Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 |

Dolomity - jaki sprzęt

aaron

2006-03-06 22:28:35
217.117.130.130 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Witam, w lipcu wybieram się na 10 dni w Dolomity. To moja pierwsza tak długa "wyprawa". Do tej pory chodziłem tylko rekreacyjnie po Tatrach (giewont, kasprowy - bez szaleństw ;), głównie w lecie. Miałem zwykłe wysokie trepki, nieoddychalny tshirt (z nadrukiem trasy DM ;) flanelową koszulkę, i coś od deszczu (parasol hehe). Teraz muszę właściwie się przygotowac. Proszę Was (najlepiej tych którzy mają wiedzę praktyczną) o polecenie właściwej odzieży, butów i akcesoriów. Najlepiej konkretnych modeli. Jeżeli chodzi o ceny - raczej stany umiarkowane. Dziękuję z góry ;)

~kaikow

2006-03-06 22:30:28
83.22.121.126 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

gdzie wysłać zakupy ?

~kardi

2006-03-06 22:33:53
83.142.120.254 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

jesli na ferraty- podstawa to lonza i kask, bez tego ani rusz- reszta mniej wazna -widoki bedziesz mial takie same...

-------------------------------------------------------
gg 1901025

~kardi

2006-03-06 22:36:13
83.142.120.254 Głosów: 0

P.S.
i oczywiscie uprząż i karabinki :D

gg 1901025

aaron

2006-03-06 22:39:09

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

kardi - akcesoria pomocne przy wspinaniu znam- oczytałem już Tkaczyka oraz artyk. w n.p.m., bardziej chodzi mi o odzież no i buty (temat morze...)

Spineless

Administrator
2006-03-06 23:07:52
217.153.105.182 Głosów: 0

no właśnie temat morze...kup sobie kurtkę Milo, podkoszulkę Crafta dobre oddychające skarpety, buty jakieś lekkie, np. Scarpy Lite GTX i spodnie powiedzmy Milo Sierra albo Jaxa Tracker + oczywiście uprząż, lonżę, kask i karabinki jak kardi i kaikow wspomnieli :))

bo ja tu w zasadzie jestem nikim...

Tomisiek

2006-03-07 00:47:37
213.76.198.114 Głosów: 0

No więc po pierwsze, sprzęt ferratowy, jak koledzy opisali.

Poza tym:
1. Bielizna oddychająca na pewno się przyda. Faktycznie może być Craft, mnie się sprawdza.
2. Ochrona przed słońcem, czyli kremik i coś na głowę (np. buff lub chusta)
3. Ochorna przed wiatrem, czyli windstopper do plecaka, w razie czego wyjąć;)
4. Ochrona przed deszczem, czyli lekka kurtka gore lub podobna (postępowanie jak wyżej).
4. Buty z solidna podeszwą, np. Meindle AR 5.0 lub 3.1
5. Sreberko dla świstaków (może być fola NRC);)

zdrówka

PS. Jak wyglądają Dolomity, możesz obejrzeć nptu:

tom

~myhair

2006-03-07 00:51:04
213.134.160.225 Głosów: 0

Czyli powiadasz ze chodziłes rekreacyjnie po Kasprowych i Giewontach a teraz wybierasz sie na Ferraty? No ciekawe podejscie, mam znajomego, ktory nigdy nie byl w gorach wyzszych niz 3000m n.p.m. a w za rok wybiera sie na Aconcague. :)

Jesli chodzi o ferraty to chyba najlepsze sa turystyczne buty do kostki. Wyzsze nie są potrzebne i będą niewygodne.

Tomisiek

2006-03-07 00:58:08
213.76.198.114 Głosów: 0

się z Tobą nie zgodzę, buty za kostkę są w górach zawsze jak najbardziej pożądane, Dolomitów i ferrat nie wyłączając...

zdrówka
tom

PS. Na Aconcaguę mój kolega poszedł, będąc wcześniej tylko na Rysach. A w tym roku trzeci wszedł na ten szczyt, prowadząc zresztą grupę...:)

tom

aaron

2006-03-08 20:12:34

myhair - nie zniechęcaj mnie ;) - w góry nie wybieram się sam i nie będę atakował najtrudniejszych szlaków, więc dam sobie radę (grunt to optymizm i wiara w własne siły;)

Co do kurtki nie stac mnie na gore, ale wybrałem w polarsporcie milo tival http://www.polarsport.pl/index.php/mkSklep/shop.flypa ge/Kurtki,103/Kurtki/Kurtka_TIVAL,5255/Nieprzemakalna ,7/Itemid,/
jakieś opinie?

zastanawiałem się również nad Salewa uphill
http://www.8a.pl/index.php?str=prod_big&idk=125 1&kat=&podkat=&subkat=
ale po tym co naczytałem się na forum to sam nie wiem.

spodnie - znajomy polecał mi MILo ale model TRIP (cena nie bardzo mi robi ok 180 zł i nie wiem czy warto.

buty - dziś mierzyłem karrimor ksb 300 gtx za 400 i chyba będą ok. choc Pan Sprzedawca namawia mnie na trezety cyclone. a na necie widziałem w 8a promocję meindl gomera w podobnej cenie. No tak to z tymi butami, im więcej czytam i oglądam tym mniej jestem zdecydowany (tak jak moja żona gdy kupowała płytki do łazienki ;)

bieliznę jakoś dobiorę, a co do skarpet - słyszałem że w lecie nosi się dwie pary? tu proszę o pomoc.

Tomisiek - ładne fotki.

aaron

2006-03-08 20:26:48

acha myhair - odnośnie chodzenia po Dolomitach bez specjalnego przygotowania
skoro na prawie 3000 wszedł pies Tomiśka, vide link

http://www.tompress.wroclaw.pl/galeries/dolomity/st rony/53schuster5.htm

to chyba tez dam rade
(chyba że był specjalnie szkolony ....jak Szarik z 4 pancernych)

~myhair

2006-03-09 07:37:41
213.134.160.225 Głosów: 0

nie chodzilo mi o wysokości tylko o pewne przygotowanie. Dla mnie dolomity=ferraty, choc zdaje sobie sprwe z tego, ze sa tam rowniez normalne trasy turystyczne. Jesli po takich chcesz chodzi to jedyne co ci moze przeszkodzic to zła pogoda albo twoja kondycja. Natomiast wybieranie sie w ferraty bez chocby cienia dowiadczenia w postaci przejscia przez Orla Perc wydaje mi sie dziwne :)

btw nie chodza mi te zdjecia :/ kompletnie zadne sie nie wczytuje

~pim

2006-03-09 09:12:27
212.76.37.134 Głosów: 0

Niezależnie od doświadczenia to w dolomitach ważne jest ranne wstawanie. Po pierwsze ze względu na operację słoneczną, po drugie by uniknąć tłoku i ukamienowania. Dlatego jeżeli preferujesz turystykę zakładającą śniadanie o 9.00 i start o 10.00, to proponuję rozpoczecie mentalnego treningu ze wstawaniem o 5.00. Po za tym często około 15.00 przychodzi gwałtowne załamanie z np. piorunami i gradem. Bycie przyłapanym na ferracie przez burzę jest chyba jeszcze bardziej nerwowe niż zjazdy w padającym gradzie. Dlatego po 15.00 najlepszym rozwiązaniem jest konsumpcja wina lub kąpiel w basenie na kempingu w Cortinie d'ampezzo.
Pozdrawiam

Strona: | 1 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 42a0e - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3