Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 |

mocowanie czekana - tunel czy zwykłe troczki

~Walter02

2006-01-06 11:51:15
193.0.242.20 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

ano właśnie - tak, jak w temacie

co lepsze?

Zauważyłem, że mocowanie czekanów w specjalnych tunelach jest coraz bardziej popularne - przykłady (test Montano - link na dole), czy plecaki Vaude, z drugiej strony pozostaje znakomita większość "tradycyjnych" plecaków

Czy mocowanie "tunelowe" jest ono dużo lepsze od tradycyjnego? (wadą wydaje się, że nadaje się tylko dla prostych stylisk) - co sądzicie?

Munkas

2006-01-06 12:17:20
83.238.210.130 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

chyba tradycyjne. Czym prostsze tym lepsze. Bardziej uniwersalne, łatwiejsze w obsłudze ( w rękawicach bywa z tym problem). Tunel to zawsze kilka gramów więcej. I dziękuję za pakowanie w tunel dziabki z pętlą. Najlepszy i najprostszy w obsłudze system mocowania ma w plecakach zdecydowanie Grivel.

sasq pajak/grappa.pl

2006-01-06 12:45:26
83.30.183.83 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

tunele są szybsze i wygodiejsze....
paski uniemożliwiaja czekanowi tłuczenie się z tyłu....

wszystko zależy od wielkości plecaka

-------------------------------------------------------
dalej w 2005 :-/

~Walter02

2006-01-06 12:57:13

Munkas>>
"Najlepszy i najprostszy w obsłudze system mocowania ma w plecakach zdecydowanie Grivel. "
chodzi Ci o te gumki? W czym one są lepsze, tylko to, że nie trzeba zapinać klamry, tylko ściągnąć ściągacz i już, czy jest jeszcze coś więcej (prawdę mówiąc u mnie wyglądem nie wzbudzają zaufania...)?

sasq>>
dlaczego uważasz, że są szybsze - czy chodzi tylko o to, że nie trzeba zapinać górnej tasiemki?

i jeszcze jedno: wydaje mi się, że w Vaude tunele są lekko rozszerzające się ku górze - jaki to mam sens?

sasq pajak/grappa.pl

2006-01-06 13:00:51
83.30.183.83 Głosów: 0

walter ano właśnie o to :-D

dalej w 2005 :-/

Munkas

2006-01-06 13:29:36

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Walter w Grivelach dolny pasek ma regulowaną długość. Jest to bardzo dobry patent. Długość dobierasz ściśle do tego co przypinasz ( kijki, czekan, dziabkę) Górne gumki możesz umieścić na kilku wysokościach dobierając do długości styliska. Gumki, ktore zauważyłeś są super. Wyglądają może mniej solidnie niż paski ale trzymają dużo lepiej Wypinasz czy wpinasz czekan jednym ruchem bez miotania się z oblodzonymi klamerkami. Obsługa bezproblemowa nawet w grubych rękawicach. Cały system pozwala na idealne dopasowanie i mocno przytwierdzone do plecaka. Mam Grivele Alpin Light i Manu. Używam od kilu lat. Bez żadnych zastrzeżeń.

~Walter02

2006-01-06 13:49:12

czaję;
czyli najważniejsze w tym systemie to
1) dolny pasek o regulowanej długości (normalna klamra zaciskowa)?
2) możliwość przyczepienia gumki na różnej wysokości (- czyli musi być jakaś drabinka a taśmy naszyta na wierzch plecaka)

i jeszcze pytanko - czy ta gumka ma jakiś specjalny ściągacz, czy normalny, zwykły normalnie dostępny

to w ogóle nie czaję, czemu produkują plecaki z tymi tunelami? :)

Munkas

2006-01-06 13:57:06

dolna klamra jest normalna. Drabinka z taśmy. Ściągacz zwykły.

czemu produkują plecaki z tunelami? 1.Dla niektórych może to wygodniejsze, 2. wyglądają pewno bardziej profi, 3. nowość za którą można zarobic kilka Euro.
Generalnie chyba wiele osób myśli, że czym więcej gadżetów przy plecaku tym lepszy. Róznego rodzaju pętle na czekany są przy większości worków a przecież wykorzystuje je może z 5% użytkowników.

~Edtheduck

2006-01-06 14:36:53
62.29.148.15 Głosów: 0

Mam pytanie, czy w turystyce zimowej, przydatniejszy będzie prosty czekan, czy może kijki? Bo chce zacząć kompletować sprzęt zimowy i nie wiem w co uderzyć :-)

~kardi

2006-01-06 14:43:19
83.142.122.254 Głosów: 0

Jesli zamierzasz chodzic po tatrach , to czekan jest niezbedny! kijki takze bardzo mile widziane , jesli to beskidy ,bieszczady, to czekan mozesz sobie odpuscic narazie.

~Siwy

2011-10-03 16:27:41
46.112.185.98 Głosów: 0

Jesli nie posiadasz ani rakow ani kijkow ani czekana, to kup kijki, one przydadza sie zawsze, potem raki, a na koniec ewentualnie czekan. Lepiej uniknac poslizgu, niz zaczac spadac, probujac to wyhamowac :-)

S

~Filemoon

2011-10-03 17:22:51
195.7.32.218 Głosów: 0

Siwy tamten post czekal 7 lat na twoja odpowiedz :)

Filemoon

kivak

kivak
2011-10-03 17:48:35
86.184.186.112 Głosów: 0

Jakie siedem? Niecale szesc ;) Swoja droga ja bym wolal w zimie czekan niz raki ale ja sie nie znam.

Co do mocowan czekana. Czy ktos wieszal czekan na tym metalowym rozwiazaniu Lowe Alpine? Maja to w Peak Attack i Alpine Attack. Probowalem to przepchnac przez dziure w grivelu air tech bezskutecznie. Czy tylko taki problem jest z grivelem, czy raczej ze mna?
---
Edytowany: 2011-10-03 18:08:43

Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia

Yeah Tea

Yeah Tea
2011-10-03 18:51:39
92.40.254.39 Głosów: 0

te Lowe sa w ogole przedobrzone moim zdaniem, od zapiec zaczynajac. Jakies swiatlo na mocowanie czekna rzucaja rysunki na stronie producenta. Ciekawosta to to, ze LA plecaki sa projektowane w Anglii i prze Anglikow...a nie przez Wlochow. Tak przynajmniej twierdzi rep Lowe Alpine

YT

Jachol

Jachol
2011-10-03 22:11:53
85.134.197.109 Głosów: 0

nie wiem czy wiecie ale Lowe jest w tym momencie wlasnoscia equipa (raba)

a mocowanie w AA jest mega przebajerzone i nie dziala z produktami petzla (nomic, quark)
dziala za to swietnie z rebelami dmma ;)

Yeah Tea

Yeah Tea
2011-10-04 08:17:12
92.40.254.91 Głosów: 0

no to tylko potwierdzaja sie moje przypuszczenia. Jak cos jest niepraktyczne, niepotrzebne, albo na 'odwrot' to zapewne zostalo wymyslone w Krolestwie :) no i do tego pasuja tylko do DMM, to argument ostateczny :D

YT

kivak

kivak
2011-10-04 09:57:14
193.35.132.40 Głosów: 0

Musza wspolpracowac z DMM bo to zaprzyjaznione firmy, dmm robi dla nich metalowe czesci od dawna, nawet na zaczepach przy crashpadach dmm widnieje logo LA. Zreszta zawieszanie czekanow dmm sprawdzalem sam. Na zdjeciach widzialem tez wiszace Black Diamondy.
Ja wole bajery Lowe Alpine od bajerow Ospreya. I te plecaki LA podobaja mi sie niezmiernie. Albo takie bajery albo estetyka Cruxa. Ewentualnie kolorystyka Grivela ;)

Jachol - majta sie to? Spada? Wygodnie zrzuca?

YT - na odwrot, czyli jak cos jest praktyczne i potrzebne?

Czy oznacza to, ze LA nie jest juz wlasnoscia Asolo, czy tez obie firmy wpadly w objecia equipa? Czyli ciuchow LA juz nie zobaczymy, a napewno nie z gore.
Rab dostal trzyletni kontrakt z bbc na udostepnianie odziezy, rozwija sie.

Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia

ns

2011-10-04 10:35:01
62.208.225.86 Głosów: 0

@kivak
Ze strony equipa:
http://equipuk.com/news.html
'In addition to continuing to develop its world leading backpacks line, we are intent on re-establishing the Lowe Alpine clothing line.'

Czyli niby ciuchy maja znowu robić.

Ale ten wpis nadaje się raczej do innego wątku.

~Filemoon

2011-10-04 11:55:10
195.7.32.218 Głosów: 0

Rab - nie dziwie sie ze sie rozwija robia naprawde fajne ciuchy/spiwory z dobrych materialow i w dobrych cenach.

Lowe Alpine - plecaki robia fajne, ciuchy gdzies tam sie cos od nich jeszcze czasem pojawia ale w Irlandii raczej sladowe ilosci.

Filemoon

Jachol

Jachol
2011-10-04 18:24:22
85.134.197.109 Głosów: 0

Asolo bylo wlascicielem lowe ale z powodow finansowych sprzedali Lowe

Plecaki LA nigdy nie byly projektowane w Italii
najpierw przez wiele lat byly projektowane w Irlandii a potem w Kendal w UK.
we wloszech projektowana byla jedynie linia ciuchow.

sam Alpine Attack jest bardzo fajnym workiem i wlasciwie jedyna jego wada jest wlasnie headlocker :)
co do headlockera to dziala on na 100% z DMM, BD, Edelrid
niestety nie dziala z najpopularniejszymi dziabkami obecnie czyli Nomic, Quark i wiekszosc griveli -wejdzie 1 ale dwa nie wejda ;)

myk z metalowymi koncowkami nie jest nowy, uzywa go od lat MH czy Vaude
sam patent LA (jak dziala) to nic sie nie majta a giete dziabki fajnie sie ukladaja (prostej nigdy nie sprawdzalem) ale jest przekombinowany na maxa
jak dla mnie to marketingowy wymysl w stylu ''zrobimy cos co odrozni nas od reszty''
znacznie podnioslo to koszty i przyspozylo troche problemow- bo to sie haczylo, zeby sie nie haczylo to zrobili oslonke z hypalonu, zeby nie bylo ze dodaja tylko wagi bez sensu to zrobili z tej oslonki ''raczke'' do podnoszenia plecaka itd. itp.

sama obsluga jest troche bez sensu- zeby zdjac poprawnie zalozone dziabki trzeba poluzowac klape plecaka, do tego jezeli zboku w loadlockerze mamy cos wiecej niz tylko dziabke to trzeba to wszystko ogarnac (jezeli mamy dziabke, narty, kije i np sonde czy stylisko lopaty to odpinajac stylisko dziabki odpinamy cala reszte)

cel byl jednak bardzo prosty- chodzlo jedynie o to, zeby dalo sie zdjac/zalozyc dziabki szybko, bez kladzenia plecaka (plecak stoi )
to samo da sie osiagnac w taki sposob jak np. w variancie, bd czy blue ice lub tak jak w starym Alpine Attack czy snow attack, gdzie sa zwykle petle ale na tyle dlugie, ze da sie dziabke w niej ''okrecic''
tylko wtedy w nowym AA nie byloby HEADLOCKERA :) i nie roznilby sie prawie od konkurencji i nie dostalby nagrody na targach i nie byloby o czym na forum pisac :)

jak dla mnie najlepszym patentem sa ''zwykle'' petle, tylko musza byc na tyle dlugie, aby nie trzeba bylo przewlekac przez nie calego styliska- patent ktory mam w starym plecaku sprawdza sie najlepiej
niezly jest sposob z miedzy innymi varianta, nigdy nie uzywalem systemu MH (z otwieraczami do piwa)
---
Edytowany: 2011-10-04 18:52:21

Strona: | 1 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: ae0eb - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2