Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 |

[Obuwie] Boreal / w tym Ketil

~CzareK

2005-08-26 08:55:47
195.205.136.3 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Witam
Jak w temacie - czy ktoś ma jakieś osobiste [może być też na zasadzie "jedna pani drugiej pani"] doświadczenia z w/w butkami. I proszę bez prywatnych "wycieczek" o wyższości/niższości firmy; moje Askole sprawują się bez zarzutu już kilka lat, więc same konkrety proszę...

~JK

2005-08-26 09:42:41
195.85.196.35 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Mam jak najlepsze osobiste doświadczenia.

Używam ich już kilka lat (5-6), głównie do chodzenia po Tatrach, Kampinosie i zimą po mieście. Jak dotychczas bez zarzutu, bardzo wygodne, lekkie i trwałe. Po kilku latach użytkowania podeszwa w bardzo dobrym stanie (bez pęknięć czy przetarć), skóra nieco zciemniała (impregnaty) oraz tasiemki ułatwiające wkładanie butów zaczynają się odpruwać (choć ponieważ wszyte są pod skórę to nadal nieźle się trzymają).

Oglądając inne 3 sezonowe buty w sklepach dochodzę do wniosku, że gdybym teraz zastanawiał się, jakie buty kupić zainwestowałbym jeszcze raz w Boreale.

~CzareK

2005-09-09 08:36:19

No słabo coś... tylko jeden używa takich fajnych [z wyglądu] butków? Czekam dalej, mimo że w zasadzie już i tak jestem zdecydowany - co najmniej na przymierzenie...
Czy jakiś sklep na południe od Wwy prowadzi sprzedaż Boreala [np. w Kielcach już nie], czy zostaje tylko Podróżnik?

~TomekS

2005-09-09 08:58:14
193.23.174.254 Głosów: 0

Czolem. No ja rowniez mialem przyjmnosc uzywania;) Bardzo wygodne, nie obcieraly. Przez kilka pierwszych sezonow idealnie wodoszczelne. Troche gorzej z oddychalnoscia (moje stopy generalnie maja tendencje do pocenia). Rzeklbym ze niemalze pancerne. Podeszwa malo zuzyta. Po 5 latach intensywneg uzytkowania porobily sie dziury w skorze po bokach w miejscu zginania stopy. Podejrzewam jednakze ze to dlatego iz nie dbalem o nie nalezycie. Membrana dry-line wewnatrz buta rowniez sie wytarla, ale po takim okresie to chyba zrozumiale. Dodam ze skora z ktorej sa uszyte sama w sobie ma bardzo dobre parametry wodoszczelnosci. Buciki nie odksztalcily sie specjalnie. Produkt naprawde godny polecenia. A boereale z tego co sie orientuje to w-wie sa tylko w podrozniku. POzdrawiam.

jendrek

2005-10-13 15:06:23
83.18.231.42 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Parę miesięcy temu kupiłem buty Boreal Marino. Piersze wyjście w góry opłaciłem krwią na obu stopach, porobły się straszne obtarcia nad piętami. Myłśałem, że to tylko za pierwszym razem, niestety następne wyprawy w butach za "jedyne 570 zł" kończyły się tym samym. Wczoraj wróciłem z Tatr po trzech dniach (pojechałem na tydzień) musiałem skrócić wyjazd, bo nie miałem w czym chodzić! fatalne obtarcia znów w tych samych miejscach. Na jakimś forum czytałem o podobnych "wrażeniach" z korzystania z butów tej marki. Żeby nie było wątpliwości, z różnych butów korzystałem od 30-lat i nigdy nie miałęm takich problemów

-------------------------------------------------------
jendrek

~CzareK

2005-10-18 12:23:44

No więc mam je... Wrażeń z chodzenia jeszcze żadnych, ale wskazówka dla innych zainteresowanych Borealami. Wydaje się że do różnych modeli stosują różne kopyta. Gdy już zasiadłem w Podróżniku to kazałem sobie podać wszystkie z klasy B - Ketile, Atlasy i Namche; zresztą wszystkie w rozmiarze 45,5 bo tylko takie się ostały. I co - otóż tylko Ketile właściwie trzymały stopę, w pozostałych miałem sporo luzu w śródstopiu i palce dokładnie w czubku, żadne sznurowanie nie pomagało. Trochę dziwne, skoro normalnie używam 44,5 - 45 [np. idealnie dopasowane -z właściwym luzem w palcach- Askole właśnie 45]. Wniosek - dla wąskostopych Ketile, dla reszty Atlasy, Namche mnie jakoś nie przekonały. Odezwę się jeszcze po przetestowaniu co najmniej w lesie.

gelerth

2011-09-29 18:53:41
83.5.30.188 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Witam,
Chciałbym się dowiedzieć, czy buty Boreal'a m. STRIDER nadają się na okres jesienno - zimowy?

-------------------------------------------------------
gelerth
Strona: | 1 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: c203d - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2