Wybierz kategorie forum:
Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |

[Akcesoria] Wisport Yeti

treewood

Administrator treewood
2003-07-28 22:02:16
Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Zachęcamy do dzielenia się opiniami na temat: Wisport Yeti

~Bulwa

2004-11-22 20:08:40
83.27.55.244 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Jestem za. nie mam ich jeszcze ale planuje jak njaszybciej kupic z opowiesci slyszalem ze sa swietne!!

-------------------------------------------------------
Mateusz

mariusz

mariusz
2004-11-22 20:46:52
193.151.101.61 Głosów: 0

Edytuj post  Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

Mam pytanko
Nie mam problemów z rzepem?? Co się dzieje jak namoknie tez dobrze się "lepi"?

mariusz

Michaex

2004-12-15 22:12:30
83.26.39.13 Głosów: 0

gumibearMarcin, czy mógłbyś mi powiedzieć (o ile jeszcze masz te stuptuty ;) ) jaka jest ich długość całkowita (rozm. xl, który masz/miałeś) oraz orientacyjnie powiedzieć na jakiej wysokości nad ziemią się zaczynają od ziemi (na bucie)?

Ale namotałem :)

Z góry dzięki i pozdrawiam

Michał

gumibearMarcin

2004-12-15 22:32:00
195.116.208.132 Głosów: 0

Jeśli uważasz, że post jest wartościowy, zagłosuj na niego  Post do usunięcia!!!

aleś namotał!:) juz sprawdzam...............
a wiec tak:
- co do wysokosci na jakiej zaczynają sie nad ziemią to zalezy to od Ciebie i jak bardzo linke sobie podwiązesz, ja zawsze sciskam prawie na max tak zeby z boku widać bylo podeszwe i zaraz cordure stuptuta. Takze material wierzchni buta z boków jest chroniony. Oczywiscie nie przeginam i stuptuta sobie nie niszcze w ten spokój, spokojnie.
- co do całkowitej długosci......ide szukac miarki.....45 cm

Michaex

2004-12-15 23:06:42
83.26.39.13 Głosów: 0

Dziękuję bardzo za informację :)

Michał

~cubas

2005-01-06 22:33:25
81.219.236.62 Głosów: 0

mam 2 pytanka

czy linka kevlarowa nie rzeźbi podeszwy od spodu ?

czy banalne ściąganie gumką i stoperem nie jest uciążliwe dla nogi - czy to nie boli na dłuższą metę, krew płynie normalnie, nie cierpnie i takie tam :)? W modelach milo są troki i to mi się wydaje rozsądniejsze.

extrapanek@op.pl

vick grappa.pl

vick grappa.pl
2005-01-06 22:52:11
83.27.110.201 Głosów: 0

cubas<< ja mam poprzedni model wisportu, tuż przed Yeti (zamek jeszcze jest z tyłu) i one własnie miały troki - minusem troków z taśmy nylonowej jest to, że błoto i snieg znakomicie przyczepiają się do niej - śnieg tworzy niezły "obcas" i utrudnia chodzenie, a błoto w sposób b. nieprzyjemny zalepia sprzączkę i ciężko ochraniacze zdjąć - podpatrzywszy model Yeti odciąłem troki, za 4 złote w punkcie nabijania nap założyłem 4 kółka i przeciągnąłem linkę - co prawda nie kevlarową a zwykła rdzeniową - chyba 4 mm. Nie mam problemu z błotem, śnieg się nie czepia aż tak - podejrzewam, że na cienkim kevlarze zupełnie się nie doczepi, a sama linka podeszwy ci nie przetnie, stalowa także nie, ale stalowa przy pęknięciu jednej żyły potrafi pokaleczyć.

Z trokowych ochraniaczy to mógłbym polecić Pajaka - z tego co widziałem śnieg sie nie czepia, bo paski są ze śliskiego i wytzrymałego materiału. Nie wiem jak z zapychaniem się sprzączki błotem - mnie to irytowało...

...w pewnych sytuacjach niecierpię mieć racji...

vick grappa.pl

vick grappa.pl
2005-01-06 22:55:09
83.27.110.201 Głosów: 0

sorry - chyba pomieszałem Twoje 2 pytania... :]

troki to do gumki... mnie gumka nie ciśnie, stoperek zaciagam tak, zeby łydka jeszcze gumkę naciagała, więc nie ma mowy o odcięciu krwi... nie wiąże się tego jak szynki, tylko zaciąga aby woda, śnieg się nie lała/sypał od góry... działa to trochę jak dolny ściągacz kurtki - jak podwiewa zaciągasz go - a jednak możesz poruszać nogami.

...w pewnych sytuacjach niecierpię mieć racji...

Kamelot

2005-03-21 13:39:05
80.72.196.35 Głosów: 0

Potwierdzam to co napisał vick odnośnie linki z kevlaru - nie uszkadza podeszwy, choć podobnie jak gumibearMarcin naciągam linkę dość mocno. ściągacz też nie stanowi problemu i ogólnie stuptuty są godne polecenia. zamek umieszczony z przodu jest dla mnie dużo lepszym rozwiązaniem od modeli posiadających zamknięcie z tyłu. no ale żeby nie było tak landrynkowo to uważam, że "mankamentem" jest sposób zamocowania linki...;) wiązanie supełków to faktycznie dość prymitywny sposób regulacji:)

~cubas

2005-03-21 15:21:26
62.233.177.118 Głosów: 0

teraz to i ja mogę potwierdzić :)

~max

2005-03-21 15:35:53
83.26.249.196 Głosów: 0

są całkiem niezłe: mocne , wytrzymałe Chodziłem w nich w tym roku kilka razy .Jest jedno ale: zamek zapina się od góry na dól, i w trakcie chodzenia nie mozna ich od góry odpiąc powiedzmy zwiększając w ten sposób oddychalność czasem to przeszkadza bo mozna sie niezle ugotować

~Walter02

2005-03-21 15:55:30
193.0.242.20 Głosów: 0

~max >> popatrz na to z drugiej strony: takie ułożenie zamka jest dobre, jeżeli trzeba np poprawić sznurowanie butów - ja w swoich ochraniaczach (Wolfgang) często tak robię...

~arni220

2005-04-12 10:50:48
82.177.78.122 Głosów: 0

Powiedzcie mi, czy rozmiar Yeti XL od rozm. L różni się tylko długością całkowitą czy może też średnicą i przeznaczony jest na szczuplejszą nogę?

gumibearMarcin

2005-04-12 11:05:20
62.87.253.237 Głosów: 0

nie wiem (nie pamietam) jak średnica ale długosc na pewno jest wieksza

gumibearMarcin@ngt.pl

~al.capone

2006-01-28 18:13:23
83.29.26.206 Głosów: 0

mam pytanie.
majac 176 cm wzrostu jaki rozmiar powinienem wybrac? L czy XL? pisze ze L do 175 a do 185 XL. Niestety nie moge ich przymierzyc wiec prosze o rade.
pozdrawiam

Spineless

Administrator
2006-01-28 18:27:18
85.232.230.1 Głosów: 0

al.capone jakbyś przeczytał test to byś wedział...XL

bo ja tu w zasadzie jestem nikim...

~Tuptuś

2006-02-07 18:39:20
83.7.45.89 Głosów: 0

to klawo, że są klawe, ale... sa produkowane z cordury, tevere, bretexu. Warto sie przyjrzeć który materiał ma najlepszą oddychalność i powoduje, że spodnie nie są mokre. Może cos na ten temat napiszecie?

~furry

2006-02-07 18:52:29
83.24.5.233 Głosów: 0

Lajtowy, weekendowy, parogodzinny spacer po Kampinosie, śniegu nie było dużo, nawet się nie zapadałem, lekki mróz, wysiłek fizyczny żaden.

Stuptuty nie były potrzebn, założyłem, żeby przetestingować oddychalność bretexu. Pod spodem bojówki i kalesony. Po ok. godzinie miałem po wewnętrznej stronie membrany cieniutką warstwę szronu. W sumie można się było tego spodziewać. Nie bylo różnicy temperatur ciało-otoczenie, więc membrana zatrzymywała parę, która przedostawała się prez ubranie.

fr

Arni

Arni
2006-02-07 20:14:27
86.63.98.156 Głosów: 0

Bojówki, czyli zwykła bawełna. A gdybyś tak miał spodnie membranowe?

Strona: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
Odpowiedź
Nick Zaloguj sie »
Treść
Podpis
Wpisz tekst do prawego pola: 577bc - zabezpieczenie przed SPAMEM
dodaj zdjęcia »
Max rozmiar zdjęcia 200 KB. Akceptowany format: jpg
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3