Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 |

Kieszenie zintegrowane albo skrzelowe???

~Wacex

2005-12-29 14:58:33
81.198.122.21 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Wlasnie mysle,ktore z nich sa lepsze,bo niektore plecaki maja zintegrowane[np.Wisport El Misti] a niektore skrzelowe[np Karrimor Tiger].
Ktore sa bardziej praktyczne,czy wcale sie nie roznia???
Pozdrawiam

-------------------------------------------------------
Wacex

~bren

2005-12-29 16:45:22
85.219.162.26 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Kieszenie skrzelowe: nie zajmuja dodatkowego miejsca, w stanie złożonym możesz spokojnie przypiąc coś na zewnątrz (kijki, nart, karimatę, kałasza;), nie przeszkadzają przy przeciskaniu się przez wąskie podejścia. Niestety jeżeli plecak jest wypchany, ciężko co kolwiek do takiej kieszeni włożyć.

W przypadku kieszeni zewnętrznych jest odwrotnie. Czasem takie kieszenie mają tinel pod spodem (są przyszyte tylko na krawędziach) i możemy pod nie wsuwac narty czy kijek. Kieszenie te najczęsciej też są bardziej formene (prostokątne w przekoju) co ułatwia upychanie w nich różnych rzeczy (np. taśmy z amunicją lub granatów;)

Starszy_Pan

2005-12-29 16:48:40
83.24.138.175 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

A magazynki np. do Kałasz też ?? Coś podobnego jest w bocznych kieszeniach spodni armii szwajcarskiej ;-))

Czasami ... do skasowania

rotfl

2005-12-29 20:41:12
80.55.181.218 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

>>bren
Cholera co ty w życiu robisz, że wszystko porównujesz/przystosowujesz do granatów, taśm z amunicją itd...?? :)))))

~rumcajs

2005-12-29 20:48:38
199.67.140.20 Głosów: 0

no normalnie, jak każdy:praca w spożywczym na dziale mięsnym, wieczorem do knajpy albo przed tv...
jak każdy, też chciałbym wziąć kilka granatów i rozpier...lić w szystko w drobny mak, albo zrzucić napalm na dzieci sąsiadów...
:)

... nemo me impune lacessit ...

chróściel

chróściel
2005-12-29 20:50:54
84.10.48.81 Głosów: 0

>Rotfl
bo Bren to lubi...

>Wacex
zasadniczo oskrzelowe są kijowe, bo takie mam w Deuter`ze i jest to jego jedyna wada, jeśli się ich używa, bo:
1) mają kształt, który uniemożliwa włożenie czegoś większego
2)jak się je wypcha, nie ma możliwości przytroczenia nart czy kijków
3)na pewno nie mieszczą się w nich magazynki do Kałacha, granatniki, ale jedyna nadzieja pozostaje w pojedynczo przenoszonej amunicji

olej ogólnie kieszenie i spraw sobie większy plecak po prostu...

chrosciel@ngt.pl; 5030355

~rumcajs

2005-12-29 21:11:10
199.67.138.20 Głosów: 0

dla mnie kieszenie skrzelowe w moim Deuterze (i innych plecakach) są dardzo dobre - jest to zaleta. Traktuję je jako zapasowe na jakieś duperele, drobne ciuchy czy inne cichobiegi schroniskowe
nie przeszkadają w troczeniu kijów, za nartami trochę gorzej, ale tez można sobie poradzić - zwykle plecak ma dolną komorę troszkę większa objętościowo - szerokość podobna jak górna z lekko załadowanymi kieszeniami skrzelowymi...
nienawidzę kieszeni zewnętrznych: czepiają się wszystkiego wokół, czynią plecak szerszy iz potrzeba i wcele nie pomagają w troczeniu
po prostu kupuję plecak na potrzebny mi litraż w gółwnej komorze, a kieszenie są miłym dodatkiem...

a magazynki do Kałach mi się mieszczą :)

... nemo me impune lacessit ...

chróściel

chróściel
2005-12-29 21:16:17
84.10.48.81 Głosów: 0

e ja jak je zoobaczyłem i załadowałem, a mam taki sam plecak jak Ty tylko 65+10 to mi to jakoś nie pasiło, a wręcz denerwowało i z deka przeszkadzało przy tych kijaszkach. ale ogólnie staram się kupić plecak i tak go załadować, aby w ogóle z kieszeni bocznych nie korzystać (te oskrzelowe rzeczywiście jedynie do pierdół, ale maleńkości, choć jak dla mnie mogłoby ich nie być, tyle kieszonek i zakmarków ma ten AC). co do zewnętrznych to, tak jak Ty, mam uczulenie na nie, z tych samych powodów...

~bren

2005-12-29 22:18:00
85.219.162.26 Głosów: 0

Co ja robię, po prostu cały dzień siedzę w firmie i wklepuję karty do komputera. A po godzinach rozładowuję i powtórnie ładuję magazynek do kałasznikowa, chyba że właśnie kukri ostrzę.
A co do kieszeni to Chróściel wyraził podobną do mojej opinię. I tego należało by się trzymać. Kieszenie mają jeden poważny plus: pozwalają trzymac wiekszy ład w rzeczach i ma się dostep do najpotrzebniejszych z nich bez otwierania plecaka.

rotfl

2005-12-29 22:59:27
80.55.181.218 Głosów: 0

Ja obecnie mam Pajaka Atacamę I i kieszenie są tam skrzelowe - jak dla mnie są fajne iż:
- są duuuuże :),
- mogą się skompresować,
- a przy full wypchanym plecaku i średnio wypchanych kieszeniach da się jeszcze przypiąć karrimatę - ale to już chyba zaleta świetnych, długich troków... (co innego że wtedy to już karrimata odstaje na sporą odległość od mojego ramienia i o przedzieraniu się przez krzaki będzie ciężko :).
Tak czy siak kieszeni bocznych faktycznie fajnie używa się (tak jak pisał rumcajs) jako "dodatku" np. na termosik, jakąś koszulkę na zmianę co by nie trza całego plecaka otwierać itp.
Pozdr.

Strona: | 1 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 33e75 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3