Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 |

Hagan Trial a foka

manfred

2005-12-24 22:09:12
83.29.18.149 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Witam serdecznie mam takie pytanko do włascicieli tych nart . Zauważyłem że tył narty jest zaokrąglony i nie ma tam na końcu freza na zapięcie foki. jak sobie radzicie z tym problemem? Myślałem o takim prostokątnym łączniku który bym zakładał na nartę ale nie wiem czy to zda egzamin. za podpowiedzi serdecznie dziękuję.

-------------------------------------------------------
Manfred

~tp

2005-12-25 12:36:41
83.27.206.221 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Co prawda nie mam tych nart, ale skoro to narty z grupy Freeride, gdzie podejścia to tylko dodatek do zjazdów, to coś mi się wydaje, że stosuje się tu "klasyczny" system klejenia fok: zaczep tylko z przodu, reszta tylko na kleju kończąca się 5 cm przed końcem narty. Zaczep jest wtedy prosty bez napinacza (tylko jedna prostokątna ramka), a fokę zaczynasz zakładać od dziobu narty.

~tp

2005-12-25 12:38:16

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

A tu masz przykładowy link:

manfred

2005-12-25 13:22:46
83.29.52.173 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

W sumie to co piszesz to prawda ale ja chodzę sobie głownie w Tatrach i Gorcach czasami żadko zjeżdzam a czasami jadę więcej niż podchodzę.:Przełęcz pod Kopą choćby. Ale ten patent nie wchodzi w grę ponieważ muszę zastosować mocowanie z tyłu dla zapobiegania odklejeniu sie foki a nawet jej straceniu.

-------------------------------------------------------
Manfred

~tp

2005-12-25 16:56:11

Jeżeli tył narty jest podniesiony lekko do góry to mógłbyś zamiast haka dopasować np. którąś z ramek z linku. Ale kup to w Polsce...

Samoróbki to chyba jednak dość duże ryzyko, chyba, że masz dostęp do dobrego drutu z nierdzewki, wiesz jak go zahartować itd.

Tak czy inaczej życze powodzenia!

Walter02

2005-12-25 17:01:34
83.8.26.16 Głosów: 0

a może dałoby sie dorobić taką ramkę - cienki pręt, imadło, kombinerki, młotek i do roboty....

A może spróbujesz pilniczkiem wykonać taki rowek w narcie (jeżeli Ci jej nie żal)?

~tp

2005-12-25 17:11:44

W przypadku dorabiania proponowałbym zrobic ze dwie ramki więcej i mieć przy sobie na wyjazdach na wypadek gdyby taka rameczka rozgięła się i zgubiła gdzieś wysoko i daleko od cywilizacji ;-)

manfred

2005-12-25 21:27:35
83.29.56.94 Głosów: 0

No świetne te ramki ale raczej w Polsce nie do dostania jesli nawet to musiałbym najpierw przymierzyć. Nie mniej dzięki. Zakładam haczykiem bez rantu jesli będzie spadać to wykonam delikatny rancik a jesli to nie pomoże to porozglądam sie za ramką.

Strona: | 1 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: ef0d3 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3