Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |

kolor polara/kurtki wierzchniej-preferencje/temat by ronin20

ronin20

Moderator ronin20
2006-08-28 12:53:11
83.29.50.5 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Witam
Naszła mnie taka refleksja, otoz wiekszosc Polarow, kurtke jest w kolorach czarno- czerwonym, wiadomo kojarzy to sie z barwami ratownikow Topr. Deptajac po tatrach zauwarzylem ze na 10 turystow mijanych na szlaku 8 mialo polar, kurtke w takich barwach. Co myslice na ten temat ??, dlaczego ludzie kupujacy polar wybieraja najczesciej takie zestawienie kolorow ??.
Wydaje mi sie ze temat ten niepasuje do Nie wiesz, zapytaj i zasluguje na osobny temat. Jezeli Tytus lub gumi uznaja inaczej to prosze niech go przeniosa.
Pozdrawiam

-------------------------------------------------------
GG 4635266, e-mail: Ronin20@vp.pl

gumibearMarcin

2006-08-28 13:05:46
156.17.201.1 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

pozostawimy pozostawimy:) jako lightowy temacik na NGT: jaki kolor polarka tudziez kurtki wierzchniej preferujesz, a wiec temat bedzie brzmial:
"kolor polara lub kurtki wierzchniej-preferencje"-temat by ronin20

gumibearMarcin(at)ngt.pl

~rumcajs

2006-08-28 13:13:54
199.67.140.83 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

bardzo dobry temat
odpowiadam: wybierają taki kolor, bo się nie znają - najlepszy kolor, najbardziej techniczny i extremalny to chibiskusowy

... meno me impune lacessit ...

ronin20

Moderator ronin20
2006-08-28 13:14:11

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

thx gumi :-)

gumibearMarcin

2006-08-28 13:20:27
156.17.201.1 Głosów: 0

ładnych parę lat temu preferowałem kurtki w kolorach zgniłej zieleni a najlepiej kamuflarz - harcerstwo skrzywia:) nie ma lekko.

A dzis szarojasny polarek, czerwony exwind, i poszukiwanie nowej kurtki wierzchniej bo zgnila zielona juz mi bokiem wychodzi a pzoa tym jests stara:).....ostatnio mierzylem czarno pomaranczową:) do tego gatki czarne i wio na szlak

gumibearMarcin(at)ngt.pl

R.M.

2006-08-28 13:21:17
83.27.160.46 Głosów: 0

Być może dlatego, że takie zestawienie kolorów jest bardziej widoczne? Szaro-bure przyodzienie zlewa się z otoczeniem - poszkodowanego trudniej zlokalizować w razie wypadku, szczególnie jeżeli leży on sobie nieprzytomny w krzakach czy na skale. We mgle i podczas deszczu kolor czerwony także łatwiej zauważyć - tym bardziej, jeśli kontrastuje on z niebieskim bądź czarnym. Takie są moje refleksje na ten temat.

Munkas

2006-08-28 13:23:30
83.16.3.196 Głosów: 0

Jaskrawe kolory ładniej wychodzą na zdjęciach, większość ludzi na świecie preferuje odzież sportową w takich kolorach. Takie kolory są bardziej bezpieczne. Ratownikom łatwiej zauważyć rannego lub zwłoki w pomarańczowej niż zielonej kurtce.

ronin20

Moderator ronin20
2006-08-28 13:28:00

ok czyli uwazacie ze osobe ktora ulegnie wypadkowi i ma na sobie czerwony polar latwiej zauwazyc ?? a co bedzie jak ktos kupi sobie polar czarno - czerowny i na allegro jeszcze cos takiego ??

http://www.allegro.pl/item122259204_firmowa_naszywka_topr.html

R.M.

2006-08-28 13:32:07

ronin20 -> wtedy będzie miał czarno-czerwony polar z naszywką TOPRu. Ludzi nieodpowiedzialnych także i w górach można spotkać.

Maximus

2006-08-28 13:41:27
82.143.153.21 Głosów: 0

Ronin, wyobraź sobie taką sytuacje. Jesteś w górach, prowadzisz grupę ok 20 osób. w miejscowości na dole pogoda jest srednia (widoczność niezła, słonce na zmiane z przelotnym deszczem). Na wysokości 1100 m. wchodzicie w sam środek chmury. Pomijając wiatr i deszcz (lód) widoczność spada do mniej więcej 10-15 metrów. Ty prowadzisz grupę na początku i musisz wybrać kogoś na zamek, żeby grupa trzymała się razem. Masz przed sobą dwie osoby- jedną w szarej kurtce i drugą w kurtce mocno pomarańczowej-czerwonej. Jak sądzisz, którą było lepiej widać?

Podpowiem- osoba w kutrce pomarańczowej rzucała się w oczy od razu. Nawet przy tak beznadziejnej widoczności wiedziałem od razu gdzie jest koniec grupy.

~rumcajs

2006-08-28 13:41:42

to zostanie prawdziwym twardzielem
chyba, że zapomni jeszcze doszyć naszywki sponsora
teraz może wybierać pomiędzy Pedigrre a Skodą
kiedyś oprócz Plusa była tylko naszywka "lęk sponsor topru"

ronin20

Moderator ronin20
2006-08-28 13:42:31

ok wszystko spoko ale jak taki gosc zostanie poproszony o pomoc ?? czy moze bedzie tylko chodzil po krupowkach i podrywal dziewczyny ??. Wracajac do polarow, kurtek. Mysle ze firmy produkujace kurtki, bluzy polarowe w takich kolorach lepiej i szybcej schodza niz kurtki, polary w kolorze chibiskusowym ;-). A podyktowane jest to tym, ze ludzie ktorzy kupuja cos z takim zestawieniem klorow chca upodobnic sie do ratownikow, przewodnikow. Ile razy idac szlakiem widzieliscie ludzi w czerownych polarach, kurtkach ?? w gorach jest ich pelno a w miescie ile osob tak ubranych widzieliscie ??.
a tutaj ciekawy artykul ktory znalazlem w internetowym wydaniu Tygodnika Podchalanskiego.
http://www.tygodnikpodhalanski.pl/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=86

~PanKracy

2006-08-28 13:43:19
84.10.47.136 Głosów: 0

Ronin, to popatrz na opis tej aukcji i co jest powiązane z noszeniem tej naszywki. przyznam się, że jak chodzę po górach wiele lat, to nigdy nie spotkałem jeszcze kogoś, kto by się w górach podszywał pod GOPRowca czy TOPRowca. wiele razy spotkałem się za to z takimi przypadkami "na nizinach". poza tym chodząc w takim czymś po górach byłbyś stale narażony na pytania ze strony napotkanych przewodników, obsługujących kasy na szlakach, napotkanych "kolegów" po fachu. to jednak dość zamknięte środowisko i żaden choć trochę myślący człowiek, raczej (podkreślam - raczej) tego by nie zrobił.

ronin20

Moderator ronin20
2006-08-28 13:46:48

czyli powodem dla ktorego kupujecie polary, kurtki w kolorze czarno - czerwonym jest tylko bezpieczenstwo ??

~PanKracy

2006-08-28 13:49:30
84.10.47.136 Głosów: 0

osobiście tak właśnie robię ( ale wcale nie musi być tego czarnego, choć teraz jest to ze sobą powiązane nierozdzielnie). w podobnych kolorach kupuję też ciuchy na rower- tzn jak najbardziej widocznych.

~rumcajs

2006-08-28 13:50:28

szczerze: prywatny pomarańczowy gorek, chibiskusowy softshell kupiłem, żeby być widoczny
mam też zielone, niebieskie, ale w górki biorę te jaskrawe
czerwono-czarny kupiło mi szefostwo - taki służbowy, z odblaskową naszywką :)

~rumcajs

2006-08-28 13:53:38

a na rower to koszulki kupuję jaskrawożółte - właśnie żeby być widocznym, w górki nie bo owady strasznie nawalają do żółtych i pomarańczowych koszulek

R.M.

2006-08-28 13:54:40

Hibiskus. Ale żeście się uparli;-)

~rumcajs

2006-08-28 14:03:06

przez samo "h"
nigdy nie pamiętam
raz mnie Ruda uświadamiała w tym temacie, ale już zapomniałem :(

Maximus

2006-08-28 14:24:02
82.143.153.21 Głosów: 0

Troche mi to przypomina dyskusje o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy. Problem jest stricte regionalny, bo GOPR zawsze miał inne sorty niż TOPR. Kiedyś były niebiesko-czerwone a od mniej więcej dwóch lat tylko czerwone, natomiast TOPR czerwono-czarne (i to o nie tutaj chodzi).
Zacznijmy od tego, że kwestia widoczności w terenie jest bardzo względna- pora dnia, pora roku, warunki. Na śniegu czarna kurtka bedzie idealna, ale np w nocy w lesie już nie do konca. Tak samo biała kurtka, w nocy bedzie ekstra,natomiast na śniegu totalna lipa- poza tym niepraktyczny kolor- po każdym wyjeździe kurtka do prania.
Najlepsze są kolory oczoje...no jak te flamastry do zakreślania tekstu bo zwracają uwagę i nie zlewają się z otoczeniem. Osobiście nigdy nie spotkałem się z opinią przedstawianą przez Ronina. Na pytanie czy czerwony polar nie bedzie zbytnio kojarzył się z ratowniczym usłyszałem, ze mam nosić taki, który bedzie bezpieczny.
Kolejna sprawa-> Jaki masz stosunek do polarów przewodnickich?
Aktualnie polar przewodnicki od goprowskiego różni się tylko tym, że ma jeden niebieski) pasek więcej na lewym rekawie i tym, że zamiast krzyża jest blacha przewodnicka. Z daleka też można się pomylić.
ta dyskusja troche przypomina mi bezsensowne spory o to kto ma prawo nosić czerwone swetry. Czy tylko TOPR czy też przewodnicy? A co z przodownikami GOT? Prawda jest taka, że cieżko pomylić kogoś w czerwonym polarze z ratownikiem, bo przecież podchodząc bliżej od razu widać czy ktoś nim jest czy ma tylko "cywilny polar". Poza tym na sorty ratownicze składają się też czerwone plecaki z krzyżem. Czy to oznacza, że powinno się zakazać kupowac ludziom czerwonych plecaków?

Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 33e75 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3