Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 |

[Kask na narty] Dziecięcy

~Leśny Dziadek

2006-11-21 15:01:48
213.134.177.185 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Oczywiście użyłem wyszukiwarki - efektów brak.

Mój mały w tym roku zacznie przygodę z nartami (4 latka, głowa 50/51 cm). Przed tym chcę go wyposażyć w kask. Szukam/pytam o takie parametry:

a) czy pod taki kask ubiera się jakąś cienką czapkę?
b) czy mają one jakiś system "nowind" i "oddychanie"?
c) czy ktoś ma praktyczne doświadczenia --> jaki kupić. Natrafiłem na różne na Allegro ale przeważają modele o dziwnie niskiej cenie. Biorąc poprawkę na różnego rodzaju kaski, jakie ja używam jakoś nie wierzę produktom za 120 zł.
d) czy są dziecięce gogle?

Będę wdzięczny za wskazówki.

P.S. Z bielizną termoaktywną pełen sukces - dzięki Waszym radom mój mały ma już skompletowane dwa zestawy :)

yaro1986

yaro1986
2006-11-21 18:20:38
83.31.85.116 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

a)czapki pod kask nie wolno zakladac(ze wzgledow bezpieczenstwa), jedynie mozna zalozyc cieniutka specjalnie robiona pod kask kominiarke (pamietam ze viking takie mial w swojej ofercie), ale ja nigdy tego nie uzywalem a wrecz przeciwnie prawie zawsze jezdze z otwartymi otworami wentylacyjnymi, kaski sa naprawde cieple
b)systemy wentylacji zaleza od kasku, sa modele z rozbudowanym systemem wentylacji, jak rowniez pozbawione otworow wentylacyjnych, zalezy od ceny, producenta itd.
c)kaskow dzieciecych nie kupowalem, ale sam uzywam kasku salomona i jestem bardzo zadowolony, ma miekkie uszy , jest leciutki po chwili zapomina sie ze ma sie go na glowie i glowa sie nie poci. We Wloszech i Austrii widzialem jak spora czesc dzieci i mlodziezy jezdzi w kaskach invicty. Kaski dla dzieci za 120zl z allegro nie musza byc zle, choc ja raczej kupowalbym w zwyklym sklepie gdzie tez mozna kupic je w miare tanio. Warto tez sprawdzic atesty kasku
d) tak sa specjalne google dla dzieci
Prawie wszystkie firmowe google sa kompatybilne z kaskami

-------------------------------------------------------
yaro1986

~Darek68

2007-01-18 13:05:07
212.160.132.53 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Dla dzieci najlepiej wybrać kaski z regulowanym obwodem. Moim zakupiłem :
Tola - Marker Racer + [oczywiście różowy :D]
http://www.marker.com.pl/junior2.php
Misiek - ma Rossignol'a (też z regulacją)

-------------------------------------------------------
http://www.badgerbadgerbadger.com/
Strona: | 1 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: eefc9 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2