syntetyk) a jeszcze przedtem jakiś czeski i WSZYSTKIE jednakowo wyłaziły! Zresztą pisało w instrukcjach że jest to zjawisko normalne.
Dzięki Spineless za pomysł z wkładem do śpiwora. Może nie każdą radę da się wykorzystać, ale po "burzy mózgów" coś zostanie ciekawego i o to chodzi. Jeśli są materiały które nie przepuszczają puchu, to napiszcie żebym wiedział w przyszłości czego szukać a co omijać szerokim łukiem w zakresie śpiworów.

~Spineless

2006-11-23 23:08:14

>>ted ja sam mam dwa śpiwory Małacha i kiedy je kupowałem byłem święcie przekonany, że za tą kasę nic lepszego nie kupię, ale rzeczywistość zweryfikowała marzenia ...

bo ja tu w zasadzie jestem nikim...

Munkas

2006-11-24 07:15:53

tedtoffi -pertex, jego różne odmiany. Materiał na spiwory, kórtki puchowe.

~sasq

2006-11-24 10:03:13
83.5.34.161 Głosów: 0

~tedtoffi ocieplenie syntetyczne ci wyłaziło :@ no w to to nieuwierze

co do puchu normalnym zjawiskiem jest jesli "odloty puchowe" (takie maciupki kłaczki) pojawiają się na szwach, czyli w miejscach gdzie tkanina został przedziurawiona igłą wprowadzajacą nitkę jak do tej pory nikt nie opracował technologii która by likwidowała to zjawisko (trza by każda komorę kleić co koszty śpiwora by wyniosło w kosmos i znacznie zwiekszyło wage oraz utrudniło napełnianie sie śpiwora powietrzem)

Inna sprawą jest ggdy owe odloty przełażą przez tkaninę!!! Tak nie ma prawa być!! Wszystkie tkaniny stosowane w spiworach i kurtkach puchowych czy to piumi czy inny pertex są puchoszczelne i nie ma opcji żeby coś przełaziło na srodku brytu.

Ograniczyć przełażenie puchu naszwach too ciężka sprawa duzo daje ściągnięcie odlotów wilgotna gąbeczką

tedtoffi

tedtoffi
2006-11-24 21:43:15
83.7.229.214 Głosów: 0

Munkas: pertex, czyli np. śpiwory Cumulusa?
sasq: ocieplenie syntetyczne wyłaziło mi ze śpiwora czeskiego Trek-Sport kupionego 5 lat temu w sklepie stricte sportowym, cena 150zł. Wyłaziło nie na szwach ale w dowolnym miejscu materiału i czasami się kilka takich "odlotów" łączyło i ciągnęły się razem!!! Pozdr.

Munkas

2006-11-25 08:17:21

Ted tak np. Cumulusa. Mam obecnie 3 sezon alaske 1100 i wylazyły z niego pojedyńcze kłaczki. Mam puchówkę bardzo solidną szytą w gliwicach i do celów miejskich Yeti panda. W żadnej nie mam problemu z puchem.

Strona: | 1 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: da8ce - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3