Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 |

[akcesoria] karimata Therm-a-Rest

~silowski

2006-03-26 10:52:40
212.33.81.18 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

karimata THERMAREST model RIGEREST R czy słyszał ktos cos na temat tej katimaty?? pierwszy raz spotkałem sie z ta firma kosztuje 120zł i powiedziano mi ze tylko proznia izoluje lepiej od tej maty. Opisze troche jej wyglad jest pokarbowana z jednej strony jest zielona a z drugiej srebrna :-)) Warto ja kupic?? czy ktos cos o niej wie ??

-------------------------------------------------------
silowski@wp.pl

~sołtys

2006-03-26 11:05:37
212.76.37.162 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Warto. Przy wadze ok. 450 g, a więc tyle co zwykła mata, izoluje dzięki temu "karbowaniu" dużo lepiej, gdyż efektywna grubość warstwy na której leżysz wynosi 15 mm. Jest też niezwykle wygodna, co sprawdziłem, a karbowanie nie przeszkadza we śnie żadną miarą. W porównaniu z pianką 5-6 mm której teraz używam jest świetna, dlatego przy odrobinie funduszy zamierzam sobie taką sprawić na wakacje.

Dodam, że używa jej sporo ludzi chodzących w góry wysokie. Widziałem zdjęcie z wyższych obozów K2, na którym Piotr Pustelnik taszczył przy plecaaku taki właśnie wynalazek w wersji Regular.

Jeśli jesteś wielkim zmarzluchem, możesz kupić wersję Large (dłuższa i szersza o 10 cm) i DeLux (o grubości 20 mm).

Generalnie bardzo polecam.

Sołtys

~silowski

2006-03-26 11:26:36

czyli rozumiem ze jest to znana firma na rynku?? a jesli chodzio o dopisek przy modelu "R" to chodzi o podany przez ciebie Regular ??

silowski@wp.pl

~Tadeus

2006-03-26 11:45:25
62.121.86.221 Głosów: 0

Jest jeszcze Z-Rest. Taka co wyglada jak opakowanie od jajek, tej samej firmy. Niektorzy twierdza, ze ta Z jest troche lepsza.

Doczu

Doczu
2006-03-26 11:58:26
81.210.105.147 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Tadeus >>> może i lepsza, ale mniej poręczna i trwała. No i droższa jakieś 20 PLN od tego ridgeresta o którym pisze silowski.

www.doczu.tk

~silowski

2006-03-26 13:20:58

skoro ta firma jest dosc dobra i chyba znana z tego co mowicie to jak to jest wartio kupic ta karimate czy lepiej pomyslec o czyms inny w tej cenie??

silowski@wp.pl

Arni

Arni
2006-03-26 13:33:27
86.63.98.156 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Swego czasu też rozważałem zakup tej karimaty do zastosowań wiosenno-jesiennych, lecz po wielu rozwazaniach zakupiłem za 200 PLN Wolfmate, JW i powiem szczerze nie żałuje tego.
O zakupie zdecydowala głównie objętość po spakowaniu (15x26) mimo, iż mata jest ok. 300g. cięższa. Izolacja na temperaturę będzie na pewno podobna jak RidgeResta jak nie większa.
Na pewno należy zwrócić szcxzególną uwagę aby nie przebić maty , czego nie ma w karimacie.
Jeśli mogę zaproponować cos, to proponuję rozważenie zakupu maty samopopujacej lub znacznie tańszej zwykłej karimaty (50 zeta - 13mm) Bo nie wiem czy jest sens wydawac nawet 120 zł na zwykła karimatę

~silowski

2006-03-26 14:08:42

no własnie dla mnie jest sens gdyz tak jak mowis mata samopompujaca moze sie przebic i jest drozsza, ciezsza i chyba wieksza po spakowanie (ale nie wiem bo nie miałem do czynienia) do moich potrzeb jest potrzebna karimata taka ktora bedzie dobrze izolowac hymmm.. dobrze tzn za takie pieniadze dobrze :-))

silowski@wp.pl

~Tadeus

2006-03-26 14:26:35

Ja mam taka "podrobe" Ridgeresta z Horyzontu za 69zl i sprawuje sie calkiem niezle, chociaz do sensownego komfortu z pewnoscia jest jej daleko. Ale moja dziewczyna bardzo ja lubi. Podejrzewam ze oryginal jest pewnie troche lepszy :}

~Kotu

2006-03-26 14:45:00
83.16.70.218 Głosów: 0

Używam od roku ridgeresta regular i potwierdzam to, co pisze Sołtys. Lekka, dobrze izoluje i zapewnia duży komfort spania, porównywalny wg. mnie z cienkimi matami samopompującymi. Co do wytrzymałości także nie mam zastrzeżeń.
jedyny ból to cena - ja dałem ok. 120 pln. Za karimatkę to dość dużo, ale mimo wszystko jest tyle warta - to mniej niż trzeba zapłacić za dobrą matę samopompującą, śpi się wygodnie, waży ponad 2X mniej od standardowej "samopompki" (np thermarest trail) i nie grozi nam niespodzianka w postaci braku powietrza (czyli tzw. gumy:).
Kumpel ma podróbkę ridgeresta marki "Wielicki" i też nie narzeka, ale jego mata jest odczuwalnie cięższa i mniej komfortowa (twardsza). Tyle że kosztowała 2x mniej...
pozdro

~dzik

2006-03-26 15:02:55
83.30.129.33 Głosów: 0

jak tak sobie o matach gaworzymy, to czy ktoś widział taką mate w kolorze czarnym, albo inna karimatę z czarnego eva? Jakieś namiary?

~Tadeus

2006-03-26 15:04:02

Zaraz poszukam, ino z EVA trzeba ponoc ostro uwazac, bo sie lubia topic na mocniejszym sloneczku :}

~marta

2007-08-17 14:59:09
85.221.135.93 Głosów: 0

potwierdzam warto

~marta1

2007-08-17 15:01:43

jest wygodna i naprawdę leciutka ja mam wersje 3 sezonową, i myślę ze to najlepsze rozwiązanie dla osób śpiących w temperaturze do 0 stopni.Tylko zastanawiam sie czy nie będzie pękać ale niedługo sie przekonam :)

Gorgun

Gorgun
2007-10-01 22:18:46
83.19.139.179 Głosów: 0

cześć,
mam wersję 4-sezonową i jak narazie testowałem ja na zmrożonej gipsowej posadce przy temperaturze około -5C. sprawdziła się super. Zbliża się zima i mam zamiar zrbić test na śniegu zaczynając od kampinosu po kochane Tatry...

zamieściłem kilka fotek wraz z opisem na mojej stronce www.treq.pl
[reklama off]

pozdr!
Maciek

www.treq.pl

~mati

2007-10-05 00:27:06

Grzeje ale ma wadę szybko pęka po bokach gdzie jest zgrzewana i jakiekolwiek zadrapania widoczne są! ja na niej spałam w namiocie i dbałam o nią a po powrocie są zadrapania i powyrywane kawałki pianki, minimalnie co prawda ale to był pierwszy wyjazd

mati

sołtys

sołtys
2007-10-05 09:30:56
83.15.200.66 Głosów: 0

Powyrywane? Co się działo w tym namiocie?

Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem i potwierdzam wcześniejszą opinię. Spałem pod gołym niebem na skalnej półce. Izolacja cieplna jest bardzo dobra, wygoda również. Dla kogoś kto nie dba za bardzo o sprzęt (np. jak ja) myślę, że to dobra alternatywa maty samopompującej.

www.dolina-rospudy.pl

sasq pajak/grappa.pl

2007-10-05 09:38:20
83.5.59.114 Głosów: 0

OT
Mati czy ty w tym namiocie masz jakąś podłogę?? i czy nie biegałeś w rakch po tej karimatce??
bo pianki termicznergo odpoczynku sa z rególy trudno zajechaniowe

~andrzejS

2007-10-05 09:45:10
83.4.191.59 Głosów: 0

Gdzieś koło czerwca poszukiwałem takich mat /tzn troche lepszych niż zwykła pianka,cokolwiek to znaczy/ i trafiłem w necie /ale juz nie wiem gdzie/ na recenzje materacyków i pamiętam że dobre oceny dostały maty zpiany EVA,przy dużej ilości opini.To było FOUR SEASONS,taki campusik niby,190cm,grubość od 0,5cm do ok.2cm.Waga od 25 deko do 1kg.Druga bardzo chwalona to była taka w stylu thermarest karbowana, sirex rilenmate coś ok. 0,5kg,miąła najwyższe oceny.W końcu i tak nic nie kupiłem.Widziałem podobne/ale składane/ w intersporcie ok.60zł,ale dobrzy ludzie powiedzieli że się wykrusza.Narazie spie w schroniskach.

cynik

cynik
2007-10-05 22:05:33
89.79.165.45 Głosów: 0

Ja mam ridgeresta 4 sezonowego. Uzywalem poki co niewiele, ale przy temperaturak kolo zera. Niemal czuje sie jak grzeje w plecy i ma te niezaprzeczalna zalete, ze czlowiek z niej nie zjezdza jak ze zwyklej karimaty. Mala uwaga - jako duzy chlop uzywam wersji L - to jest naprawde bydlecka karimata, jak sie to przypina do plecaka to wyglada jak silnik rakietowy...

Strona: | 1 | 2 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 72b32 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3