Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 |

Wieczne latarki...

prosiakt

prosiakt
2005-12-05 18:59:45
88.144.25.182 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

hej wam
Mam pytanie dotyczace "wiecznych" latarek sprzedawanych na allegro . nic nie sugeruje i nie pytam sie o porade , bo mam juz dobra czolowke, traktuje to jako ciekawostke, i chcialem tylko wiedziec czy ktos cos takiego ma ? uzywa ? jak sie sprawuja , i czy faktycznie sa cos warte czy to tylko pic na wode?
Jeszcze dodam ze jedna latarka jest ladowana przez ogniwa sloneczne w niej wbudowane , a druga laduje sie potrzasajac nia - przez indukcje.
z gory dzieki za odpowiedzi , uwagi , opinie, itd... itp...
Na dole link do jednej ...

-------------------------------------------------------
Sorry za brak polskich liter

prosiakt

prosiakt
2005-12-05 19:01:01

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

... I do drugiej...

Powinne dzialac.

Sorry za brak polskich liter

Alloc

2005-12-05 20:00:00
80.53.101.90 Głosów: 0

.."wietrzne" jak reszta chinszczyzny tam sprzedawana...

marcin2208@wp.pl

Kotu

2005-12-05 20:04:41
80.55.34.82 Głosów: 0

mam toto z pierwszego linka - niesamowite g**no. tzn niby działa, nawet po kilku minutach mocnego potrząsania światło bardzo szybko traci intensywność, i już po ok. 30-45 sekundach trzeba znowu zacząć "telepać" żeby do czegokolwiek się przydała. można rzeczywiśćie osiągnąć skuteczny zasięg ok. 10m, ale na około 10 sekund, niezależnie od tego jak długo się ją ładuje (wydaje mi się że to kwestia bardzo lichego kondensatora). W warunkach górskich całkowicie bezużyteczna, nawet na biwaku -czołówki diodowej nie zastąpi na bank.
pozdrawiam

www.kotu_1.ao.pl

~bren

2005-12-05 20:22:58
85.219.162.26 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Miałem kiedyś taką w rękach z żarówką i dźwignię do ściskania. Totalny badziew, jak tylko przestało się ściskac, przestawała świecić. Z diodami może byc lepiej, bo biore mniej prądu. Lepiej kup diodowkę na normalne paluszki (kilkanaście godzin świecenia) + dodatkowy komplet paluszków.

A tu link do podobnej dyskusji na inny forum:

» http://budo.net.pl/viewtopic.php?t=41976

Starszy_Pan

2005-12-05 21:21:46
83.24.149.202 Głosów: 0

Bren=> chyba mnie uprzedziłeś chciałem o tym "ściskanym" ustrojstwie napisać. A pamięrasz jakie to było głośne ? A do tego chyba Made i USSR

Czasami mam poczucie humoru ...

Edtheduck

Edtheduck
2005-12-05 21:40:57
62.29.148.15 Głosów: 0

Też widziałem tą ściskaną latarkę, po pewnym czasie zresztą się zapsuła. Więc "wieczną" to bym jej na pewno nie nazwał :>

prosiakt

prosiakt
2005-12-05 21:49:34

khe he ... taka "wieczna" latarke co sie ja sciska tez mialem , byla zakupiona na bazarze u ruskich z 10 lat temu, troche dzialala, warczala jak traktor, a teraz nie wiem gdzie jest. no ale gluwnie mi chodzil o te "potrzasane" i na ogniwa sloneczne.

sorry za brak polskich liter

~thompson

2006-08-13 12:58:06
83.8.126.234 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Ja mam taka wieczną latarke na 72 diody. Sprawuje sie extra, co prawda kosztowała 300zł, ale mam ja już chyba 6 lat i dalej działa idealnie.

Grunt to bunt;>

~fixfocus

2009-06-07 15:55:23
89.231.109.109 Głosów: 0

kupiłem wczoraj na bazarze za 1 PLN. Dokłądnie taka, jak w sklepach internetowych po 39 PLN. Sprytne bardzo! Otóż: zawiera dwa ogniwa litowe 2032 po 3V/225 mAh . Te ogniwa połączone szeregowo zasilają jakieś " świecidło" o bardzo małym poborze prądu (0,2 mA). Nie jest to chyba dioda , ale świeci, słabo , ale świeci. Przy takich parametrach starczy, bez trzepania, na 225/02=1125 h! Sprytne, co? Cewka jest od parady, ruchomy ciężare nie jst magnesem - ale przecież nie musi, kto utrzyma latarkę przez 100 godzin, aż się wycerpie?!

fix

~pitka

2009-06-09 22:02:10
83.13.228.38 Głosów: 0

ja mam właśnie taką wieczną latarkę, lecz nie totalną chińszczyznę z allegro, ale everlight voyager firmy sunartist - czy jakoś tak :P wziąłem ją sobie za punkty zebrane w pewnej sieci komórkowej.
Mój model jest na korbke i moze światło nie jest jakieś powalające, ale nigdy nie ma problemu z bateriami. mozna tez posłuchać sobie radia a nawet podładować telefon. są 3 diody i po kręceniu ok 30sek latarka świeci mniejwięcej kilkanaście minut. JEstem z niej bardzo zadowolony, zawsze wzbudza zainteresowanie na tripach ;)

~ona

2009-06-18 10:20:15
84.10.163.140 Głosów: 0

A ja mialam taka latarke tylko z TV Products i jakos swiecila. Nie narzekalam dopoki mi jej znajomi na awalki nie rozlozyli i nie umieli zlozyc :/ i jest na pewno tansza niz na allegro i bez oplaty za przesylke ;)

:)
Strona: | 1 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 18d80 - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2