Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... | 47 |

Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle

~GrabarzX

2005-07-10 15:39:26
62.29.129.9 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

WItam!
NOeszę sioę z zamiarem kupna wojskowych butów i mam dylemat w związku z kupnem w/w. jak myślicie, które z nich byłyby bardziej wytrzymałe? Nie koniecznie muszą być super wygodne (moje stopy rzadko buntują się przeciwko butom). Przeznaczenie, poprostu buty zimowe i na każde warunki terenowe. Wiem, że są inne buty ale uparłem się na wojskowe i już.

Dzięki.
Pozdr.

furry

furry
2005-07-11 11:21:34
213.76.225.8 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

desanty mają dość cienką podeszwę. do łażenia po lasach, maks bieszczady będa ok.
w tatrach to już nie jest za ciekawie. ale można.

dobrze, że nie oczekujesz że będą super wygodne, bo nie będą :D ale można się przyzwyczaić jak już je rozchodzisz. tyle że chodzenie w nich przez cały dzień w lecie to prawdziwy hardcore. wieczorem od razu po zdjęciu butów nogi do strumyczka na 15 minut.

jak będziesz o nie dbał, to trochę ci posłużą. skóra jest ok, szycie też, na zimę jak znalazł. mi po ~3 latach rozwaliła się (pękła w poprzek) podeszwa.

-------------------------------------------------------
fr

~J.J.

2005-07-11 11:35:16
81.190.87.155 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

ja chodze po lasach w desantach i jest git. z moich obserwacji wynika ze najlepsze jakosciowo sa te robione w Gdyni. przy dobrej konserwacji powinny troche wytrzymac. dopasuj dobrze rozmiar przy kupnie (na szczescie sa polowki) i kup dobre wkladki.

~GrabarzX

2005-07-11 14:52:35
62.29.129.9 Głosów: 0

Czy istnieje więc lepsza alternatywa dla desantów, tzn mam na myśli buty o podobnym przeznaczeniu o nie wiele wiekszej cenie, lecz większej wytrzymałości?

Pozdr.

~pawel

2005-07-11 16:23:39
217.8.190.106 Głosów: 0

buty niemieckiej armii , o których było dość dużo na tym forum a tu jest test

http://ngt.pl/?p=test&nr=94

~J.J.

2005-07-11 17:03:47
81.190.87.155 Głosów: 0

sa jeszcze opinacze francuskie ale poza tym ze kosztuja niewiele to nie wiem o nich nic. a moze ktos wie?? sam sie nad nimi zastanawiam

~Ogr

2005-07-14 00:08:18
217.99.92.153 Głosów: 0

Osobiscie na zimowe lazenie polecam buty Bundeswery. Calkiem rozsadna cena ,dobra jakosc ciezko je przemoczyc , jak dla mnie baaaardzo cieple i wygodne (tylko oczywiscie gruba skarpeta).Zadne desanty ...tylko bundeswera :) zreszta na wczesna wiosne i jesien tez dobre (lato za cieple) no i na skaly to szkoda tej skory.

~Rzez

2005-07-14 20:51:57
195.85.229.40 Głosów: 0

Podobnie jak przedmowca, radze bys zalatwil sobie BW. Dwie osoby, ktore przeszly sie ze mna na marsz mialy desanty. Jeden wrocil z paroma odciskami (na jednej stopie).

O BW mozesz poczytac i na stronei glownej NGT, ale rowniez na forum.wmasg.pl i na pl.misc.militaria.
--
Rzez

Qna

2005-07-21 23:22:44
83.29.18.165 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Ja od kilku lat uzywam Wojasów i nie narzekam

opel

opel
2005-07-22 01:01:58
195.150.76.3 Głosów: 0

Po roku intensywnego chodzenia w wojasach pękła mi skóra na styku z podeszwą. Generalnie były wygodniejsze i lżejsze od desantów protektora, lecz niestety tak samo mało wytrzymałe. Dla mnie więc bardziej wygodne i ekonomiczne jest chodzenie w butach trekingowych. Niestety z fasonem i kolorem jest dużo gorzej. Jednolicie czarne buty na vibramie do 300zł trudno znaleźć.

www.zhr.pl/33

Qna

2005-07-22 08:57:20
83.29.34.14 Głosów: 0

Starsze wojasy byly duzo trwalsze, po 3 albo 4 sezonach uzywania kupilen nowe tylko dla tego ze stare byly troche ciasne, w tym samym czasie kolega tez kupil, niestety okazalo sie ze to te same buty tylko z wygladu (moze trafilismy na wadliwa serie). Koledze zaczela pekac skora (wymienil je na gwarancji i od tej pory jest ok), u mnie podeszfa sie odklejala (zanioslem do szewca 2zl i mam spokuj do tej pory).

erwinw

2005-07-23 12:06:51
213.199.192.226 Głosów: 0

Rzez- ale druga osoba tych odcisków nie miała? może po prostu ten z odciskami nie miał ich rozchodzonych albo nie był przyzwyczajony do takich butów, a może były za lużne...można by tak gdybać i gdybać, ale gdyby wszystkie osoby biorące udział w tym rajdzie w desantach miały problemy z nogami, to było by to bardziej wiarygodne jako ewidentna wina kroju czy też wykonania tychże.....
dwa lata pracując w ochronie biegałem w desantach, potem w wojsku przez rok, i nie są takie tragiczne, wymiana wkładek oraz grube skarpety (czasem 2 pary) i da się przeżyć, nie można ich porównywać do butów trekkingowych, ale i do butówBW -nie ten przedział cenowy -desanty kosztują ok.100zł, a BW 250zł<, więc różnica 2,5razy, wady desantów to słaba impregnacja (same chłona wilgoć, że aż strach), ale można to rozwiazać regularnie impregnując je od samego początku używania, szybko także ściera się podeszwa , gdy dużo się chodzi po asfalcie/betonie- a trwałość ogólnie?: 2lata chodziłem w nich w pracy (a kupiłem je już używane, ale w dobrym stanie i zdezynfekowane za 50zł), potem dostałem w wojsku nówki, które podczas przepustki wymieniłem w domu na stare, i doczekały ten rok intensywnego użytkowania w woju, a służyłem w jeleniej górze więc i po górkach w nich biegałem (zrbiła się dziura w skurze na zgięciu nad piętą i drobne pęknięcia na zgięciach przy palcach, podeszwa była całkiem płaska), obecnie od 3lat użytkuję te które dostałem w woju-chodzę w nich na grzyby, na ryby, do lasu, byłem w nich w bieszczadach i karkonoszach, podeszwa jak zwykle jest już ostro wytarta, pojawiły się drobne pęknięcia, lecz nie na wylot (efekt suszenia przy ognisku i na kaloryferach) ale myslę że jeszcze ze 2 lata mi posłużą,
więc jeżeli nie masz zbyt wrażliwych stóp to za te pieniądze nie kupisz lepszych butów do katowania ich w terenie, i nie musisz martwić się każdą ryską na nich (pamiętać trzeba tylko o impregnacji, a jak namokna to z dala od żródeł ciepła)
pozdrawiam

~Rzez

2005-07-24 21:14:51
195.85.229.40 Głosów: 0

Druga osoba nie miala odciskow, natomiast dzien po marszu bolaly ja stopy (40 km, troche lasu, drogi polne, kamienista drozka, asfalt). Buty mial rozchodzone - gosc bawi sie w ASG. Sam zreszzta stwierdzil, ze na dluzsza mete nie da rady, i postara sie zalatwic sobie cos wygodniejszego. Nie mowie ze nie da sie w nich chodzic itd. Uwazam po prostu, ze lepiej postarac sie wysuplac troche kasy na cos porzadniejszego (buty BW chodza czasami na aukcjach ponizej 200 zl - spojrz http://tinyurl.com/dkljj).
Suszenie i impregnacja - jak wiekzosc butow :)
pozdrawiam

Rzez

~TOMCAT

2006-10-14 12:47:41
83.27.11.143 Głosów: 0

ja mam desanty i jestem z nich bardzo zadowolony. nie obcierają są mocne dobrze leżą na nodze nie zamieniłbym ich na żadne inne, na zime wystarczy troche grubsze skarpety założyć i można spokojnie w nich łazić

Gaweł

2006-10-14 19:24:16
195.187.73.250 Głosów: 0

Witam!
Mam desanty i BW. Te pierwsze kosztowały 180 a drugie 250 zł. BW są znacznie wygodniejsze i cieplejsze. Nie trzeba ich rozchodzić. Od razu pasują do stopy. Na chłodniejsze dni zdecydowanie glosuje za BW.

Gaweł

~TOMCAT

2006-10-18 16:38:37
83.27.45.93 Głosów: 0

180 zł za desanty???? przepłaciłeś ze 80-100 zł., bundeswerki też są tańsze na allegro można je znaleźć nawet za 100 zł. A wracając do desantów są to poslkie buty więc powinien zadziałać sentyment do polskości według mnie :)

~trajant

2006-10-19 12:51:29
83.16.117.202 Głosów: 0

bundeswery za 100?? ty uzywane widzales

Gaweł

2006-10-19 16:30:21

~TOMCAT
1. Kiedy przed kilku laty kupowałem "desanty" to miałem tylko dwie możliwości. Albo nowe ze składnicy harcerskiej, albo buty z bazaru niewiadomego pochodzenia i wyglądające na używane. Kolega kupił tanio &#8222;Jungle&#8221; i bardzo sobie na nie narzeka do dzisiaj. Twierdzi że były zleżałe.
2. Przy zakupie butów "BW" brałem pod uwagę to, że zostały zrobione w Polsce.
3. Chodziłem w wojsku a później w cywili w "opinaczach" i uważam, że były znacznie lepsze od obecnych "desantów". I w związku z tym nie jestem przekonany, by obniżenie jakości butów dla naszych żołnierzy, miało coś wspólnego z patriotyzmem.
Pozdrawiam

Gaweł

~TOMCAT

2006-10-19 18:08:17
83.27.44.111 Głosów: 0

~trajant
wejdź na allegro i poszukaj a znajdziesz.
~Gaweł
nie mówie o patriotyźmie tylko i sentymencie a to co innego, a mnie do innych butów nie przekonasz. Fajnie że wogóle są ludzie którzy lubia wojskowe rzeczy i gadaja o tym bo ja często spotykam sie z naśmiewaniem z nas
POZDRO ziomki :)

Gaweł

2006-10-20 12:03:09

~TOMCAT >> Nie zamierzam przekonywać. Chodź w tych butach, w których najlepiej się czujesz, niezależnie od tego co inni o tym myślą.
Pozdrawiam.

Gaweł
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... | 47 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 7eacb - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1